Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kezdő és nem kezdő futók ide! fórum

Kezdő és nem kezdő futók ide! (beszélgetős fórum)


49. Virág3 (válaszként erre: 48. - 1bbd845576)
2007. ápr. 16. 21:10

:(((((

Sajnos nem vettem meg a cipőt,mert rájöttem,hogy most (érettségi előtt) nem fog ez a dolog összejönni!De majd utána!:)Tele leszek remélhetőleg energiával!Vagy örömömben futok majd,vagy inkább bánatomban futok ki a világból!:)

2007. ápr. 16. 11:39
A Jó cipő tényleg fontos, egészségügyi szempontból is, de nincs rosszabb, mint amikor az embernek futás közben elveszi a kedvét, hogy tör a cipő. Remélem Virág3 megvetted a drága cipőt,mert ha nem is lenne elég kedved a futáshoz- motiváljon, hogy ha már megvan a cipő, ne vesszen kárba!!!!
47. Nívea
2007. ápr. 16. 08:45
Sziasztok! Én is szeretnék elkezdeni futni, csak az a baj, hogy nincs kivel. Egyedül nem vagyok valami bátor. Ha van valaki Debrecenben, aki így van vele, írjon a privire!!!
46. e71af41436 (válaszként erre: 45. - Weberkitti)
2007. márc. 20. 09:28
Ha a cipő hátuljában van,akkor a becsapódást nyeli el,ha az elejéban akkor az elrugaszkodást segíti. de van olyan is,amiben mindkét helyen van.
2007. márc. 20. 09:24

Sziasztok!


Tegnap vettem egy cipőt az adidasnál és nem tudom mit jelent rajta az adiPRENE kifejezés! Mit jelent ti tudjátok??

44. Mágika75 (válaszként erre: 43. - Kisgé)
2007. márc. 20. 07:33

Sziasztok!


Én arra gonoltam, hogy egy csomó felesleges (esetleg káros) dologra nem sajnáljuk a pénzt... A cipőre ne sajnáljunk egy kicsit többet költeni ezek rovására.

A cipők (nemcsak futócipő) minősége fontos. Megelőzhető vele sok fájdalom illetve betegség. Ne legyen 100 pár cipőnk; legyen 2-3, de azok jó minőségűek és kényelmesek legyenek.

43. kisgé (válaszként erre: 40. - Mágika75)
2007. márc. 19. 09:14
Én is 20 alatt vettem, mondjuk leárazva....
42. Újév
2007. márc. 18. 21:21
Hajnali futások a hajógyári szigeten??? Ki jönne velelm?:)
41. Újév (válaszként erre: 40. - Mágika75)
2007. márc. 18. 12:15

Erre tudok egy cáfolatot, nekem a kedvenc futócipőm nem volt még 10e sem (azt hiszem akko valami 4-5 ezer lehetett), és vagy 5 éve megvan, imádom, túrákra is "elkísér", most kezdi el feladni, keresem az utódját, pont ezt a típust szeretném megvenni, megint. Ez egy wink cipő;).

A 10e forintos champion erobikcipőm fele ennyi idő alatt amortizálódott le, nem futás, rendeltetés szerű használat közben.

Nike-t meg elvből nem veszek, nem támogatok gyerekmunkát:)

40. Mágika75 (válaszként erre: 38. - Virág3)
2007. márc. 17. 09:53

Szia Virág!

Egy jobb futócipő kb 20.000,- Mond meg, egy hónapbn nem veszünk egy csomó felesleges dolgot közel ennyiért? (magazinok, nasi, még egy rúzs, körömlakk, stb.)

A Kecskeméti utcában van egy jó sportbolt és a BSI boltja is nagyon jó. Vannak akcióik, akár felepénzért megveheted a legjobb cipőket is...

39. kisgé (válaszként erre: 37. - Mágika75)
2007. márc. 16. 21:57

Szia!


Én is azt mondom, nagyon fontos a jó cipő, kimondott futócipő kell, ami fogja a bokádat (nem magasszárú) és a sarkad is puhán van. Az én cipőm elég magasított talpú, van merevítés a sarkánál, ami miatt olyan érzés, mintha fogva lenne a bokám és a sarkam olyan, mintha puha szivacson lenne. A cipő orra puha, így ahogy előrecsúszik a lábam, nem nyomja az ujjaimat a cipő orra. Tökéletes.:)))

38. Virág3 (válaszként erre: 37. - Mágika75)
2007. márc. 16. 16:28

Köszönöm a tanácsot!

Csak meg van az esélye,hogy feleslegesen dobnék ki sok pénzt cipőre!Mert,ha nem bírom a futást,nem szeretem meg,és nem válik a mindennapjaim részévé,mit kezdek a futócipőmmel?

37. Mágika75 (válaszként erre: 34. - Virág3)
2007. márc. 13. 08:53

Szia Virág3!


NAGYON FONTOS A JÓ FUTÓCIPŐ!!!

Csökkenti a terhelést a térd- és csípőizületekben.

Inkább a cipőre költs egy kicsit többet, mint sportkrémekre, esetleg gyógyszerre vagy orvosra!


Írta: Dr. Illyés Árpád, ortopéd szakorvos:

"Még néhány szó a futócipőkről

Nem is olyan régen még a gumitalpú "dorkók" voltak divatban, mint egyetlen elérhető választási lehetőség. Mára üzletté fejlődött a sportcipőgyártás, de hát melyik cipőt is válasszuk?


Az emberek egy része a megfelelő ártól vagy az aktuális divattól teszi függővé a megvásárolandó futócipőt. Amennyiben folyamatosan fájdalmat érzünk lábunkban futást követően, szinte biztosra vehetjük, hogy nem a megfelelő futócipőt viseljük.

Futáshoz mindenképpen olyan cipőt válasszünk, mely a sarok, a láb és a lábboltozatunk számára a legkényelmesebb és leginkább védő hatást gyakorolja. Ugyanakkor a cipő legyen kellően hajlékony is. A cipő szélessége a sarok magasságában fontos és a sporttevékenységnek megfelelően kell megválasztani. Futás számára olyan cipőt kell választanunk a megfelelő stabilitás biztosításához, melyeknél a sarokrész szélesebb. Ennek oka az, hogy a futómozgás előre irányul, sokszor egyenetlen talajon. Természetesen megfelelő méretű cipőt válasszunk, ne szorítson sem a sarok, sem a lábujji résznél. Amennyiben a lábunkat teljesen előre toljuk a cipőben, általában a sarkunk mögé egy ujjnak be kell férnie. Ez lesz a megfelelő méretű cipő. Ha az eltelt évek alatt azt tapasztaljuk, hogy a lábunk megnőtt, ne szégyelljünk nagyobb cipőt vásárolni. A "lábnövekedés" oka általában a láb boltozatának kisebb-nagyobb mértékű ellapulása. A cipőben legyen megfelelő boltozatemelő rész (nem lúdtalpbetét), melyben a futó úgy érzi, a cipő illik a lábára. A cipővásárlás idejét tegyük a délutáni órákra. Lábunk ekkor nagyobb, mint a reggeli, délelőtti órákban. A cipőt mindíg sportzoknival próbáljuk fel!

Nők számára fontos megjegyeznünk, hogy a női cipő sarok és előláb része között mindig nagyobb különbség van mint a férfi cipőknél. A női cipők általában keskenyebbek mint a férficipők. Ezek oka a nemek közötti anatómiai különbségekben rejlik és fontos őket figyelembe vennünk a cipővásárlásnál. Ugyancsak fontos megemlítenünk, hogy a cipők 600-900 km-t követően elvesztik rugalmasságukat és ütődéselnyelő képességüket. Ne feledjük: olcsóbb idejében lecserélni a futócipőt mint heteken keresztül orvoshoz járni az elhasznált cipő okozta sérüléseinkkel."

36. Újév
2007. márc. 12. 14:46

Sziasztok:)

Ha van itt óbudai....

Szeretnék futópartnert találni hajnali vagy késő esti futásokhoz a hajógyári szigetre:). Akár heti 5 napot is:). kb. 3-5 km-es távon, kellemes kocogás... kérlek írjatok prvit, ha jönnétek;)

35. Nusi32 (válaszként erre: 34. - Virág3)
2007. márc. 12. 14:40
Szerintem a cipő egy kényelmes sportcipő legyen. Nem szükséges, hogy márkás legyen. Érdemes kerülni az aszfaltot. Én mindig igyekszem az út melletti füves vagy földes részen kocogni. Igaz ez fárasztóbb az egyentlenségek miatt, de a térdnek biztos jobb.
2007. márc. 11. 14:15

Én is szeretnék el kezedeni futni.

Mennyire fontos a futó cipő?Egy jobb sport cipő is megteszi?

Nekem az a baj,hogy a térdem elkezd fájni 2 hét után.Milyen talaj a legjobb?Mert én eddig csak aszfalton tudtam futni,de jó lenne kimerészkedni a földutakra szerintem.

2007. febr. 25. 19:24

Mindig utaltam futni! Mikor versenyszeruen karateztam, akkor is.

Mostansag viszont egyre jobban szeretem, es egyre jobban birom is! Rendszeresen futok heti 5x!

2007. febr. 2. 17:03
Köszönöm a tippeket! Igyekszem elkezdeni. :)
31. gkreka (válaszként erre: 27. - Cskata)
2007. jan. 31. 11:50
igy van. bp-en futogepet hasznaltam, egesz jol ment, most romaban vagyok, a szabadban akartam futni es leesett az alam, hogy mennyivel kimeritobb szabadban futni, pedig teljesen sik teruletet valasztottam.
2007. jan. 31. 11:30

Sziasztok!


Én hozzá is kezdtem a Vivicitta-felkészüléshez.

Nem nagyon...

De! 16 hónap után tegnap este először futottam 15 percet!!!

Nem mondom, hogy könnyű volt és nem mondom, hogy élveztem, de megcsináltam! Sőt, ma is benevezek 15 percre.

29. cskata (válaszként erre: 28. - 278c85ecf4)
2007. jan. 30. 21:53
ez tök fura.. hiszen elméletileg így is, úgy is fut az ember..:)
28. 278c85ecf4 (válaszként erre: 27. - Cskata)
2007. jan. 29. 21:54
Nekem van, és így van!:)
27. cskata
2007. jan. 29. 21:10

sziasztok! én edzőteremben, futógépen futok - épp ma kezdtem újra, mert kihagytam vagy 3 hónapot (vagy többet..:))! De tervezem, hogy ha jó idő lesz, akkor inkább a szabadban folytatnám..

Azt hallottam, hogy hiába bírja vki viszonylag sokáig futópadon, "élesben", terepen nem fog ugyanannyit bírni.. (?)

Erről van valakinek tapasztalata?

26. kisgé (válaszként erre: 1. - Bdc5febfdb)
2007. jan. 29. 15:56

Szia!


Én gyaloglással kezdtem. Nem tudom, mi a célod: zsírégetés, vagy erőnlét növelés, mert ha zsírégetés, akkor amit leírok az vonatkozhat rád is:

Tehát tempós gyaloglás, ahol a pulzusod (attól függően, neked mennyi a zsírégető terminus) 125-130 között van, ez olyan, hogy nem köpöd ki a tüdődet, de tempós vagy, monoton és folyik a víz rólad. Én szépen lassan tértem át így a kocogásra, ahogy az állóképességem nőtt. Mondjuk 2 hét gyaloglás után kezdheted úgy hogy 4 perc gyaloglás, 1 perc futás és ezt növelni (mármint a futás arányát.

Nagyon jó dolog, én utáltam futni, pláne egyedül, de ahol lakom, nagyon szép helyek vannak, meg dombosak, így mehetek hegymenetnek és lefelé meg futhatok. Nyáron volt, hogy heti 4* is elmentem, az lett a drogom.:)))

25. minik3
2007. jan. 29. 15:55
kezdő futó
24. minik3 (válaszként erre: 23. - 278c85ecf4)
2007. jan. 29. 15:54
200-300 kaloria? Nem rossz. nekem legalábbis. ezdő futo vagyok. A sulyom 55 kilo, kint a szabadban futok.
23. 278c85ecf4 (válaszként erre: 22. - 7130b15964)
2007. jan. 29. 15:39
Aha, azért tippeltem erre, mert nem tudom a súlyát, azt se, milyen iramban fut, milyen terepen....
22. 7130b15964 (válaszként erre: 21. - 278c85ecf4)
2007. jan. 29. 15:38
Ott körül, attól függ, hogy ki fut. Meg nem kizárólag csak a kalória számít.
21. 278c85ecf4 (válaszként erre: 20. - Minik3)
2007. jan. 29. 15:35
Hát én olyan 200-300ra tippelek!
20. minik3
2007. jan. 29. 15:26

Mennyi kaloriát lehet elégetni mondjuk 30 perc laza futással?

Én is a mult héten kezdtem és nagyon jol éreztem magam utána.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook