Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kezdő és nem kezdő futók ide! fórum

Kezdő és nem kezdő futók ide! (beszélgetős fórum)


229. mazsi-drazsi (válaszként erre: 227. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 2. 22:22

HÁt engem ugatott meg 3 kutya, határozottan küldtem őket haza, közben magamban mondogatva, csak tudnám merre van a haza. Mert kissé eltévedtem:-)

Aztán egy idő után elmentek. A fő hogy ne érezzék azt hogy félsz. Mondjuk én akkor annyira kész voltam, hogy tényleg nem féltem.

228. doboseva (válaszként erre: 227. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 2. 14:00

Hú, ez nem lehetett semmi!!! Nekem szerencsére nincsenek ilyen sztorijaim. Ahol eddig futottam biztonságban éreztem magam. A házak mögötti rétre és a tóra a teraszunkról rá lehet látni. De így is mindig viszem magammal a mobilom....sose lehet tudni mikor kell!!

Engem az keserít el, hogy a földutak mentén végig iszonyú mennyiségü szemét van szétszórva! Nem túl szívderítő látvány! De a virágzó fák illata isteni volt!!!! :-)

2008. ápr. 2. 10:07

Ti hogy álltok a vad kutyákkal? Mert én volt már, hogy találkoztam egy-egy vicsorgó döggel! Úgy vagyok vele, hogy inkább bámuljanak azok, akik presztizskérdést csinálnak belőle, amikor a sportpályán futok (laknak körülötte, meg ott a Népház is), minthogy az elhagyatott utat válasszam, ahol viszont - a mai világban - akár rossz emberekkel is összetalálkozhatok. Engem a hülye kutyák (pedig amúgy szeretem őket és normlisan nem is félek tőlük) még biciklin is megkörnyékeztek, s csak annak köszönhetem, hogy nem harapták le rólam a nadrágot, hogy hajtottam, mint az állat!

Egyszer meg, mikor az előzőekben említett két falu között futottam, egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy követ egy furgon. Tehát nem került ki és hajtott tovább, hanem szabályszerűen a nyomomban jött. Persze hátranéztem, s eléggé rossz érzés kerített hatalmbamba, mert olyan kocsi volt, aminek sötétek voltak az ablakai. Gondolhatjátok, hogy sprinteltem, hogy elérjem a lakott települést! Szerencsémre fel is tűnt, s amikor visszanéztem, azt láttam, hogy a furgonnak közben kinyitották az oldalajtaját. Akkor már hálisten befutottam a faluba, ami nem volt néptelen. Megálltam és néztem, hogy a furgon megfordul és elhajt visszafele.

Nektek vannak ilyen rossz tapasztalataitok?

226. Tombraider (válaszként erre: 225. - Eördögh)
2008. ápr. 2. 05:43

Sziasztok!

Én évek óta futok, kezdetben csak 5 km-et, aztána jöttek az álmok, a komolyabb távok. Idén 3-4. maratonomra készülök és ki tudja hanyadik félmaratonra.

Az étkezéskor szerintem, amire nagyon fontos odafigyelni, hogy futás előtt 2 (nálam ez 2,5) órával már ne együnk.

Legyen szénhidrát a szervezetben, amiből az energiát nyerjük, de természetesen jó minőségű. Ezek a teljes kiörlésű kenyerek, tészták és nagyon jó energiaforrás a zabpehely.

Elküldöm ezt a linket, hirtelen ezt találtam.

[link]

Itt még különböző edzésterveket is találsz!

2008. ápr. 1. 16:10

Hello! most írok ide először! én olyan 10km- félmaratonokat futok.

Nem tudna belinkelni nekem valaki valami futóknak kaja táblázatot, hogy mit ne, mit igen.

Mert eddig az étrendre nem nagyon figyelte, persze cips, cola meg ilyenek kizárva eddig is.

Magamról 3,5 km hegyre fel a napi alap edző távom(onnan haza is kell jönni) elég kemény helyenként 20%fölötti részekkel az utóbbi napokban sikerült 14 perc alá menni másodpercekkel! jee:)

Ha valaki ismeri Jávorkútra szoktam hétvégénkét picit 50 percen belül. De most vivicittára készülve kellene ez az étrend!!!!!! Mert nem éreztem magam olyan jól ezen a távon nekem pont 10-12 km között van egy holtpont, ezt kéne még odébbrakni, bár már lehet későn gobdolok erre. Mind1 úgyis Kékes futás meg Firenze félmarathon számomra a versenyek az évben!

De ha tényleg valaki valami kaja ajánlást! az linkeljen már légyszi!

224. ab4b6bc17d (válaszként erre: 221. - Krisztinka1)
2008. márc. 31. 20:18
Nekem az, hogy mit gondolok az engem megbámulókra futás közben attól függ, hogy milyen az én kedvem. Ha rossz a kedvem, néhány kör után úgyis jobb kedvre derülök :)
223. ab4b6bc17d (válaszként erre: 219. - Doboseva)
2008. márc. 31. 20:03

Szia! Sajna nincs, hívtam már pár túlsúlyos emberkét, de itt olyan a mentalitás, hogy presztizskérdést csinálnak belőle.

Pár hónapja alakult egy edzőkör, ráadásul ingyenesen tartotta a tornatanár. Nagy nehezen összejöttünk tízen. Felváltva futottunk körbe a focipályán, meg kerekeztünk be a közeli városba és vissza. Nagyon jó volt! De aztán hol ez nem jött, hol az, végül maradtunk heten, majd öten, aztán hárman, aztán már csak én... és akkor azt mondta az edző, hogy így neki már nem éri meg :) hát, sajna megértettem. Én néha még lemegyegetek futni esténként kb. 10 kört.

222. lilura
2008. márc. 31. 17:00
Én most jöttem meg futásból. Ma nem igazán ment jól. Nagyon beöltöztem, és majd' megsültem, illetve meg is van pont, és nagyon fájok:(. Van egy visszatérő fájdalmam, bal oldalt lent a medencecsontom környékén. Ott belül. Mindig futás közben jön ki, de nem az oldalam szúr. Nem tudom, hogy mi az, de mindig ugyanott fáj. Biztos béna vagyok:).
2008. márc. 31. 12:25

Sziasztok!


Én is csatlakoznék Hozzátok:-) Már régóta futok kisebb-nagyobb kihagyásokkal. Jelenleg heti 1x van lehetőségem elmenni 20 percre, hétvégente.


Tegnap is voltam és szuperjól esett ebben a gyönyörű időben. Sajnos ahol most lakom ott nincs lehetőség erdőben futni így rákényszerültem az aszfaltútra. Az előző lakhelyem mellett volt egy jó kis erdő, na azt imádam.


Eléggé megbámulnak engem is (kicsi faluban lakom) de engem nem érdekel, inkább sajnálom ezeket az embereket hogy ilyen negatív a hozzáállásuk a mozgáshoz:-(

220. Ági28
2008. márc. 31. 12:11
Ki min fut? Van lehetőségetek földön futni, vagy rákényszerültök a betonra?
219. doboseva (válaszként erre: 218. - Ab4b6bc17d)
2008. márc. 31. 09:22
Aki fut arra mindíg furcsán néznek mindegy hogy néz ki. Rám is hülyén néztek mikor még az utcán futottam, és beszólogattak olyanokat hogy ha más meséli el sem hiszem. Meg a motorról a fenekemre csaptak ami biztos jópofának tünt de elég fájdalmas volt és dühítő. Ezért inkább a néptelen földutat választottam. Tudom nincs mindenkinek ilyen lehetősége és teljesen megértelek de ez miatt ne add fel, ha ennyire szeretted! Egy sorstárssal könnyebb lenne. Van ilyen?
2008. márc. 30. 22:58

Sziasztok! Bár most nem gyakorlom, de én szeretek (szerettem) futni. Terhességem előtt pár évvel rendszeresen futottam, mikor vidéken laktunk a szomszédas falvak között. Nagyon jót tett, mind a lelkemnek, mert megnyugtatott, mind a testemnek, mert formásabb lettem tőle, igaz, akkor nem voltam még elhízva, mint most :(

Általában egyedül futottam, kb. 5 km-eket. Jó volt és ha valamiért ki kellett hagynom az aznapi adagot, akkor már hiánytüneteim voltak. Előfordult, hogy zuhogó esőben futottam le a távom :)

Most már nem ott lakom, hanem egy teljesen más helyen, hát itt furcsán néznek rám, ha néha-néha elmegyek egy jót futni. Lehet, hogy azért, mert kövéren csinálom. De most már nem is mennek le olyan könnyen a pluszkilók.

217. Ági28 (válaszként erre: 216. - Anita123)
2008. márc. 30. 22:03
14 éve van gondom a térdeimmel. A dokik nem jutottak semmire. Kivették a mandulám, h ettől jobb lesz, de hasztalan. Néha menni is alig bírok. A futás óta jobban "nyikorog" mindkét térdkalácsom, sokkal jobban fáj mint eddig valaha! Nem tudom máshogy elmagyarázni, száraznak érzem, nyikrogósnak, nehéz a járás. Nehezemre esik még az is h leüljek, vagy felálljak. Iszonyatosan tudnak fájni, a lépcsőzésről nem is beszélek! És még 30 sem vagyok! Kicsit elkeserítő a helyzet. Sajnálom, de jobban nem tudom leírni. Akinek nincs problémája a térdével az örüljön neki! Én baromira boldog lennék, ha tudnék futni! Járni, leülni, felállni... stb.
216. Anita123 (válaszként erre: 213. - Ági28)
2008. márc. 29. 23:25

Hello Agi!


Mostanaba az egyik terdem nekem is problemas.Hogy erted azt,hogy "kiszarad"?

215. ba248a0d95 (válaszként erre: 209. - Panferik)
2008. márc. 29. 11:16
Csökentettem a sebeségen, így a pulzus számom lement 159-re
214. doboseva (válaszként erre: 208. - Panferik)
2008. márc. 28. 15:40
Pécs környékén lakom, tehát ott a település szélén földúton, erdőn-mezőn! Egyedül:-( Nagyon nehéz sorstársat találni!
213. Ági28
2008. márc. 28. 09:00
Sziasztok! Van itt valaki, kinek térdproblémái vannak? Nekem mind2 tropa. 16 éves korom óta fájnak és a dokik nem jutottak dűlőre mi bajuk van. Szeretnék futni (szükséges is lenne) de van h menni is alig bírok! Mintha kiszáradna a térdkalácsom futás után. Au Van valaki aki hasonló problémákkal küzd?
212. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 207. - Panferik)
2008. márc. 28. 08:42
sia, itt szakember segítségére gondoltál?
211. Vanet (válaszként erre: 209. - Panferik)
2008. márc. 28. 08:25
Köszönöm:) az se baj ha belefáradnék:)
210. ba248a0d95 (válaszként erre: 209. - Panferik)
2008. márc. 27. 20:50
Szerintetek nagy baj ha valaki 30-90 percen keresztül,170 körüli pulzus számmal fut?
209. panferik (válaszként erre: 201. - Vanet)
2008. márc. 27. 20:10
Hétvégi futásom felét Neked ajánlom, csak bele ne fáradj! :)
208. panferik (válaszként erre: 206. - Doboseva)
2008. márc. 27. 20:09

Szia itt közöttünk!


Megkérdezhetjük hol lesz a NAGY VISSZATÉRÉS!

207. panferik (válaszként erre: 200. - 94c02c5bb5)
2008. márc. 27. 20:08

Ettől egy kicsit megnyugodtam! Remélem ezek után megnyugszól egy kicsit! És ha baj van akkor tényleg kérj segítséget, mert együtt biztosan könnyebb...


Én tudom sajnos tapasztalatból...

2008. márc. 27. 15:01
Sziasztok! Csatlakoznék én is a futók táborához! Tavasztól őszig én is szoktam futni, szeretném végre újra kezdeni. Szombatra terveztem a nagy visszatérést! :-)
205. Vanet (válaszként erre: 204. - 94c02c5bb5)
2008. márc. 27. 14:53
Köszönöm szépen! Minden boldogságnak ára van, megszenvedtünk ezért mi is, nehéz az élet de SZÉP!!! :) Neked is minden jót kívánok! :)
204. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 201. - Vanet)
2008. márc. 27. 14:42
Jaj, de írigyellek, szívesen lennék a helyedben, boldog pár, gyermekáldás. Na mindegy, sok boldogságot és vigyázz is a boldogságodra.
203. ba248a0d95 (válaszként erre: 201. - Vanet)
2008. márc. 27. 13:36
Hát most egy darabig mi most majd futkosunk hejeted
202. Dizzz
2008. márc. 27. 10:52

Sziasztok!

Nincs itt valaki véletlen Debrecenből? Futótársat keresnék.

201. Vanet (válaszként erre: 199. - Ba248a0d95)
2008. márc. 27. 10:29
:) Édes teher ez:) És persze, hogy fontosabb mindennél, csak jó volt olvasgatni titeket, és rámjött a futhatnék:)
200. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 197. - Panferik)
2008. márc. 27. 10:07
Szia, tanácsodat megfogadtam. Újra elkezdtem élni. Ma reggel elmentem futni, és ettől most az egész napom szebb lett. Látom, az élete mégsem mindenkinek tökéletes.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook