Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kezdő és nem kezdő futók ide! fórum

Kezdő és nem kezdő futók ide! (beszélgetős fórum)


2007. jan. 29. 13:20

Sziasztok!

Én is szeretnék tavasszal kicsit futkározni. Egyszer már egész jól ment, de aztán valami miatt abbahagytam, már nem emlékeszem. Érdekes, de én egyedül szerettem futni.

Hány foknál érdemes először kimerészkedni? Félek a tüdőgyulladástól (volt már néhány).

18. daroki
2007. jan. 29. 12:43
A társasági futás nekem azért jobb,mert biztonságosabb.Sosem volt gond belőle,mindannyiunknak volt vmi cél(feszesebb combok,lábak,popsik,leadni a hasból,stb...)Szóval sosem baromkodtuk el a futást:)Zene nélkül nekem sem menne:)
17. 278c85ecf4 (válaszként erre: 16. - Daroki)
2007. jan. 29. 12:26

Tök érdekes, hogy sokan inkább társaságban futnak! Nekem úgy nemmegy, mert dumálás lesz a vége, az meg nem összeegyeztethető a futással!

Én is mindig zenét hallgatok közben! Máshogy nem is menne!

16. daroki
2007. jan. 29. 12:14

Sziasztok!


Én is tavasszal tervezem,hogy el kezdek futkározni a Margitszigeten:)Pár éve futottam egy héten 2-szer,3-szor és baromira jól esett.

A tesómmal és a haverokkal mentünk mindig estefele.

Először jött a kisebb torna,bemelegítés,nyújtások aztán a futás.Eleinte kisebbeket futottam,aztán pár nap múlva simán,lihegés nélkül is ment körbe futni a szigetet.Nálam nagyon fontos volt,hogy hallgathassak zenét is a futások alatt,így mindig vittem magammal Mp3-as lejátszót és jó kis pörgös zenéket vittem magammal amik még jobban feldobtak futás közben:)És persze volt nálunk mindig víz is,hogy pótoljuk az elvesztett(kiizzadt) folyadákmennyiséget.

15. Ancika (válaszként erre: 14. - 278c85ecf4)
2007. jan. 29. 11:54
Én is szoktam kihagyni néha, de akkor taposok, van otthon taposógépem, vagy nagyokat sétálok, szoktam menni powerwalkingolni is. Muszály mozognom, különben depis leszek.
14. 278c85ecf4 (válaszként erre: 13. - Ancika)
2007. jan. 29. 11:52

Ejha!!!! Az igen!!

Amúgy mikor én futottam, nekem mindig nagyon jól esett, és tényleg hiányzott, ha nem mentem! De aztán abbahagytam, mert jött a nyár, és tele volt a falu a fiatalokkal, és kicsit ciki volt, meg idegesítő is, hogy mindenki engem bámult, meg rólam dumáltak!

És most borzasztó megint 0-ról kezdeni!:(

13. Ancika (válaszként erre: 12. - 278c85ecf4)
2007. jan. 29. 11:46

5 éve kb. Én most 1 órát futok 2-3x hetente. Sógornőmmel megyek, ez olyan psychoterápia is nálunk. 5 év alatt még nem jutottam el oda, hogy jaj de jó ez a futás.. nálam inkább jaj de jó hogy túl vagyok rajta ... de fantasztikus antidepresszáns és hiányzik ha kihagyok ..

Nem emlékszem már az elején hogyan volt, ..

12. 278c85ecf4 (válaszként erre: 11. - Ancika)
2007. jan. 29. 11:42
És amúgy mióta futsz? És mennyi idő alatt jutottál el a kiköpöm a tüdőm 5perc után fázistól a jaj de jó ez a fél óra futásig??
11. Ancika (válaszként erre: 10. - 278c85ecf4)
2007. jan. 29. 11:39
:DD naná! Mi az hogy!
10. 278c85ecf4 (válaszként erre: 9. - Ancika)
2007. jan. 29. 11:37
Bolond!!:D
9. Ancika (válaszként erre: 8. - 278c85ecf4)
2007. jan. 29. 11:35
Nálam a kosztal van hiba :)) képzeld hogy néznék ki ha nem futnék :)))
8. 278c85ecf4 (válaszként erre: 7. - Ancika)
2007. jan. 29. 11:33

Tényleg??

Az meg pergeti lefelé a kilókat!

Én 2napja kezdtem el "melegíteni" futógépen! 25perc gyors gyaloglás volt, mert nem akartam izomlázat! De mindennap növelem a sebességet, meg az időt is!

Ez egy hétig mehet, mert utána nem lesz futógép, és aztán irány a szabad!

2007. jan. 29. 11:30

Sziasztok,


én is rendszeres futó vagyok:DD

jó ötlet ez a fórum :))

2007. jan. 29. 11:27

Sziasztok,


Én 2005. márciusában kezdtem futkározni, 0-ról indultam. Belejöttem: Vivicitta, Prága maraton, Bp 10km, Bp félmaraton. Heti kb 40km-t futottam edzésként.

Aztán november végén jött a két-csíkos öröm ;-), nnna azóta nem futottam. De most én is újra kezdtem. Egyenlőre mivel jelentős súlyfelesleget sikerült felkapnom magamra csak sétálok.

Ahogy visszaemléxem kb 3 hét után már símán ment 4km futás (na jó kocogás, nnnnna jó szenvedés). Most ennél egy kicsit több időre lesz szükségem.

Vivicittán találkozhatunk!!! Április 22., addig rengeteg időnk van edződni. :-)


Gerda!

Ha már normális idő lesz - mondjuk 15C fölött - a Margitszigeten összefuthatunk...

5. Anita123 (válaszként erre: 1. - Bdc5febfdb)
2007. jan. 27. 16:35

Hello Gerda!

En rendszeresen futok es szerintem erdemes elkezdeni!Sokkal jobban fogod magad erezni arrol meg ne is beszeljunk,hogy a testednek is nagyon jot tesz.Legyel hatarozott es kezd el,nem fogod megbanni!! :)

4. 278c85ecf4 (válaszként erre: 1. - Bdc5febfdb)
2007. jan. 27. 13:06

Amit Mókica belinkelt, az tényleg jó!

És is szoktam időnként futkározni! De sajna a kitartásom pár hétnél tovább nem húzza! És utána hónapokat kihagyva indulhatok megint a nulláról!

Amúgy én is most szeretnék elkezdeni megint futni!

Ja, és a tapasztalataim: nagyon jól lehet vele fogyni(még a hasamban is izomláz szokott lenni), és az egész közérzetem annyira más lesz tőle! Már pár alkalom után érezni fogod, hogy nagyon jót tesz a testednek és a lelkednek is! És ez ösztönözni fog!

Csak ne hagyd abba, mikor elérted pl. a kívánt testsúlyt!

2007. jan. 27. 12:58

[link]


ezt nézed meg:D

2007. jan. 27. 12:50

Szia!


Mindejárt keresek neked valamit:)

Remélem megtalálom:))

Sok sikert és kitartást az elhatározásodhoz:) Ügyes vagy!

2007. jan. 27. 12:45

Elhatároztam, hogy a tavasz beköszöntével futni fogok járni. Ide várom azokat, akiknek van tapasztalta abban, hogyan kell elkezdeni nullás erőnléttel szépen, fokozatosan a futást.

Várom a futás szerelmeseit is, győzzenek meg, hogy érdemes! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook