Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kezdő futók fórum

Kezdő futók (beszélgetős fórum)


2020. aug. 8. 21:33

Sziasztok!


Már régóta fontolgatom hogy elkezdek futni járni, és a mai nappal végre rávettem magamat. 🙂 Egyenlőre sajnos egyedül, de reménykedem benne hogy hamarosan ez változni fog. Kecskeméti vagyok, 28 éves nő, kor/nem, nem számít igazából. A lényeg hogy motiválni tudjuk egymást. 🙂 Benkó dombra megyek ki késő délután/estefelé mikor már nincsen ez a nagy hőség illetve ahogy a munkahelyi beom engedi. Olyanok írjanak akik szintén kezdő szinten vannak mert én még sokat megállok sajnos szusszanni és nem szeretnék senkit hátráltatni. 🤷‍♀️ Ha szívesen jönnél velem futni akkor kérlek írj a vanille92@gmail.hu email címre.

16. MenoPause (válaszként erre: 15. - **csajszi**)
2019. ápr. 16. 15:34
Miért lenne szánalmas?? Valahol el kell kezdeni. Hétvégén a Vivicittán mellénk csapódott egy hölgy, elmondta, 65 éves, 60 évesen kezdett futni... lelkesen mesélte, hogy 30 km az eddigi rekordja, a félmaratont rendszeresen lefutja... a legrosszabb ideje is jobb, mint amit én egyszer életemben teljesítettem, bocsánat, kínlódva összehoztam.. és ő sohasem sportolt, én pedig egész életemben. Erre nincs mit mondani. Szóval, ha 1500 akkor annyi. Aztán 2000 aztán egyre több. CSak kitartás legyen, kedv, és menni fog
15. **csajszi** (válaszként erre: 13. - MenoPause)
2019. ápr. 16. 13:04
Tegnap lement 2 teljes kör megállás nélkül, ez eddig a legjobb teljesítmény mióta ujra kezdtem a futást. Kb 1500 méter. Tudom, elég szánalmas, hogy másfél km-nek örülök, de lesz ez még jobb is :) én szeretek futni.
14. MenoPause (válaszként erre: 7. - **csajszi**)
2019. ápr. 16. 09:25
Az elején talán jobb zene nélkül, hogy csak magadra tudj figyelni. Ha már megy, hosszabb távon, kényelmes tempóban, és szereted, akkor miért ne fuss zenére, nagyon jó tud lenni. Azért a futás egy monoton dolog. Én természetben futok, mégis szeretek zenét hallgatni közben..
13. MenoPause (válaszként erre: 11. - Leoborta)
2019. ápr. 16. 09:23
Mindig jobb lesz :-) És meg is lehet szeretni. Lehet, hogy unalmasabb, de próbálj meg lassabban. Egyre több fog menni. Sok sikert!
12. **csajszi** (válaszként erre: 11. - Leoborta)
2019. ápr. 15. 16:24
Gépen futsz vagy kint szabadban?
2019. ápr. 14. 13:14
Február óta próbálok futkározni heti kb. 2x, a legjobb tempóm 9km/óra. Általában 3-5 km-t futok egyszerre. Ennél már jobb nem lesz. Nem szeretem, de valamit muszáj mozogni, meg ízületeket terhelni. Utána nyújtok.
2019. ápr. 14. 10:39
Sziasztok! Február 20-án kezdtem a futást,èn úgy futok,hogy kb 500 mèter futás aztán kicsi sèta,ès ezt felváltva. Fogyás miatt kezdtem el,nem az a cèlom,hogy megszakadtak. Futok,ahogy bîrom ès fokozatosan többet fogok tudni lefutni majd. Az utolsó futáson alkalmával 4 km-futottam 45 perc alatt. Nekem a lábam szokott előbb elfáradnak,mintha zsibbadna a vádlim.
9. agi_15 (válaszként erre: 7. - **csajszi**)
2019. ápr. 13. 11:12

Én meg csak zenére szeretek futni, de nem csak úgy random valamire, hanem stabil tempójú running/workout zenére, leginkább 160-165 bpm tempóban.

De én mióta az eszemet tudom, meg már előtte is zenével voltam körülvéve. Nekem ez a segítség, hogy ritmusra lépek, ritmusra lélegzem. Akinek csak úgy random szól valami, azt el is hiszem, hogy inkább zavarja, mint segíti.

Volt próbálkozásom, hogy hangoskönyvet hallgattam közben, de amikor a lépés-légzés harmóniájára figyelek, elkalandoznak a gondolataim.

"Csak úgy" futni még nem próbáltam... majd egyszer talán :)

8. Rózsavirág48 (válaszként erre: 7. - **csajszi**)
2019. ápr. 13. 10:53
Nalam a sebesseg nem igazan szamit a pulzusmero ora hatarozza meg inkabb a tempomat ha tul magas a pulzus akkor inkabb meg lassitok zenere sose futottam
2019. ápr. 13. 10:47

Koszi a hsz-okat.

Meg annyi, hogy rajtam kívül vki jobban fut zene nélkül? Próbáltam jó pörgős zenéket ami gondoltam majd megnyomja a teljesítményt, de ha fejben számolom a lépéseket sokkal tovább futok megállás nélkül. 🤷‍♀️

2019. ápr. 13. 09:32
Sziasztok en meg fokozatosabban kezdtem 3 perc gyaloglas 1perc futas mostanra kocogok 4km megallas nelkul megallni nem allok meg de hogy milyen a futas sok mindentol fugg idojaras talaj neha tul homokos erdoben futok ettem-e vagy nem delelott vagy este de ha mar tul vagyok rajta az mar nagyon jo😀 neha mar az is elofordul hogy kozben is elvezem😂
2019. ápr. 13. 07:57

Én január közepén kezdtem futni, kb. 3 hónapja hetente 2x szoktam futni. (kivéve ezt a hetet, mert annyira dög fáradt voltam, hogy nem találtam a motivációt)


Kezdetben a 2 perc futás - 2 perc sétát nyomtam, 20 percig, aztán emeltem a dózist 3/2-re, meg az időt is szép fokozatosan. Március elejére értem el odáig, hogy 40 perc alatt megvan az 5 km, az elején 16-18 perc futással, utána 2 perc séta, aztán 8 perc futás, 2 perc séta... stb.

Az elején még folyton jelzett a pulzusmérő, hogy 170 fölött ugrál. Mostanra már szinte sose, és átlag 150-es pulzussal sikerül futni. Inkább a lábaim adják fel, a tödőm már megedződött ehhez a távhoz és tempóhoz (futás 9 km/h, séta 5,5 km/h).

2019. ápr. 13. 07:00
Újrakezdődött futó vagyok. Tavaly szeptember óta nem futottam. Most kezdtem újra a hêten. Nekem az a tapasztalatom, hogy nem szabad megerőltetni magunkat az elején. Fokozatosan kell hozzászoktatni a szervezetet. Ha úgy érzed, hogy nem bírod, akkor válts át gyaloglásra. Nem feltétlenül mindig ugyanaz a tényező az ami miatt esetleg nehéznek érzed a futást. Kezdőkênt a levegő fogyott el hamar. Illetve beleestem abba a hibába, hogy túl gyors tempót diktáltam az elejên és az nagyon hamar kifullasztott. Nagy kihívás volt a megfelelő tempó megtalálása.
3. **csajszi** (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2019. ápr. 13. 00:10
Koszonom, hogy valaszoltal :)
2019. ápr. 12. 22:52

Örülnék, ha le tudnék futni egy szusszra 800 métert.

Sajnos nem futok, de ha mégis kell, nekem a levegő hamarabb fogy el, minthogy elfáradnék. Asszem.

2019. ápr. 12. 22:32
Sziasztok, Kezdo futo vagyok, rovid tavokat probalok kocogni 4x hetente. Az a kerdesem, hogy titeket mi késztet pihenésre? Ugy ertem, en egy nagy parkban futok, kb 800 meter egy kor. Mondjuk elso szuszra lefutok masfel kort, aztan pihenokeppen setalok. Aztan megint futok amig birom, aztan seta - gondolom mindenki ebben a kategoriaban igy csinalja. Titeket mi allit meg leggyakrabban: elfaradnak a labaitok, elfogy a levego vagy mas?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook