Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kezdjünk el együtt futni... fórum

Kezdjünk el együtt futni... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2013. aug. 21. 14:58
Igaz, hogy a futas nem jo a hatgerincnek? Ma mondta valaki. Nekem mar van egy kezdodo hatgerincproblemam.
34. bimm2 (válaszként erre: 33. - 2db8bb2ab7)
2013. aug. 21. 11:45

En tartom a 'ketnaponkent' szabalyt. tehat: hetfo-szerda-pentek-vasarnap-kedd-csutortok-szombat. Kethetente.

Ez annyiban valtozik, hogy a kedd-csutortokos hetet mindig utalom, mert a munka miatt nehezen tudom megszervezni. Szoval van, amikor ugy csuszik a dolog, hogy ket napot nem futok es visszaall a hetfoszerdapentekes het. A masik ami modosithatja, hogy a ferjemet vasarnaponkent tudom kimoccantani, amikor nem kell dolgoznia es akkor o (berelt!) kerekparon kerekparozik amikozben en futok.

De a lenyeg, hogy ket egymast koveto napon nem futok.

A 13 perc teljesen jo. Ne hajtsd magad, nem eri meg. Hiszen ezt a joerzesert csinaljuk vagy mi!


Ma amugy kiprobaltam ezt a felgyorsulast (7km-t futottam) de nem 'mertem' annyira hogy ezt csinaljam, ezert egyszeruen csak elkezdtem akarni kicsit erosebben futni.

Szarul hangzik, de igy a 7km-en (mindossze) 1perc husz masodpercet javitottam, de nekem ez nagy eredmeny.


te hogy melegitesz be?

es hogy nyujtasz?

33. 2db8bb2ab7 (válaszként erre: 32. - Bimm2)
2013. aug. 21. 10:48

Felgyorsulok, de még nem teljes erővel.. csak növelem a tempót... meg kell erősödni.. Nekem egyenlőre 13 perc megy.. Ez így kimondva tök kevésnek tűnik, de nem semmi végígfutni...

Jól csinálod, hogy fokozatosan haladsz.. vigyázni kell tényleg,mert le lehet sérülni..

Hányszor futsz egy héten?

32. bimm2 (válaszként erre: 31. - 2db8bb2ab7)
2013. aug. 20. 23:05

Na en meg meg kezdo SE vagyok :D

Es a ket percben ugy felgyorsulsz,amennyire birsz? Es a masik ket percben meg futsz kenyelmesen?

En eleg lassuka vagyok, kb 7.5perc alatt teszek meg egy kilometert. Most arra gyurok, hogy legyen 7perc. Addig mar nem novelek tavot.

De ovatos vagyok, mert nagyon megszerettem a futast es nem akarok sem terd sem csipofajast.

31. 2db8bb2ab7 (válaszként erre: 21. - Bimm2)
2013. aug. 20. 21:29
Még kezdő vagyok az intervall-ban.. De időre megyek,5 perc után 2-2 perceket váltogatok. Távot nem mértem még... Van még mit erősödnöm, de majd szép lassan. Pulzust nem mérek..
30. Babcsosz (válaszként erre: 28. - Orsibigyu)
2013. aug. 20. 16:58
Nem szoktam. Amikor hazaérek, iszok. Idegesítene, ha egy palackot is cipelnék. Nem tudom, hogy jó-e így. De eddig még nem hiányzott. Figyelek a légzésemre, a testem reakcióira. Ha fáradok lassítok, akár gyaloglásig. Az elindulás a legnehezebb :(
29. Incó (válaszként erre: 23. - Orsibigyu)
2013. aug. 20. 16:57
Ajánlhatnátok ha már itt tartunk valami jó mp3 lejátszót is. Kinek melyik vált be? Olyan 1,5 km-nél szoktam kezdeni zenét hallgatni ott a holtpont. Ha átesek rajta akár 4 km is megy. De leginkább 2,5 km amit biztonsággal le tudok futni. Olyan hihetetlen, hogy 2 hónapja 800 méternél kezdtem...
28. orsibigyu (válaszként erre: 24. - Babcsosz)
2013. aug. 20. 14:32
Te ugyes vagy! Motivaloan hatsz. Szoktal kozben inni?
27. orsibigyu (válaszként erre: 25. - D2d5bb5db4)
2013. aug. 20. 11:57
En elindulok nagyvaradrol te debrecenbol, s feluton talalkozunk.:-D
26. bimm2 (válaszként erre: 23. - Orsibigyu)
2013. aug. 20. 11:30

Szerintem elsore 1.5km az nagyon jo!

Inni? Asszem csak valami 60perc utan - futas kozben. Marmint 60 perc utan kotelezo folyadekot es energiat potolni. 60 perc alatt szerintem ez igeny kerdese. Futas utan viszont azonnal!

25. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2013. aug. 20. 11:29
Na, induljunk! Éndebrecenben 18 órakor rajtolok -a meleg miatt- Szólj, ha jó neked az időpont!
2013. aug. 20. 11:28

Sziasztok!


Én kb. 4 hónapja kezdtem el futni. Csak hétvégén van rá időm, vagy ünnepnapon. Ma is megvolt 6 km kb. Ez 30-35 perc. Elég unalmas tényleg, zenét hallgatok közben, és nézelődök, próbálom elterelni a figyelmemet :) Nekem ez bevált.

2013. aug. 20. 09:41

Sziasztok!


Ez az addig futok mig birom, ez a mai futasra vonatkozott, hogy lassam mennyit birok. 1,5 km-t birtam. Birtam volna tovabb is, de megszomjaztam es hazasetaltam vizet inni. Tenyleg szerintetek jo inni futas kozben?

Utana jott valami intervallumos fele edzes. 1 orat csinaltam vegig.

Csutortokon orat veszek, karorat es nezek gy mp3 lejatszot is hogy ne unatkozzak. Akkor jobban megy majd az intervallumozas.

22. eva215 (válaszként erre: 15. - Orsibigyu)
2013. aug. 20. 09:22
Szerintem is jó módszer ez. Tényleg fontos a bemelegítés is. A könyv azt írta, hogy 30 perces mozgással kezdjem, 1 perc futás, 1 perc séta, pár napig, aztán 2 perc futás 1 perc séta, újra pár napig, aztán 3 perc futás 1 perc séta, stb. folyton növelve a futási időt, míg a gyaloglás mindig csak 1 perc legyen. És mindig kb. 30 perc legyen a végére az összidő. Persze konditól is függ a dolog, sajnos én tuti így kezdem el újra, mert kiköpném a tüdőmet egy 5 perces futás után már, az tuti :D De ez én vagyok! Pedig nem is dohányzom, és sokat megyek a gyerek után, de keveset is alszom miatta, az evésről ne is beszéljünk, szóval nem vagyok csúcsformában.
21. bimm2 (válaszként erre: 18. - 2db8bb2ab7)
2013. aug. 19. 23:06

En most kezdek el intervallt futni - csak be kell szereznem egy pulzusmerot! A hetvegen meglesz!

te milyen tavon es mennyit futsz? Hogyan intervallozol? percre vagy tavra? Mersz pulzust?

20. bimm2 (válaszként erre: 15. - Orsibigyu)
2013. aug. 19. 23:04

Nagyon jol csinalod!

Ha annyit javasolhatok, a helyedben lecserelnem az 'addig futok amig birok' idointervallumot arra, hogy hatarozottan 5percig futsz aztan otot nem - ezt felvaltva. Igy sokkal eredmenyesebben fogsz tudni elkezdeni folyamatosan futni.

A manapsag divatos intervall futas is ezen alapul illetve a fitnessben a Pentek eniko fele torna is, a Zonaedzes. Hogy meghatarozott ideig pihenteted es terheled ugyanazt az izomcsoportot.

De persze te erzed, hogy neked mi jo :)


A futocipo kivalasztasaban egyetertek az elottem szolokkal, hogy szanj ra penzt es idot! En a kis pipasban hiszek, de a javasolt as.cs is kivalo.


En soha eletemben nem futottam, utaltam. Aztan megoregedtem es megvaltozott az energialeadasom. megszerettem.

Ugy kezdtem, hogy 2perc seta 1perc futas - osszesen 1.5km-t birtam. Aztan noveltem hetrol hetre a seta-futas perceket majd noveltem a futas idejenek a hosszat. Amikor folyamatosan elkezdtem futni meg mindig csak 3km-t tudtam futni. Es ez egyszer csak megnovekedett 5-km re. Most 7-km-nel tartok es a celom egyenlore az idom javitasa. Nekem most ez az a tav, ami kenyelmes es elvezheto, de szeretnek felgyorsulni.

19. 2db8bb2ab7 (válaszként erre: 17. - Orsibigyu)
2013. aug. 19. 22:35
Én általában este tudok menni, szintén a család miatt. Reggel nem vesz rá a lélek hogy felkeljek emiatt... Majd talán ha már korán sötétedik, akkor... Holnap viszont délelőtt megyek :)
18. 2db8bb2ab7 (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2013. aug. 19. 22:33

Helló,

nemrég kezdtem a futást. Beruháztam cipőre is. Heti 3×, kedd, csüt és szombat futok. (Hétfő, szerda, péntek súlyzós edzés, lsd. a naplómban)

Nem kimondottan távfutás a célom, inkább az intervall. Jó lenne ha tudnánk eszmecserélni többen :)

2013. aug. 19. 21:01
Megvettem a futocipomet, nagyon kenyelmesnek tunik, szerintem jo lesz. Holnap reggel 6- 7 fele szaladok, mig alszik a csalad. Maskor 2 gyerek mellett es egy estig dolgozo ferj mellett elkepzelhetetlen.
16. orsibigyu (válaszként erre: 3. - Miss_Mázli)
2013. aug. 19. 20:58
Akkor neked is sok sikert:-)
15. orsibigyu (válaszként erre: 6. - Eva215)
2013. aug. 19. 20:55
Mondd kerlek. Bar ugy gondoltam, holnap felkelek 7 kor, kimegyek a temetobe es bemelegites utan nekifogok, szaladok amig birok, megnezem az oramat, majd setalok 5 percet es utana ujra futok, megint setalok, futok. Elsore 45 percet szeretnek igy tolteni.
14. eva215
2013. aug. 19. 20:50
Sziasztok! Ügyes vagy Miss Mázli! Én ma még nem tudom elkezdeni :( Egyedül vagyok a tücsökkel itthon 2 napot(értsd. másfél éves kisfiam), de szerdától talán nekiállhatok. Én fél órát szoktam régen futni, kilométerben fogalmam sincs az mennyi, nem is érdekel igazából, nekem a lényeg a min. fél óra. Úgy kezdek újra belerázódni, hogy kb. két perc futás után egy perc séta jön, majd újra 2 perc futás, séta, stb. Szerdán jövök, hogy sikerült-e elkezdeni végre, addig is jó futást Nektek!
2013. aug. 19. 19:50

Jó estét futótársak! 3 km lefutva! na jó, egyharmada séta volt. :) nagyon jól esett, bár sokszor alig kaptam levegőt.


Hozzátartozik az igazsághoz, hogy sajnos dohányzom, bár ma még csak egy szálat szívtam el... jó lenne a futás rendszeresítésével együtt a cigifogyasztást a nullához közelíteni.

2013. aug. 19. 16:51

a futócipőr nagyon figyelj! én zselés talpút javaslok, 30 ezer az ára kb, de egy későbbi térd problémát megelőz.


ezen ne spórólj!


én az Asics márkát javaslom

11. Incó
2013. aug. 19. 16:43

Én is mostanában kezdtem. Érdekes módon sose tudtam futni (rövidtávon nagyon jó voltam, megyei szinten is anno...), most viszont ráéreztem 2-3 km heti 2-3 alkalommal nagyon kellemes. A kondim az elmúlt 6 hétben már javult.

Amit észrevettem, hogy jó egy olyan társsal futni, aki hasonló tempóban bírja végig velem az iramot. Nagyon motiváló lehet egy másik személy. Nekem bevált...

2013. aug. 19. 14:23
Régen futottam ma már nem tudnék nincs is a környékemen olyan hely ahol megehetném. Neked viszont sok sikert kívánok benne...
9. 388b941089 (válaszként erre: 8. - 95ac5d28e3)
2013. aug. 19. 14:22
Nekem uncsi nagyon. :) Még 20 kg-val könnyebben is utálom. :) A pörgős órákat szeretem.:)
8. 95ac5d28e3 (válaszként erre: 7. - 388b941089)
2013. aug. 19. 14:20
na ne mán mé?
7. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2013. aug. 19. 14:09
Hű de utálok futni... :S :)
2013. aug. 19. 11:43
Csatlakoznék. Én a fiam születése előtt "futottam", inkább kocogásnak nevezném. Én sem elsősorban fogyni szeretnék, inkább formázni kicsit az elfolyó popsim, narancsbőrt csökkenteni, de ami a legfontosabb a szellemi felfrissülés miatt. Egy másfél éves örökmozgó fiúcska mellett, és jövő héttől ismét munkába állva (ráadásul új helyen) azt hiszem, nagyon jól jönne egy kis futás kikapcsolódásnak, feltöltődésnek. Ha érdekel, én elmondom, anno hogy kezdtem el, egy futós könyvből vettem a tippet. Most is így kell nekiálljak sajna, mert nagyon kijöttem a gyakorlatból.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook