Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kevés lenne az anyatej? fórum

Kevés lenne az anyatej? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. febr. 25. 21:22
Mármint a sinlac is a sinemil is tápszernek minősül, viszont tejmentes.
32. Zebra25 (válaszként erre: 31. - DWAncsa)
2013. febr. 25. 21:21

Nem tudom, de akkor szerintem sincs baj. ha orvos látta akkor ne aggódj. Ha nem mutatja jelét, hogy éhes lenne akkor hiába is tömnéd bármivel, akkor sem lenne jobb.

1 hónap és kezdheted a hozzátáplálást.

Egyébként pedig, ha valami oknál fogva mégis aggódsz és valami féle pépet szeretnél Neki adni akkor vannak tejmentes pépek, sinlac, sinemil. Ezekkel majd a gyümit lehet dúsítani picit. Nem kell tápszerezni, ha nem muszáj.

Mi 2 hónapja tápszerezünk, de mi már nem szopizunk és 14 hónaposak leszünk.

31. DWAncsa (válaszként erre: 30. - Zebra25)
2013. febr. 25. 19:51

Nem volt beteg,én is megijedtem,mikor egy hónap alatt nem hízott 20dekát se,3 dokihoz is elvittem és mind ugyanazt mondta szinte,mert tényleg nincs semmi baja,életvidám,mozgékony,'beszédes'

A mai napig nem tudom mi lehet az oka,ha van egyáltalán. A férjem magas és sovány alkat,lehet azt örökölte? Nem tudom.

30. Zebra25 (válaszként erre: 27. - DWAncsa)
2013. febr. 25. 18:56

2 hónap alatt a 360g kicsit kevés

Nem volt beteg esetleg?

egyébként nem feltétlenül kell betegnek lennie, nem azért kérdezem, csak 2 hónap alatt ez tényleg kevésnek mondható.

29. pzm3
2013. febr. 25. 17:37
Miért paraszt az orvos??Valóban nem gyarapszik a baba úgy ahogy kellene.Most nem leszek népszerű,de miért fontosabb ez a szoptatás mánia mint,hogy hízzon az a baba rendesen.Ha kell tápszer hát kell.Soha nem csináltam volna ilyesmiből ekkora ügyet.A nagylányomnál nekem is három hónapos korától pótolni kellett a szopit tápszerrel.Na,és!!Akkor mi van?Az a lényeg,hogy a kislányom gyarapodott szépen.A kisfiamnál sokkal több tejem volt,de egy éves korától ő is kapott tápszert is.A kislányomat 5 hónapos koráig tudtam szoptatni,a kisfiamat másfél évesen választottam el.Nem egyforma ez két gyereknél.
28. 6b006fc769 (válaszként erre: 21. - Carmen23)
2013. febr. 25. 17:11
Nincs lehetőséged másik orvost keresni?
2013. febr. 25. 17:06
Sziasztok! A kislányom most lesz 5 hónapos elsején. 3 hónaposan 5640g volt és azóta 360g-ot hízott csak! Én is ki voltam idegileg,hogy mi lehet a baj,tejem nekem is van elég,többször kínálom,de nem kell mindig neki,van amikor csak egy ciciből eszik. 3 hónaposan kezdődött a fogzás nála és nekem a doki azt mondta,hogy attól is csökkenhet a súlygyarapodás,volt olyan hogy 2 hétig semmit sem hízott. Már nem rágódok rajta, nem idegesedek,az a tejemnek se tesz jót. Kiegyensúlyozott,vidám,persze néha éjszaka fogzási fájdalmakkal,de nincs gond,ilyen alkat. 6000g és 66 cm.
26. Ancsa19860211 (válaszként erre: 21. - Carmen23)
2013. febr. 22. 14:59
De hát ez jó, ha a születési súlyát megduplázta, minden oké. 6 hónapos korára "kell" megdupláznia. Szerintem a ti orvosotok túllihegi a dolgot. Ha kiegyensúlyozott, nem beteges, nem sírós, szerintem nincs vele semmi baj. Lehet, hogy nem egy hurka-gyurka gyerek, de nem lehet mindegyik az. Megtömni nem lehet egy gyereket, csak megutálná az evést, de akkor se menne le sokkal több. Én azt mondom, nyugodj meg.
2013. febr. 21. 21:06
Szerintem semmi baja a picinek. Borzasztóan sajnálom, hogy ezen kell keresztül mennetek. Ha kiegyensúlyozott, jókedvű akkor nem kell aggódni. Erőltetni az ember nem erőltetheti az ételt. A kislányok általában kevesebbet híznak.
2013. febr. 21. 21:02
IGEN...nem tudom, kiakasztanak az orvosok. elkuldottvizeletvizsgalatra..ekgra.. a korhazban juniusra akartak idopontot adni..az apukaja szerint ne foglalkozzak veluk, mert tenyleg eszik rendesen..szinte alig sirt a szuletese ota..
2013. febr. 21. 21:00
Szerintem semmi baja nincs. Hízik Ő. Kislány?
2013. febr. 21. 20:56
szopik surun de nem sokat...mellette mar adok fozeleket, gyumolcsot..4 alkalommal eszik ezekbol is egy nap..
2013. febr. 21. 20:51
6 honapos., 6,61o kg.. a hossza 69.4cm ..mondjakl hosszra jo, de keveset gyarapodik..a szukestesi sulyat mefduplazta,. teljeen nyugodt..en nem ertem
2013. febr. 21. 17:11
mennyire pici? mekkora a súlya és a hossza?
2013. febr. 21. 09:09
sziasztok. tegnap voltunk a 6 honapos vizsgalaton, a doki uj de ugyanazt mondta .. megint kicsinek talaljak.. mar nenm tudom mit csinalòjak.. eszik rendesen, nem kell neki tobb pedig van meg tej .. minek eroltessenm.. mar a pureket is eszi..
18. newlife101 (válaszként erre: 17. - Ancsa19860211)
2012. nov. 16. 13:55
Jó hát az én dokim se olyan, hogy kötelező, csak akkor úgy mondom, hogy ez olyan behatárolt minimum, de ebben mindig rugalmas volt...igaz gondunk sincs
17. Ancsa19860211 (válaszként erre: 15. - Newlife101)
2012. nov. 16. 09:59

Kért???

Csakhogy ez nem így működik, hogy az orvos kéri, a baba meg produkál. A gyerekek nem azonos programmal működnek. Az enyém volt, hogy fél kg-t is hízott 2 hét alatt, volt olyan is, hogy csak 10 dkg-t. Ezeknek az orvosoknak és védőnőknek meg különben minden baj: ha túl sokat hízik, azzal cseszegetnek, ha túl keveset, akkor meg azzal. Szerintem meg, ha egy babának baja van, nemcsak a súlyán mutatkozik meg.

16. Carmen23 (válaszként erre: 15. - Newlife101)
2012. nov. 16. 00:51
tenyleg? elegge kulonbozoek akkor az orvosok is, de szomoru hogy ilyen konnyen dontenek a babak etkezeserol, mondanak velemenyt, holott eltero minden baba is..
15. newlife101 (válaszként erre: 8. - Szerénke83)
2012. nov. 15. 11:55
Érdekes. Nálunk a doki havonta 400g-ot kért.
2012. nov. 14. 18:03
:) nem ,soosem sir eves utan...erre gondoltam en is, hogy minek potlas, ha az is sok neki ami van,...az elso lanyom 3 honaposan 5730 volt, a mostani bebi akinek tapszert adnanak 5130..azert nem akkora elteres, meghat kulonobozoek a babak is gondolom..-
2012. nov. 14. 17:35
Szerintem az orvosod imádja, ha paráztathat vkit. Én csajszim 3 hónaposan 5550 volt és 3700 g-mal született. Első 2 hétben csak fogyott, engem is csesztetett a doki, hogy adjak tápszert. Csak lefejt tejet próbáltam, de kiköpködte, mivel nem volt éhes. Ha lement is pár korty, 2 percen belül kihányta. Ha nem éhes, úgyis hiába próbálsz neki bármilyen pótlást adni, nem fogja kérni. Az a lényeg, hogy ne fogyjon, ne betegeskedjen, ne sírjon sokat, pláne evés után. Ha ilyen gondok nincsenek, szerintem nincs annak a gyereknek semmi baja. Nem tudom, miért gondolják egyes dokik, hogy minden gyereknek hurka-gyurkának kell lennie.
2012. nov. 14. 16:28
piszkáltak
2012. nov. 14. 16:27

jaj édes Istenem

Én nem értem az orvosokat

tökéletesen fejlődik a babád ne aggódj

engem meg azért piszkáltam mert a fiam 4 hetesen 5 kg volt

anyatejes természetesen

úgy látszik semmi nem jó

10. 6b006fc769 (válaszként erre: 5. - Carmen23)
2012. nov. 14. 16:25

Nem hiszem, hogy kevés az anyatej, főleg, hogy mint írtad, nem éhes, nem sír, van, hogy nem kell neki a másikból.. majdnem 3 hónap alatt 1820 g gyarapodás szerintem nem ad okot aggodalomra.

Nem vagyok orvos, védőnő sem, de annak idején elég sokat olvastam ebben a témában.

Ha jól emlékszem, fél éves korára "illik" megduplázni a születési súlyt.

Ne parázz:)

2012. nov. 14. 16:25

amikor kijottunk a korhazbol 3330 volt..

most ahogy megmerte a doktorno 5150kg.. hat akkor szerintem meg a normalis keretek kozott van. az elobb megszoptattam es csak az egyik eleg volt neki, egyaltalan nem kert tobbet, minek akkor a tapszer- holott tejem meg most is maradt tobb mint amnennyit ker..mit potol akkor a tapszer?= amikro nincs hiany

2012. nov. 14. 16:16

mennyit hízott egy hónap alatt?

akárhonnan is nézzük, sajnos van egy elvárható minimum, amit "kell" illik egy babának híznia havonta.Az, hogy ezt egy hónap alatt esetleg nem egyenletesen éri el, az nem számít. Heti 150-200 grammot mondtak nekünk, tehát havi 600-800 g egy ilyen pici babánál.

ha ezt nem éri el, akkor kell a pótlás.

Nem véletlenül van ez így

2012. nov. 14. 15:44
3 orankent eszik , es sokszor csak az egyik mellbol mert latom hogy nem kell neki tobb...ezert sem ertem minek kene neki a tapszer..
2012. nov. 14. 15:42
Gondoljatok ,hogy az orvos nem latja jol? nem ertem miert kell vizeletvizsgalatra mennem .... mi koze van ahhoz...jaj nem tudom mit tegyek, tenyleg rosszul vagyok arra a gondolatra hogy port kene adjak neki...soha,,mindig is a szoptatas mellett voltam..
2012. nov. 14. 15:41
jaj de ideges vagyok ,koszi a valaszt, kulfoldon elek itt vedonon sincs,.vizelet VIZSGALATRA KULDOTT a babaval ,azt mondta ha negativ akkro adjak tapszert este...hat nem akarok...tejem marad is, nem eszik rengeteget..akkor miert eroltessem.,.amikor hazamentunk vesztett a sulyabol a korhazban, dehat mar ott is anyatejet kapott, az sem jott azonnal egy nap utan..tehat akkor 3330 al jottunk haza,.,most 5150... hat nem tudom .,,:/ az elso lanyommal tenyleg eszembe se jutott sosem hogy a suly miatt aggodjak,.,ha most nem mondja a gyerekorvos, most sem idegeskednek, hisz teljesen rendben latom a kislanyom..
2012. nov. 14. 15:39
Szerintem az orvosod egy paraszt, már bocsi. Ha elég a gyerkőcnek az anyatej, akkor minek tápszerrel tömni? Nem értem, mit vár tőle 3 hónaposan? -.-
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook