Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha kevés tőkéd lenne, mibe fektetnéd? fórum

Ha kevés tőkéd lenne, mibe fektetnéd? (tudásbázis kérdés)

1 2
59. robko
2009. szept. 27. 17:53
kérdés,hogy a kevés pénz mellé mennyi idö társul,mert ha van idö a pénz mellé ,ugy már elég jo dolgokat lehet kihozni mert az idö is pénz
2009. ápr. 13. 07:14
Ha tényleg kevés lenne, akkor a megélhetésbe fektetném.
2009. jan. 9. 10:36
Amway?
56. zotya86 (válaszként erre: 52. - A9752c112e)
2008. dec. 17. 15:11
Szia, nem "utazásszervezés", hanem utazásközvetítést ajánlottam, a kettő teljesen más, és anyagilag is "kicsit" több beruházást igényel. Az elsőnél saját útjaid vannak, komoly anyagi felelősséggel, a másodiknál pedig más utját adod el, fix jutalékért.
2008. dec. 16. 19:51
a dunyhámba
2008. dec. 8. 17:11
Szerintem az esküvő szervezés elcsépelt dolog, rengetegen csinálják és a mai fiatalság egyre inkább "leszokik" az esküvőzgetésről...
53. Gordonka (válaszként erre: 52. - A9752c112e)
2008. dec. 8. 13:27
Bp-i vagy? Szívesen találkoznék Veled, és elmondanám, én mibe fektettem, és milyen eredményeim lettek belőle. De itt nem hirdetném a dolgot, nem fórumtéma.
2008. dec. 8. 09:32
esküvő-vagy utazásszervezés????????
51. e71af41436 (válaszként erre: 49. - 3e0ba54fb8)
2008. dec. 7. 04:56

csak az első mondat szólt neked,a többi a topicnyitónak :)))

bocsánat a félre érthetőségért :)))

50. VESZÉLY FILOZÓFUSA (válaszként erre: 24. - A9752c112e)
2008. dec. 6. 23:31

A motiváció tartalom-elméletei


1. Maslow, Abraham: Szükséglet-hierarchia elmélet („Piramis-modell”)


Az elmélet szerint a különféle szükségletek hierarchikusan (rangsorban) egymásra épülnek, vagyis csak akkor válnak hatékonnyá, ha az alattuk levő már (legalább jórészt) kielégült. Ha bármelyik szinten kimarad a szükséglet kielégítése, elakad a motiváció, a személy megreked azon a szinten, ahol még kielégületlenek szükségletei. Így a fejlődés elmarad, nem jut fel az önmegvalósítás csúcsára.


A Maslow piramis szintjei:


1. Élettani szükségletek

2. Biztonsági

3. Szociális (szeretet)

4. Megbecsülés

5. Önmegvalósítás


Kielégítetlen szükséglet: belső feszültség, hajtóerő, kereső magatartás


Kielégített szükséglet: belső feszültség csökkenése


Az egyes szükségleti szintekhez kapcsolható munkahelyi ösztönzők:


1. Élettani: fizetés, munkafeltételek (fűtés, világítás, stb.)

2. Biztonsági: biztos és biztonságos munkahely, nyugdíjpénztár, orvosi ellátás, stb.

3. Szociális (szeretet) : jó munkahelyi légkör, barátok, jó vezető -beosztott kapcsolat, stb.

4. Megbecsültség (elismertség): előmenetel lehetősége, teljesítmény-prémium, szolgálati lakás, autó, stb.

5. Önmegvalósítás: személyes továbbképzés lehetősége, önállóság, döntési felelősség, vezetői munkakör, stb.

49. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 47. - E71af41436)
2008. dec. 6. 15:26

Nem, az valaki más. Én az a lány vagyok, aki végzett jogász, de nem a szakmámban dolgozom, mert közben elvégeztem a közgázt is, most készülök az MBA-ra. Francia nyelven is.

Nincs zűrzavaros házasságom, van egy kapcsolatom, amiben vannak problémák. kicsi gyerekem pedig nincs. Van viszont egy jól prosperáló vállalkozásom, ami azzal foglalkozik, hogy pénzügyi, és vállalkozásfejlesztési tanácsokat ad, úgy is mondhatnám, pénzügyi katasztrófától ment meg cégeket, vállalkozásokat. A bevételből és a megbizások számából itélve valószinűleg odaadóan és vérprofin végzem a feladatomat.


Van még kérdés, vagy kielégitő a tájékoztatás?

2008. dec. 6. 15:16

Addig oké, hogy szerinted nem kell hozzá sok pénz (?), nem tudsz rajta bukni (?), ....

7 évet dolgoztam vendéglátásban, konyhán, felszolgálóként, PARTYSZERVÍZNÉL ...

Vendéglátó érettségim van, vendéglátóipari főiskolára jártam. Ex catering vezetőként én nem ajánlanám neked , hogy ha csak nem "közvetítőként" leszel jelen a piacon. Amire viszont nem lesz kereslet, mivel a partyszervíz cégek elfogják vinni a forgalmad. Szerintem ezzel az új, okj-s szakmáddal nem fohsz sokat érni, és ezt ne vedd bántásnak. Végezz el inkább egy idegenforgalmi szakmenedzserit, és nyiss utazás !közvetítői! irodát. Jobban jársz vele. Egy jól választott helyen szinte nulla a bukás lehetősége, ráadásul minimális a befektetés. Egy lefoglalt út árából 6-12% közvetítői jutalékot kapsz, ami a mai útárak mellett nem is olyan kevés! Ráadásul szinte semmit nem kell érte tenned. Az utazásszervező ingyenes prospiját odaadod a potenciális utasnak, akinek jóesetben eladod másnak az útját. Ezt te lefaxolod és jön a pénz, felelősség nélkül. Csak akkor vagy gázba , ha TE rontasz el vmit a foglalásban, de legtöbbször ha időben észreveszed akkor a normálisabb irodáknál ez is korrigálható.

47. e71af41436 (válaszként erre: 45. - 3e0ba54fb8)
2008. dec. 6. 14:36

gondolom okj-s tanfolyam,ami jobb esetben is max.hat hónap....


de közben eszembe jutott más is.Te vagy az a lány,aki ugye jogot tanul,meg közgázra jár,meg pici gyereke van,meg zűrzavaros házassága.....miért nem próbálsz egyvalamire koncentrálni és azt befejezni?

ha minden igaz,amit tanulsz,akkor tessék az egyiket kiemelni és azt végigcsinálni.

Ha ki kéne emelni egy "szakmát"ami teljes odaadást igényel és vérbeli profizmust,akkor az pont az esküvőszervezés.nem mindegy ugyanis,hogy az ifjú házasok első közös eseménye hogyan telik el!!!

2008. dec. 6. 14:36
Tőzsdébe 100.000 ft alatt nem érdemes befektetni, de ha elvégzel egy tanfolyamot ahol elmondják hogy hogy működik és mire kell figyelni(rövid pár alkalmas tanfolyam) akkor egy idő után kis tőkéből annyi lehet hogy meg is élhetsz belőle. Az osztálfőnököm aki üzleti gazdaságtan tanár monta hogy egy ismerőse annyira jól megszedte magát tőzsdén hogy 35 évesen elment nyugdíjba. Persze fog majd dolgozni de most egy évig lazsál azt monta, vagyis fogyózik mert a banki állása alatt nagyon meghízott.
45. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 44. - A9752c112e)
2008. dec. 6. 12:44
Mennyi ideig tart egy ilyen tanfolyam és mit tanitanak? Mennyibe kerül maga a tanfolyam?
2008. dec. 6. 10:45
dec 18-án indul egy tanfolyam egy esküvőszervező iroda szervezésében,ott fogom elsajátítani a szükséges ismereteket.Iroda van.Kel még váll. eng,telefon ,net,és én.Csak a vállalkozói és a tanfolyam hiánytik.A tanfolyam elvégzése után együttműködést ajánl.Ez tűnik a legkisebbb befektetéssel és legkisebb veszéllyel járó üzletnek.
2008. dec. 5. 22:14
500.000ft,semmire sem elég!Ha belevágsz,rengeteg váratlan kiadásod lesz!Nem ám olyan királyságos minden mint azt egyesek gondolják.
2008. dec. 5. 20:59
megvenném a lakást, amiről lemaradtam...:(
41. e71af41436 (válaszként erre: 37. - A9752c112e)
2008. dec. 5. 18:26
ha még sosem csináltad és eleve nem is konyítasz hozzá,akkor bele se kezdj....egy esküvőszervezőnek profinak kell lenni....érdemes előtte egy ilyen cégnél beletanulni,majd akkor indítani egy sajátot,amikor már gyakorlott szakember vagy.ellenkező esetben meglincselnek az első elcseszett esküvő résztvevői....
2008. dec. 5. 18:15
Sziasztok!Az esküvő-és rendezvényszervezés mellett döntöttem kezdetnek.S,ha esetleg gyűlik egy kis felesleg",akkor jöhet a tözsde.
2008. dec. 1. 13:51
en tozsdeznek...
2008. dec. 1. 13:23

Nagyon sok üzlet nyitásához elég a kicsi tőke is, de nem mindegy persze, hogy mennyire kicsi az a tőke. De a kis tőkédre vehetsz föl hitelt az üzelt indításához. Inkább azt kéne kitalálni, hogy mibe is kezdjen az ember. Ezt rengeteg dolog befolyásolja, pl az is, hogy hol élsz és hogy hol szeretnéd nyinti az üzleted. Hol találsz megfelelő kiadó helyet az üzletednek.

Egyébként elárulom, nem olyan dologba kell fogni elsőre, ami "menő" dolog, hisz azokat sokan csinálják és nem teremt gyorsan pénzt. Olyanba kell belevágni a fejszét, amire mindenkinek szüksége van, ami kétkezi munkával megvalósítható. Ezekkel lehet sok pénzt keresni.

De ha mégis kamatoztatni szeretnéd először az alapodat, akkor piacozz vagy netes aukciós oldalakon árusíts. Meglepődsz, ha utánanézel, hogy külföldi országokból milyen olcsón tudsz rendelni bizonyos dolgokat és hogy hányszorosa tiszta haszonnal tudod eladni. Csak meg kell találnod a jó helyeket, ami nem nehéz, ha valaki tudja használni a netet.

2008. dec. 1. 01:16
Nem tudok aludni,de megérte,talán.Kipattant a szikra!Esküvő-és rendezvényszervezés!!!???Mi a véleményetek?
36. a9752c112e (válaszként erre: 35. - 3e0ba54fb8)
2008. nov. 30. 14:10
azért kérdezem itt,mert valóban kicsit értek hozzá.Ebben a tanévben kezdtem tanulni.Másfelől közvéleményt kutatok.kíváncsi vok mire lehet az embereknek igénye mások szerint.Nem kell bérleti díjra gondolnom,van üzlethelységnek alkalmas hely.De nem kifejezetten üzletet szeretnék nyitni,az általad leírt tényezők miatt sem.
35. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 27. - A9752c112e)
2008. nov. 30. 09:31

Ne haragudj, de ha kicsit értesz a közgazdaságtanhoz, akkor miért itt kérdezed, hogy mibe fektess 500.000 ft-ot? :)


Nem szeretnélek lelombozni, de ennyi pénzből aligha tudsz egy üzletet megnyitni. Még ha a nyitásra elég is lenne, miből fogod finanszírozni a kezdeti deficitet? Csináltál egy kalkulációt, mennyi fog elmenni a bérleti díjra, mennyi a beszerzendő anyagra, áram, gáz, a fizetésed járulékai, stb. ? Mielőtt belevágsz, ezeket érdemes átgondolni.


Sok sikert!

34. c42a13b98c (válaszként erre: 33. - A9752c112e)
2008. nov. 30. 01:00
oké, sok sikert! Majd tájékoztass azért, hogy mire jutottál:-)
2008. nov. 30. 00:05
Köszönöm!Ezt fogom tenni.
2008. nov. 30. 00:01

fornetti? 100ft-os/1eurós bolt? turkáló?

Végezz piackutatást! Kérdezd az ott élőket, hogy miben van hiányuk, lehet bármi kifizetődő, ha igény van rá.

2008. nov. 29. 23:43

Piacozni mivel érdemes?Ruha sztem nem.Esetleg zokni,fehérnemű.Vagy???????????

Esetleg egy fodrászcikk kereskedés hülyeség?Nagy a veszteség lehetősége?Pápán már van 2.Az egyik ősrégi,a másik kb 2 éves.

2008. nov. 29. 23:36
Tesco előtt vannak ilyen kis kajás,meg mindenféle bódék.Igaz,hogy borzasztó áron bérelhető még a hely is,de ilyen profilú a pápai előt még nincsen,csak kürtős kalácsos,meg hot-dog-os.Ja és fagyis.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook