Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Két nap alatt meg tudom ezt mind csinálni? fórum

Két nap alatt meg tudom ezt mind csinálni? (beszélgetős fórum)


2013. jún. 7. 11:47

Köszönöm szépen a tanácsokat!:)

Már túl vagyok a felső konyhaszekrényen,mikrón,és a konyhai függönyökön :D

Keltem volna korán,csak a férjem délutános,és nem akartam felébreszteni :(

2013. jún. 7. 09:48
Szerintem, főleg, ha anyukád is ezt mondta, ne csinálj nagy ügyet. Most csak a "látós" részt csináld meg. Hagyd a francba a szekrények belsejét, az ablakokat, meg ilyeneket. A szekrényajtókat töröld le kívülről, ha muszáj, a konyhapulton vágj rendet és töröld le, söprés, felmosás, az esetleg széthagyott cuccok összeszedése és ha van szőnyeg, akkor egy gyors porszívózás. Ha régen láttak, úgyse azt fogják nézni, hány porszem van a szekrény tetején. Kaját meg készíts olyat, ami el sül-fő magában is, pl. vmilyen sült husi, amit előre bepácolsz meg egy húsleves. Desszertnek meg akár vehetsz pár falat sütit cukrászdában is.
12. vberni01 (válaszként erre: 7. - B8bf0f8c3a)
2013. jún. 7. 08:59

miért szégyen a takarítónő????


Nagyon sokan alkalmaznak, főleg dolgozó nők. Nem szégyen!!!!!

11. vberni01 (válaszként erre: 1. - B8bf0f8c3a)
2013. jún. 7. 08:54

hívj takarítónőt! 500 Ft/ óra bérbe dolgoznak, de ha napi 8 óra kell, akkor ebből alkudhatsz! ;)


Ha nem akarsz főzni, elhívhatod őket étterembe is! Így nem kell gondolkodnod, hogy mit ennének, majd ők választanak maguknak!

10. grizus
2013. jún. 7. 04:37
Csinálj olyat csirkét, hogy csinálsz alá gombás szószt, sütőben sütöd sajttal-tejföllel, mellé rizs, esetleg savanyúság. Közben dobj össze egy rizskochot vagy piskótát, pudinggal lerakva. Ez szerintem nyerő menű. Szerintem se kell kipakolni a szekrényt, arról csak Te tudsz.
2013. jún. 6. 22:14
Most csak felületes takarítást csinálj szerintem. A szekrénypakolás nem lehet olyan fontos oda csak nem néznek be. És rendelj családi pizzát :) viccelek. De egyébként vannak nagyon jó helyek ahonnan finom házias ételeket lehet rendelni ha nagyon elúsznál a sok munkáddal.
8. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 5. - Katinkaboszi)
2013. jún. 6. 22:13
Köszönöm,kedves vagy!:)
2013. jún. 6. 22:11

Takarítónőt nincs lehetőségem fogadni,de elég nagy szégyen is lenne számomra :D

Jajj,nem úgy kell elképzelni,hogy le van bombázva a lakás,és újjá kell építeni :D A szekrényeket konkrétan a konyhára értettem,ott ugye a gőz,meg minden,ilyenkor kipakolom a tányérokat,poharakat,fűszereket,stb.

Én is ilyen spriccelős cuccal szoktam az ablakot,most nem is lehet olyan koszos,nem rég csináltam.Csak az erkély ajtó ne lenne.

És mindig mondja Anyum,hogy ne sz**akodjak már ilyenekkel,meg ne is főzzek,mert elmegyünk étterembe,de az nekem úgy nem oké.

Szóval persze hogy nem azt nézik,hogy mennyire van kitakarítva,csak engem zavar,ha tudom hogy valami nem tiszta.Hétköznap annyira nem,mert a férjem mellett képtelenség tökéletes tisztaságot tartani.

6. Katinkaboszi (válaszként erre: 2. - Humor Helga)
2013. jún. 6. 22:09

Hali, régen láttalak, remélem jól vagy :D


Ez kicsit babrás, valami gyors és könnyű elkészíthető dolog kell neki,


lehet az anyukája kinyitja a szekrényeket és átnézi, milyen rend van benne :(

5. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - B8bf0f8c3a)
2013. jún. 6. 22:07

Szia :)


Takarítás közben nagyon jól lehet főzni is, főleg ha olyanokat készítesz, ami mellé nem kell odaállni.


Combból lehet daráltatni és egybefasirtot készíteni, nem nagy kunszt, lehet bele kolbászt és főtt tojást is tenni.

Mehet a sütőbe, Te pedig folytatod a takarítást:)


Karajt érdemes beízesíteni előző nap, és mikor kisütöd csak be a sütőbe, már minden rajta, olaj és fűszerek.


Csirkemellet is lehet egészben sütni, megtűzdelni füstölt szalonna csíkokkal és fokhagymával, jöhet a tetejére bacon, és így mehet a sütőbe :)


Másfélét azért nem ajánlanék, mert minden egyébbel sok a munka, ott kell állni, sötöbö :)


Míg egyik nap készülsz, héjában főzöl krumplit, akár még az esti pihenés alatt is, ha kész és kihült, feldarabolod, hagymát rá és tejfölt :)


Vagy francia, netán kukorica salátát :)


Ha levest is akarsz, készíts gyümölcslevest, azt előző este, hogy megérkeznek, meg lehet főzni, akkor finomabb lesz :)


Netán nem eszik, csak a húslevest, akkor a karaj csontját levágatod a hentessel mielőtt felszeleteli neked és kész a csontleves :D


Remélem sikerült pár ötletet adnom :D

Sok sikert :D

2013. jún. 6. 22:00
Nincs rá lehetőséged, h egy napra fogadj egy takarítónőt?
2013. jún. 6. 22:00

Hát, talán. Ha egész nap pörögsz, és nem csinálsz mást. De ha alapból rend van és tisztaság, akkor nem egészen értem...

Miért fontos, hogy mielőtt jönnek a látogatók, akkor pakold át a szekrényeket???

Én az ablakpucolással nem szoktam sok időt tölteni - nem úgy csinálom, mint régen nagyanyáink, hanem csak a spriccelős ablaktisztítóval. Szerintem hamar megvan, tovább tart előkészülni meg "rinyálni", mint megcsinálni.


Ha tényleg ilyen ritkán látjátok egymást, nem hiszem, hogy nekik a lakás állapota lesz a legelső. Ha meg igen, megette a fene az egészet...

Ebédre csinálj valami göngyölt húst - csirkemellbe pl. sajtot, aszaltszilvát betekersz, baconba tekered, be a sütőbe, és kész.

2013. jún. 6. 21:57

hello, ebédre én tákonyos csirkeragu levest főznék utána meg vmi egyszerű másodikat vagy vmi édességet pl mákos guba!


a takarítás meg sztem csináld meg gyorsan(most csak ahol a papok...:D) h utána tudjál magadra is egy kis időt szánni :)

2013. jún. 6. 21:54

Sziasztok!

Az a helyzet,hogy ma este jelentette be Anyum,hogy vasárnap jönnek.

Én éppen nagytakarítás előtt állok.

Van 2 napom,hogy kitakarítsam az egész lakást,tetőtől talpig,kitaláljam a kaját,és rendbe szedjem magam.

Soknak tűnik ez a 2 nap,de tényleg mindent át kellene takarítani.Szekrényekből kipakolni,kitörölni,függönymosás,ablakpucolás...szóval nagytaki.

Aztán még magamat is rendbe kell szednem,ha már egy évben csak 2-szer látom őket.

És hogy mit főzzek...fogalmam sincs.Nagyon finnyásak.Valami olyan étel kellene,amivel nem kell sokat babrálni,de mégis különleges.Húsból csak a sertés comb,karaj,és a csirkemell jöhet szóba.

Sajnos az összes dolog rám vár,meg tudom csinálni 2 nap alatt?Nem igazán vagyok jó passzban,se lelkileg,se fizikailag,ezért vannak kétségeim :D

Van ötletetek milyen ebédet készítsek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook