Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van itt valaki, aki terhesség alatt és után is kapta a teljes fizetését? Mert pl. rugalmas munkaidőben mindent meg tud/tudott csinálni? fórum

Van itt valaki, aki terhesség alatt és után is kapta a teljes fizetését? Mert pl. rugalmas munkaidőben mindent meg tud/tudott csinálni? (tudásbázis kérdés)


14. beata21bea (válaszként erre: 13. - Tarantulla)
2009. nov. 20. 08:41
Igen, dolgozok szülés előtt, utána 2-3 hét otthon, utána is otthon, csak naponta 2x, 3, be tudok menni 1-1 órára vagy fél órára, mert nagyon közel van, ha aláírni kell valamit, vagy ilyesmi... A maradék dolgot meg otthonról neten meg tudom csinálni... Így érthető?? :))
2009. nov. 19. 14:49
Na akkor mégegyzser :) szülés előtt is dolgozol, és szülés után 2-3 hétig maradsz csak otthon a kicsivel. És szpetemberig ki lesz vele? És akkor így továbbra is kapod a teljes fizudat és így a gyes nem jár?
2009. nov. 18. 10:22

Szia!

Nem volt vészes, túléltem, bejelentettem, hogy márciusban 2-3 hétig távol leszek, mert megszületik a . gyermekem, és természetesen ez nem fogja befolyásolni a munkavégzésemet, mert szabadságnak veszem ki. Ennyi. Szeptembertől meg megy bölcsibe. 1-2 kérdés volt utána, de sokkal könnyebb volt, mint gondoltam.

Úgyhogy hajrá neked is!

2009. nov. 17. 14:13
Meséld el mi volt :) Tervezzük a babát mi is, de nekem is az a gondom, hogy nincs helyettesem a munkahelyen és nem is akarom, hogy vkit felvegyenek a helyemre. Úgyh ha én is ott tartok majd, mielőbb jönni akarok. Majd a párom megy gyesre :D Plusz ott a hitel, azt is fizetni kell, úgyh muszáj dolgoznom.
10. beata21bea (válaszként erre: 9. - Simple)
2009. nov. 17. 09:41
remélem, majd ma du. 2-kor kiderül... jajj, de izgulok...
9. simple (válaszként erre: 8. - Beata21bea)
2009. nov. 17. 07:57
Miért izé? Szerintem éppen örülni fog neki. Az én kolleganőim folyton csak azt nézik, hol lehetne lógni a munkából. Ez sokkal rosszabb, minthogy szülés után hamar munkába állsz.
8. beata21bea (válaszként erre: 5. - Mandula71)
2009. nov. 17. 07:52

Szia!

Köszi, de tuti szülés után 2 héttel dolgozni fogok, már van 2 gyerekem, tudom mivel jár... Akkor is így volt... :) Csak a munkáltatónak beadni olyan "izé"...

2009. nov. 17. 07:40

Én 5 hetes terhesen mentem el betegszabira. /nagyon nem is tudtam volna rendesen elvégezni a munkámat,mert folyamatosan hányingerem volt/. Végig kaptam a 100%-os fizumat,egészen addig,amíg a baba be nem töltötte a 168.napot. utána már csak a fizu 70%-a járt. Ahogy betöltötte a 2 évet Hunor, visszamentem dolgozni. Az elmúlt 2 év szabikat ki kellett vennem és csak azután kezdtem meg a tényleges melót. de az is 3 hónap volt még itthon....:) most a fizu mellé még megkapom a GYES-t is.

Szóval nálunk így működött.

2009. nov. 16. 22:39

Szia!


Kb. 5 hónapos kismamaként mentem táppénzre, és bizony többet kaptam azokban a hónapokban, mint a fizetésem volt!!! Ha ezt tudtam volna... :-)

Baba mellett meg remélem legalább 3 évig itthon lehetek vele, mert ennél csodálatosabb dolog nincsen! :-) Remélem majd Te is így tapasztalod meg!


Jó éjt!

5. Mandula71 (válaszként erre: 4. - Beata21bea)
2009. nov. 16. 21:59

Nem vagy köteles igénybe venni a szülési szabadságot, ha nem akarod (ellenben a munkáltatód ezt nem kérheti tőled!!!). Viszont ha dolgozol, nem kaphatsz TGYÁS-t, GYED-et és GYES-t is csak a kicsi 1 éves kora után.

9 hónapos korig munkaidő kedvezmény is jár az anyának, ha munkába áll, ha jól emlékszem 6 hónapos kor alatt napi 2*1 óra, 6-9 hónapos kor között pedig talán 1 óra.

Nem tudom, hogy tervezed a munkát, szülés után mikor akarsz újra dolgozni, de azért gondold át. Egy újszülött mellett, még ha rugalmas munkaidőd van is, nem olyan könnyű.

2009. nov. 16. 14:57
ez stimmel, engem főleg a szülés utáni idő érdekel...
2009. nov. 16. 14:56
A terhességeim alatt dolgoztam. Elsővel 8, másodikkal 8,5 hóig. Hát ez idő alatt kénytelenek voltak kifizetni.
2009. nov. 16. 14:53
Nagyon megköszönném a tapasztalatokat, ha megosztanátok velem. Főleg az a része érdekel, hogy ez a megegyezés hogyan zajlott a munkáltatóval? Hogy hoztátok szóba, hogy : úgyis rugalmas munkaidőm van -ráadásul én 5 percre lakom- és ugyan adjátok már a teljes fizetésemet, én is és ti is így jól jártok... ???
2009. nov. 16. 14:51
Van itt valaki, aki terhesség alatt és után is kapta a teljes fizetését? Mert pl. rugalmas munkaidőben mindent meg tud/tudott csinálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook