Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Két hete folyamatosan zsibbad a bal kézfejem, tenyerem, mi lehet ez? fórum

Két hete folyamatosan zsibbad a bal kézfejem, tenyerem, mi lehet ez? (tudásbázis kérdés)


19. 0461ed8f75 (válaszként erre: 18. - 0461ed8f75)
2009. febr. 11. 13:50
mármint kivettek - nem én vettem ki:D:D:D
2009. febr. 11. 13:50
Szia! Nekem ugyanígy kezdődött. Három hónapig jártam orvostól-orvosig, még az ideggyógyásznál is megfordultam, míg végül az érsebészeten kötöttem ki, ahol megálapították, hogy TOS-om van. Néztem elég furán. elmagyarázták, hogy az első bordám nyomja a kari idegeket, ezért tornát írtak fel. 6 héten keresztül heti két alkalommal jártam tornáztatni. Nem múlt el, csak kicsit lett jobb. A vége az lett, hogy megműtöttek - kivettem egy 10 cm-es db-ot az első bordámból. Azóta nem fáj. Most én nem azt mondom, hogy ez a bajod, persze a testtartás is nagyon sok mindent elárul, de ez is lehet egy probléma.
17. kamcico (válaszként erre: 9. - Kattyus)
2009. febr. 11. 12:18
Sajnos öregszünk !:DD
16. kamcico (válaszként erre: 6. - Kriszti40)
2009. febr. 11. 12:15

Ideggyógyászatra kaptam beutalót,és onnan küldtek a fizikoterápiára.

De most az jutott az eszembe,hogy álltalban olyankor jön elő,ha véletlenül rosszul mozdulok,vagy elalszom valamimet.

Ha nem csak zsibbad,hanem néha fáj is,akkor Flektor géllel kenegetem,vagy valamilyen izomlazítóval,de a zsibbadásra semmit nem kaptam.Pedig nagyon idegesítő tud lenni,főleg,hogy olyankor mindent kiejtek a kezemből! :)

2009. febr. 11. 10:44

Én is azt tartom, a legvalószínűbbnek, hogy meszesen a csigolyáid (nekem is szokott ilyen lenni, mármint zsibbad a bal kezem 4.,5. újja)

Csináltak gerinc röntgent és megállapították a mesdzesedést, nyaktornát javasoltak, meg gerinctornát.

Csináltam is sokáig, azonban közben felfedeztem egy ceragem nevű jádeköve4s masszázságyat, amire el kezdtem járni. Vannak ilyen központok, ahova ingyen járhatsz. 40 perces egy "kezelés".


Amikor sokat ülök a gép előtt, akkor a leghatalmasabb tornázós labdára ülök rá:)

Elég érdekes, mert figyelnem kell a "billegésre" is:), de nem merevedik meg a hátizmom,

14. a7baea197d (válaszként erre: 13. - Kriszti40)
2009. febr. 11. 10:44
:D:D Csend el a főnök székét.:DDD Na jó, vicc, de valami megoldást csak lehet találni. Ha nem is azonnal, de biztos figyel a kérésekre, és remélehtőleg teljesíti is hamar.
13. Kriszti40 (válaszként erre: 12. - A7baea197d)
2009. febr. 11. 10:40
Köszönöm. Midjárt szólok a fönökömnek. De mivel 3 hete dolgozom itt, nem hinném, hogy rohannak nekem új bőrszékért:)
12. a7baea197d (válaszként erre: 11. - Kriszti40)
2009. febr. 11. 10:37

Ugyan már, ne köszönd! CSeréld le az ülőalkalmatosságot, sokat számít már az is.:)

Örülök, ha megnyugodtál, jobbulást kívánok!

11. Kriszti40 (válaszként erre: 10. - A7baea197d)
2009. febr. 11. 10:33

Köszönöm !!!!

A székem maga a pokol, meg már lassan olyan vagyok, mint egy puputeve:)


Megynugodtam, köszönöm, csak olyan rossz érzés, még a gyűrűt sem érzem, a i rajtam van:(

10. a7baea197d (válaszként erre: 8. - Kriszti40)
2009. febr. 11. 10:28
Na igen, megvan a bűnös:))) Az a baj, hogy lehetetlen felvenni a gép előtt azt a tartást, ami természetes a vállaknak és a gerincnek. Nem feltétlenül az fáj, hanem van amikor csak a kézfej, vagy a karok. Nekem is így volt, a vállam nem fájt, csak az alkarom, és az ujjaim, azt hittem valami nagy baj van. Utánanéztem és kiderült van olyan computerbetegség, nincs szövődménye, csak nagyon tud fájni, zsibbadni. Én azt szoktam, hogy kb. 1 óránként felállok a gép elől, mindenemet átmozgatom, nemcsak a kezeimet vállaimat. 5 perc, derék, vállkörzés, és ha rendszeressé teszed hamar enyhül a panaszod. Meg hát a szék is hivás, ha nem tartja a gerinced, érdfemes lecserélni. Biztos jobb lesz! Ne aggódj, és ne ijedj meg, nem ritka az a dolog. :)
9. kattyus (válaszként erre: 4. - Kamcico)
2009. febr. 11. 10:26
Ez a probléma súlyt engem is. Először én is megíjedtem, de már javult is és meg is azoktam..
8. Kriszti40 (válaszként erre: 7. - A7baea197d)
2009. febr. 11. 10:24

Szia !


Igen, egésznap a számítógép előtt ülök:(A kezemet tornáztassam? Vérbőséget kell okozni?

7. a7baea197d (válaszként erre: 1. - Kriszti40)
2009. febr. 11. 10:21
Szia. Sokat ülsz számítógép előtt? Van ilyen betegség, nem vicc. A folyamatos rossz tartás is felelős ezért. Ha voltál más vizsgálaton , és seemi gáz, ettől nem kell megijedni. Valami kényelmes fotelt, vagy támlás széket válassz, és tornázz sokat. Akkor javul.
6. Kriszti40 (válaszként erre: 4. - Kamcico)
2009. febr. 11. 10:20

Szia !


Köszi a választ. Igen, ez volt a háziorvos első "ötlete". Pokolian megijedek mindig. Milyen orvoshoz kell mennem? Van valami otthoni módszer a zsibbadá megszűntetésére?

Kriszti

2009. febr. 11. 10:18
Menj kézsebészhez, lehet, hogy a csuklódban idegbecsípődés van. Nekem is az van.
2009. febr. 11. 10:16

Szia !

Ne ijedj meg ,valószínűleg neked is van meszesedésed és az szokott ilyen panaszokat okozni.Nekem hónapokig volt elzsibbadva 2 ujjam a kezemen és a vállam is szokott. A meszesedés nyomja az idegeket és az okozhatja. Fizikoterápiás kezelésre jártam,jobb lett,de mivel a meszesedést ez nem szűnteti meg ,így időről-időre előjöhet.

Kérdezd meg az orvosod,hogy szerinte is leőfordulhat-e ez nálad is?

2009. febr. 11. 10:16
Nincs stresszesebb időszakod( bár mondjuk kinek ne lenne ) mostanában. Folymatos stresszhelyzetnél is alakulhat ki ilyen
2. dtrr
2009. febr. 11. 10:16
Magnézium hiány okozhat ilyet. Próbálkozz a Magne B6-al.
2009. febr. 11. 10:10

Sziasztok!

Két hete folyamatosan zsibban a bal kézfejem, tenyerem, ujjaim. Nemrég voltam szívultrahangon, minden oké, és nem a karom zsibbad, " csupán " a kézfejem, tenyerem, ujjaim. Nagyon ijesztő számomra, mintha nem is érezném. Beszéltem a háziorvossal, Ő azt mondta, elalutam. De ennyi ideig nem jött helyre? Az tény, hogy mindig ezen a kezemen alszom, s tegnap este a férjem masszírozta, s akkor jobb lett. Volt valakinek ilyen jellegű panasza?

Köszönöm .

Kriszti

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook