Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két éves a kisfiam, lúdtalpas és lábujjhegyen megy! Mit lehet tenni? fórum

Két éves a kisfiam, lúdtalpas és lábujjhegyen megy! Mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 13. 08:28
Még egy ötlet,látogass el az mbt-honlapjára,nézd meg a videófelvételt ahol szemléltetik,hogy mi a különbség pl.a talpbetét és az mbt között,nagyon kézenfekvő,hihető és már trudom,hogy igaz100%osan. Nemrégen kb egy hónapja voltam nálluk,az mbt feltalálója kifejlesztett gyerekek számára is cipőket . Igaz drága,30.000 volt a gyerekcipő ára,de én már megtapasztaltam,hogy nagy eredményeket lehet vele elérni, működik a dolog már 3 hónap alatt lemérhetők az eredmények. Nézz be hozzájuk mindenképp egy ingyenes talpvizsgállatra ,érdekes! Ez az egy amit gyógycipők terén érdemes. Külföldön sokkal olcsóbb!ennyi...
2010. febr. 13. 01:20
Még az jutott eszembe,hogy 3 éves kor alatt elképzelhető,hogy csak Anyukával eggyütt engedik az úszásoktatáson való részvételt,ilyen esetben kísérő jeggyel, ha van ,(nem mindenhol van ez a lehetőség) olcsón bemehetsz vele. Az én védőnénim mindég a mezétláb járást javasolta,persze nyáron frissen vágot füvön különösen jó,persze nem az 5.-ik emeleten. Nem tudom tudtam e segíteni,de szerettem volna.
2010. febr. 13. 00:29

1.Egy orvos "nem orvos",KÉRJ KI TÖBB SZAKVÉLEMÉNYT.

2.Nekem a mi orthopéd orvosunk azt mondta 6 éves korukra alakul ki a talpboltozatuk,még ne aggódj!

3.A maszírozás hasznos lehet mindenképp.

4.Úszás!!! Létezik olyan,hogy 18 éven aluliak csoportos gyógyúszása,AMI INGYENES!! Csak el kell hordani a gyereket,de nem mindenhol tudnak ilyen fiatal korban csoportot indítani ,de mindenképp érdemes utánnajárni! Orthopéd orvos írhatja fel(vagy tüdőgyógyász,allergológus,groupp-ra vagy asthmára) MINDENKINEK AJÁNLOM!!! Én is hordom a gyerekeimet,nekünk egy fantasztikus oktatónk van! Jó egészséget a családodnak és neked!

24. Ritkó
2009. febr. 24. 18:41

Az én kisfiam is lúdtalpas, gyógycipőt fogunk hordani, és játékos gyakorlatokokat kell csinálni, de a kisfiam nem szereti ezeket csinálni, kicsi ő még ehhez szerintem. De próbálgatjuk.

Az meg hogy lábujhegyen jár azért van, mert fáj neki a talpa, az én kisfiam is úgy megy, de az nem baj, sőt jó, azt mondta a doktornő.

2008. jún. 5. 12:12
még pici,járasd sokat mezitláb,a lábujjon való járásról pedig azáltal-is ,meg egyébként is leszokik.-nyugi
22. edek
2008. jan. 16. 12:51
Voltunk ortopédián. A betétet nem ajánlotta,helyette sok tornát,és Supi cipőt javasolt.
2007. nov. 6. 08:21
Kíváncsian várjuk a fejleményeket!:-)
20. edek
2007. nov. 4. 21:55
Kiharcoltam a beutalót..Ráírta,hogy kifejezetten a szülő kérésére kéri a vizsgálatot..Januárra kaptam időpontot.Majd megírom,mit mondott a doki.
2007. nov. 4. 20:59
elkell vinni az ortopédiára
18. peternicsne (válaszként erre: 17. - Edek)
2007. nov. 2. 10:06

Szia Edek! A nagyobbik fiam 7,5 a kicsi 2,5 éves. Mindegyiknél a gyermekorvosunk szűrte ki a lúdtalpat és rögtön írta is a beutalót az orthopédiára,ahol aztán lúdtalp betétet írtak fel nekik.És kaptunk még egy leírást is ,hogy milyen tornagyakorlatokat kell végezni azzal a lábacskával.

Igazán nem értem a házi dokitokat!!Az igaz,hogy a gyerekek kb. 4-5 éves korukig lúdtalpasak,hisz a hosszanti és haránboltozat addigra alakul,fejlődik ki a járás következtében,DE akkor is komolyan kell venni. Mert később komoly gerinc problémákhoz vezethet! Úgyhogy én a helyedben igen is addig mennék,amíg nem találnék egy olyan dokit,aki beutal az orthopédiára! Sok sikert!!

17. edek (válaszként erre: 6. - Peternicsne)
2007. okt. 30. 07:31
peternicsne ! Hány évesek a gyermekeid?Nekem azt mondta a házidoki,h. hat éves korig nem foglalkoznak lúdtalppal...Meg volt sértőde,hogy én el akarom vinni a lányomat ortopédiára(látványosan lúdtalpas).Pedig öröklött,apának is az volt.Apa kiskorában kapott betétet,most semmi nem látszik a lúdtalpból..
16. LoLiNa
2007. okt. 14. 06:20
nekem egy széknek az egyik rúdján kellett álnom és azt gurigatni a talpam alatt. jobban nem tudom kifejezni. eelég kellemetlen volt :D (rúd: ami a szék lábai közt van alul)
15. Roni24 (válaszként erre: 14. - 03755e6896)
2007. okt. 13. 20:17

Szia!

Ő sajna szőnyegen is ugyanúgy lábujjhegyezik, de már többektől hallottam, itt is írták, hogy álítólag az jót tesz a lúdtalpnak! Nem is aggódom már emiatt annyira, a sínt, pedig már rég elfelejtettem, eszemben sincs sínbe rakatni a lábát! Majd kialakul neki! :)

14. 03755e6896 (válaszként erre: 2. - Roni24)
2007. okt. 13. 17:27
Szia! Az én kisfiam is 2 éves és én is ugyanezzel a problémával fordultam az orvoshoz. Azt mondta,hogy a gyerekek 5 éves korukig lúdtalpasak. A lábújhegyen járást meg én megfigyeltem. Csak a járolapon megy úgy,biztos ott fázik a lába.Szőnyegen,parkettán rendesen megy.
2007. okt. 9. 17:54

Erdekes a doki hozzaallasa a problemadhoz. En is hasonlo korben dolgozom.

Ha az achilles meg van rovidulve, akkor a sinezes nem segit es csak kenyelmetlenseget meg fajdalmat okoz a gyereknek.

Ha minden reggel jol megmasszirozod a bokait ugy, hogy eloszor sok kremet eloszlatsz a labacskajan. Aztan haton fekve felhajlitod a terdet ugy, hogy derekszog legyen a csipohajlatnal es a terdhajlatnal is. Igy, ebben a tartasban hajlitgasd fel a labfejet finoma tobbszor, lassan. Aztan ugyanebben a tartasban korozgess a kicsi labfejevel. Minden mozgast felhajlitassal kell befejezni. Par perces ilyen masszir-mozgatas utan ebbol a ketszeres derekszog tartasbol hajlitsd fel a labfejet es ugy felhajlitva megtartva lassan nyujtsd ki a kis labat a masik melle ugy, hogy amikor leer, akkor a labfejet meg mindig felhajlitva tartod (itt csak derekszogig). Ismetles a masik labbal. Aztan nyujtott labbakkal is fel lehet hajlitgatni a labfejeket felvaltva, de fontos, hogy elobb ugy felhajlitva lazitgassad. Kis eneklessel meg elvezni is fogja a kismano, ha finoman csinalod, aztan fokozatosan lehet erosebben majd.

Vegul egy kis guggolas ugy, hogy a sarkak lent vannak. Ha egyutt csinaljatok, biztosan elvezni fogja.

Egy ilyen kimozgatas utan erdemes sint felhelyezni, de csak egy-egy orara eleinte es semmikepp nem ejjelre, mert akkor csak kinlodik szegeny gyerek aluka helyett. Valamikor akkor, ha epp nem jarkal, hanem ucsorog (2 evesen??? Ha-Ha-Ha)

Ludtalpra pedig ha felcsipeget valami apro dolgokat a foldrol es megtartja a labujjaival, az jo kis torna a talp izmainak.

Azert fontos, hogy mindez reggel tortenjen, mert akkor a napi jarkalasra "hasznalatra" keszited fel a kis labikait.

Remelem, ha nem is ez, de valami segit majd nektek. Nem tudom, mennyire irtam erthetoen, csinalni konnyebb. :))

Ja, es az is fontos, hogy a kicsi is tudatosan ( mar amennyire ennyi idosen erdekli a dolog) probalja letenni a sarkait jaras kozben.

2007. okt. 9. 16:25
Ültetted bébikompban?
11. Roni24 (válaszként erre: 9. - Lindike)
2007. szept. 22. 10:32
Igen, olyat én is szoktam csinálni! :)
10. Roni24 (válaszként erre: 8. - Rozália)
2007. szept. 22. 10:31
Nálunk azt hiszem ez inkább örökletes dolog lehet, mármint a lúdtalp. Az apjának is van, sajnos rá nem figyeltek oda kiskorában! De mindegy, a kisfiamnál ezt még lehet korrigálni, a lábujjhegyen járás zavar engem inkább, azért tettem fel a kérdést, hogy konkrétan másnál is volt-e már ilyen, és hogy nem lett-e belőle baj. Bár, ha a lúdtalpnak jót tesz.....
2007. szept. 22. 09:31

úgy tudom a lábujjhegyen járás segít is a lúdtalpnál.a kisfiam is sokat járt úgy amikor elkezdett egyedül menni.

én mai napig sokszor így megyek a lakásban ha fázik a talpam:)))

2007. szept. 22. 05:28
Szerintem a kétéves gyerekek mind lúdtalpasak még. Olyan kis teletalpuk van. Kicsit később kialakul a boltozat. A lábujjhegyen való járásról pedig szerintem le fog szokni magától is. Minden gyerek életében van ilyen korszak (általában).
2007. szept. 21. 20:10

Sziasztok!


Huhh, hát köszönöm a válaszokat, tényleg azt hiszem több helyen is utána fogok járni, hisz látom mennyire eltérőek a szakvélemények: ne járjon mezítláb, sokat járjon mezítláb.... én is úgy tudtam, hogy ha sokat van mezítláb a gyerek, az csak jót tesz! Azt hiszem lúdtalpbetétet mindenképpen alkalmazni fogunk, remélem ez segít megoldani a spicc-problémát is! :)

2007. szept. 21. 20:03

Szia Roni!


Nekem mind a két fiam lúdtalpas!Nekik az ortopédián cipőbe helyezhető lúdtalp betétet írtak fel,amit állandóan hordaniuk kell.A nagyobbik azt mondja,hogy így kényelmesebb,mint nélküle.A kicsi még nem tud véleményt mondani.

+ Tornáztatni kell a lábat egy speciális tornagyakorlat segítségével,amit ugyancsak az orvostól kaptunk. Fontos az is,hogy sokat menjenek mezítláb - nálunk ebben nincs hiány,mert mind a kettő szeret zokni nélkül futkozni - az még jobb ha pl.nyáron kavicsos terepen járkálnak.

Remélem tudtam segíteni!

Üdv: Rita

2007. szept. 21. 20:02

Szióka

Hasonló problémával kerestük mi is föl az ortopédiát,ugyanugy nekünk is egy két éves kisfiunk van..

A szomorú az egészben ,hogy mi már 2 helyre is jártunk,és teljes külömböző diagnózist állapitottak meg a két helyen ,és teljesen ellentétest...:( ugyanugy a gyógymód is ebből kifojolag külömbözik....

Nekünk a kiscipőt kellett forditva húzni éjjel nappal,és nemszabadott mezitlábon járatni..

A másik orvosnálviszont kötelezően sokat kell mezitláb járatnom,és ők alakitják az összes cipőcskéjét a lábához ,mi küldjük ,ők meg megcsinálva ortopéd cipőnek küldik vissza...

Tehát ,én azt tanácsolom,ne álljatok meg probálkozzatok több helyen is ,mert most ez annyira vitatható ,hogy melyik orvos mond igazat ..és az a kérdés hogyanis tovább...

A sínről pedig azt tudom ,hogy ebben a korban már késő,azt hamarabb szokták tenni pici baba korban...

És a másik,ha egyszerű rászokás ..akkor miért van mostanság egyre több gyereknek hasonló problémája???

Én még mindig maszirozom minden este ,és az ortopéd cipőket hordja,és bizok hogy sikeres változás lesz...

Viszont egy jovő májusában ellenőrzésre menni kell ,és akkor megtudjuk ,hogy használtak-e ezek a gyógymodok...

Jobbulást nektek,és minden jót...

2007. szept. 21. 19:58

az én kisfiam is ludtalpas,most voltunk mi is ortopédián és hát velünk sem foglalkoztak tul sokat viszont a ludtalpra mondták hogy járassuk lábujhegyen a gyereket mert attol edződik és az jo.én nem aggodnék a helyedbe.:)

még amit mondtak hoy tornáztassuk ugy hogy egy papirzsepit adjunk neki és a lábujjaival szaggassa szét meg a lábujhegyen járás és a sarkonjárás.én ilyeneket játszanék vele a helyedben.sok szerencsét

3. Füzike (válaszként erre: 2. - Roni24)
2007. szept. 21. 19:54
A gyerekeknél kb. 2 éves korig nincs haránt és hosszanti boltozat, az csak ez után fejlődik ki, addig teli talpal járnak a babák. Játékosan tornáztathatod a lábát, csinálhatsz óvatosan bokakörzést. Feszítsd vissza a lábfejét. Persze ne fájjon. De a spiccet hagyd ki, ha ugyis lábujhegyen jár. Az orvosnak abban igaza van hogy rossz szokás lehet. De ne aggódj nem fog így maradni. Sok sikert!
2007. szept. 21. 19:47

Két éves a kisfiam, lúdtalpa van, és állandóan lábujjhegyen megy.

Ma voltunk az ortopédián, ahol elmondtam a problémát a doktornőnek. A kisfiam lúdtalpa valahogy elkerülte a figyelmét, a lábujjhegyezésére meg azt mondta, ír fel neki sínt, hogy azzal kényszerítsék a lábát arra, hogy talpra álljon! Azt mondta, cirka 3 hónapig kell sínbe rakni mindkét lábát éjszakára! :((( Megkérdeztem, hogy de mégis mitől van ez nála, mire azt mondta, egyszerű rossz szokás!

Hát, bevallom, egyátalán nem tetszik a gondolat, hogy egy két éves kisgyerek lábát sínbe kelljen tenni!

Szeretném tudni, hogy volt-e már valakinek hasonló problémája, és hogy, van-e ötlet, tapasztalat, hogy esetleg hogyan tudnám más módon rászoktatni a helyes járásra! Köszönöm ha tudtok segíteni!

2007. szept. 21. 19:47
Két éves a kisfiam, lúdtalpas és lábujjhegyen megy! Mit lehet tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook