Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Két és féléves lányomat kórházba kellett szállitani mert befulladt, ventinolt és flixotide pipát kapott.Volt valaki hasonló helyzetbe?Segits fórum

Két és féléves lányomat kórházba kellett szállitani mert befulladt, ventinolt és flixotide pipát kapott.Volt valaki hasonló helyzetbe?Segits (tudásbázis kérdés)


1 2
48. a9e1c02a7b (válaszként erre: 47. - Icus)
2008. szept. 16. 20:03

Hát igen, nem kevés az ára, főleg, ha az egész család eszi. De mostmár nem hagynám abba, mert nekünk nagyon jó. Beléptem klubtagnak, hogy olcsóbban megvehessem.


Kicsit savanykásabb a kid, szerintem finomabb.

47. Icus (válaszként erre: 46. - A9e1c02a7b)
2008. szept. 16. 18:24

Más íze van a kidnek, mint a maxnak?

Egyébként terjesztőnél veszed, vagy te magad is "forgalmazod"


Én és a férjem a maxot használtuk, de én semmit nem vettem észre pedig 2 üveggel is megettem. A férjem azt mondja, ő érezte a "jótékony" hatását. Jobb volt a közérzete, nem volt olyan fáradt. Csak elég húzós az ára, ahhoz képest, hogy "csak " egy lekvár:(

46. a9e1c02a7b (válaszként erre: 45. - Icus)
2008. szept. 16. 18:18
A Flavon Kid-et szedik, a kicsi kb. két-három hónapja, a nagyobb most kezdte. Ő eddig nem volt hajlandó megenni, de most megtört a jég.
45. Icus (válaszként erre: 43. - A9e1c02a7b)
2008. szept. 16. 18:11
olvastam a naplódban, hogy adsz a gyerekeidnek Flavon lekvárt. A flavon maxot vagy a flavon kidet adod? mennyi ideje szedik a gyerekek?
44. Icus (válaszként erre: 43. - A9e1c02a7b)
2008. szept. 16. 18:06
3-4 liter víz fér bele. Hogy mennyit porlaszt el fél-egy óra alatt azt nem tudom. De, szerintem célírányosabb a gyógyszer porlasztó. De, ha nincs... Sokszor az egyszerű dolgok is nagyon hatékonyak tudnak lenni:))
43. a9e1c02a7b (válaszként erre: 42. - Icus)
2008. szept. 16. 18:03
3-4 liter Salvust kell beletenni? Jó lenne nekünk is olyan gyógyszerporlasztó inkább.
42. Icus (válaszként erre: 41. - A9e1c02a7b)
2008. szept. 16. 17:35

A salvusvíznek magas a sótartalma, olyan, mintha sószobában lenne a gyermeked. Felnőtteknek is jó megfázásnál.

De, nagyon megteszi a sima víz is pár kanál feloldott tengeri sóval, ezt az UH-készülék honlapján olvasatm:)


Én a gyógyszerporlasztó készülékbe egyébként a gyógyszertárban kapható Na-chlorátum só oldatot teszem. Mivel ez maszkos ebből kevesebb kell és közvetlen a gyerek száján orrán megy le ez a levegő:) A szobai porlasztóba meg ugye jóval több kell:) Oda 3-4 liter víz

2008. szept. 16. 17:23
Nekünk van hideg párásítónk, de nem ultrahangos. Bár a páratartalom mérő örökké optimális páratartalmat mér, úgyhogy a szobában nem nagyon használjuk. Meg elég hangos is. Az a Salvus víz mire jó?
40. Icus
2008. szept. 16. 17:16

PL. ilyen:


[link]

39. Icus (válaszként erre: 38. - Icus)
2008. szept. 16. 17:15
SZárazlevegőjű panel lakásokba találták ki a központi fűtés idejére:)
38. Icus (válaszként erre: 37. - Reni8018)
2008. szept. 16. 17:14
Ez egy hideg párologtató. Ez a neve a neten is rá tudsz keresni. van már Ultrahangos párologtató is. Ez egy elektromos készülék, amibe vizet töltesz és nagyon finomra porlasztva juttatja a szoba levegőjébe a párát. Szinte mindenhol lehet kapni. Tesco, Spar...
37. reni8018 (válaszként erre: 36. - Icus)
2008. szept. 16. 17:09
Bocs lehet hülyének tünök de mi az a szobai porlasztó és hol lehet beszerezni,?
36. Icus (válaszként erre: 33. - A9e1c02a7b)
2008. szept. 16. 17:04
Nagyon megteszi még a szobai porlasztó is ha van otthon, ezt sokkal könnyebb kölcsönkérni is ha nektek nem lenne. csak az a lényeg, hogy hidegporlasztó legyen!! Beviszed a fürdőszobába és , ahogy lentebb is írták, Salvus vízet párologtatsz vele. Addig beültük a gyerekkel és olvasgattok a fürdőben:) Azért ott, mert a csempét könnyebb tisztítani a lerakódott sótól, mint a szoba szekrényt illetve a szobanővények levelét. Meg kisebb a tér is jobb a levegő:)
35. reni8018 (válaszként erre: 34. - Icus)
2008. szept. 16. 17:02
Értem,kösz az infót !!!
34. Icus (válaszként erre: 31. - Reni8018)
2008. szept. 16. 17:00

A babyhaler az más. Az egy "segédeszköz" amivel a gyerek beszívja a sprayt. Belefújod ebbe a műanyag hengerbe és ebből szívja ki a gyerek a gyógyszert. A gyógyszerporlasztó pedig az amit lentebb írtam.


1994-ben még nagyon drága volt a Babyhaller és csak kórházakban használták. Mi akkor úgy oldottuk meg, hogy a férjem egy ecetes üveg alját levágta, kialakította a fiam arcára, lefóliázta a szélét szigetelő szalaggal. Nekünk akkoriban erre tellett:) Jobb volt, mintha közvetlenül szívta volna a gyerek a pipát:)

33. a9e1c02a7b (válaszként erre: 29. - Icus)
2008. szept. 16. 16:33
Ja, igen. A kórházban is ilyennel kellett inhalálni, de nem tudtam, hogy gyógyszert is lehet belerakni.
2008. szept. 16. 16:12
Nekem a lányom kétszer került kórházba a befulladása miatt kapott ő is ventolint és flixotiod is de én vettem neki egy inhalálót is vész esetére ha befullad minját inhalálunk salvus vizzel és utána sokkal jobbanérzi magát persze a ventolint sem hanygoljuk
2008. szept. 16. 15:04
Mi babyhalert kaptunk maszkal együtt.Mi az a gyógyszerporlasztó??
30. lufi
2008. szept. 16. 15:00
Az én fiam kruppos. Nekünk a kórházban ajánlották a gyógyszer porlasztót. 4000Ft volt, mert 90%-ban támogatta a tb. Sokat használjuk és előbb gyógyul a drágám.
29. Icus (válaszként erre: 27. - A9e1c02a7b)
2008. szept. 16. 14:16

Na most hirtelen ezt találtam a neten:

[link]


Ez egy készülék, amihez nekünk még annak idején automatikusan maszkot is adtak. Most úgy nézem külön kell megvenni hozzá.


Ebbe kell tenni a gyógyszereket vagy inhaláló sóoldadott. Nagyon finomra elporlasztja. nagyon jó.

Nekünk annak idején a doki közgyógyra fel tudta írni, igy ingyen megkaptam a készüléket.


Ezen kívűl van még egy pipa. Nem tudom a pontos nevét, de ez is megy közgyógyra.

Egy műanyag pipa, amiben egy fém golyó van. Ezt a gyereknek fújni kell. Ahogy a golyót fújja a gyerek, ez berezegteti a hörgöt és felszakítja a nyákot:)

28. Icus (válaszként erre: 25. - A9e1c02a7b)
2008. szept. 16. 14:07
Igen az Atrovent az egy "ütős" gyógyszer. Nekem azt is a gyógyszer porlasztóba kellett tennem és azzal "inhalálni" a gyereket:( Na, de akkor már nagyon szarul volt, amikor ezt adtuk neki, akkor a ventolint már 20 percenként fújtam neki:(
27. a9e1c02a7b (válaszként erre: 18. - Icus)
2008. szept. 16. 13:15
Mi az a gyógyszer porlasztó?
26. Welker Melinda (válaszként erre: 24. - Icus)
2008. szept. 16. 13:11

Megnéztem nem a korra hanem a testsúlyra tér ki a leírásban 10 kg testsúlytól ajánlja, na most mi még nem értük el ezt és amikor a kórházban volt a Máté akkor 7 kg volt.

De végül is mondom mindegy mert megpróbáltuk és fájt tőle a pocija, pedig jó lenne, mert irtó sok összetevője van. Ezért próbálkozunk gyógynövényessel.

25. a9e1c02a7b (válaszként erre: 11. - Reni8018)
2008. szept. 16. 13:10

Nálunk úgy volt, hogy nem köhögött nagyon, hanem "sípolt" a tüdeje. Elmentünk a háziorvoshoz, adott hörgőtágító kanalas gyógyszert, köptetőt és a Ventolint. De akkor még nem tudtuk, hogy létezik a Baby Haller, amivel könnyen be lehet adni gyereknek az inhalálós gyógyszert. És anélkül kb. semmit nem ért a befújás. Két nap múlva még rosszabb volt a helyzet, végén már vért köpött szegény gyerek. Akkor befektettek minket a kórházba és kapta a Ventolin, Flixotide gyógyszereket. 9 napig nem javult semmit a gyerek, ugyanúgy sípolt szinte, mint először. Végén kapott még Atrovent befújós gyógyszert, ez a nyálkát "kiszárítja" a hörgőkből. (Bocsánat a konyhanyelvért, attól, aki ért hozzá :)) Na, ez a gyógyszer nagyon-nagyon hamar megszüntette a sípolást, zihálást.


Amikor kikerültünk a kórházból elmentünk egy gyermek tüdőgyógyász, pullmonológushoz (lehet, hogy ezt sem jól írtam le), ő állandóra felírta a Flixotide-ot, reggel és este kell egy-egy fújás, és szükség esetén a Ventolin. Amióta használjuk a gyógyikat, egyszer fulladt a kisfiam pár napig (karácsony óta), de már ráállt a fülem, meghallom a legapróbb hangos légzést is, és rögtön fújom a Ventolint. Így kordában lehet tartani úgy-ahogy a betegséget. Van rá esély, hogy kinövi.

24. Icus (válaszként erre: 23. - Icus)
2008. szept. 16. 13:01
Igaz a javaslat, itt azért van, mert nem tudják a gyerekek a port kiszívni a készülékből:(
23. Icus (válaszként erre: 21. - Welker Melinda)
2008. szept. 16. 13:00

Nem tudom, hogy ajánlják-e , mi adjuk neki. Majd megnézem otthon a papírját, nem tűnt fel, hogy ilyen lenne rajta:(


Az én gyerekeim pl. nagyon hamar áttértek a spraről az diskus használatára. Őket a spray irritálta. A diskust is csak 6 év felett javasolják, de ők már 3-4 évesen szívták:(

22. Icus (válaszként erre: 21. - Welker Melinda)
2008. szept. 16. 12:56
Igen, mástól is hallottam ezt már. Nekünk hál'Isten nagyon bevált. Én a homeopátiás szereket nem ismerem:(
2008. szept. 16. 12:54
Mi is szerettük volna a béres cseppet, de azt hiszem 3 év alatt nem annyira ajánlják. Mondjuk az én kisfiamnak fájt tőle a gyomra.
2008. szept. 16. 12:52

Ami kifejezetten immunerősítő az a homeopátiás Echinacea D6-os. Napi 5 golyócska. Ezen kívül még Cebion munltivitamint is adunk. Mondjuk nekünk muszály ezt szedni mert most volt 2 éves és még csak 9 kg.

A betegsége nagyon visszadobta, de már erősödünk ezerrel.

19. Icus (válaszként erre: 17. - Reni8018)
2008. szept. 16. 12:52
Nekünk pl. az "egyszerű" Béres-csepp vált be C-vitamin porral:))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook