Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskát szállítanánk 6 órás úton. Mire ügyeljünk, hogy minél kevesebb stressz érje a cicát útközben? fórum

Macskát szállítanánk 6 órás úton. Mire ügyeljünk, hogy minél kevesebb stressz érje a cicát útközben? (tudásbázis kérdés)


1 2
54. sorceress87 (válaszként erre: 53. - 1b215de06e)
2012. jan. 16. 21:02
Jó is lenne, ha ilyen egyszerű lenne.:)
53. 1b215de06e (válaszként erre: 1. - Sorceress87)
2012. jan. 14. 18:59
Adjatok a kezébe valami olvasnivalót,azzal jól elvan.
2012. jan. 12. 12:54
:)) Majd megszokja azt is! :)
51. ol.ga666 (válaszként erre: 50. - Sorceress87)
2012. jan. 12. 12:06
Szívós kis dögök:)Csak a lányom sikítását nem bírja elviselni:):):)
50. sorceress87 (válaszként erre: 49. - Ol.ga666)
2012. jan. 12. 11:51
Nem semmi, hogy egy ilyen utat ennyire jól viselt! :)
2012. jan. 12. 11:42
Anyósom az USA-ból hozta haza a macskáját 12 óra repülő út és semmi baja nem lett:) Kicsit megvolt illetődve, de másnap már jött ment a lakásban és szépen evett.
48. sorceress87 (válaszként erre: 46. - Artista bonita)
2012. jan. 12. 07:06
Ez úgy szokott lenni, hogy reggel felé elkezd elevenebb lenni, lehet, hogy unatkozik, addigra már kialudta magát, játszani szeretne velünk, és elkezd nyávogni. A hálószoba ajtó be van csukva mindig, előfordult, hogy azt is kaparta, mi általában nem reagálunk rá, vagyis nem megyünk ki hozzá, 1 éjszaka elzavartam onnan, de jött is vissza nemsokára, úgyhogy tovább nem is foglalkoztam vele. Ma éjjel vmivel jobban viselkedett, hátha idővel abbahagyja ezt a rossz szokását. Nincs semmi különös abban az időpontban, ami miatt ezt csinálja, mi alszunk, nincs mozgás a házban, enni is később szokott kapni. Lehet, hogy eszébe jut az ezelőtti környezet, amiben élt, elképzelhető, hogy hiányoznak neki a macska társai, nem tudom.
2012. jan. 11. 23:11
kutyákra
46. artista bonita (válaszként erre: 45. - Sorceress87)
2012. jan. 11. 23:09

ignorálni kell. konzekvensen. meg se mozdulj, ne beszélj, ne reagálj, ne bosszankodj. ne erősítsd meg a viselkedést.meg ne etesd!


ez lehet a reakciója valamilyen környezeti hatásra is. van abban az időpontban valamilyen különleges dolog?

2012. jan. 11. 09:11

Köszi Neked is! Mi már amúgy nyár közepe óta kint vagyunk, de a cicát csak most hoztuk ki.

Most az a nagy problémánk, hogy hajnalban mindig elkezd hangosan nyávogni a macska, ez rettentően zavaró, és vasárnap óta nem tudunk miatta eleget aludni, ma pl. csak vagy 4-5 órát sikerült, ez igen kevéske, most is simán el tudnék aludni... Nem nyávog egyfolytában, csak kettőt-hármat, aztán fél óra múlva megint, vagy mikor hogy, de ahhoz pont elég, hogy felébresszen minden alkalommal minket. Sajnos elzárni nem tudom úgy a lakásban, hogy ne halljuk ha nyávog.

Tud vki vmi jó módszert, amivel gyorsan le lehet erről szoktatni a macskát? Ez így nem mehet tovább, nem tudom, mit tegyek.:( Azt hittem 1-2 nap alatt leszokik erről, de inkább egyre rosszabb.

44. artista bonita (válaszként erre: 36. - Sorceress87)
2012. jan. 10. 23:19
glückwunsch! minden jot kivanok nektek az uj otthonban!
2012. jan. 10. 21:49
Köszönöm szépen! :)
42. 2a69f78972 (válaszként erre: 36. - Sorceress87)
2012. jan. 10. 20:25
Örülök, hogy minden rendben ment!Sok szerencsét mindnyájatoknak!
2012. jan. 10. 20:08
Hú, 12-15 óra nem semmi...hogy viselik a cicák?
40. punka
2012. jan. 9. 12:07
Bocs, látom már meg is érkeztetek :)
39. punka
2012. jan. 9. 12:07
Mi 12-15 órát utaztatjuk ôket, nekünk is a letakarás-nyugtató kombó jött be. Utóbbi csak egynek kellett, a többi elszundikált magától.
2012. jan. 8. 21:10
Köszi, vigyázok rá, nagyon szeretem! :)
37. bnedora (válaszként erre: 36. - Sorceress87)
2012. jan. 8. 20:00
Örülök, hogy szerencsésen megérkeztetek. Vigyázz továbbra is nagyon a cicádra.
2012. jan. 8. 19:58
Sziasztok! Kiértünk Ausztriába a cicával, nem hiszitek el, de egész úton nyugodtan elvolt a szállítóboxban, egyáltalán nem akart kijönni egyszer se, befeküdt, elkezdett mosdani, nézelődőtt, aludt, még csak be se pisilt/kakilt, nem gondoltam, hogy ennyire jól viseli majd az utat, annyira örülök neki, pedig először nagyon féltem.:) Nem volt letakarva, mert nem volt rá szükség. Alapból egy nyugodt cica, meg a zajok se zavarják, mivel süket, ez is közrejátszott abban, hogy ennyire nyugodt volt a kocsiban. Amikor megérkeztünk, rögtön kiengedtem a boxból, nézelődött a lakásban, aztán adtam neki enni-inni. Egy darabig járkált utánunk, amikor lementünk még a cuccainkat felhordani, akkor nyávogott, mert nem talált minket. Remélem éjszaka el lesz magában, mert a hálószobába nem engedjük be. Most itt ül mellettem, már játszottunk is, úgy látom, hamar meg fogja szokni az új otthonát.:) Mégegyszer köszi mindenkinek a jótanácsokat!
2012. jan. 6. 23:36

én 56 cica mamájaként ugyanolyan tapasztolatokkal rendelkezem, mint Libra924.

a letakarásos szállítást javasolják az állatorvosok is, bár nekünk van olyan cicánk, amelyik minden(!!) szállítóból kitör, de szívesen bújik be az autóülés alá, s még érkezéskor sem akar kibújni.

bár nagyon veszélyes, de az egyik kandúr csakis a vezetô ülésén és vállán hajlandó utazni.

a legkönnyebb a kismamákat utaztatni, ôk mindig annyira elfoglaltak a kicsit mosdatásával és szoptatásával, hogy rá se rántanak más dolgokra:)

34. sorceress87 (válaszként erre: 33. - 2a69f78972)
2012. jan. 6. 23:20
Köszi neked is a tanácsokat! Majd kipróbálom a letakarós módszert is, nem tudom, hogy fog reagálni. Most kertes házban lakik a cica, ezután is kertes házban lesz, csak nagyrészt a lakásban fog lakni, de pár hétig semmiképp nem engedem ki a házból, míg meg nem szokja az új helyet. Ismeri az autókat is, bár Ausztriában egy nagyon nyugodt helyen lakunk, az út távolabb van a háztól, mint ahol most lakik a cica, viszont amiatt, hogy süket, később veszi észre az autókat is, így nagyobb veszélyben van, mint más macska, ezért is visszük ki őt a 3 macska közül. Szerencsére kutyák nincsenek a közelben, vagy azok is lakásban laknak.:)
33. 2a69f78972 (válaszként erre: 23. - 38c05a6ad0)
2012. jan. 6. 20:59

A cica is emberhez ragaszkodik !!!...mondom ezt 4 kutya és öt cica gazdájaként. Ez bizony tévhit "lacipapa"! Persze ahol a cicának nincs a gazdi közelében helye és nincs vele kapcsolata, lehet, hogy a házhoz ragaszkodik, mert valamihez neki is kell ragaszkodnia szerencsétlennek!

De visszatérve az eredeti kérdésre, javasolnám,-- és ez nagyon fontos!-- a ketrec legyen letakarva!

Mi egy évben fél évig otthon vagyunk, fél évig a nyaralóban évek óta. Természetesen az összes állatunk utazik velünk. A leginkább bevált dolog a ketrec letakarása. Ilyenkor a cica úgy gondolja, hogy el van bújva és a kezdeti nyávogás után megnyugszik. Ne beszélj hozzá útközben. A többiek által leírt módszer is jó, a kiengedéskor neki kell kijönnie önként, nem szabad siettetni.

És minimálisan 2 hétig a lakásból sem szabad kiengedni, de azt is önként kell hogy tegye. Nem tudom milyen körülmények között volt és milyenbe mentek, de ha eddig nem ismert kutyát ( és ott vannak), vagy nem ismerte az autókat, (de ott lesznek), akkor baj lesz, mert ha felnőtt a cica és ezekre a dolgokra nem szocializálódott, akkor sajnos nem fog tudni vigyázni magára. Sok szerencsét az új élethez mindkettőtöknek!

2012. jan. 6. 19:54
Jó sokk altaztó ;-)
31. arrival (válaszként erre: 28. - 38c05a6ad0)
2012. jan. 6. 15:10

Ez elméletben igaz...

De akinek már volt macskája az biztos megcáfolja :)

30. bnedora (válaszként erre: 28. - 38c05a6ad0)
2012. jan. 6. 13:42
Az, hogy a macska házhoz, míg a kutya a gazdához kötődik. Ismerek olyat, hogy a cica szépen elpártolt a háztól egy másik gazdához.
2012. jan. 6. 13:24
mi sokat költöztünk a glóbuszon a cicáinkkal. nekik mindig mi voltunk a biztos pont, nem a ház. mindig kimehettek a szabadba, miután màr biztonsàgban érezték magukat a házban és láthatóan magabiztosan mozogtak, rendesen ettek:)
28. 38c05a6ad0 (válaszként erre: 26. - Bnedora)
2012. jan. 6. 12:59
Melyik része nem fedi?
27. bnedora (válaszként erre: 21. - Sorceress87)
2012. jan. 6. 12:18
Amikor mi emeletes lakásból kertes házba költöztünk, én 2 hétig ki sem engedtem őket. Majd nyitva hagytam az ajtókat, hogy ők maguktól próbálkozzanak a kinti világgal. Sajnos, előfordult, hogy 2-3 napig is eltűnt 1-1, de azután hazajöttek. A nővérem már rosszabbul járt, neki egyből kiszaladt, és soha többé nem látta.
26. bnedora (válaszként erre: 23. - 38c05a6ad0)
2012. jan. 6. 12:15
Sajnos, ez nem fedi a valóságot. Tapasztalat:-)
25. sorceress87 (válaszként erre: 23. - 38c05a6ad0)
2012. jan. 6. 11:04
Ezt nem tudom megítélni, hogy ez tényleg így van-e, már egyszer költözött a 3 macskám, és nagyon könnyen beilleszkedtek, lehet, hogy pont azért, mert én is velük költöztem. A család többi tagjától, akik számukra szinte ismeretlenek voltak, eleinte féltek, mostanra viszont nagyon ragaszkodnak a többiekhez is, néha le se lehet őket "vakarni".:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook