Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Két és féléves lányomat kórházba kellett szállitani mert befulladt, ventinolt és flixotide pipát kapott.Volt valaki hasonló helyzetbe?Segits fórum

Két és féléves lányomat kórházba kellett szállitani mert befulladt, ventinolt és flixotide pipát kapott.Volt valaki hasonló helyzetbe?Segits (tudásbázis kérdés)


1 2
18. Icus (válaszként erre: 15. - Reni8018)
2008. szept. 16. 12:50

Na ez is valami. Nem krupp:( én attól jobban félek, mint az asthmától:(


No akkor az a lényeg, hogy most szedje a gyógyszereket és gyógyuljon ki teljesen. Amikor mész a pumonolugoshoz, ott ugy is többet tudtok már. Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni. Kolléganőmnek is valamilyen virusos betegség volt. Nagyon csúnya dolgokat tudnak csinálni ezek a vírusok. Amiket kapott, az pedig hörgőtágítő és hörgőlazító. Ürüljön ki a váladék a hörgök közül az a lényeg.

Nekünk van gyógyszer porlasztónk és én abban szoktam neki ilyenkor sósvízet porlasztani. reggel este felteszi a kis maszkot és szívja ezt a sós levegőt. nagyon szépen oldja a nyákot. Szoktam neki infra maszirozóval maszírozni a mellkasát és a hátát segít színtén felszakítani a váladékot. Azonkívűl amikor köhög "kloffolni" (óvatosan ütögetni) kell a mellkasát és a hátát.

17. reni8018 (válaszként erre: 16. - Welker Melinda)
2008. szept. 16. 12:48
És milyen immunerősítőt adtok a kicsinek??
16. Welker Melinda (válaszként erre: 11. - Reni8018)
2008. szept. 16. 12:43

Szia, nem kell rettegned, mert sajnos attól nem lesz jobb. A mi történetünk rettentően hosszú már sokszor leírtam, most nem fogom. Röviden az én kisfiam 1 évesen került kórházba télen majdnem egy hónapig volt bent. A fulladást nem igazán tudod megelőzni, mert bármitől előjöhet, tény, hogy a nyirkos időben jobban. Nekünk hideg párásítót javasoltak azóta bekapcsolom ha úgy érzem veszély lehet, DE a gyerekkel soha nem éreztetem, nem kell, hogy bepánikoljon. Sajnos rengetek gyermek szenved mindenféle asztmás, illetve allergiás megbetegedésekben, ez van reménykedjünk abban hogy megerősödik a szervezetük és kinövik.

Ja mi adunk immunerősítőt is mert az nem árthat.

15. reni8018 (válaszként erre: 13. - Icus)
2008. szept. 16. 12:43
Még egyenlőre nem tudni mi válotta ki egyenlőre vírusos fulladást irtak a zárójára,oktober 16.-án kell mennünk pulmonologiára.
14. reni8018 (válaszként erre: 12. - Icus)
2008. szept. 16. 12:41
Köszi a biztatást!!!
13. Icus (válaszként erre: 11. - Reni8018)
2008. szept. 16. 12:41

Ez változó, Mi váltotta most ki a fulladást?


Rettegni pedig nem szabad, mert az a legrosszabb. A gyermeked is pánikba esik, mert látja rajtad a félelmet és még gyorsabban fogja kapkodnia levegőt, amitől még jobban be fog fulladni:(


Ugyanis ilyenkor hörgőgörcs lép fel. És csak veszi a levegőt veszi a levegőt, de nem fújja ki rendesen:(

12. Icus (válaszként erre: 4. - Reni8018)
2008. szept. 16. 12:39

Igen, allergiavizsgálatot csak úgy tudnak végezni, ha nincs a gyermek szervezetében gyógyszer. Ilyenkor két héttel előbb abba kell hagyni a szedését.


Nekem mind a két gyermekem astmás. A nagy már kinőtte, neki 3 évesen kezdödött. Beadattam neki a kullancs védőoltást.

A picinek 3 hónaposan jött elő. 1 évesen sajnos már nagyobb adagban használta a sprayket és a gyógyszereket, mint a 10 éves testvére:(


Többet csak az orvos fog tudni mondani. Mitől lehetett és hogyan tovább.

Egy kolléganőm lánya egy erős megfázás után került igy korházba. Fél év és teljesen sikerült kikezelni, ma már nem is szed semmit. Reméljük a tiednek is csak egy erősebb megfázása volt.

11. reni8018 (válaszként erre: 6. - A9e1c02a7b)
2008. szept. 16. 12:36
Hát arra lennék kiváncsi hogy milyen időközönként fordulhatnak elő ilyen fulladásos rohamok?Én már előre rettegek,nagyon féltem pláne hogy az első napot az intenziven töltöttük.
2008. szept. 16. 12:33

Én is aszthmás vagyok és szedtem ezeket a gyógyszereket, nekem bevált mind a kettő.

Az a legfontosabb, hogy ne pánikolj, nekem is volt egy pár rohamom és a család rosszabbul viselte mint én. Kivűlről tudom nagyon rémísztő egy fulldokló ember, de nem szabad mutatni, hogy félsz, mert megérzi a kicsi.

Biztos csinálnak, majd terhelést, allergia vizsgálatot.

9. a900f63755 (válaszként erre: 8. - A900f63755)
2008. szept. 16. 12:32
A pumpás gyógyzerek mellé kaptunk Aerius szirupot és Singulair mini rágótablettát.Ja és ez az egész a majdnem 6 éves fiammal történt most.
2008. szept. 16. 12:27

Nálunk egy torokgyulladás párosult nehézlégzéssel még a nyár elején.Antibiotikum szedésére ez elmúlt 1 nap múlva.A tüdőgondozóban viszont asztma allergiát állapított meg az orvos.Azóta használjuk mi is a két pumpás orvosságot.Bár nálunk addig sem és azóta sem jelentkezett, sem nehézlégzés, sem fulladás.Allergia vizsgálat szerint pollen, parlagfű és kutyaszőr válthat ki nála fulladást.

A ventolint adták neki az első gyenge eredményű fújáspróba után és tényleg használt.Ha szerencsénk van október után már csak szükség esetén kell használnunk a ventolint.

2008. szept. 16. 12:21

Sziasztok.

Nálunk dettó már előre félek az ilyen nyálkás, undorító időktől. Ezek a befulladások kedvenc időjárása.

2008. szept. 16. 12:16
Nálunk is pont így volt a télen, befulladt, kórház. Ugyanezeket kapta a kisfiam. Mire vagy kíváncsi konkrétan?
5. gazsika (válaszként erre: 4. - Reni8018)
2008. szept. 16. 12:12
Az előttem szólóknál többet sajnos én sem tudok mondani. Gyerekkoromban nekem is volt ilyn problémám, mindig ventolint kaptam, nekem az segített. Nekem asztmától van a fulladás (sajnos a mái napig is). De ne aggódj, minden rendben lesz, a dokik tudják a dolgukat!
2008. szept. 16. 12:07
Voltunk kórházba és pulmonologusnál is,de sajnos nem tudtak allergia vizsgálatot csinálni nála mert kapott szteroidokat és ezért másik időpontba kell mennünk.Segitsége meg azért kértem hátha van akinek előfordult ilye már,és többet tud mondani róla
3. Icus
2008. szept. 16. 11:59

A korházban megmondják mi a baj. lehet, hogy csak allergia vagy egy erősebb hörghurut esetleg astmás vagy kruppos roham volt:( Mindenképpen a kezelő orvossal beszélj és keressél meg egy gyermek pulmonolugust.


Tulajdonképpen milyen segítséget szeretnél?

2008. szept. 16. 11:57

Én gyermek légúti osztályon dolgozom,a legjobb ellátást kapta!Nyugalom vigyáznak rá!

Ha baj van még mindig nyúlhatnak erősebb vénás szerekhez!

2008. szept. 16. 11:48
Két és féléves lányomat kórházba kellett szállitani mert befulladt, ventinolt és flixotide pipát kapott.Volt valaki hasonló helyzetbe?Segitse
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook