Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kért már valaki ÁNTSZ engedélyt azért, hogy az ételallergiás gyermekének be tudja vinni az ételt az óvodába? fórum

Kért már valaki ÁNTSZ engedélyt azért, hogy az ételallergiás gyermekének be tudja vinni az ételt az óvodába? (tudásbázis kérdés)

8. hobnobs (válaszként erre: 7. - Banilla)
2011. jún. 22. 13:36
Nálatok milyen allergia volt? fennáll még?
2011. jún. 22. 11:24

Nem, semmi ilyenről szó sem volt. Az ovi kért igazolást, ők elintézték a formaságokat.

Venni kellett direkt oda egy kis ételhordót, meg egy tízóraisdobozt, és ennyi. És igyekeztem úgy vinni, hogy "hasonlítson" arra amit a többi is eszik aznap :))))

2011. jún. 22. 10:24

Nálunk az ovoda oldja meg, annyi , hogy jelezni kell, hogy x-y dologra allergiás a gyermek és biztositani kell neki 2 db ételhordót az ovi konyháján, és minden nap a kórházból hozzák a kaját a megfeleő diétával, liszt, tej stb.


nem kell ántsz meg ilyenek

2011. jún. 22. 10:09
Az biztos, hogy orvosi igazolás kell arról, hogy a gyermek tartós beteg, s milyen allergiája van! Ha az intézménybe más helyről szállítják az ételt, akkor lehet, hogy tud biztosítani olyan ennivalót a konyha, amit ehet a kisgyerek.Érdemes erről az óvodavezetővel beszélni. Ehhez külön ételhordót kell a szülőnek vinni! HA az óvodában főznek , akkor más a helyzet! Mindenképpen érdemes az ÁNTSZ-nél érdeklődni!!!
2011. jún. 22. 09:54
Egyik ismerösöm a bölcsibe viszi az ételt az ételallergiás gyerekének, nem kellett semmi engedély vagy ilyesmi. Szerintem nem tudják ott megoldani mivel egy gyerekre hogy fözzenek külön. A másik hogy ohatatlanul is belekerülhet az allergén élelmiszerböl is akkor. Mivel a leggyakoribb a tojás, tej, liszt érzékenység.
2011. jún. 22. 09:43
Ezt illene megoldani az ovinak, nem? Mármint ne te vidd a kaját, hanem ők főzessenek olyat (is), amit a gyermek megehet. Persze, ha ritka allergiáról van szó, akkor más a helyzet.
2011. jún. 22. 09:37

Nem is hallottam, hogy ilyen létezik. Mármint nem ételallergia, hanem hogy engedélyt kell kérni...


Vagy az óvodavezetőt, vagy az ANTSZ-t hívnám fel ez ügyben.

2011. jún. 22. 09:32
Mi a menete? kijönnek az antsz-től? köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook