Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kéretlen reklámok fórum

Kéretlen reklámok (beszélgetős fórum)

2012. júl. 14. 20:08

Kicsit el voltam havazva, így most tudok reagálni az írásokra.


Különbözőek vagyunk...:)

Vérmérséklet, temperamentum kérdése, hogy kinek mikor, minél szakad el a cérna...


Természetesen nem ez a legnagyobb problémám, talán azt nem osztanám meg a nagy nyilvánossággal, mert lehet, hogy csak az én problémám.

A fórumok jó, ha olyan témát vetnek fel, ami sok embert érdekelhet. És én úgy tapasztalom, hogy ez sok embert érint, és az is igaz, hogy ha beszélünk róla sok helyen és sokszor, akkor változhatnak a dolgok.

A „mit csinálsz, ha felkelsz a gép elöl”, vagy” hány kávét ittál ma”, esetleg „hány légy repült át a szobán” típusú fórumok nem az én világom,így elképzelhetetlen, hogy ide bármit is írjak.


Utánanéztem...pont, azért mert már mások is ki voltak akadva, tavaly szabályozták a rendszert.

Így 50000,- pénzbírságot kaphat az, aki a tulajdonos, külön felszólítás ellenére bedobja a postaládájába a szórólapot, ugyanez vonatkozik a kocsi szélvédőjén elhelyezett papírokra.

Kérdés, hogy ez hogyan ellenőrizhető, és hogy a szórólaposok ezt tudják-e?

14. syria (válaszként erre: 1. - Mareszka1)
2012. júl. 10. 15:25

A kéretlen reklámújságokon csak röhögök. Dehogy rakom a kukába! Szépen összegyűjtöm (a szomszédok is nekem adják), elviszem a MÉH-be. Keresetkiegészítésnek nem rossz.


Az utcai reklámosztókat nagy ívben kikerülöm, s közben mélységesen sajnálom őket, hogy nekik csak ilyen munka jut.


Mindenhonnan reklám ömlik. Ebbe bele kell törődni, ezen nem segít semmilyen szabályozás.

Nagyon rosszul fogod fel, ha ezt a személyes szabadságod erős korlátozásaként éled meg. Kívánom, hogy ez legyen a legnagyobb problémád!

13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Mareszka1)
2012. júl. 7. 23:43

Szia!

Nem tudom minden kerületben így van-e, de többen magánlaksértésnek számít, ha valaki bemegy a házba és a postaládába teszi a reklámanyagot.


Sok házban a bejárat előtt elhelyeznek egy reklámanyag gyűjtő ládát.


Ha jelented, az önkormányzatnál, hogy kérésed ellenére bedobják, büntethetik a hirdetőt.


Tudom, hogy ez sok-sok embernek, ez pénzkereseti lehetőség, de nem muszáj azt postaládába dobni, a házak gyűjtőládájába is betehetik.

Amit én nagyon-nagyon büntetnék, az a célcsoport, akik a falakra, kapukra,lámpaoszlopokra, kandalláberekre, ragasztanak fecniket, ezzel csúfítva a környezetünket. A másik, hogy jönnek ahhoz, hogy mások kocsijára mindenféle, néha 18. éven felülieknek szóló reklámanyagot tegyenek ki.

Erélyesebben kellene kiállni ezek ellen.

2012. júl. 7. 19:55

Mikor először hallottam ezt az érvelést valakitől- miszerint valakinek munkát ad a szórólapozás – elszégyelltem magam - önző disznó vagyok, hogy ennyit nem tudok megtenni, hogy a kukába dobom az újságot, aztán elgondolkodtam...


Sokszor szorítanak bennünket sarokba a lelkiismeretünkre hivatkozva és mi zombik módjára, végrehajtjuk, amit várnak tőlünk.


Minden tiszteletem és empátiám a szórólaposoké, a telefonálosóké stb. Van ismerősöm, aki kénytelen így dolgozni, tudom, milyen kiszolgáltatott, és csak filléreket kap, míg a nagyok lekaszálják a profitot.

Azt gondolom, hogy az embereknek korrekt munkát kéne adni, tisztességes fizetésért, ez pedig nem az én kompetenciám, de ne is építsenek az empátiámra!

Én sem szórom tele az utcát, azért, hogy a közmunkásoknak legyen munkája.


Egyetértek Fannival, aki arról ír, hogyan válunk érzéketlenekké, hogyan zárjuk el magunkat, saját cellánkba, ahonnét gyanakodva pislogunk kifelé.

Én alapvetően szeretek beszélgetni, de azt figyeltem meg, hogy az emberek gyanakodva néznek rám, ha kérdezni akarok valamit, mert már azonnal hárítani akarnak, mert azt hiszik, hogy utcai „útonállóval” van dolguk.


Bizalmatlanná és közömbössé váltunk, és ebben nagy szerepe van a ránk zúduló és minket támadó reklámkommandónak.

2012. júl. 7. 17:22
Na igen a telefonos hírdetések,ajánlatok igencsak feldühítenek!Rendszeresen hívnak állapotfelmérésre és hasonlóra,de 1 nap többször.Iyenkor mondom,h egyeztessenek már egymással,mert ezt már unom!Újabban azt találtam ki,h:""már voltam olyanon"".Ez hatott,..elköszönnek.
10. Fanni2004 (válaszként erre: 6. - Csenge2005)
2012. júl. 7. 16:51

Hú a telefonos hirdetések!!! Főleg mikor fölcsöngetnek a panelbe. legutóbb már ahogy meghallottam azt a mézesmázos hanghordozást azt a darálós fajtát, de azért nagyon kedvesnek igyekvőt, hogy "Jó napot kívánok, ez meg az vagyok, ha lenne esetleg 5 perce..." És beleszóltam durván a telefonba, hogy "Tudja mit? Zaklasson valaki mást, mert már nincs magánéletünk, tegnap ketten is próbálkoztak telefonos hirdetéssel, ma már a lakásunkba is befurakodnának, ebből elegem van!!!" Le kell tenni, még ennyi erőfeszítés is kár volt a részemről, csakhát jólesett a sok zaklatásuk után, főleg mikor éjszakás is voltam, és másnak nem hagytak alaudni a rohadt hívásaikkal - mocsok dolog, a személyes szféra abszolút semmibevétele. egyszer olyat is mondtam az egyiknek, hogy "tudja mit, harmadszor hívtak, pedig már megmondtam világosan, hogy nem érdekel, azt megígérem, hogy az Önök szolgáltatását soha nem fogom igénybe venni, ezt érték el a zaklatásukkal!" Meg kell tanulni lerázni magunkról a sok szemetet, eláraszt, befolyik minden testnyílásunkon, a szemünknek, fülünknek, minden érzékszervünknek nyomatják. lehet, hogy csak én látom ennyire durván, de lehet, hogy titeket nem zaklattak még ennyien, nekem teljesen elegem van belőle, mostanában már sikerül mérsékelnem a reakciómat és egyszerűen annyit mondopk, hogy nem érdekel, és leteszem, továbbmegyek... így válunk emberileg is sémává, közömbössé, érzéketlenné. Ilyen világot teremtenek, ennek része ez a sok mocsok reklám is, és az ember úgy elfedi végül a lelkét, hogy önmagát zárja el még a szépség elől is.


OLgi

2012. júl. 7. 16:04
A postaládába bedobált reklámokat, újságokat mindig átnézem, hátha találok valami olyat, ami érdekel. Ami nem kell, az megy a kukába. Ennyi. Sokkal komolyabb problémáim is vannak az életben, mint ilyenen mérgelődni. A már emlegetett telefonhívások sokkal inkább zavarnak.
2012. júl. 7. 15:43
utálom a szórólap osztogatokat..pláne ha a gyereknek nyomnak oda vmit az meg szegénykém elfogadja ugye :(
7. 130454e42d (válaszként erre: 6. - Csenge2005)
2012. júl. 7. 15:28
Ráadásul telespammelik az email fiókot ha valahogy megszerezték a címet. Pár napja egy kis utazásközvetítő iroda rövid időn belül 6000 emailt küldött ki.
2012. júl. 7. 15:26
A vezeteékes telefont is már jobbára ők használják:ajánlanak nyaralást,ingyenes kivizsgálást,stb.Útálom!!
5. lonix (válaszként erre: 1. - Mareszka1)
2012. júl. 7. 15:04

Nem biztos,hogy a kiirast a postaladadrol ok teptek le.Szorolapozas az 1 penz kereseti lehetoseg annak,aki csinalja.Utcan a kezedbe adjak,evvel is ok penzt keresnek.Meg van adva,hogy 1 nap mennyit kell szet osztanuk,es azutan kapnak 1 fix osszeget.Lehet,hogy tejre es kenyerre jut neki ep az nap.

Tovabbi szep napot mindenkinek.

2012. júl. 7. 15:00
Tanulj meg nemet mondani, ha megállítanak az utcán, a postaládából meg simán ki tudod dobni a szemétbe, és nincs gond. Megváltoztatni nem tudod úgysem. Amúgy, ezek az emberek ebből élnek, valamiből nekik is kell.
3. Fanni2004 (válaszként erre: 1. - Mareszka1)
2012. júl. 7. 14:44

Sziasztok!


Ha szórólapot dugnak elém, soha nem kérem, már gépiesen mondom: "Kösz nem kell!", az e-mailben érkezőket olvasatlanul törlöm. Az embernek védőburkot kell vonni maga köré ezek ellen, másképp nem működik, ha szortírozni próbálod, már rég a mélyén vagy...


Olgi

2. mafalda (válaszként erre: 1. - Mareszka1)
2012. júl. 7. 14:39
Természetesen nem vagy köteles elfogadni.Ha nem akarom,akkor már néhány lépésről intek,h nem kérek.Van amikor direkt érdekel,h mit reklámoznak(pl.a Balcsi partján)Ha szövegelni akar,akkor határozottan laállítom.Én viszonylag elnéző vagyok,mert ez a munkájuk kis csóróknak.Az én fiam is osztogatott külföldön,amikor még kezdő volt.Ő jut az eszembe ilyenkor és nem haragszom rájuk:)
2012. júl. 7. 14:32

A kéretlen reklámokról, szórólapokról szeretném, ha megosztanátok velem a tapasztalatokat.


Engem nagyon zavar, hogy a postaládámba folyamaton dobják a reklámújságokat, holott, külön kiírásban udvariasan kértem őket, hogy ne...

A válasz: letépték a kiírásomat, jelezvén, hogy én hiába "ugatok", nekik megmondták, hogy a postaládába kell, punktum!

A magam módján védekezem, mint sokan mások, a postaládából a kukába, iktatom a kéretlen szemetet...ez kinek jó?


Ennél sokkal rosszabb az, amivel ma, vagyis ma is találkoztam... az utcai osztogatók...

Vannak szórólaposok, akik egész koreográfiát dolgoztak ki a hatékonyság érdekében, csakúgy, mint a rutinos járókelők, hogy kikerüljék őket.

A legrosszabbak azok, akik csak úgy néznek ki, mintha szórólapot osztogatnának...

pedig nem!

Ahogy elfogadtad –(csakhogy szabadulj) kiderül, hogy ennyivel nem úszod meg, mert erősen marasztalnak, és az empátiádra építve gyűjtenek bárkinek és bárminek...

Horogra akadtál...ha nem vagy elég erős,benyelnek!

Nem állok kötélnek, így már veszi is vissza szitkozódva (egyértelműen nekem szól), amit az előbb oly kedvesen a kezembe nyomott, én meg ott állok letaglózva és megsemmisülten egy utcai erőszak áldozataként...mert én ezt annak tekintem!


A személyes szabadságomban erősen korlátozva érzem magam, ha póker arccal, felszegett vagy leszegett fejjel, külön útvonalat beiktatva kell közlekednem, hogy elkerüljem az ilyen helyzeteket, az ilyen embereket.


Ha védekeznem kell, az azt jelenti, hogy valamit rám akarnak erőszakolni, amit nem szeretnék...


Köteles vagyok én a reklámot fogadni, vagy elfogadni?

Nem kéne ide is valami szabályozás?

Ti hogy vagytok ezzel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook