Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Keresztfiunknak kistesója született. Milyen értékben illik ezután ajándékozni a két gyereknek? fórum

Keresztfiunknak kistesója született. Milyen értékben illik ezután ajándékozni a két gyereknek? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. ápr. 14. 21:43

Én mindig közel annyiért vittem a kisebbik keresztlányom tesójának mint neki.

A keresztlányom anyukám barátnőjének lánya nem rokon de mégis így tartom jónak, hogy nézne ki egyiknek viszek csak valamit.Ja ma már nagy gyerekek inkább felnőttek de még mindig így van.

A nagykeresztlányomnak nincs tesója ott ez kérdés föl sem merült.

33. Pen80 (válaszként erre: 22. - Rekamer)
2012. ápr. 12. 13:39
Valószínűleg közös ajándékot vennék nekik.
2012. ápr. 12. 13:00

Ezzel a problémával én csak felnőtt koromban találkoztam, merthogy a bátyámmal mindkettőnknek ugyanazok a keresztszüleink. Szóval nekem ez volt a normális, és csak huszonéves koromban jöttem rá, hogy a világban nem ez a jellemző... :) (Volt így azért más is??)

Óriási nehézséget okozhat ez nektek is!! Én személy szerint mindkettő gyerekre odafigyelnék. (Bár most még a kisebbik nem érzékeli, ha épp ajándékot kap.)

Én már eldöntöttem: A többi gyerekünknek is ugyanazok lesznek a keresztszülei, mint az elsőnek...

31. Lencsy (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. ápr. 12. 12:15
Nincs keresztgyerekem, de van 3 saját így csak az ő példájukon tudok kiindulni . Nálunk úgy szokás hogy ha valamelyik gyereknek szülinapja van , akkor a keresztszülő csak neki hoz ajándékot hisz ez a nap csak róla szól ! Ha karácsony van akkor mind három gyereknek hoznak, de a saját kereszt gyereküknek kicsit nagyobbat , értékesebbet . Mivel mind 3 gyereknek van keresztszülője ezért egyik sem kap kevesebb ajándékot a másiknál ..csak más-mástól :) Amúgy nálunk ajcsi szempontjából csak a szülinap és a kari van ami kiemelkedő! Mikulásra és nyuszira ugyanannyi édesség vagy kis egyéb dolog a kereszt szülőktől , de mind háromnak egyformán akkor .
2012. ápr. 12. 10:55
Pan Dórának igaza van, a lényeg nem az értéken van, hanem az örömön, ami az arcukon lesz, amikor megkapják, nekik nem számít, hogy ez 6000, vagy 2000 Ft. a lényeg, hogy gondoltál rájuk, és mindkettővel foglalkoztál... Amúgy meg ha fagyizni viszed őket, akkor pl az egyik két gombócot eszik, mert ő már nagyobb, a másik egy gombócot, mert azzal is alig bír.. és itt "filléres" különbségekről beszélek, de fölösleges lenne a másiknak is két gombócot venni, ha úgy is te nyalod el a végén a maradékot... :D
29. githaj
2012. ápr. 12. 10:53
Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy mindketto a másik keresztszulojét is keresztszulonek hívja és a keresztszulok oket szintén kresztgyereknek tartják , így nincs kulonboztetés. Az ajándék úgyis kortól fuggo. Az ajándékozás pénztárca fuggo is, mi megegyeztunk hogy csak minimális értékben, mert lényegében egykorúak a gyerekeink és mindhárom családban kellett a pénz a saját gyerekekre.
28. Pan Dóra (válaszként erre: 23. - Pan Dóra)
2012. ápr. 12. 10:50
Bizonyítékként egy saját példa: anikor a gyerekeim kicsik voltak (majd 20 éve), egyszer karácsonyra a lányom babakocsit kért, a fiam meg egy nagy dömpert. A babakocsi 6000 Ft volt, a dömper 2000. Mind a ketten kiugrottak a bőrükből örömükben, én meg nem éreztem rossz szülőnek magam, amiért az egyik gyerekem 3-szor annyi pénzbe ajándékot kapott :D
27. era06
2012. ápr. 12. 10:46

Igaz, hogy a te keresztlányod és többet akarsz neki adni mint a másiknak, de egy kisgyereknek ezt hogyan magyarázod el?

A másik is kaphat egy tábla csokit vagy egy kifestőkönyvet karácsonyra.

26. RockyRoad (válaszként erre: 22. - Rekamer)
2012. ápr. 12. 10:46
Pont ezen gondolkoztam, hogy mi van ha tobb / sok gyerek van? Csak nem akartam off-olni :DD
25. maco792 (válaszként erre: 15. - Rekamer)
2012. ápr. 12. 10:46
Ebben tokeletesen igazad van. En sem forintrol forintra egyezesre gondolok. Azzal semmi gond nincs ha valami tobbe kerul mint a masik ajandek. En a szandekos megkulonboztetessel nem ertek egyet. Bar a mi helyzetunkben mindket gyerkoc az unokahugom. De azt hiszem ez lenne a velemenyem ha a baratnom gyerekeirol lenne szo.
24. rekamer (válaszként erre: 21. - Ee1dc9ba06)
2012. ápr. 12. 10:46
Mi általában megpróbálunk úgy gondolkodni, hogy melyik gyerek minek örülne jobban, mi a leghasznosabb, mi teszi a leg boldogabbá, és ezek alternatívái közül válogatunk. A kisebb még csak másfél éves, neki most pl. fejlesztegetős játékokat veszünk, olyat, ami fejleszti a kézügyességét, színérzékét, és amivel el tud játszani, keresztlányunk öt éves, neki olyasmiket szoktunk venni, ami előkészíti az iskolára, de ugyanakkor játszani is tud vele. Ez mivel vannak hercegnős, pónis ilyen olyanok is, sokszor drágább...
23. Pan Dóra (válaszként erre: 21. - Ee1dc9ba06)
2012. ápr. 12. 10:44

Olyan ajándékot vegyél, amire szüksége van, aminek örül, amit tud használni, és bónuszként még a képességeit is fejleszti. Innentől kezdve már mindegy, hogy az egyik 1000-be, a másik 10000-be került-e.

Az "egyenlősködés" a felnőttek mániája, a gyerekek magasról tesznek rá :D

22. rekamer (válaszként erre: 18. - Orsi86)
2012. ápr. 12. 10:42
Lehet, hogy most nem leszek népszerű, de ha pl. szélsőséges esetben, nem kettő gyermekről beszélünk, hanem háromról, négyről, akkor mit választanál, vagy az ajándékra szánt összeget aprózod el, olyannyira, hogy már már, semmi értelmes dolog nem jön ki belőle, vagy egyikre picivel többet költenél, a másikokra picivel kevesebbet, csak az öröm meglegyen az összes szemében?
21. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 14. - Pan Dóra)
2012. ápr. 12. 10:40

:D

Persze, de azért nem mindegy, hogy egy machboxot viszek a kisfiúnak, vagy egy beleülős, lábbal hajthatós kocsit. A két ajándék ára között viszont igen nagy a különbség. Az ő számára az értékét valóban nem az ára határozza meg, hanem a nagysága, a nagyobb ajándék viszont általában többe kerül.

20. rekamer (válaszként erre: 14. - Pan Dóra)
2012. ápr. 12. 10:40
Igazad van :D végül boldog lett mindkettő :D
19. Pen80 (válaszként erre: 14. - Pan Dóra)
2012. ápr. 12. 10:39
Igen, pont ezt akartam írni, hogy mi pl igyekszünk inkább kreatívak lenni. És mindig bejön.
18. Orsi86
2012. ápr. 12. 10:38
Szerintem nem szabad különbséget tenni a gyerekek között.
17. d550c57e19 (válaszként erre: 12. - Ee1dc9ba06)
2012. ápr. 12. 10:38
akkor én ilyen helyzetben úgy csinálnám hogy a kicsi max vmi apróságot kap(sztem sokszor a gesztus a fontos a kisgyereknek) , ha Egyébként vennél neki szüli-névnapra ott nem ütközik ki közvetlenül ha a kicsi kisebb értékben kap(persze ha nem Egy időben van de nem is számít végülis). Tehát a kicsi úgy kap mintha a barátnőm gyerekének vinnék a nagy meg mintha a keresztgyereknek:) más tészta ha rokonság van.
16. Agnik1
2012. ápr. 12. 10:37
Én nem tennék különbséget. Gyerekkoromban egyetlen egyszer láttam a kereszt szüleimet, akkor is a Nagymamám vitt el hozzájuk. Húgom keresztszülei viszont nagyon rendesek voltak, sosem különböztettek meg, ha Hugim kapott valamit nekem is hoztak, és ez mind a mai napig így van.
15. rekamer (válaszként erre: 13. - Maco792)
2012. ápr. 12. 10:37
Ezzel nem értek egyet, mert pl. most húsvétkor, keresztlányom meglátott egy nagyobb értékű ajándékot az egyik áruházban, beleszeretett. El nem tudom mondani mennyire örült neki, amikor végül a nyuszi meghozta neki, ugyanakkor a picinek is vettünk ajándékot, ami tényleg valamivel kisebb összeg volt, mert arra futotta, nem láttam volna értelmét, hogy ha még lehetőségünk is lett volna rá, hogy rohangáljak a differencia után... ettől tényleg, ha megyünk valahová, ugyanúgy kap mindent, mert ő is imádni való kisfiú, de nem látom értelmét, hogy lemondjak olyan dologról, amit szeretne, azért, hogy ugyanolyan értékben kapjon, mert ennyit enged meg a pénztárcám..
14. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. ápr. 12. 10:37
Az ajándék értéket NEM AZ ÁRA HATÁROZZA MEG!!!
2012. ápr. 12. 10:33
Szerintem nem helyes,hogy ugy kulonboztetsz meg ket gyereket,h tobbet koltesz az egyikkre mint a masikra. "mert te tartottad a keresztviz ala". Mi ugyanebben a helyzetben vagyunk,es mind a ket csajt imadjuk. Talan a keresztlanyommal tobb idot toltunk,de szerintem azert mert o mar idosebb es jobban ertekeli a programokat. De kesobb a kicsi is jon velunk.
12. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 7. - D550c57e19)
2012. ápr. 12. 10:31
Nem vagyunk rokonok, gyerekkori barátnőm az anyukájuk.
2012. ápr. 12. 10:31
Mi négyen voltunk tesók és a keresztszülők mindig a saját keresztgyereküknek hoztak valami játékot/ajándékot, a többiek pedig egy kis édességet kaptak. Így mégis mindenki kapott valamit, de anyagilag sem volt annyira megterhelő, mintha mindenki játékot kapott volna és még örültünk is.
10. Pen80 (válaszként erre: 5. - Ee1dc9ba06)
2012. ápr. 12. 10:31
A másik keresztszülők se tesznek különbséget nálunk :)
9. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 6. - Pen80)
2012. ápr. 12. 10:31
Persze, hogy nem tehet róla, ezért is dilemmázok. Akkor viszont az eddigi "árfolyamot" csökkentenünk kell, mert két extra ajándékot a mi háztartásunk se bír el. Nehogy a végén ebből legyen sértődés.
8. rekamer (válaszként erre: 3. - D2da6f36f6)
2012. ápr. 12. 10:30
Ez persze szélsőséges eset, és tényleg nem igazságos, hogy egyiknek mindent, másiknak semmit, ez tényleg gáz, de szerintem pár ezer forintos differencia (főleg Karácsony, Húsvét táján) nem annyira rossz dolog, és mégis kíméli a pénztárcát. Ha pl. visszük őket valahova, akkor ugyanúgy jár mindkettőnek fagyi, csoki stb. , de ajándékozásnál különböztetünk, sajnos ezek a lehetőségeink.
2012. ápr. 12. 10:30
szerintem ez attól is függ Egyébként milyen a rokoni szál. Pl ha egy barátnő gyereke a keresztgyerek és tesó születik valószínűleg más mint ha unokahúg/unokaöccs születik . Nekem unokahúgom a keresztlányom de semmi különbséget nem teszek közte és a másik unokahúgom között.
6. Pen80 (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. ápr. 12. 10:29
Nekünk is csak az egyik unokaöcsém a keresztfiunk, de mi nem teszünk különbséget. Nagyon rosszul érezném magam, ha így tennék, hiszen egy gyerek nem érti és nem is tehet róla.
5. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 3. - D2da6f36f6)
2012. ápr. 12. 10:27
De a kicsinek is lesznek keresztszülei, kb. hasonló anyagi körülmények között élnek, mint mi. Semmiképp nem akarom, hogy rosszul jöjjön ki, vagy valaki megsértődjön, de mégis szeretném "éreztetni", hogy a nagyobbat mi tartottuk a keresztvíz alá.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook