Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Keresek meséket, mondákat, amelyekben szarvas szerepel. Csak a Csodaszarvast tudjuk. Aki tud valamit, kérem segítsen! fórum

Keresek meséket, mondákat, amelyekben szarvas szerepel. Csak a Csodaszarvast tudjuk. Aki tud valamit, kérem segítsen! (tudásbázis kérdés)

2009. máj. 24. 05:59
Az erdő karácsonya.
2008. nov. 16. 17:32
Andersen : A Hókirálynő
16. krautmanno (válaszként erre: 14. - 223cf40dc0)
2008. nov. 16. 17:10
A Csodaszarvas biztosan.Hunor és Magor.
15. krautmanno (válaszként erre: 13. - 223cf40dc0)
2008. nov. 16. 17:09
:))))
2008. nov. 16. 17:09
ja,meg a mondák könyvében is volt valami a szarvasról, de arra már nem emlékszem pontosan :(
13. 223cf40dc0 (válaszként erre: 12. - Krautmanno)
2008. nov. 16. 17:09
de a végén szarvas lesz nem? egy szép agancsú herceg, aki egyedül járja útját :))
12. krautmanno (válaszként erre: 10. - Ee091760ba)
2008. nov. 16. 16:54
Erre mi is gondoltunk.Csak azért nem jó,mert Bambi őzike.Környezetből a szarvast tanulják.Ezért kapták ezt a feladatot.Azért köszönöm szépen.
2008. nov. 16. 16:52
Köszönöm szépen,hogy ilyen rövid idő alatt ennyien válaszoltatok.
2008. nov. 16. 16:51
Bambi...nekem ez ugrott be
2008. nov. 16. 16:51

Szarvas Úr históriája..


Darázs Úr hírül vette , hogy egy külföldi vadász Szarvas Urat a gyönyörű agancsáért le akarja lőni. Erre meg is kapta az engedélyt a vadásztársaságtól.


Az Erdei Tanács tagjai gyorsan elővették a szabadalmi kérelmet ,amit már régóta őrizgettek, meg is mosolyogtak rendesen és évekig nem törődtek vele. Ez a szabadalom Mókus Móric Úr találmánya volt. Arról a kötélről szólt ,amit most gyorsan kell elkészíteni. Az egerek rágták apróra a gabonarostokat ,ezt a pókok belekeverték az általuk szőtt fonal anyagába, több fonalat összesodortak, jó erősen, abból lett a kötél, a kötélből háló, amibe Szarvas Úr beleült Felhúzták a hálót a kötelekkel a legnagyobb lombú fa tetejére , jól megerősítették és ott rostokolt Szarvas Úr az egész vadászati idény alatt, miközben a vadászok tűvé tették érte az erdőt. Szarvas Úr így kétszer volt nagyon boldog.Egyszer, amikor megmenekült a puskagolyótól, egyszer meg azért, mert lejöhetett a fáról. Azóta előre köszön ,mert senki nem tudhatja ,mikor tud segíteni rajta a másik. Ezen a vadászaton Vaddisznó Papa felborított egy vadászt, aki ráfogta a puskáját. De Ő ezt nem emberszeretetből tette, mint ahogy a vadászok érvelnek, hogy így-meg úgy ,természetszeretetből csörtetnek az erdőbe , letörve a fák ágait ,eltaposva a virágokat, bogarakat, puskavégre kapva rókát, vaddisznót, nyulat, őzet szarvast, fácánt – nem, Vaddisznó Papa becsületesen bevallotta, hogy bosszúból tette.

2008. nov. 16. 16:49

Lev Tolsztoj: A SZARVAS


Mese


Elment a szarvas a folyóvízhez inni, meglátta magát a vízben, s gyönyörködni kezdett az agancsában: - Milyen szép nagy s szétágazó. - Aztán a lábára nézett s így szólt: - Csak a lábam hitvány, vékony.


Hirtelen előugrott egy oroszlán és megtámadta a szarvast. Megiramodott és száguldott a szarvas a fátlan, sík mezőn. Elmenekült az oroszlán elől, de mikor az erdőhöz ért, megakadt az ágakban az agancsával s az oroszlán megragadta. Mikor látta: itt a vége életének, ezt mondta a szarvas: - Én ostoba állat! Amiről azt hittem, hogy hitvány és vékony, az mentett meg engem; amiben meg gyönyörködtem, vesztemet okozta.

2008. nov. 16. 16:49
Öreg néne őzikéje - ez ugrott be elsőnek, ez vers ugyan és nem szarvas, hanem őzike, de egy ötletnek ez sem rossz :))
6. Pné Veronika (válaszként erre: 2. - Krautmanno)
2008. nov. 16. 16:48

Szia.

Úgy látszik, hogy ez nem csak nálunk volt... :-)

A legegyszerűbb (mi így csináltuk) a googlba beírtam, hogy szarvas mesék, kiadott számtalan lehetőséget. Tolsztojtól ismertem én is, csak már kiment ennyi év után a fejemből, de tényleg van sok. Próbáld meg.

2008. nov. 16. 16:48

[link]

Itt megtaláljátok,ha nem ismeritek

4. vov
2008. nov. 16. 16:48

Őze néne Őzikéje, ja az nem szarvas:))))

Üsd be a google-ba, kidob egy párat.

2008. nov. 16. 16:47

Zelk Zoltán:Őzek,nyulak,szarvasok

ez egy vers :),remélem tudtam segíteni

2008. nov. 16. 16:45
Ami lemaradt:Aki tud valamit,kérem írja meg.Előre is köszönöm.
2008. nov. 16. 16:45
A 4.-es fiamnak az a házi feladat, hogy keressen meséket, mondákat, amelyekben szarvas szerepel.Csak a Csodaszarvast tudjuk.Aki tud valamit, kér

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook