Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Olyan babáknak való főzelék receptekre lenne szükségem, amelyekbe gyümölcs is kell fórum

Olyan babáknak való főzelék receptekre lenne szükségem, amelyekbe gyümölcs is kell (beszélgetős fórum)


2011. júl. 7. 18:10

Sargarepa-alma?


Cekla-alma leves

10. mimi08 (válaszként erre: 9. - Martin3)
2010. okt. 5. 15:21
bármilyen hihetetlen, sajnos még egy falatnyi krumplit is megérez az ételében és nem eszi meg. sajnos. most éppen a gesztenyével próbálkozunk, több-kevesebb sikerrel.
9. martin3 (válaszként erre: 1. - Mimi08)
2010. szept. 29. 21:33
a krumplihoz tegyél azt, amit nagyon szeret, pl sütötök, alma, barack(akár ezt a hármat egyszerre is ,megsem érzi a kruplit!) a lényeg, hogy a krumplit is annyira simára törd(én leturmixolom az egészet egybe a gyümikkel), hogy "folyós" legyen, mert ha darabos, azt az enyém is kiköpte, szerintem nem feltétélen az ízét nem szeretik a különböző ételeknek, hanem az állaga más és emiatt nem fogadják el elsőre. (bocs, ha már próbáltad így is és nem jön be..)
2010. szept. 29. 17:34
Az én fiam is csak gyümis kajákat evett. Minden gyümiből tudok mártást készíteni. Szilva, alma, körte, banán. Kicsi főzés párolás behabarni keményítővel ha nem allergiás tejteméket is tehetsz bele, én rizs tejjel v rizs tejszínnel dolgozok tejérzékenyek vagyunk.
2010. szept. 29. 17:30
Én a görög őszibarack befőttet csirkével tettem össze, úgy hogy a befőttet főztem egy kicsit és behabartam étkezési keményítővel.
6. mimi08 (válaszként erre: 5. - A14deb9047)
2010. szept. 29. 17:03
A krumpli sajnos az egyik nagy mumus, csak nagyon-nagyon keveset tudok belecsempészni a kajájába, mert nem szereti.
2010. szept. 29. 16:53
A krumplipüréhez is lehet almát tenni vagy paradicsomt,
4. mimi08 (válaszként erre: 3. - 1eb84e4bad)
2010. szept. 29. 16:01
Köszi! Gondoltam rá egyébként, hogy magam kikísérletezek kajákat.
2010. szept. 29. 15:56
amúgy nagyon cuki a bébi! :-)
2010. szept. 29. 15:56
én mixelek mindent mindennel. A fiam most azt műveli, hogy csak az édeset eszi meg, de mivel muszáj zöldet is enni, így mindenhez teszek pici édeset. Sütőtököt, céklát, banánt, almát vagy körtét. Ezt bármihez keverheted szerintem. Szerencsére a gyerek nem tudja, mit eszik, az íze pedig jó.
2010. szept. 29. 15:52
A kislányom 8 hónapos lesz és nem nagyon szereti a főzeléket, csak a sütőtököt eszi meg. A gyümölcsökkel kicsit jobb a helyzet, bár azokból sem eszik sokat. A sütőtök-alma és a spenót-banán párosítás eddig bejött neki, ezért arra gondoltam, hogy gyümölccsel kombinált zöldségeket próbálnék adni neki. Tudtok segíteni ilyen recepteket összegyűjteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook