Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kérdések és válaszok a 90 napossal kapcsolatban fórum

Kérdések és válaszok a 90 napossal kapcsolatban (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

35. Zsibi (válaszként erre: 33. - Molntak)
2006. jan. 13. 08:53

Haligali,


Miért nem tudtál húst enni? azon kívül, hogy nem esett jól? :)

Sikeresen teljesítettem én is az első napot. hipp-hipp-hurrá! Amúgy nekem is sajt és keménytojás volt a vacsim.


Gratula a mínusz fél kilódhoz!!! Ha ilyen ütemben haladsz 1 hónap múlva már nem lesz kivel fórumoznom :)


Én is most korán vacsizgatok, sőt inkább nagyon korai uzsinak mondanám, mert 3-4 körül eszem. Utána megpróbálok már nem enni. De ezt csak addig amíg le nem adok 5 kilót, aztán 5-6h-ra kitolom a vacsit. Remélem fogom tudni tartni.

Sokat számít, hogy mikor vacsizol, bár ez inkább a komplett vacsikra igaz. Ha 8-kor bekapsz egy kockasajtot, vagy vmit 100kcal alatt nem hiszem, hogy híznál egy dekát is...


Sajna én nem tudtam mérlegelni, mert télapó váratlanul bejelentkezett :I

2006. jan. 13. 08:31

Ezt kapd ki -0,5 kg:))))))))))))))))))))))))))

Harsonát és harangszót kérek!:)))))))))))

33. molntak (válaszként erre: 32. - Zsibi)
2006. jan. 13. 06:36

Reggelt!

Hát a tegnapi nap kész csőd volt. Kicsit elkalkuláltam azt hogy majd húst fogok enni. Persze nem esett jól így este kocka sajtot ettem. Na mindegy nem kesergek a tegnapon ha kicsit gondolkodtam volna, akkor pontosan tudhattam volna, hogy a husi evés nem fog menni. Hogy ment az első napod? Állítólag számíthatunk fejfájásra az első héten. Még nem fáj remélem nem is fog.

Ma rízs napom van teszek hozzá kukoricát és azt eszem ma. Próbálom betartani a 7- ig eszem dolgot, tegnap sikerült, remélem ma is. Ez azért nagy szó, mert mostanában csak akkor tudtam enni, miután pocok aludni ment, ergo 8-9 körül ettem. És hát az ugye nem valami jó. Szóval most 7 kor eszem. Előbb nem megy mert pocokkal sétálunk és kb:1/2 7 kor érünk haza.

32. Zsibi (válaszként erre: 31. - Molntak)
2006. jan. 12. 15:35

nna egyél azért! a végén még lefogysz :) hihi

köszi az infót. Hát igen, őszibari is már befőttben van csak. Végülis a befőttek mind jók, csak mind cukrosak :( A mazsola is jó, ha csipegetni van csak kedve az embernek.


Meg nem találam ki mit eszem holnap...

...lehet, hogy zöldbab főzeléket csinálok... de végülis van konzerves babom is otthon, abból is kreálhatnék vmit...

31. molntak (válaszként erre: 30. - Zsibi)
2006. jan. 12. 13:23

Na nézzük csak mit mondott nekem a védőnő a gyümölcsökről amikor töki elkezdett enni:

-banán: hasfogó

-körte: puffasztó

-alma: király de van akinek éhséget okoz

-őszibarack: király

-aprómagvasakat nemtudom mert még nem eheti.

-ananász: savat csinál

-narancs illetve minden citrus féle: a sav miatt tilos

Ennyit tudok hát nem valami bíztató a dolog. Az a baj, hogy tél van alig van normális gyümölcs Bezzeg hogy nyomnám most a cseresznyét, de nincs:(

Alig tudtam enni.

30. Zsibi (válaszként erre: 29. - Molntak)
2006. jan. 12. 09:35

Nyugodtan szóljál csak be! :)

szóval nem voltam még annyira éhes reggel (ez még a múltkori bekajálásnak köszönhető gondolom), ezért ettem narit. Persze ha éhes lennék, akkor a banán jönne szóba.

Amúgy nincs is nagyon más gyümi, ami ne okozna savat, nem?

29. molntak (válaszként erre: 28. - Zsibi)
2006. jan. 12. 09:12

Integess neki szépen pá pá gyümi turmix tejjel:((

De turmixolhatsz magába gyümit majd legközelebb reggelire.

Nem mintha bele kellene pofáznom, de a narancs biztos hogy jó választás reggelire? Gyomorsavat és éhségérzetet okoz.

28. Zsibi (válaszként erre: 27. - Molntak)
2006. jan. 12. 08:54

szia szia,


...és igen, eljött a nagy nap! :)


Egy narival és egy pici körtével indítok.

Viszont a turmixot (gyümi+tej) azt elfelejthetem, nem?

2006. jan. 12. 08:28

Szép napot Neked Drága!

Jó kezdést és könnyű és eredményes 90 napot Nekünk!

És akkor START!!!!!!!!!!!!!

26. molntak (válaszként erre: 24. - Zsibi)
2006. jan. 11. 13:30

Ja! És egészségedre a tegnapi zabát!

Holnap indulunk!:)))

25. molntak (válaszként erre: 24. - Zsibi)
2006. jan. 11. 13:29

Víznap:

Jó kis nap, mert nemcsakhogy semmit nem eszel aznap, de szűkül a gyomrod is, ergo sokkal könnyebb utána kevesebbet enni, mivelhogy nem fér beléd annyi:))))

Tehát víznapozok majd, márha birom mert szenvedni azt azért nem fogok.

Illetve arra gondoltam, hogy a ch napokon inni fogok egy mályva teát is. Jobb, ha kimossa minél előbb a sok szemetet amit megfogok enni.

Előre elkezdtem már parázni, mert a hugomnak szallagtűzője lesz szombaton és hát előtte ugye nagy családi hepaj, de hamar rájöttem, hogy no para mert pont akkor lesz ch nap:)) Micsoda királyság:) Viszont jövőhéten szombaton esküvőre megyünk mondjuk nem szokásos lagzi lesz, de mégiscsak lesz a szertartás után egy kis állófogadásos banzáj hidegtálakkal. Na ott fogalmam sincs hogy mit fogok majd enni. Szerintem jó hamar lelépek és tei hassal megyek el.

24. Zsibi (válaszként erre: 23. - Molntak)
2006. jan. 11. 08:45

hát én hülye bezabáltam tegnap este nagggyon sokat, szóval most már én is 10 kiló feleslegnél tartok lassan. Nem tom mire volt ez jó (asszem untam magam), pedig eddig tök jól tartottam a kori kimért vacsikat.

Na mindegy ez van! Holnaptól mindent bele! :)


Szerintem ha kevesebb kcalt veszel magadhoz nap mint nap, akkor többet érsz vele, mint egy víznappal, nem? ...bár ez csak tipp.

Mindenesetre én még a gyüminaptól is félek, mert a tegnapi nap bebizonyosodott, hogy nem igazán tudom tartani.

Bár remélem magarosan megcáfolom :)

23. molntak (válaszként erre: 22. - Molntak)
2006. jan. 11. 08:34
Na ja persz 10-12 kiló, ha nem dolgoztam volna magamra most a héten még 1,5 kilót. Szóval kb:75 leszek holnapra + - 0,5 kiló (ja inkább +) Olyan 60-62 re kellene lemennem. Az azt jelenti, hogy 13-15 kilót kellene deportálni.Remélem szépen megindul az elején, mert ha nem eléggé el leszek keseredve. Azt tervezem, hogy ha megy a dolog akkor nem csak havonta iktatok be lé napot. Nem azt mondom, hogy minden héten, de ha birom a dolgot, akkor 2,5-3 hetente be akarok nyomni egy lét. Persze az lenne a legjobb, ha hétvégére esne a lénap, mert bármi bajom van, akkor itt a párom és akkor tud a gyerekkel lenni.
22. molntak (válaszként erre: 21. - Zsibi)
2006. jan. 11. 06:18
Háát olyan 10-12 a minimum amit le kellene dobnom. Páromnak már nem sok van néhány kiló és kész is.
21. Zsibi (válaszként erre: 20. - Molntak)
2006. jan. 10. 14:30

De jó neki!! És mióta csinálja, és mennyit akar leadni?

És neked mennyi a felesleg?


Nekem kb. 8 kilótól kell megszabadulnom. Hát kíváncsi leszek, hogy milyen ütemben fognak leugrálni a kilók...

20. molntak (válaszként erre: 19. - Zsibi)
2006. jan. 10. 14:27
Hihetetlen egyébként de nem hozza lázba a ch. Eldönti hogy végig csinálja és megy előre mint a gép.
19. Zsibi (válaszként erre: 18. - Molntak)
2006. jan. 10. 14:25
jaaaaa kicsit gyorsabban olvastam a kelleténél :) úúú az ciki :) hát akkor nem irigylem őt amikor nekünk ch napunk lesz. hihi
18. molntak (válaszként erre: 17. - Zsibi)
2006. jan. 10. 14:18
Mondom hogy apa meg Atkinsezik ezért nem valami király lesz most nálunk főzni!
17. Zsibi (válaszként erre: 16. - Molntak)
2006. jan. 10. 14:17

persze, simán összeturmixolod. Sőt az enyém olyan strapabíró ill. hőálló, hogy miután megfőtt (pl lencse) levettem a tűzről, beleturmixoltam egyet-kettőt (hogy azért egész lencsék is legyenek benne bőven) és már be is volt sűrítve.

... a bébi adagját meg tudod egy kisebb edényben külön abszolút simára turmixolni.

...és én apát is a 90 napos szerint etetném :) (pontosabban neki megfőzöd a normális kaját húst krumplival, főzit hússal, tésztát hússal, te meg csak az aznap engedélyezettet eszed ki belőle.. :)na jó, gyüminaptól megkímélheted :)

16. molntak (válaszként erre: 15. - Zsibi)
2006. jan. 10. 14:04

Mit nem mondasz:) az van:) Kellett a gyerekkajacsináláshoz anno 3 hónapja kb.

Szóval botos az van, de hogy sűrítesz így főzeléket? Megcsinálod és összeturmixolod? Ennyi erővel akkor aznap lehetne az a gyereknek a kajája is nem? Most nagyon király lesz főzhetek 3 felé apának Atkins Anyának 90 napos gyereknek babakaja. Még jó hogy nem vagyunk többen:)

15. Zsibi (válaszként erre: 14. - Molntak)
2006. jan. 10. 13:59

az előző diétámnak ez a finishe, szóval úgymond megszívtam. De mindegy, túlélem valahogy.


Igen és is úgy tom, hogy mehet a keményítő. De 2rongyért már botturmixot is tudsz venni. Szerintem megéri beszerezni, mert négy naponként használhatod :)

14. molntak (válaszként erre: 13. - Zsibi)
2006. jan. 10. 13:47

De minek bolondítod magad előre????:)

Drágám nem ráérsz majd 90 napig gyümölcsöt enni???

A főzelékeket nagyon szeretem, de nincs turmixom (azt remélem sejted nem fogom villával összetörni), így valamit ki kellene találnom a sűrítésre. Nem lehet liszttel sűríteni ugye, csak keményítővel. Nem is lenne ezzel baj csak a keményítőnek van mellékíze. Jól emlékszem ugye a keményítő mehet???

13. Zsibi (válaszként erre: 12. - Molntak)
2006. jan. 10. 13:40

edzem magam! :)

sajna mára és holnapra már bevállaltam gyüminapot, szóval nem leszek oda a csüti reggeliért, de az ebédért annál inkább :) És akkor májacska lesz salival.


Én is "tervezem kihagyni" fehérjenapon a kenyeret, keményítőnapon a főzelékeknél megpróbálok turmixolással sűríteni és lisztet kihagyni... háááááát a CH nap nem lesz ecccerűű! Ugyanis nagyon csokis vagyok, és a határokat sem ismerem mindig :(

12. molntak (válaszként erre: 11. - Zsibi)
2006. jan. 10. 13:31

máj mehet menü a naplómban előre négy napra.:)

Király vagyok király vagyok:))))

Te hogy állsz lelkileg és felkészültségileg?

11. Zsibi (válaszként erre: 10. - Molntak)
2006. jan. 10. 13:29

nagggyon profi! :) összeállítottad már a csüti menüdet?

tényleg, májat lehet enni vajon fehérje napon?

2006. jan. 10. 09:49

Nos tehát:

-Kávé mehet tej nélkül fehérje napon tejjel is

-édesítőt lehet használni

-ecetet lehet a salátára tenni bármelyik nap

-nincs könyv

-mit is tudtam még meg? ja

-cola light az elég bizonytalan, úgyhogy részemről az elején nem kockáztatnám meg.

-nem fontos rendszerben enni, de 6-7 körül be kéne fejezni a vacsit.

Azt hiszem most ennyit tudtam meg.

9. molntak (válaszként erre: 8. - Zsibi)
2006. jan. 10. 06:08
Király akkor csütörtökön indítjuk a 90 napost!
8. Zsibi (válaszként erre: 7. - Molntak)
2006. jan. 9. 11:23

Nem akarunk a mindmegettére küldeni, csak azt mondjuk, hogy ugorj át egy kis infóért... azt' hozd át ide :)

Legalábbis én csak ezt az oldalt ismerem - ahol komolyan foglalkoznak a témával.


oxi. csüti kezdés megfelel? :)

7. molntak (válaszként erre: 6. - Zsibi)
2006. jan. 9. 09:24

Nem kezdtem el, most még csak az infókat gyűjtöm. A héten el akarom kezdeni. Kezdjük együtt?

Miért akartok a mindmegettére küldeni? Én szeretem ezt az oldalt. Na majd én csinálok itt 90 napos fórumot, meg infókat meg mindent. Azt a rézfánfütyülőrézangyalát!!

6. Zsibi (válaszként erre: 2. - Molntak)
2006. jan. 9. 09:17

Szia Molntak!


A mindmegettén tényleg mindent kérdezhetsz, és szeritnem kielégítő választ is fogsz kapni.


Fogalmam sincs, hogy hány g kaját lehet megenni egy nap, valahol olvastam (mondjuk nem a 90napossal kapcsban), hogy érdemes kiszámolni a kcal igényedet 1 napra, és a lényeg, hogy semmiképpen ne haladd meg az összeget, ill. ha csökkented 300-400 kcal-val tuti a siker.


A reggeli gyümi után azt hallottam, hogy mindenképp el kell telnie min. 2 órának, hogy ne keveredjen az ebédeddel.

Vacsi ua. mint ebéd (illetve a lényeg, hogy tartsd a fehérjét pl fehérje napon), de csak fele(!) adag.


Úgy veszem észre a 90 napos közel sem olyan szigorú, mint az atkins. Lényeg, hogy figyelj a mennyiségre, és hogy egy nap csak 1félét egyél.


Én amúgy csüt-től tervezem a kezdést. Te mikor kezded? vagy már elkezdted?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook