Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kérdések és válaszok a 90 napossal kapcsolatban fórum

Kérdések és válaszok a 90 napossal kapcsolatban (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2006. jan. 20. 06:13
Túlélted a tegnapi napot rosszalkodás nélkül????
94. molntak (válaszként erre: 93. - Zsibi)
2006. jan. 20. 06:13

Mindmegettén bele vették a 90 napba a 3 víznapot.

Bár nem mintha azon a 3 napon már bármi is múlna.

93. Zsibi (válaszként erre: 92. - Molntak)
2006. jan. 19. 15:23
ja, ez jó kérdés! automatikusan plusznak vettem, de nem tom miért... de logikusabbank tűnik, hogy benne van :) Akkor ÁPR.11 még jobb! :)de azért majd megpróbálok utána nézni
92. molntak (válaszként erre: 91. - Zsibi)
2006. jan. 19. 15:15
Akkor a víznapok nem számítanak bele a 90 napba???
91. Zsibi (válaszként erre: 90. - Molntak)
2006. jan. 19. 14:59

Hát itt a melóhelyen nincs almachipsem, de jó hogy mondod, mert megyek ma tescoba és veszek is, mert már elfogyott otthon.


Na jó, nem megyek közértbe.. nem akarom szétveretni az arcom :)


De annnnyira nincs kedvem dolgozni...

Nagy unalmamba kiszámoltam, hogy ápr. 14-én végzünk. Remélem jól számoltam :) 90+3 víznap

90. molntak (válaszként erre: 89. - Zsibi)
2006. jan. 19. 14:45

Ha nem vagy éhes ne egyél, ha kell valami a kezedbe, akkor egyél egy kis gyümit! Alma chips?? Talán jobb mint a mogyoró...

Fel ne add mert megverlek!!!!!!:)

89. Zsibi (válaszként erre: 88. - Molntak)
2006. jan. 19. 14:44

szarul! épp most filózom a gyümi nap megszegésén :)

unatkozom, és megfordult a fejembe, hogy leugrom a közértbe.... egy kis mogyi engedélyezett, ugye? ...csak épp full kcal!!!! ...én nem is vagyok éhes asszem....

88. molntak (válaszként erre: 87. - Zsibi)
2006. jan. 19. 14:41

Oké

Hogy vagy? Fel a fejjel! Csak vége lesz ennek a napnak is egyszer!

87. Zsibi (válaszként erre: 86. - Molntak)
2006. jan. 19. 11:09

aha, szerintem állj rá a 1100-ra (ill. ha edzel akkor még annyival több is lehet akár), aztán ha ledobtál 5-6 kilót, akkor csökkentsd 1000-re, míg el nem éred a célod, utána meg szép fokozatosan vissza az 1350-re.

Legalábbis ez az elmélet. Aztán csak bírjuk megvalósítani a gyakorlatot :)

86. molntak (válaszként erre: 85. - Zsibi)
2006. jan. 19. 09:46

Tehát maradjak 1100 környékén oszt jól van?

Nekem jó a gyümi nap. Legalább nem nagyon gondolok a kajára.:))

85. Zsibi (válaszként erre: 84. - Molntak)
2006. jan. 19. 08:56

na halihó!


Szeritnem nyugodtan veheted a két súlyod közötti kcal-t azaz kb. 1400-at, és akkor ha napi 1100-at viszel be az tuttttti fogyás! (És ha majd leadtad a kívánt súly felét, akkor meg az 1360-at... de ahogy gondolod persze.)

De nyugodtan számold hozzá az edzést is, mert akkor az lesz a vége, hogy nagyon kiéhezel, és az egyik nap elszáll veled a paci.

Persze ide mindent bele kell számolni, a piát is (gondolok itt gyümilére :)

...sőt akkor még nem is kalkuláltunk a 90 napossal, ahol ugye kaját választasz szét, ami elvileg szintén súlycsökkenéshez vezet. Szóval hajrá! :)


Jaj de jó neked!!! Ezt elmesélem anyukámnak...hátha... :)


Nem csipázom ezt a gyüminapot :I

Főnököm meg itt terrorizál, szóval megyek egy kicsit dolgozni... aztán jövök!!!

84. molntak (válaszként erre: 83. - Zsibi)
2006. jan. 19. 06:24

Helló!

Na kiszámoltam 62 kg-nál 1360kcal 73 kg-nál 1453 kcal.

Tehát ha ennél kevesebbet eszem akkor király? De melyiknél kell kevesebbet ennem? Mondjuk az 1360 sem olyan kevés. Úgy gondolom, hogy ha 1000-1100 körül eszem akkor nem hibázhatok. nem?? 1,2-vel szoroztam az a tuti. A mozgást meg nem számítom az a bónusz.:)

Képzeld tegnap anyukám mit hozott nekem.... Epret. Igazi valódi epret. 25 egész dekányit. Adtam neki cserébe egy nagy puszit.:)

Úgy tűnik helyre állt a rend már ami a mérleget illeti. Majd naplóba írom.

83. Zsibi
2006. jan. 18. 14:40

Na íme:

Nem tom mennyire igaz, de reálisabbnak tűnik, mint a másik.

Ja és én az ideális (azaz kívánt) súlyomat írtam be (azaz 54 kilót ...nem 59-et amennyi most vagyok), és mivel ülőmunkát végzek ezért 1,2-vel szoroztam. Ha edzésre megyek, akkor hozzáadom a leadott kcalt és annál többet semmiképp nem engedélyezek maganak... elvileg :) ...ha meg kevesebbet eszik az ember, akkor fogy.. legalábbis a józan ész így diktál :)

***********************************************

Mennyi az Ön napi kalóriaigénye?



Ha az alacsony kalória-bevitel folyamatosan megmarad, akkor tartós lesz a súlycsökkenés is.



A hízékonyság nagymértékben genetikailag meghatározott hajlam, aminek a hatását a környezeti tényezők, nevezetesen a civilizált élet szokásai, a viszonylag bőségben rendelkezésre álló és egészségtelen összetételű táplálék nagymértékben rontják, csakúgy mint a mozgásszegény életmód.


A szervezet kalóriaigénye a hővé átalakuló anyagcseréből és a napi fizikai munkából tevődik össze. Mértéke egyénenként különböző, de egyazon személynél is jelentősen csökken mind az életkor előrehaladtával, mind mozgásszegény életmód mellett, fokozva ezzel a súlyfelesleg veszélyét. Az elhízás kialakulása során gyakorta megfigyelhetők hormonális változással és stresszes időszakkal kapcsolatos súlynövekedési lépcsők. Valódi hormonális (ún. endokrin) betegség azonban ritkán áll az elhízás hátterében.


Abban az esetben, ha a testsúly csökkentése ajánlatos a napi kalóriabevitelnek kevesebbnek kell lennie, mint a felhasználásnak. Ez általában megvalósítható tartósan napi 1200-1600 kcal energia bevitele mellett. Emellett elérhető a folyamatos fogyás.


Hogyan tudja egyszerűen megállapítani a szervezet napi kalória igényét? Ebben a következő képlet segítheti:


Férfiaknál: napi kcal = 900 + 10 x testsúlykilogramm

Nőknél: napi kcal = 700 + 7 x testsúlykilogramm


Az így kapott értéket ülő életmódot folytatóknál 1.2-del, közepes aktivitást végzők esetén 1.4-del, nehéz fizikai munkát végzők esetén 1.8-del kell megszorozni.


Pl. 70 kg súlyú irodai dolgozó férfi napi energia szükséglete a következő:


Napi kalória szükséglet = 900 + 10 x 70 = 1600 x 1.2

Ugyanilyen súlyú nő esetén:

Napi kalória szükséglet = 700 + 7 x 70 = 1190 x 1.2


Gyakran észlelhető az, hogy a fogyókúra megkezdésekor gyors testsúlycsökkenés jön létre, majd ezt követően a szervezet az alacsonyabb kalória bevitelhez alkalmazkodva csökkenti a szervezet kalóriáinak égetését és ezért a továbbiakban a súlycsökkenés üteme is lelassul. Sőt erőteljes (túlzottan gyors súlycsökkenésre törekvő) fogyókúra után a testsúly gyarapodása is gyakran észlelhető (ez az ún. „jojó" jelenség). Azonban, ha az alacsony kalória-bevitel folyamatosan megmarad, akkor tartós lesz a súlycsökkenés is.


A fogyókúra másik összetevője az energiafelhasználás fokozása, elsősorban rendszeres testmozgással.

82. Zsibi (válaszként erre: 81. - 93a74b44ea)
2006. jan. 18. 14:36
ez nekem is 1490-et hoz ki. De én nem is erre gondoltam... de közben körülnéztem az interneten és rátaláltam arra amire én gondoltam.
81. 93a74b44ea (válaszként erre: 78. - Molntak)
2006. jan. 18. 14:01

A hazipatika.com-on van egy alapanyagcsere kalkulátor.A főoldalt,ha nézed,bal oldalon rögtön meglátod,hogy "kalkulátorok".(Érdemes egyébként megnézni,csomó jó dolog van.)Oda kattintva sok mindent megnézhetsz.

Én kiszámoltattam,1490 kcal az alapanyagcsere-szükségletem.Csak a súlyt és az életkort kell megadni.Annyiban sántít a dolog,hogy szerintem-magamon legalábbis abszolút ezt veszem észre-aki sokat,sokszor,ne adj'isten rossz módszerekkel fogyózik,az bizony ennél kevesebb kcalt igényel,mert már hazavágtuk egy kicsit az anyagcserénket.Én tutira.:(( 1490 kcaltól biztosan híznék,még úgy is,hogy ez az alap,és én ehhez képest azért mozgok.Sajna,de így van.:((

80. molntak (válaszként erre: 79. - Zsibi)
2006. jan. 18. 09:46
oké akkor holnap számoljuk ki! Előre is köszi!:)
79. Zsibi (válaszként erre: 78. - Molntak)
2006. jan. 18. 09:43

nekem van egy könyvem amiben benne van, hogy kell számolni. Meg kell adni centi, nem, súly, milyen munkát végzel (ülő, fizikai, stb.) ezt kb tudod, hogy mennyire vagy aktív egy nap (mivel te nem dolgozol), és akkor kijön, hogy mennyi kcalt éget a szervezeted. Majd holnap elhozom magammal, de körülnézek addig az interneten is, hátha találok ugyanilyet.

Nekem 1300 jött ki az ülő munkával. Persze edzések alkalmával elégetek +300 körül, szóval akkor elvileg többet is lehetne enni.

78. molntak (válaszként erre: 77. - Zsibi)
2006. jan. 18. 09:31
És azt honnan tudom, hogy mennyire van szüksége a szervezetemnek?
77. Zsibi (válaszként erre: 76. - Molntak)
2006. jan. 18. 09:24
Hát lehet, hogy egy kicsit elszámoltad magad krumpli terén. Cserébe ma figyelj oda. Ha ma kevesebbet eszel a normálnál, akkor egálba hozod a két napot. A holnapi gyümi napon pedig tuti fogyni fogsz. Szóval ezen ne búsúlj! Amúgy szerintem érdemes számolni a kcalokat, hogy egy kicsit kevesebbet vigyél be minden nap, mint amire a szervezetednek szüksége lenne.
76. molntak (válaszként erre: 75. - Zsibi)
2006. jan. 18. 09:17

Mikor elkezdtük én lemértem a centiket is.

Nem az a baj, hogy nem fogyok, hanem hogy híztam 1 kilót.

75. Zsibi
2006. jan. 18. 09:06

na jó reggelt, itt vagyok újra!


Igen, elvileg azt mondják, hogy gyüminap után érekemes mérni magunkat, pont azért, hogy amikor stagnál, akkor ne essük kétségbe. Ha ritkábban méred magad, akkor lehet, hogy észre sem veszel egy-két nap stagnálást.

Állítólag a szervezetnek is szoknia kell a kevesebb súlyt, ezért áll meg néha szusszanni egy kicsit. Nem tudom, hogy igaz-e, de jól hangzik, szóval én elhittem :-)


Én is megfogadtam, hogy gy nap után mérem magam, sőt ezelőtt el is raktam a mérleget, hogy ne legyen szem előtt, de a tegnapi mérés után nem tettem el, és ma megint ráálltam és egy dekát sem fogytam a mérleg szerint, pedig még uszodába is elráncigáltam magam, és nem is ettem annyira sokat.

Szóval szerintem nem baj, ha akár minden nap mérjük magunkat, csak akkor ne ess kétségbe, amikor nem látsz súlycsökkenést.

Az igazi amúgy is az lenne, ha centiben is mérnéd magad, és amikor a mérleg nem változik a centi valszeg akkor is változni fog. De én ehhez lusta vagyok, szóval marad a mérleg :)


Jaj, de idegesíts! Én pont gombát alkottam a mai tésztámra :I

2006. jan. 18. 07:02
Na szép most meg mit találtam??? A Gomba nem semleges, hanem fehérje. Most akkor mi is van? nem az én napom a mai.
73. molntak (válaszként erre: 72. - Molntak)
2006. jan. 18. 06:57
Te csak gyümölcs után méred magad?
2006. jan. 18. 06:53

Azt hiszem túl sokat ehettem tegnap:(((

Mi a franc van már? El vagyok keseredve, mert a mérleg azt mutatja, hogy visszaszedtem 1 kilót pedig tegnap még bicikliztem is 20 percet:(((( Tudom gyümölcs nap után kellene mérni, de urrá lett rajtam a pánik normális ez? Mármint hogy most többet mutat a mérleg?

71. molntak (válaszként erre: 70. - Zsibi)
2006. jan. 17. 14:13

Mit nekem ch nap:)))

Én most ettem meg az ebédre szánt krumplim egy részét (mert nem fért belém több).

Semmi másra nem vágyom most. Húúú de jól vagyok:)))

70. Zsibi (válaszként erre: 69. - Molntak)
2006. jan. 17. 14:04
jaj én már annnnnyira várom a holnapi ch napot!!!! bár még nem tom, hogy gombapörköltes tésztát egyek, vagy diósat, vagy palcsit csináljak (bár nutellám nincs, anélkül meg nem az igazi :) De délután egy szelet torta lesz az tuti... és lehet, hogy még 1golyó ferrero is. hihi
69. molntak (válaszként erre: 68. - Zsibi)
2006. jan. 17. 12:56

Hát hogy könnyebb lenne a lé nap mint a gyümölcsnap na az azért kétlem...

Oké akkor addig beszerzek 2 liter 100% os levet:((

68. Zsibi (válaszként erre: 67. - Molntak)
2006. jan. 17. 10:47

Szerintem csak annyi a lényeg, hogy 100%-os legyen ráírva és cukor nélküli persze. Ezek amúgy sem láttak sok gyümölcsöt - úgy hallottam - de facsargatni én sem fogok :) Asszem én narancsot fogok inni, vagy ananászt (az utóbbi van is otthon).


Oké a legközelebbi hétköznap, de azért ne vigyük túlzásba :P

...bár többek azt nyilatkozták a mindmegettén, hogy könyebb, mint a gyüminap. Háááát????!!!!

67. molntak (válaszként erre: 66. - Zsibi)
2006. jan. 17. 10:39

Oké ez így jónak tűnik így csak pár napot csúszunk egymástól.:)))

Milyen gyümilevet vegyek? Márkáját tekintve? Bármilyen íz lehet? Olyan ötletet hallani sem akarok, hogy én facsarjam ki. Az marha sok pénz. És ha nem lesz semmi bajom akkor legközelebb csinálhatjuk hétköznap is.

66. Zsibi (válaszként erre: 65. - Molntak)
2006. jan. 17. 10:25

Lehet inni gyümilevet is, de csak felezve (vízzel), azaz kcal-t azért fogsz bevinni.

De ne gondolj az ájulásra, mert ezért fogsz elájulni :)


Amúgy én is ájulós voltam gyerek koromban, de szerencsére már elég rég óta nem volt részem benne. Általában a meleg, levegőtlenség, stb. miatt. És persze a vérnyomásom is alapban alacsony. De legalább nem fogunk agyvérzésben meghalni :)


Tehát akár több kcalt is bevihetsz (1 liter nari máris 450 kcal), mint egy normális kajás napon amikor nem eszel annyit, szóval emiatt ne aggódj!


Amúgy én már csináltam 8 napos böjtöt is, és nem ájultam el, sőt még meg sem környékezett :)


De persze a magad megnyugtatása miatt akkor ne időzísd hétköznapra.

...akkor mi lenne, ha Te megcsinálnád 28-án szombaton, én meg 1-én (köv.)szerdán és akkor 2-án már újra ugyanazt a napot (fehérje) tartjuk?


Én csak azért nem akarom hétvégén, mert félek, hogy úgy is megszegem, és akkor semmit sem ér az egész. Inkább nem adnék sanszot neki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook