Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kerámiabevonatos palacsintasütőről a ráégett olaj tisztítása? fórum

Kerámiabevonatos palacsintasütőről a ráégett olaj tisztítása? (tudásbázis kérdés)


2015. máj. 11. 19:40

Nekem nincs bajom a belső felület tisztitásával, viszont a külső oldalára úgy rá tud égni minden. Azt szeretném megtudni, hogy mivel tisztitsam kivülről.


Előre is köszönöm a választ.

18. M0ncsa (válaszként erre: 3. - Vakri)
2014. jan. 18. 13:44

Ezek a keramiabevonatos edenyek nagyon erzekenyek. Nem lett volna szabad suroloval tisztitani, de meg a szivacs dorzsis felevel sem szabad.


Probald ki azt, hogy beaztatod hosszabb idore forro vizbe, es sima szivaccsal tisztara torlod. Ha mar tiszta, kend at olivaolajjal, es hagyd rajta egy darabig (10-15 perc), hogy beszivodjon, majd tiszta langyos vizzel oblitsd le - ezt haromszor ismeteld meg. Ettol javulnia kellene a helyzetnek - nem azt jelenti, hogy soha tobbe semmi nem fog raegni, de talan nem annyira :) Ha megint rosszabbodik a helyzet, ismeteld meg a folyamatot.

17. szmika
2014. jan. 18. 10:53
Aztatni szoktam es utana mosogatoszerrel, mint a tobbit.
16. vakri
2014. jan. 18. 09:10
Lehet, hogy pillekönnyű, de nem filléres bóvli, 4800 volt a spárban. Bele nekem sem égett soha, csak a szélére ég rá. Ha mondjuk csak pár palacsintát sütök, nekem se ég rá, de amikor az egész család itthon van és vagy 50-et sütök a végére bizony így néz ki.
2014. jan. 17. 19:41
Ehhez pláne ha nem a jobb minőségű elég veszélyes vállalkozás hidegen zsíroldót használni és semmi dörzsi szivacs, mert tényleg könnyen tisztítható max. kicsit be kell áztatni tisztítás előtt
2014. jan. 17. 17:49

Én biztosan nem használnám hozzá a hideg zsíroldót,

mert az nagyon maró hatású :(

2014. jan. 17. 15:00
Minek külön kenegetni olajjal?Palacsintatésztába tegyél inkább és akkor nem ég oda.Én mindíg úgy csinálom.Amúgy hideg zsíroldó segíthet.
12. Álomleány (válaszként erre: 4. - Kártyavár06)
2014. jan. 17. 14:08
Nekem még nem is sikerült semmit ráégetni, pedig palacsintát is meg halat is sütöttem már benne.... Mondjuk nekem nem is ilyen pillekönnyű, vékonyfalú bóvlim van, de abba még nem égett bele eddig semmi. Nedves ruhával két mozdulattal tisztára lehet törölni.
11. Linnax
2014. jan. 17. 13:17
Én tócsit sütöttem, ez talán még durvább... Én is hideg zsíroldót használtam, mint Rozália, és van egyfajta szivacs, aminek a dörzsis oldalát bevonatos edényekre ajánlják - no, azzal "súroltam" meg.
10. vakri
2014. jan. 17. 12:47
Tettem föl róla egy képet az adatlapomra. Egyéb ötlet?
2014. jan. 17. 12:41
Én kókuszolajjal kenem szilikon ecsettel, de a széle ahol nem ér hozzá a palacsinta, ráég az odakerült olaj. Az aljának semmi baja.
2014. jan. 17. 12:38

Nem lenne szabad felégnie, nekem meg van, már elég régóta, igaz serpenyő, sokat használom, de még egy kis besárguláson kivül, más nem történt.


A palacsintát nem kell nagy hőfokon sütni és elég a kevés, nekem a Ráma bevált és a sütőmargarin is :)

Megolvasztom egy másik edénykében, majd előveszek egy kenőtollat, az sem toll már :) és a palacsinta sütő alját bekenem vele, rá a palacsinta tésztája, majd a nyers oldalra csorgatok a szilikonos tollból pár cseppet.


Nem zsíros, nem ég, finom :)

2014. jan. 17. 12:27
Nekem lassan 2 éves de semmi baja
2014. jan. 17. 12:15
A folyékony ciffel sárgult meg és vékonyodott el a bevonat.
2014. jan. 17. 12:11
Én beáztatom és tényleg lejön könnyen ami nem azt folyékony ciffel szedem le de ténylegesen könnyebb tisztítani mint mást
2014. jan. 17. 12:10
állítólag azokra nem is tud ráégni :-) reklám szerint
2014. jan. 17. 12:02
Van 2 kerámiabevonatos palacsintasütőm, nagyon szuperek, de minden sütés után olyan dilemmában vagyok, hogyan tisztítsam le a szélére ráégett olajat. Egyiknek múltkor nekiálltam valami súrolóval, le is jött, de láthatóan elvékonyodott megsárgult a kerámiaréteg. Ugyanúgy lehet benne sütni, de még egyszer nem próbálom meg. Valami ötlet?
2014. jan. 17. 12:01
Hideg zsíroldó.
2014. jan. 17. 11:59
Kerámiabevonatos palacsintasütőről a ráégett olaj tisztítása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook