Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kényszerbetegség avagy OCD fórum

Kényszerbetegség avagy OCD (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2014. okt. 15. 12:07

Sziasztok!


Az én kényszerbetegségek gondolatok formájában nyilvánulnak meg. Egész életemben semminek tekintettek a szüleim. Nem érzékeltették hogy szeretnek soha nem öleltek meg vagy dícsértek. Viszont én ennek ellenére is nap nap után meg akartam felelni az elvárásaiknak és az összes embernek körülöttem. Az utcán nem mertem szomorú dühös fejet vágni ha úgy éreztem mert mi lesz a vélemény rólam...soha nem mertem elmondani az érzéseimet senkinek az összes párkapcsolatomban kihasználtak mert látták hogy naiv vagyok és bármit megtennék néhány szeretetmorzsáért is. Ezért hát mindig olyanokkal jöttem össze akiknek nem kellett másért. Ma ugyanilyen szeretethiányban élek. A szüleim teljesen kihasználják-hogy bár látják milyen állapotban vagyok-és mennyire sokat jelentene a közelség egy ölelés bíztatás- még sem teszik szándékosan megvonják tőlem. Ez teljesen megrémít és kétségbeejt. Pont úgy félek mint régen amikor még gyerek voltam és hiányzott a szeretetük. Soha nem bíztak bennem és mindig letörték az önbizalmamat bármit is tettem, képtelennek tartottak rá. Emiatt magamra is úgy nézek aki képtelen bármit is elérni magától.Aki függ mások szavaitól és cselekedeteitől. Nincs életem mert a melegség hiánya teljesen szorongóvá tesz.És a lényeg itt jön : agresszív kénszergondolataim lettek velük és az emberekkel kapcsolatban általában. Elmondtam anyámnak aki válaszul nem hogy megölelt és bátorított volna inkább haza sem jön mert fél tőlem. Elkerül. Egyedül hagy mint ahogy egész életemben tette. Emiatt magamra is veszélyesként tekintek és állandó bűntudatom van. Félek mert nem fordulhatok senkihez sem. A félelem teljesen megöl. Félek attól hogy valami őrültséget teszek rettegésemben. Másrészről oly jó volna már szabadnak lenni,nem megfelelni senkinek többet, nem foglalkozni mások véleményével, hogy a következő gondolatomban már nem is tartom az őrültségeket rémisztőnek. Mintha úgy érezném hogy az őrültség egyenlő a szabadsággal, amiben nem kell gondolkozni...Nagyon félek kérlek segítsetek nekem.

2014. okt. 8. 23:09

sziasztok:)

sajnos nem olvastam végig az összes válaszolot mert mar az elejen raparaztam hogy nekem nincsenek kenyszercselekedeteim es akkor tuti a betegsegem se az ami:)ev elejen jott elo az agressziv kenyszergondolat es a felelmek..eleg kemenyen azt hittem bekattanok.elmentem dokihoz irt fel prozakot attol meg rosszabbul lettem irt ra xanaxot mert ugy szorongtam hogy szetszakadt a mellkasom.remegtem ejszaka remalmok stb.aztan lecsereltuk anafranilra az vegulis jo volt.a helyzet a kovetkezo babat varok ezert lealtunk a gyogyszerrol.ugy erzem megragadtam egy szinten minden nap egykuzdelem de lehet ratesz a hormonvaltozas munka ilyenek na meg az hogy en ugy gondoltam majd fel ev aztan tul is leszek rajta..holnap megyek vissza dokihoz valoszinu ujra a prozacra szavaz de en tobbet nem akarok gyogyszert szedni.nem tul baratiak ezek a mellekhatasok es a picit sem fogom kitenni semminek.kozben egy terapias orvossal is felvettem a kapcsolatot ez meg kezdetleges nem tudom mi lesz..olvastam vitaminokrol es egyeb termekekrol amik allitolag termeszetesek es hetek alatt javitanak depresszion es alapbol a szerotonin szinten.mit gondoltok?mi a helyes?terapias orvoshoz barmilyen lelki allapotban el lehet menni?anno a gyogyszeres orvos azt mondta ne akarjak meg terapiara jarni mert nem vagyok eleg eros.neha ugy erzem egy hajszalon mulik az ep elmem es ha rosszul dontok mehetek a levesbe

2014. júl. 24. 16:18
Kényszer csoport : [link]
2014. júl. 20. 10:28
Ez kényszer cselekedett (később jönnek a gondolatok is ) ha msot nem állítod le . Lépj velem kapcsolatba és s egítek én is kényszeres vagyok ! Sok praktikát tudok cselekedetekre amiket pszichológusok tanítottak nekem !
99. grizus
2014. júl. 19. 22:05
Sziasztok. Az kényszer, ha valaki képes minimum félórát, de akár másfél órát is rigolyázni? Pl. a kések élét fogdosom, rituálisan megnézek különféle képeket... van amikor 10 perc alatt megvan, de nemrég több mint másfél óráig csináltam, mert izgultam valami miatt. Főleg lefekvés előtt megy ez. Szeretném öt percre leszorítani. Nem vagyok stresszes, de lehet, hogy később lesz még sűrűbb az életem, addigra ki kéne nőni ezt a baromságot.
2014. júl. 19. 19:49
Eldő zártkörű facebook oldalunk, kényszerbetegeknek . Itt minden "titkos " akik ebben a csoportban vannak ők is betegek és segítünk egymásnak a gyógyulásban. Csatlakoz hozzánk : [link]
97. rizsa31 (válaszként erre: 96. - Fantazma)
2013. jún. 6. 00:29
Szia, én néha rá szoktam nézni az itteni fórumokra, de leginkább az Index Kényszerbetegség topikjában vagyok.
2013. máj. 28. 09:30

Sziasztok!

Él még a fórum?

Végig olvasgattam és sok minden nálam is előfordul, mint, amit leírtatok... :/

95. lina03
2013. márc. 18. 19:00

Sziasztok!


Rádiós- műsorvezetőként tanulok egy budapesti iskolában a segítségeteket szeretném kérni a vizsgaműsoromhoz, szükségem lenne egy diagnosztizált betegre főként kényszeres kézmosásban szenvedők, tisztaságmániások jelentkezését várom, de bármilyen kényszerbetegségben szenvedő beteget szívesen fogadok!!

A műsomhoz egy 10-15 peres interjút kellene készítenem amit kérésre természetes név nélkül készítenék el és kizárólag csak a vizsgán hangzik el!!


Jelentkezéseket a : mira.28@citromail.hu e-mail címen várom!

94. lgaga (válaszként erre: 93. - Rita0221)
2013. febr. 1. 14:22
a hoxa tördeli a linkeket, nem másoltad be rosszul.
93. rita0221 (válaszként erre: 92. - Rita0221)
2013. febr. 1. 12:41

Elnézést, az imént hibás linket küldtem!

(jobb egérgombbal kattintsatok rá, válasszátok a link megnyitása menüt)


[link]

2013. febr. 1. 12:37

Kedves fórumozók!


Negyedéves, végzős ápoló hallgató vagyok a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán. Szakdolgozatomban a kényszerbetegekkel foglalkozom. A szakdolgozat részét képezi egy kérdőíves felmérés készítése, amelynek kitöltését szeretném kérni tőletek! A kérdőív teljesen anonim, a válaszokból kapott adatokat csakis kizárólag a dolgozat elkészítésére használom fel!

A kérdőív az alábbi linken érhető el:

[link]

/d/1XAIdtIcrYOEuCAXB250nYTYBFJ4SXv-9BB6SnYoou4c/viewform?pli=1

(kérlek jelöld ki, és másold a webhelyekre ugrást szolgáló fülbe!)

Kérlek benneteket, töltsétek ki a kérdőívet, és ha módotokban áll továbbítsátok azon ismerőseiteknek, akik kényszerbetegséggel vagy kényszeres tünetekkel küzdenek!


Hálás köszönettel: Balogh Rita

91. rizsa31 (válaszként erre: 89. - Yousei)
2012. dec. 12. 18:29
Szia. Sikerült melóhelyet változtatnod?
90. rizsa31 (válaszként erre: 88. - Kitti28)
2012. dec. 12. 18:28
Szia! Hogy állsz mostanában a kínzó gondolatokkal?
89. yousei
2012. okt. 3. 11:07
sziasztok. En meg csak fel eve vagyok ilyen. Az, hogy nekem kell bezarjam a boltot... Megveszek a gondolataimtol! Biztos lekapcsoltam? Biztos lezartam? Biztos eltettem? Otthon is ez megy. Az elektronikai eszkozok a mumusaim. Volt, hogy emiatt kestem melohelyrol. Probalom magamat biztatni, elhitetni magammal, hogy mindent jol csinalok. De kepes vagyok egy napja kihuzott vasaloeqt panikolni. Gyomrom osszeugrik, kiver a viz, a kezeim hidegek. Annyira sikerult javitanom rajta, hogy valamit max haromszor nezek meg. De amikor nem dolgozom, boldog es kipihent vagyok, akkor visszaall a normalisra arra az idore. Alig varom, hogy lelepjek errol a melohelyrol. Biztos, hogy ennek is koszonhetem ezt az egeszet.
2012. szept. 30. 12:20
Sziasztok! 10éve vagyok kényszerbeteg. Amikor elkezdődött , csak tisztassággal és fertőzéssel kapcsolatos gondolataim voltak. Bár az is elég súlyos volt. Pl. minden alkalommal toalett használat után fertőtlenítővel fújtam be magam. Napi 7szer mostam fel és a fürdőkádat 7szer kellett kiöblíteni.Kezelést félbehagytam mert egy idő után költözés miatt lassan megszűntek a panaszaim. Most viszont visszatért a betegség. Elég sok vita,veszekedés volt itthon szörnyű támadásokat éltem át. Gyerekkoromból őrzök titkokat amiket senkinek nem mondtam még el.A kényszergondolataim ezekkel kapcsolatosak, félek, hogy újra megtörténik mindaz ami akkor csak,hogy én leszek az aki másnak lelki sérülést okoz. Amikor ezen járnak a gondolataim, belémötlik, hogy mi van ha ezek már meg is történtek, csak éppen nem emlékszem. Ezernyi variáció fut át az agyamon, hogy történhetett ill. rendesen képekben, hangokkal látom a történést ami folyamatosan újabb lehetőségeket von maga után. Tehát egy kellemetlen gondolatból emlék lesz. Már magam sem tudok mi a valóság és mi a képzelet.
87. rököttyö (válaszként erre: 86. - Rizsa31)
2012. júl. 5. 08:36
szia! ha megkérhetlek, igen :) köszönöm!
86. rizsa31 (válaszként erre: 85. - Rököttyö)
2012. jún. 25. 00:50
Én csak pszichiátert ismerek ilyet: megírjam privátban?
2012. jún. 13. 17:39
sziasztok! tudtok esetleg ajánlani Bp-en jó szakembert, aki ért ehhez a "bajhoz", és nem horribilis árakon dolgozik? elsősorban pszichológusra gondolok. nálam még nem lett diagnosztizálva, de szinte 100%-ig biztos vagyok benne, hogy ilyenem van (leginkább a zavaró gondolatok, általában az agresszív fajtából, amik borzasztó szorongást okoznak, de kisebb koromban voltak kompulzív tüneteim is). jó lenne már kezdeni ezzel valamit, nem akarom, hogy elfajuljon a dolog. köszönök minden választ!
84. 015b0b76f3 (válaszként erre: 83. - 015b0b76f3)
2012. jún. 12. 12:07
Persze van, akinek gyógyszer kell ahhoz, hogy elviselhető szinten legyen kényszeres vagy hogy megszűnjenek a kényszerei, kényszergondolatai.
83. 015b0b76f3 (válaszként erre: 82. - Tabletta)
2012. jún. 12. 12:01
Stressz és rossz kedv hatására fokozódik, így az a fontos hogy mindent meg kell tenni a megfelelő stresszoldásért, stresszkerülésért (amennyire lehetséges) és jó hangulatért. A kényszerességet nagyon enyhe szinten lehet tartani sok odafigyeléssel. El lehet felejteni azt, hogy tartósan túlvállald magad, mert az mindig előhozza és/ vagy fokozza.
82. tabletta (válaszként erre: 68. - Haggai)
2012. máj. 18. 02:08

Szia haggai!

Rutinos régi kényszeres vagyok, és azt 100 százalékig állítom, hogy a kényszerek stressz hatására csak erősödnek. Ez a barátaimnál is mindig így van, igyekszünk, hogy a normális mértéknél jobban ne terheljük magunkat, mert csak a betegség rovására megy. A stressz sok problémát felszínre hoz, - nálam felnagyítja a kényszereket. Azt nem tudom, hogy konkrétan ezért előjöhet-e. De azt olvastam, hogy sokszor úgy jönnek létre - akár tudatosan, vagy tudat alatt - hogy az ember stresszben egy megnyugtató tevékenységet végez, hogy oldja a stresszt. Majd e kettő - stressz és tevékenység - összekapcsolódik és kényszerré alakul. Szóval véletlenszerűen jelenik meg. - ebből úgy értelmezem igen, a stressz előhozhatja - gondolom. - ha van rá hajlam is.

2011. márc. 27. 21:01
Mire gondolsz kivizsgálás címszó alatt?
2011. márc. 27. 13:49
sziasztok!!szerintetek ha megpróbálom hogy nem érintek,igazitok meg semmit és sikerül..akkor szerintetek ezt "legyőzhetem"??akkor "kivizsgáltassan magam"?
79. rizsa31 (válaszként erre: 74. - Baalaagee84)
2011. márc. 12. 16:25
20onévesen nekem is enyhébb volt,de egy éve úgy jött elő,mint a lórúgás.
78. rizsa31 (válaszként erre: 77. - Baalaagee)
2011. márc. 12. 13:31
Hát igen,ez a libidó dolog valós probléma.:(A depresszió nálam is előjött anno,a helyzetem reménytelensége folytán.A honlapon van egy táblázat,hogy hogyan lehet megkülönböztetni OCD-t az egyéb mentális zavaroktól,amik hasonlítanak rá.Örülök,hogy belevágtam a terápiába,vért izzadok sokszor,de megéri.
77. baalaagee (válaszként erre: 76. - Rizsa31)
2011. márc. 12. 12:46
Én a gyógyszert a közös életünk miatt vagyok kénytelen abbahagyni, letenni, mert erős libidó csökkenést okozott Nálam. Illetve már nem is hatott 2-3 év után, kezdtem valóban depressziós lenni ami soha nem volt jellemző Rám. Tehát érzem hogy meg kéne szabadulnom Tőle már legbelül. De ahogy írtad kérdés fog-e menni. Ez persze sok minden külső-belső hatástól függ. De a KVT-n most, hogy írtad elgondolkodtam Én is.
76. rizsa31 (válaszként erre: 75. - Baalaagee84)
2011. márc. 12. 09:53
Nálam a tisztasági kényszerek teljesen hiányoznak.Egyedül nem lehet ezt legyőzni.Nekem kell a gyógyszer,mert az egész napomat a kényszerek töltötték ki.A KVT segített a legtöbbet,amit lentebb írtam.
75. Baalaagee84 (válaszként erre: 74. - Baalaagee84)
2011. márc. 11. 19:57
Még annyi kimaradt, hogy Nálam is mint sokaknál kényszeres kézmosásban nyilvánul meg a "menekülés" ilyenkor.
2011. márc. 11. 19:53
Sziasztok! 26 éves fiatalember vagyok! Én is azon véleményt osztom, hogy gyógyszerek nélkül kellene valahogy megszabadulni ezektől a gondolatoktól, Én 4 éve szedek Sertralint alvásproblémára(volt, hogy egyáltalán nem aludtam több napig, folyamatosan az idő múlására gondoltam, hogy mindjárt reggel és a másnapi fáradtságra, nem tudtam szabadulni a negatív gondolattól). Ez el is múlt a szedését követően hála istennek tényleg. Teltek az évek, remekül éreztem Magam, szereztem egy nagyon jó munkát, megismertem a páromat aki mellettem áll azóta is és sokat segít(bár sajnos Neki is vannak szorongásos problémái), egy idö után viszont a gyógyszer adag folyamatos csökkentésével ismét előjöttek a problémák, bizonyos tárgyakhoz nem érhetek hozzá, nem lehetek a közelükben(amik kapcsolódnak valamilyen szinten vagy jelen voltak anno az átvirrasztott éjszakákon). Albérletben lakunk és ez egy két tárgyra vonatkozik ami a fürdőtől az ágyig tart(pl a régi hütőnk amit a szülőktől kaptunk és ott volt anno, vagy egy függöny), lecserélni le lehetne persze, de ez nyilván nem megoldás, tudom lenne más ami "beférkőzne az agyamba" a türőképességemet pedig nem tudom próbára tenni, mert másnap dolgoznom kell egy igen komoly beosztásban és folyamatos figyelmet igényel, nem tehetem meg hogy nem alszom. Aki járt már hasonló cipőben és megosztaná, sikerült-e megoldania a problémáját örömmel fogadnám, fogadnánk itt sokan, biztos vagyok benne.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook