Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kényszerbetegség avagy OCD fórum

Kényszerbetegség avagy OCD (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2020. nov. 16. 10:10

Sziasztok,



Újabb videót töltöttem fel, hosszabb is lehetett volna, de igy is elég tömény. A videóban az agresszív gondolatokkal kapcsolatos kényszerbetegségről van szó, amikor nem merünk késekhez nyúlni vagy éppenséggel folyamatosan ellenőrizzük a kapcsolókat, konnektorokat stb.



Link lentebb.


[link]

132. K29 (válaszként erre: 131. - Bless the child)
2020. nov. 10. 18:16
Igen, Magyarországon keresek.
131. Bless the child (válaszként erre: 130. - K29)
2020. nov. 10. 17:52
Legalább annyit megírhatnál, hogy Magyarországon
130. K29
2020. nov. 10. 17:27
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy tudtok-e ajánlani olyan pszichológust/pszichoterapeutát/pszichiátert aki kényszerbetegséggel( kényszergondolatok) foglalkozik? Vagyis aki megbízható, akihez ti is jártatok/jártok?
129. ilona.lanci (válaszként erre: 127. - 0c4eeadbce)
2020. okt. 26. 22:22

örülök, hogy jól vagy! mióta jársz pszichológushoz?


én idén nyáron hagytam abba, a vége felé már nagyon elegem volt, hogy minden héten új mentális betegséget kezeltünk :D

128. 0c4eeadbce (válaszként erre: 126. - Ilona.lanci)
2020. okt. 26. 00:56
Szia ! Várom a további videókat is !
127. 0c4eeadbce (válaszként erre: 125. - Ilona.lanci)
2020. okt. 26. 00:39
Köszönöm, megvagyok. Szedek gyógyszert kènyszergondolatokra, meg járok pszichológushoz is szociális fóbia miatt.
2020. okt. 25. 22:28

Sziasztok,


Remélem mindenki jól van és napról napra többet tud meg a saját kényszerbetegségéről.


Utóbbi időkben saját videómon dolgozom, amivel az a célom, hogy nyíltabban beszéljünk az OCDről és annak fajtáiról. Igyekszem minden két hétben feltölteni anyagot.


Legutóbbi videómban a HOCDről van szó, ha esetleg nem hallottatok még róla ez a homoszexuális ocd, amikor a saját szexuális hovatartozás a nagy dilemma.

Aki ebben szenved annak legnagyobb kétsége, hogy ''honnan tudom meleg vagyok e vagy sem'' és ezek köré épül a kompulzív cselekvés.


[link]


Üdv

Ilona

125. ilona.lanci (válaszként erre: 124. - 0c4eeadbce)
2020. aug. 23. 20:32
Szia, ket hetet toltottem most itthon, szabadsagot adtam most magamnak :D voltak jo napok is, de voltak erdekesek is. Ma peldaul egy olyan nyughatatlan napom van, bar lehet osszefuggesben van azzal is, hogy megyek vissza Angliaba. Es te?
124. 0c4eeadbce (válaszként erre: 123. - Ilona.lanci)
2020. aug. 16. 20:48
Szia :) Hogy vagy mostanában ?
123. ilona.lanci (válaszként erre: 122. - 0c4eeadbce)
2020. aug. 16. 19:40
Szia, en uj vagyok az oldalon, habar jo lenne egy kicsit pezsditeni a beszelgetest :)
2020. aug. 13. 13:34
Sziasztok :) Vannak itt mèg kènyszerbetegek?
121. HJanos
2020. febr. 25. 14:40

Sziasztok!


Új vagyok itt, és remélem nem ellenkezik a fórum szabályaival, amit írni fogok. Úgy alakult a dolog, hogy egyszer, amikor sok időt töltöttem a természetben nagyon erősen arra koncentráltam, hogyan tudnék a kényszereimen segíteni, és a valahogy rengeteg inspiráló gondolat érkezett hozzám. Akkor még nem tudtam, hogy ebből könyv lesz, de gyorsan lejegyeztem a dolgokat, mert úgy éreztem nagyon hasznos lesz magamnak. Később, mikor még több jegyzet összegyűlt, úgy éreztem, hogy ez igen hasznos lehet másoknak is, így egy kis könyvvé formáltam az egészet.

Ez az ekönyv épp tegnap lett elérhető az Apple, eKönyv, Líra és Bookline oldalakon.

A címe: "Kényszerbetegség a lélek szemével"


Azt hiszem nem küldhetek linket, de bárki megtalálhatja a könyvet a fenti boltokban.

Elképesztően kíváncsi vagyok, ti hogyan fogadjátok, így fel szeretnék ajánlani ingyen példányokat az első 3 jelentkezőnek.


A könyv végig a lelkedhez szól, támogat és bátorít. Olyanok jelentkezését várom, akik úgy érzik nyitottak egy picit spirituálisabb megközelítésre. Tehát semmiképpen se pszichológiai értekezést várjatok. :)

Ez az írás inkább csak egy kis kedves társad lesz, aki folyamatosan bátorít és inspirál az utadon.


Szóval, ha úgy érzed nyitott vagy, csak hivatkozz az hoxa fórumra és lépj velem kapcsolatba (elérhetőségem megtalálod a könyvek előnézetében vagy írhatsz itt is üzenetet.) Cserébe csak annyit kérek, hogy ha lehet, publikusan írd meg a véleményed a könyvemről.


Szívemből remélem, hogy segítségedre lesz!

120. Baby2
2020. febr. 2. 14:39
Sziasztok! Új vagyok itt és kényszerbeteg. Gyógyszerrel kapcsolatban lenne kérdésem. Új gyógyszerek a Fevarin és Lyrica nagyon bevált a kenyszergondolataimra. Viszont annyira álmatlan vagyok hónapok óta ejjel semmit nem alszom nappal is pár orat felületesen. Álmosító hatásuk van de ejjel én egyáltalán nem vagyok álmos. Próbáltam vváltogatni reggel vettem be vagy este semmi változás. Járt így valaki? Esetleg mit javasoltak?
119. JVC (válaszként erre: 105. - 563b626108)
2019. okt. 9. 20:21
Szia, hogyan lehet elindulni ezen az uton?
118. JVC (válaszként erre: 110. - Emily81)
2019. okt. 9. 20:19
A megoldas a legnagyobb felelmed.Ne moss kezet. Kezdd csak pl 1 heten 1 szer nem teszel eleget a kenyszernek aztan probald tobbszor. E mellett tegyel magadban rendet kerdezd meg. Ismeteld mindennap nincs ertelme annak amit csinalok meg akkor sem ha azt gondolom fertozest kaphatok. Barki kaphat, mindenki mos kezet, de hidd el nem lesz bajod.Hallgass pozitiv megerositeseket. Tudasd magaddal, hogy nincs szukseged erre a cselekedetre. Gondolj masra pozitivra, es egyszer csak azon veszed eszre magad, hogy elmul
117. JVC (válaszként erre: 114. - Melitta21)
2019. okt. 9. 20:11
Szia, van. Olvastam mi a problémád. Átérzem nekem is hasonló. Plusz más abnornális gondolatok is gyötörnek.Emiatt nem merek emberek szemébe nézni mert jönnek a tovabbi gondolatok, szégyenérzet stb... Hosszú. Ha gondolod beszélhetünk nekem már nagyon zavaros és összetett problemaim vannak nehez kimasszak belole de neked lehet tudok segiteni
2019. jún. 20. 14:03
Szörnyű kényszergondolatom van mostanában! Leszbikussággal kapcsolatban, ez lehetetlen, mert 4.5 éve kapcsolatban vagyok fiúval! Egyszerűen kikészít 😭 rosszabb mint az agresszív 😭
2019. jún. 20. 05:15
Nem tudom, de leírhatod, hogy mi a baj.
2019. jún. 19. 20:59
Sziasztok! Van itt még valaki?
113. Mica2
2019. jan. 31. 22:11
Sziasztok. Regi a forum, de ha v.ki olvassa meg a korabbi hozzaszolok kozul, akkor azt szeretnem kerdezni, hogy azota mi tortent vele? Ki mivel probalkozott es milyen hatasa volt?
112. thirzty (válaszként erre: 111. - Maya1988)
2017. okt. 12. 20:24
Szia! Ha még áll akkor én itt vagyok :)
2017. máj. 11. 21:36
VaLakivel, tudnék beszélgetni az OCD-mről, mert nagyon szenvedek tőle...
110. emily81
2016. jan. 24. 12:46

Sziasztok! Most találtam erre a fórumra és remélem tudtok nekem segíteni, tanácsot adni akármi, mert nem bírom tovább. Egy szörnyű tapasztalat óta kényszerbeteg vagyok. Folyamatosan kezet kell mosnom, vagy lefertőtleníteni ha mrgfogok valamit.

Nagyon nehéz így élni, nem tudom vége lesz e valamikor ennek.

109. 1c9173ec8e (válaszként erre: 105. - 563b626108)
2015. dec. 22. 03:04

Tetszett, amit írtál.

Egy dolog érdekelne nagyon.

Hogy van az embereknél ez az állandóan gondolkodás?

Mindig beszélnek valami butaságról, aminek sokszor nincs értelme és teljesen egybefüggő zagyvaság.

Ezt az elme szüli?


Azt megfigyeltem, hogy az emberek sokszor nem mások véleményére kíváncsiak egy beszélgetés során. Sokszor arra vágynak, hogy az övéket elmondhassák. Esetleg kellemes a másik fél hangszíne, vagy hangjának frekvenciája és örül ha hallgathatja.

108. 94bbbd484c (válaszként erre: 105. - 563b626108)
2015. dec. 21. 22:00

Ez igaz. :)

Neked sikerül? :)

2015. dec. 21. 21:58
amiket én mániának nevezek azok igazából kényszerek. Nagyon sok kényszerem van, de mániám mindig csak egy. Na ez hosszú, de van időm, ha valakit érdekel esetleg
2015. dec. 21. 21:57
Alakult egy titos klub a témában ha esetleg jönnétek...:) én nyilvánosba nem szeretek erről beszélni.
105. 563b626108 (válaszként erre: 103. - 0fe8723ea0)
2015. dec. 6. 16:01

Hasonló a történetünk.

Az elme csapdájából ki lehet lépni ha tudatosságot gyakorolsz, és magadban keresed a nyugalmat és a békét és az örömöt, onnantól kezdve minden porcikáddal elkezdesz a jelenbe élni, a külvilág minden fajta elvárásától elszakadsz, nem lesz senkire szükséged önmagadon kívül.

Csak megfigyelsz mindent, érzésedet, gondolatodat, de nem fogsz velük azonosulni. a fenn tudod tartani a tudatosságot,akkor nyert ügyed van, mert az igazi éned, a nyugalom, béke és öröm én csak mosolyog és figyeli az elméd tartalmát, de soha nem fog vele azonosulni, így szabaddá válsz,és könnyed életet fogsz magadnak teremteni.

2015. júl. 20. 23:30
www.ocdhelp.blog.hu
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook