Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kedvenc gyors sütid fórum

Kedvenc gyors sütid (beszélgetős fórum)


2010. febr. 18. 09:58

5 perces bögrés csokis süti


* 4 evőkanál liszt

* 4 evőkanál cukor

* 2 evőkanál kakaó

* 1 tojás

* 3 evőkanál tej

* 3 evőkanál olaj vagy olvasztott vaj

* 3 evőkanálnyi csokidarab (kihagyható)

* 1 nagy bögre


Tegyük a száraz hozzávalókat a bögrébe és keverjük jól össze. Adjuk hozzá a tojást is és jól keverjük el. Öntsük hozzá a tejet és az olajat (vajat) és ismét keverjük meg. Adjuk hozzá a csokidarabokat (ha használjuk) és ismét keverjük meg.

Tegyük a bögrét a mikrohullámú sütőbe és kapcsoljuk be 3 percre 700-800 watton (magas fokozaton). A sütemény felemelkedik a bögre széléig, de ne aggódjunk! Hagyjuk kissé kihűlni és helyezzük kistányérra.

2010. febr. 18. 06:56

diós tekercs/csiga/

40dkg lisztet 15dkg zsírt elmorzsolunk,3 tojássárgáját 2dkg élesztő 1dl tejbeoldva jól összegyúrjuk.3-om részre osztjuk.

töltelék:

3-om tojás fehérjét fölverve kávéskanál ecet 30dkg cukorral,30dkg darált dióval.

a tésztát elnyújtani és ezt a tölteléket belekenni és összetekerni majd újnyi felszeletelni.Világosra sütni majd porcukorral tálalni.Elálós sokáig!

2010. febr. 18. 06:40

Rumos koska:

1 nagyobb piskóta/vagy kevert tészta/

kettévágod,levágod a széleit.

A tetejét és széleit egy tálba morzsolod,kell még bele 1-2 ekanál kakaópór,lekvár rum vagy rum aroma.Ősszedolgozni a masszát.szépen rá kell dolgozni a piskota másik felére,és csokimáz a tetejére.Ngyon finom!

2010. febr. 18. 06:34

Túrós-sajtos rúd


25 dkg liszt

25dkg margarin

25 dkg túró

kicsi só


Összegyúrni, (ha van idő állni hagyni akár egy napot is, de ha nem úgy is jó) kinyújtani, tojással megkenni, sajttal megszórni, felcsíkozni, kisütni és HAMM megenni.

2010. febr. 18. 06:32

kevert süti:

4db tojás,

13 evőkanál cukor,

1dl étolaj,

1dl langyos!víz,

13 kanál liszt,

0,5 cs. sütőpor.

A tojásokat szétválasztom,fehérjét kem.habbá verem,a tojás sárgáját a cukorral fehérig keverem,bele étolaj,vízmajd a sütőporos liszt.Tojáshabbal ősszekeverni.Tepszibe önteni gyümivel megszorni. megsütni.Vagy:

mielőtt betenéd a tepsíbe vesszel ki a nasszából ,keversz bele 1-2 ekanál kakaóport.és ezzel megcsúrgatod tepsibe levő fehéret.Bármivel meg lehet szórni./gyümi,csoki darabok,dió darabok stb/

2010. febr. 17. 21:24
Sport szelet
2010. febr. 17. 20:49
bólyi túrós
10. Hannah87 (válaszként erre: 8. - 480a1bea09)
2010. febr. 17. 18:09

Az is. Tele szoktam tenni étcsoki és dió darabokkal és kicsi rumot teszek a tésztába.


Amikor a tészta teteje már nem folyik, szórj rá dió darabokat, ezek megpirulnak, mire kész a tészta és isteni lesz! :D

2010. febr. 17. 17:51
Muffinok... bármilyen:)
8. 480a1bea09 (válaszként erre: 7. - Hannah87)
2010. febr. 17. 17:45
ez nagyon fincsinek tűnik :)
2010. febr. 17. 17:25

Kakaós lepény:


2 db tojást, 25 dkg cukrot, 2,5 dl tejet, 1 sütőport, 4 evőkanál kakaót, 5 dkg vajat, 25 dkg lisztet összekeversz, beledobálsz csokidarabokat, vagy diót, kivajazott tepsibe öntöd, kb. 20-25 percig sütöd, egy tűt vagy villát beleszúrsz, ha nem tapad rá semmi, kész is!

2010. febr. 17. 17:24

Ezt valahonnan a netről szedtem, és igen sokszor készítem, kerek tortaformában szoktam általában fél adagot.


Bögrés almás


Hozzávalók:

• 1 kg alma

• 6 tojás

• 2 bögre cukor

• 2 bögre liszt

• 3/4 bögre olaj

• 1 csomag sütőpor

• fahéj ízlés szerint

• vaj és zsemlemorzsa a tepsihez


Elkészítés:

Az almát meghámozom, vastagabb szeletekre vágom, és a vajazott, morzsázott, közepes méretű tepsibe rakom. Megszórom ízlés szerinti fahéjjal. A tojásokat a cukorral habosra keverem, beleöntöm az olajat és a sütőporral elkevert lisztet. Ismét jól összekeverem, és az almára öntöm. 180 fokon lassan sütöm. Ha a teteje kezdene nagyon megpirulni, akkor sütőpapírral letakarom, míg készre sül a tészta. Tűpróbával ellenőrzöm, megsült-e. Ha kihűlt, felszeletelem, és úgy teszem tálcára, hogy az alma legyen felül.

2010. febr. 17. 17:22

krumplis fánk (nem tudom ez mennyire számít sütinek)


2-3 krumplit megfőzöl héjában, majd megpucolod, összetöröd, hozzáadsz egy tojást és annyi lisztet amennyit felvesz, és kicsi sót. Olajban kisütöd. Lekvárral és/vagy porcukorral melegen isteni.

2010. febr. 17. 17:19

Bögre sütemény


1 bögre dió vagy mák

1 bögre liszt

1 bögre tej

1 bögre cukor

1 egész tojás

1 csomag sütőpor


Ezeket jól összekevered csomómentesre, sütőpapírral bélelt tepsibe öntöd és lassú tűzön tűpróbáig sütöd.

2010. febr. 17. 17:19
bögrés mákos
2. 3a92f8d690 (válaszként erre: 1. - 480a1bea09)
2010. febr. 17. 17:17
Liza mama naplójából szoktam ötleteket csenni:-))
2010. febr. 17. 17:16
Kérlek írd meg nekem a kedvenc gyors sütidet, és a hozzá tatozó receptet, vagy azt, hogy hol találom meg. Nekem a gyors süti kategóriába az fér bele, ami nem több, mint 1 óra. Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook