Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kattog a térdem...mit lehet vele kezdeni? fórum

Kattog a térdem...mit lehet vele kezdeni? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. Myra
2012. nov. 3. 14:26
Döbbentem olvasom milyen sokan, fiatalok is kűzdenek ezzel a problémával. Nekem most jelentkezett 62 évesen, de mindent elkövetek hogy segítsek étrendkiegészítőkkel a szervezetemnek.Nekem az egyik térdem be is gyulladt. Mivel szóba került hogy drágák ezek a szerek, hát ez igaz. Én a Forever Living Products Freedom nevű termékét iszom és mellé a Biotech Arthro Guard Gold nevű termékét eszem. Amikor gyulladásban volt még propoliszt is ettem. Rettenetes fájdalmaim voltak, de mikor ezeket elkezdtem szedni szinte azonnal megszűntek. Már simán guggolok , térdelek nincs semmi probléma. Orvosi tanácsra elkezdtem rendszeresen kerékpározni, ez is nagyon jót tesz neki. Én olyan étrendkiegészítőt ami szintetikus és rá van írva hogy mellékhatásai vannak nem vennék be.Amiket ajánlok azok 100% natur termékek és természetes anyagból készültek.Csonterősítéshez pedig a szintén Foreveres Natura min (ásványianyag)+ az ő calcium készítményüket szedem.
2012. nov. 2. 23:06
Nekem bevált a Hialuron direct(drága),de én elestem motorralés azóta idönként nagyon fáj is a jobb térdem.A callanetics torna is nagyon jó,megerősíti az izmokat kiméli az izületet.Én fizikót is kaptam,sztem at is nagyon jó,de hát az csak akkor kell ha fáj és funkciózavar is van.A hialuron belülről olajozza az izületeket.
30. Marjann (válaszként erre: 26. - Reni79)
2009. márc. 18. 13:43
És ha abbahagyja a proenzit? Azért nem lehet arra alapozni, hogy folyamatosan szedje az ember, arra picit drága...
29. reni79 (válaszként erre: 28. - Dancingqueen)
2009. márc. 18. 13:41
Állitólag az is nagyon jó
2009. márc. 18. 12:42
porcerőt is dícsérték a bérestől
27. ZoLivi (válaszként erre: 26. - Reni79)
2009. márc. 18. 12:42
Na, ez bíztató! Köszi, kipróbálom akkor a proenzi3-at.
26. reni79 (válaszként erre: 25. - ZoLivi)
2009. márc. 18. 12:09
a hugimnak gyerek kora óta kattog.Mosz mult el neki teljesen a proenzi3-tól!
25. ZoLivi
2009. márc. 18. 11:40

Szia! Nekem is kattog már vagy 20 éves koromtól, de a gyerekeim születése óta elkezdett ropogni, illetve olyan a hangja, mintha homok lenne benne. Érzékeny is néha, bár nem kimondottan fáj. Én orvosnál még nem voltam. Tornából csak olyanokat csinálok, ami a térdet nem erőlteti. Már én is gondolkodtam a porcerősítőn, látom sokan ajánlották, lehet beruházok, ha nem is használ, ártani csaknem árt.

Én csak amiatt aggódok, hogy mi lesz később? 30 éves vagyok, ha most ilyen tropa, akkor mi lesz 50 évesen?

24. reni79
2009. márc. 18. 10:56
torna és a proenzi 3
23. emagdi (válaszként erre: 22. - Marjann)
2009. márc. 18. 10:41
úszás, pilates, callanetics, jóga és hasonló nem ugrálós mozgások is kímélik az ízületeket
22. Marjann (válaszként erre: 21. - Emagdi)
2009. márc. 18. 09:41
Igen, az egész családomban gázos a térd :S Ezért igyekeztem mindig kímélni (ez is kifogás arra, hogy nem tudok biciklizni :D). Fitball ilyen szempontból nagyon bejött, ott meg sem érzem a térdem (és nem is hallom)
21. emagdi (válaszként erre: 19. - Marjann)
2009. márc. 18. 09:32

szerintem ez inkább genetikai dolog... szóval egyed a kalciumot, de tuti nem azért kattog az ember térde, mert kevesebbet eszik mint más, akinek nem kattog:((


a futás helyett lehet, hogy jobb lenne valami olyan mozgást végezned, ami nem terheli az ízületeket. de úgyis te érzed, majd látod, hogy megterhelő-e a térdednek a futás, vagy sem.

20. Molly001 (válaszként erre: 19. - Marjann)
2009. márc. 18. 09:32

Sajnos csak Kecskeméten és Budapesten rendel. De lehet hogy tud ajánlani neked valakit.

Érdekel így is?:)

19. Marjann (válaszként erre: 18. - Molly001)
2009. márc. 18. 09:29

Szia!


Ha pécsi, akkor jöhet. Árban kb milyen nagyságrendű? Sajnos ez sem elhanyagolható infó.


Azért látom ez tömegjelenség...nem mondom, hogy örülök neki, de jó tudni, hogy nem vagyok egyedül.


Futás...pont a héten készülök végre elkezdeni (szigorúan salakon), de ha megunom, legalább lesz kifogásom:)


Kálcium..nem tudom, mennyi kéne egy nap? Reggel egy bögre tej a fix, bár mostanában kb 2 naponta eszek kefírt, joghurtot is. Sajt meg a kajákba megy. Tudom, hogy nem sok, de sosem ettem ennél többet.

2009. márc. 18. 09:25

Szia!

Nekem is ez a panaszom volt. Orvostól orvosig jártam. Mindenféle kezelést végigcsináltam, majd kiderült, hogy semmi nem használ és ha az injekció kúra se segít akkor műtét. Na ekkor betelt a pohár és bár nem hittem benne elmentem egy természetgyógyászhoz. 2 alkalommal voltam és azóta nem fáj a térdem. Ha gondolod megadom priviben az elérhetőségét.

Sok sikert.

Molly

17. Sirga
2009. márc. 18. 09:22
17 éves korom óta kattog és fáj. Kaptam rá kezelést - nem sokat segített. Legutóbb 4 éve voltam vele orvosnál, felírta a kezelést, aztán rájött, hogy nem lett jobb. Azt mondta, csak műteni lehet. :S Azóta is húzom-halasztom, de úgy érzem, hamarosan sokt kell kerítenem rá. :(
16. Any19
2009. márc. 18. 09:09
Nekem is szokott, főleg a bal térdem.Már elég régóta van ez nekem, kiskoromban is kattogott.:(
2009. márc. 18. 09:02
Nekem is, meg a bokám is... sőt néha a lábujjaim is.
14. Khatif
2009. márc. 18. 08:55
Nekem is kb 15 éve kattog a térdem, iagz nem állandó jelleggel. Az orvos semmit sem tud csinálni vele. Azt mondta, hogy ki vannak nyulva az ínszalagok és ez okozza a problémát, amit mivel nem vagyok élsportoló nem kell megmüteni
2009. márc. 18. 08:51

Nekem gyerek korom óta kattog a térdem és a bokám.

Akkor azt mondta a doki majd kinövöm. Nem nőttem ki.


Anno jártam néptáncra és az én kattogásom adta a ritmust :)

12. bared (válaszként erre: 11. - E2290c720f)
2009. márc. 18. 08:47
25 év felett a kalcium fogyasztással is nagyon vigyázni kell, mert adott esetben többet árt, mint használ((
2009. márc. 18. 08:45
mennyi kalciumot fogyasztassz? tejtermék,sajt,stb.lehet,hogy keveset. A Béres porcerősítő pezsgótabletta is mehet!Egy kis lájtos mozgás,úgymint gyógytorna! Ha túlerölteted,az csak rosszabb!
10. bared (válaszként erre: 8. - Marjann)
2009. márc. 18. 08:45
a guggolást se erőltesd ha lehet,, és a futással is nagyon óvatosan((
9. bared (válaszként erre: 2. - Marjann)
2009. márc. 18. 08:44
szia! sjanos nem...porckorong kopás...megpróbálhatod a béres porcerő tablettáját, van ismerősöm aki esküszik rá, de olyan is, aki azt mondja semmit nem ért(( azért iszonyatos összegeket ne verj bele, mert ez sajnos nem egy gyógyítható folyamat...egyébként én csak 32 éves vagyok, és a terhességem óta /a lányom 12 éves/ nekem is ezt csinálja, néha ha felállok a másik helységben is lehet hallani, akkorát kattan...fájni nem fáj, csak nagyon ritkán, de a hangja hallatán sokszor feljajdulok, pedig nem is érzek semmit((
2009. márc. 18. 08:36
Na, akkor nem csak én vagyok ilyen rokkant:) Megpróbálok akkor porcerősítőt, csak baromira idegesít, hogy pl támadóállásos tornagyakorlatok alapból ki vannak lőve nekem. Sőt, tegnap már az alhas se ment... Szerencsére azért "normál" használat mellett nincs vele baj (néha pattan nagyot csak), de nem akarom, hogy romoljon a helyzet.
2009. márc. 18. 08:32
Enyém is kattog. :(
2009. márc. 18. 08:30
orvos szerintem max valami porcerősítőt vagy ilyesmit tudna rá adni. azért érdemes megkérdezni, hátha mond valami okosat..
2009. márc. 18. 08:30
Porcerősítő, más nem nagyon tud használni. Mondjuk az se nagyon. :-(
2009. márc. 18. 08:29
enyém is:( mondjuk csak a bal, és csak lépcsőzésnél.
2009. márc. 18. 08:29
Nekem is, állandóan. Ez van. :-(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook