Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kattog a ház éjszaka, mitől lehet? fórum

Kattog a ház éjszaka, mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


26. birebora (válaszként erre: 19. - Levarosbukta)
2020. dec. 20. 16:01
Igen, értem:)
25. syria (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2020. dec. 20. 10:25

Nekem nincs ilyen szerencsém, a mi házunk folyamatosan mozog. Ld: 2335., 2336., 2337. bejegyzés.

[link]

24. semleges (válaszként erre: 21. - F.frezia)
2020. dec. 20. 06:04
Én is összesz.rtam volna magam az biztos:D
23. f.frezia (válaszként erre: 22. - 71ddaa07fa)
2020. dec. 20. 06:02
Nagyon durva..
22. 71ddaa07fa (válaszként erre: 21. - F.frezia)
2020. dec. 19. 20:49

Hozzá kell tenni, hogy az épületet, azelőtt újították fel kb 3-4 évvel, szóval én ennek tudtam be az egészet.

Éjszakánként, hogy valamivel menjen az idő, mikor nyugalom volt filmeket néztem. De horrort, ami a kedvencem, soha nem vittem, mert úgy voltam vele, ha valaki megnyomja a kaputelefont, aminek olyan hangja volt, hogy a halottakat is felkeltette volna, a rácsos ablakon ugrok ki. :)


De egy nálam pár évvel idősebb kolléga mesélte, hogy annak idején megtörtént az, hogy az éjszakai ügyeletes pánikolva hívta őket, hogy azonnal menjenek be az épületbe. A kollégát ott találták fal fehéren, állt a karján a szőr és azt mondta, hogy valaki van bent rajta kívül, mert az emeleten zörgést hall. Tüzetesen végignézték a felső szintet, de sehol nem találtak senkit. Szóval volt a történetemnek előzménye, de próbáltam nyugtatni magam, hogy friss a tákolmány és még igazodik. :)

21. f.frezia (válaszként erre: 20. - 71ddaa07fa)
2020. dec. 19. 20:39

Ne már. Én tuti összecsináltam volna magam.. 😂😂


Nálunk nincs semmi fura zaj.

A gyerekkori házunkban a falépcső kattogott néha, most csak a fűtést hallom. De tudom, hogy mi.


Pár hete egyeddül voltam itthon. Férjem elment a szüleihez, küldtek húslevest. Vitte a gyerekeket is.

Van egy mozgásérzékelős kameránk a bejárathoz közel. Épp jöttem ki a fürdőből, egyszer csak beszédet hallok: főzz ki tésztát a leveshez..

Majd szívrohamot kaptam, sikítottam is. A kamerából szólt, a telefonján. Mondtam neki, ilyet soha többet..

2020. dec. 19. 20:24

A természetfeletti dolgokba nem hiszek, úgy gondolom más van a háttérben.

Ugyanakkor, mikor én az előző munkahelyemen dolgoztam, és éjszaka teljesen egyedül voltam az épületben, hallottam olyan zajokat, amiket nem igazán tudtam megmagyarázni. Volt, hogy a szekrények kopogtak, pattogtak, máskor olyant hallottam, mintha a felettem lévő irodában valaki páros lábbal ugrált volna, de olyan zajt is észleltem többször, mintha a folyosón sétált volna valaki. Mikor kinéztem senkit sem láttam.

Mikor már sok ilyen érdekes eset volt, odamentem egy kollégámhoz, és megkérdeztem, hogy ő nem szokott-e hallani éjszakánként zajokat. A kolléga azt mondta, hogy legutóbb a fénymásoló hangját hallotta, azt gondolta észrevétlenül beszaladt egy munkatársunk és ő fénymásol valamit, de hasonlóan járt, mint én mikor a folyosón lépteket hallottam. Senkit nem talált az épületben.

Szóval vannak ilyen érdekes dolgok, én mégis azt gondolom, biztos nem a ház egykori lakói rajcsúroznak éjszakánként nálatok.

19. levarosbukta (válaszként erre: 18. - Birebora)
2020. dec. 19. 19:25

Mert a családi ház egy életforma, abba bele kell születni, bele kell szeretni másként nem megy. Egy családi házon - ritka kivételtől eltekintve - mindig van valami csinálni való. Sok pénzt, sok szabadidőt kell rááldozni. Ha állatot is akarsz tartani akkor meg pláne. Ott a kert, a fűnyírás,ja és ne felejtsd el a kukát kirakni. Nálunk a fő gond még az volt, hogy nem volt akkor még autónk buszhoz voltunk kötve. Hiába a ház előtt állt meg a busz ha nem jött, vagy lekésted. Nekem az tette be a kaput amikor a helyijáratos busz nem ment fel a szakadó hóesésben a dombon és az akkor még kisiskolás gyerekemmel csusztunk másztunk haza több mint egy kilométert tele cuccal hazáig. Hja meg a tüzelőt beszerezni, bepakolni etcetera. Havat lapátolni, nyáron az árkot tisztitani a ház előtt mert különben jött a bünti. No meg jellemzően a munkahely is sokkal messzebb van, mint ha valahol bent a városban laknál.


Ezzel szemben panelban mi van? Egy kedves nyolcvanéves szomszéd bácsi igy jellemezte: olyan mintegy szálloda. Hazamész a melóból elvégzed a napi házimunkát és kész. Azt csinálsz amit akarsz. Mióta visszajöttünk sokkal többet kirándulunk, sétálunk de az is igaz hogy többet ülünk a tv előtt :)


Csak pár dolgot ragadtam ki, de napestig tudnám sorolni még hogy mik azok az okok amiért visszajöttünk, és mielőtt még valaki azt mondaná hogy egy lusta kutyák vagyunk, nem nem vagyunk csak nem ehhez voltunk szokva.

18. birebora (válaszként erre: 16. - Levarosbukta)
2020. dec. 19. 18:14

Miért?:)

Egyre több ilyet hallok.

2020. dec. 19. 18:02
Itt nem olyan régi a ház, mondjuk fogalmam sincs mi számít házban réginek, 30 éves körül van, de itt kuttyog, meg pattog minden. Szekrényajtótól kezdve a tv-ig. Meg parketta is. Néha a szú is rág. Attól kapok agyvérzést. :D Jobb lenne egy barlangban lakni, de komolyan. :D
16. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 19. 17:56
Mint minden rendes panelproli :) mindig azon ábrándoztunk a párommal hogy egyszer családi házunk lesz. Hát lett! Kerek három évig bírtuk. Visszapitlikeltünk panelbe. Innen többet soha, sehova! :)
15. Guruljka (válaszként erre: 11. - Syria)
2020. dec. 19. 17:32
Amikor ideköltöztünk, esténként a békabrekegéstől volt hangos a környék, meg a ciripeléstől. De azt hiszem, a ház már akkor sem "mozgott", be volt lakva már jó rég.
2020. dec. 19. 14:22
Szellemek, ott ragadtlelkek...
2020. dec. 19. 13:16
biztosan nincs egér ?
12. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 19. 13:05
Ha favepitesu, vagy sok a fa burkolat, normális.
11. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 19. 09:48
Létezik, hőmérsékletváltozás okozza, ahogy a 4., 7., 8. hsz.-ban is olvashatod, illetve a ház természetes "mozgása". Nappal is van, csak ezt nem mindig vesszük észre, mert vagy nem vagyunk otthon, vagy más zajok elnyomják. A képcsöves TV-k valósággal nyögnek, gondolom a vékony műanyag borítás miatt. :)
2020. dec. 19. 09:47

Valószínű sokkal nagyobb a csend.


Egy panelban/társasházban állandó a mozgás, a szomszédok, azt is hallani, ha valaki pukizik egyet a tizediken :D


A családi házban meg ha az összes családtag elmegy aludni, hirtelen azért nagy csend lesz. És hallani, hogy mondjuk csöpög egy kicsit a csap.

2020. dec. 19. 09:39
Mindenhol más zajok vannak. Meg fogod szokni.
2020. dec. 19. 09:25
Könnyűszerkezetes házban lakom ès hőmèrsèklet változásra recseg- ropog , a règi tv-m is kattogott estènkènt
7. cc7a88f96d (válaszként erre: 5. - Simple)
2020. dec. 19. 09:22
Ez lehet a kiszàradt,règi bùtorok miatt is.Règi parketta stb
2020. dec. 19. 09:17

Magyarázat sok féle lehetséges, ha ígyteszed fel a kérdést :)

Az lesz, amit te szeretnél hinni.

Ezoterikus? Régi lakók szelleme jelzi az ott létüket. Akkor elő a fokhagymával, fehér gyertyával, ráolvasással stb...

Materiális? Végre fűtenek, és kedvükre " nyújtózkodhatnak" a tárgyaid :D

Lényeg:amit te szeretnél hinni. Ennyi.

Semmi bajság, hidd el! Új környezet,új illatok, új hangok... megszokod.Élj úgy,ahogy szeretnéd!!!!!!! Érezd nagyon jól magad! Az otthonod! Olyaná válik, amilyet szeretnél, hogy legyen:D

5. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 19. 08:51
Igen, mikor idaköltöztünk a házunkba, napokig csak füleltem éjszaka, olyan hangok voltak. Mostmár tudom mik azok, melyik hang honnan jön, így nem érdekel.
2020. dec. 19. 08:51

Ha régi, valóban fából készült bútoraid, karnisod van, akkor természetes, hogy időnként reccsen,kattog.

A fa a hőmérséklet változásra, illetve a levegő páratartalmára is így reagál. A fagerendás az épület, akkor is természetes.

3. fb90cfa628 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 19. 08:46
Nem! Biztos szellemek! A ház régi lakói...
2020. dec. 19. 08:44
Igen. Én tapasztaltam
2020. dec. 19. 08:40
Létezik, hogy kertes házban hangosan kattog éjszaka a ház? Csak társasházban laktam eddig és néha éjjelenet ijesztő ez a hangos kattogás. Bútor, csillár, karnis. Tapasztal ilyet kertes házban élő? Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook