Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosszul alszom, többször is felébredek éjszaka. Mitől lehet? fórum

Rosszul alszom, többször is felébredek éjszaka. Mitől lehet? (beszélgetős fórum)


1 2 3
dec. 30. 07:56
ez lehet vmilyen betegsegtol,vitaminhianyatol,vagy eppen idegeskedestol is.
86. 55Judit (válaszként erre: 85. - 55Judit)
2023. szept. 30. 10:53
Félreérthetően fogalmaztam. Bocs! Nem megválaszolni akartam a kérdést, csak annak kapcsán írni.
2023. szept. 30. 10:51
Éppen válaszolni akartam a kérdésre, de a kérdező már nem tagja a hoxának.😀
2023. szept. 30. 10:38

Mi történz azóta, ?


Voltatok kivizsgáláson,, ?


Jobb már a pihenés, alvásminőség?

83. grizus
2013. ápr. 18. 10:31
Ugyanez a bajom. Éjszaka másfél óránként, sőt gyakrabban felébredek látszólag minden ok nélkül. Rám is kivizsgálás vár, mert évek óta nincs menzeszem és feljött rám hirtelen 15 kiló, és a pattanások se akarnak elmúlni. Szóval valami van a háttérben, lehet, hogy pajzsmirigy nálam is.
82. 496b72c196 (válaszként erre: 81. - Mélység)
2013. jan. 9. 11:47
Nem tudom még mindig, hogy mi okozza, de ettől függetlenül kiderül, hogy miért lettem rosszul. Legalább ez már megvan... és most ezt kell kezelni.
81. mélység (válaszként erre: 80. - 496b72c196)
2013. jan. 7. 19:27
Nem örülök hogy rosszul lettél, de legalább meg lesz a teljes vérkép és a pajzsmirigy-vizsgálat + a nőgyógyász. Oda úgyis akartál menni.
80. 496b72c196 (válaszként erre: 79. - Mélység)
2013. jan. 7. 18:31

Szia! Annyit javult, hogy a hétvégén sikerült egy éjszakát úgy végigaludnom, hogy csak kétszer keltem fel, és másnap is pihentem.

Viszont ma kétszer összerogytam a postán, bár azt még nem tudjuk, hogy miért. Ügyeletre vittek. 7-es a cukrom, vérnyomásom 110/70. Teljes vérképet és pajzsmirigyet fognak vizsgálni, valamint nőgyógyászhoz is el kell mennem. Itt tartok most.

79. mélység (válaszként erre: 78. - 496b72c196)
2013. jan. 7. 18:17
Mi a helyzet a nem-alvással? Javult?
78. 496b72c196 (válaszként erre: 77. - Winchester-S7X)
2013. jan. 4. 12:55

Nagyon szépen köszönöm! Ez brutál jó leírás!

Máris találtam benne olyat, amin tudok változtatni az életmódomban, és remélem, hogy ott lesz a megoldás is.


A stressz sajnos nálam rettentő nagy... de kinél nem az a mai világban? Azon a részen is szétnézek, de a munkahelyemet nem hagyhatom ott, a páromat nem dobhatom ki, és a családom sem tagadhatom ki, márpedig ezzel a hárommal van sok bajom. :)


Gondolkoztam már a jógán... utánajárok annak is.


Mégegyszer nagyon szépen köszönöm!!! Sokat segítettél! :)

2013. jan. 4. 12:26

Írnám ide, hogy akinek esetleg hasonló problémája van, az is elolvassa.


Először is meg kell állapítani, hogy milyen eredetű a probléma. Az egyik lehetséges ok ( amire én tippelek a te esetedben ) az a stressz, a másik ok a helytelen szokások lehetnek.


 A helytelen szokásokon egyszerűbb javítani, ide tartozik a testmozgás hiánya, a nem megfelelő táplálkozás [ a túl kevés és a túl sok táplálékbevitel egyaránt gond lehet ], a szellőztetés hiánya, a csend hiánya, a kávé, a dohányzás, a lefekvés előtti közvetlen tévézés, de ide tartozik még sok más szokás is, ami megnehezíti a pihenést. Ezek önmagukban nem jelentenek problémát mindenkinél és adott személynél sem jelentenek feltétlenül problémát mindig, de érdemes kísérletezni, hogy az említett dolgok közül némelyek kiiktatása ( pl. kávé, tévézés ), illetve beiktatása ( pl. testmozgás ) eredményez-e pozitív változást. Még a délutáni alvás is egy probléma okozó faktor lehet, mivel vannak személyek, akiknél ez a délutáni alvás megszokássá vállt, mégis az elhagyása egy pihentetőbb és jobb éjszakai alvást eredményezhet.


 A stressz már egy összetettebb problémaforrás, főképp azért, mert nem mindenkiben tudatosul a jelenléte. Azok akik természetesnek veszik, hogy a nap folyamán szakadatlanul aggódnak, hánykolódnak, feszültek, pörögnek ( de nem jó értelemben ), ezek a személyek általában nem szakítanak időt arra, hogy komolyan megfontolják azt a stresszt, ami uralja őket minden nap. Lehet ezt azzal magyarázni, hogy sok a probléma és mindig nyomás nehezedik az emberre, de ez ne legyen mentség arra, hogy valaki elhanyagolja a belső egyensúlyát, mert végeredményben csak saját magát meríti ki előbb vagy utóbb. Közös nevezőre kell jutniuk az ilyen személyeknek azokkal, akik belátják, hogy a stressz egy erősen veszélyeztető és károsító faktor az életükben, amelyet irányítani kell és nem az irányítása alatt állni. Csak ettől a ponttól érdemes hozzákezdeni a változtatáshoz, különben semmi értelme nincs.


Amennyiben felismertük és elfogadjuk a probléma gyökerét, kezdhetjük az elemzését.


A stresszt számos dolog okozhatja, munkahelytől elkezdve egészen az apró hétköznapi dolgokig. A magánéletet sem érdemes figyelmen kívül hagyni, mert gyakran ott lapulnak meg a leglényegesebb részletek. Egyszóval mindent át kell elemezni és szembe kell nézni azokkal a dolgokkal amik, ha minimálisan is, feszültséget okoznak a mindennapokban.

De akár lehet szó nyomasztó gondolatokról is, fel nem dolgozott eseményekről, rövid- vagy hosszútávú traumákról, stb.

A különböző pszichológiai problémák velejárója is lehet az alvástalanság, de fordítva is igaz lehet- az alvástalanság idővel pszichológiai problémákat okozhat. Ezért is érdemes időben kézbe venni a dolgot.


A meditálás jelentősen segíthet a tudat alattiba rejlő problémák kezelésében. Itt nem kell indiai nyakatekert pozícióra gondolni, a meditálás lényege ugyanis pusztán annyi, hogy kizárva minden háttérzajt és zavaró tényezőt, kizárólag arra összpontosítasz, hogy a saját gondolataidra figyelj, ezen belül mi az, ami pozitív érzést vállt ki belőled és mi az ami negatív érzést vállt ki belőled; mi az amin változtatni tudsz és mi az, ami miatt feleslegesen hánykolódás; mi az amivel tisztában vagy és mi az, amit még saját magad elől is rejteni szeretnél; s így tovább.


Bármilyen problémád is lenne a jelenben, ha elsajátítod a higgadt gondolkozást és az önfegyelmet saját állapotod felett, akkor radikálisan megfog változni a életszemléleted. Mert szinte minden probléma, ami az ember szellemi és lelki állapotát érinti, annak gyökere a stressz vagy/és a helytelen szokások. Ennyi. Az hogy miként kezeled a mindennapi problémáidat, az is kizárólag ettől a belső rendszeredtől függ, ergo javíts a belső rendszereden, ha változást akarsz bármilyen téren is.


A fizikai rendellenességeknek van egy felszín alatti oka is, nem véletlenül tanácsolják sok anorexiában szenvedőnek például, hogy menjenek pszichológushoz. Miért ? Azért, mert nem az a jelentős probléma, hogy nem esznek eleget, hanem ennek a problémának a forrása.

Pont így, az alvástalanság eredetét is önmagadban kell megkeresned. Az alvástalanság szimbolikusan egy olyan elmét képvisel, ami folyamatosan pörög, nem akar leállni, és neked kell megválaszolnod, hogy miért. Ugyanis nem találod a nyugtodat és ennél jobban már nem is lehet leegyszerűsíteni a problémát. Nincs nyugalmad és ezért vagy képtelen aludni. Ennek a képletnek a megoldását viszont már megtudod oldani, mert nincs köze semmilyen fizikális problémához vagy olyasmihez, amit mástól kéne megkérdezned, ugyanis a választ saját magadban találod meg.

76. 496b72c196 (válaszként erre: 74. - Winchester-S7X)
2013. jan. 4. 10:54
Köszönöm! :) Üzenet ment neked! :)
2013. jan. 4. 09:50
*hosszú lesz
74. Winchester-S7X (válaszként erre: 72. - 496b72c196)
2013. jan. 4. 09:48

Tanácsolnám, hogy kerüld a gyógyszereket, amennyiben nem végzetes állapotról van szó.


A te jelen esetedben még mindig van több választási lehetőséged, amelyek közül te a legkényelmesebbet választottad, a tablettákat, azonban ennek megvan a hátulütője is. Tapasztalatból írok- egy hozzám közeli személynél több év során megfigyelhettem azt, ami feltételezhetően nálad is befog következni: az adott személy is alvászavarokkal kezdte, ahogy te, és az elején elkezdte alkalmanként szedni az erre " javasolt " tablettákat és nyilván ezután már könnyen ment az alvás. A jelenben, évek után, aligha tud már tabletták nélkül aludni.


Tudom, hogy mindenki úgy van ezzel, hogy " velem úgyse történik meg, én ura vagyok a helyzetnek "- nos kérdés, hogy mennyire is vagy ura a helyzetnek, ha még az alvási folyamatoddal is gondjaid vannak, holott az egy alapvető és problémamentes folyamat kéne, hogy legyen. Ha ezt nem tudod kontrollálni, akkor ne bízd el magad arra nézve, hogy a gyógyszer beviteled tudni fogod kontrollálni.


Nem olvastam el mindent hsz-t, de igazat adok azoknak, akik azt írták, hogy lelki problémák állnak a háttérben, avagy mentális túlműködés, amely ugyancsak egy belső disszonanciára utal. Ezt kezelheted gyógyszerekkel, de kigyógyulni ebből soha nem fogsz tudni velük.


Az általam említett személynek is belső problémái voltak és még mindig vannak, valószínűleg lesznek is, mert már túlságosan megszokta a gyógyszereket és minél erősebbé válik ez a megszokás, annál nehezebb megszakítani. Viszont a probléma legnehezebb pontja a felismerés és az elhatározás, hogy változtatni akarsz. Mert a változtatás feltételez egy bizonyos szintű munkát a te részedről is, csak ezután fog a tested is abba az irányba működni, amelybe te akarnád. De az biztos, hogy kétségkívül célszerűbb megoldani a problémát, mintsem tünetfelszínesen kezelni azt.


Ha érdekel egy gyökeresebb megoldás, amihez ráadásul nem kell semmit venned, akkor leírom ide, viszont hosszú lett és neked is némi erőfeszítésedbe fog kerülni, hogy alkalmazzad az életedben.

73. névtelenutazó (válaszként erre: 71. - 0f332c4ec9)
2013. jan. 4. 09:03
Ezeket orvos írhatja fel, leginkább csak pszichiáter.
2013. jan. 4. 08:41

Sziasztok!

Helyzetjelentek:

Párom 8-kor elment dolgozni. Bevettem két Valerianat, lefeküdtem TV-t nézni. 22:30-kor szundítottam be, és csak 3x (2-kor, 3:40-kor, 5:30-kor) keltem fel, de rögtön vissza is aludtam. :) Csodás! :) Kicsit jobban érzem magam. :)

71. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 50. - Névtelenutazó)
2013. jan. 3. 21:01
Ó nagyon köszi,holnap megyek is gyógyzertárba és utána kérdezek. Vagy máshol kell?
70. 496b72c196 (válaszként erre: 69. - Pakung)
2013. jan. 3. 12:56
Arra még nem.... de akkor utánanézek! :) Köszönöm! :)
69. pakung
2013. jan. 3. 12:53
magnézium hiányra nem gondoltál?
68. 496b72c196 (válaszként erre: 67. - Mélység)
2013. jan. 3. 12:37
Nagyon jó volt a Nászjelentés I-II.! :)
67. mélység (válaszként erre: 66. - 496b72c196)
2013. jan. 3. 12:35
Húúúú megnéztem a neten, jó sok könyvet írt :- )
66. 496b72c196 (válaszként erre: 65. - Mélység)
2013. jan. 3. 12:31
Nem... ő egy nagyon jó író szerintem. Ráadásul rém vicces is... volt olyan rész a könyvben, amit vonaton nem mertem olvasni... :) Otthon is könnyesre röhögtem a szemem. :) Szóval imádom őt... már jópár könyvet olvastam tőle... és még fogok is! :)
65. mélység (válaszként erre: 64. - 496b72c196)
2013. jan. 3. 12:27
Nem ismerem ezt a könyvet. Gyerekkori nosztalgia szintén? :-)
64. 496b72c196 (válaszként erre: 63. - Mélység)
2013. jan. 3. 12:16
Most kezdtem el Vavyan Fable - 10 kicsi kommandós c. könyvét. :)
63. mélység (válaszként erre: 61. - E32d76b828)
2013. jan. 3. 12:08

Hogy említetted a Kisherceget eszembe jutott hogy éppen valamelyik nap nosztalgiáztam a gyerekkoromról és az Öreg néne őzikéjéről. Szerintem az olyan olvasmányok amik a boldog gyerekkort hozzák vissza nagyon meg tudják nyugtatni az embert. Ezért tudom elolvasni ezredjére is az Egri csillagokat és

A kőszivű ember fiait :-) Akkor gondolatban visszakerülök a szülői házba, abban a fotelban ülök ahol órákat olvastam és ez megnyugtató.

62. 496b72c196 (válaszként erre: 61. - E32d76b828)
2013. jan. 3. 10:22
:) Rendben! :)
61. e32d76b828 (válaszként erre: 60. - 496b72c196)
2013. jan. 3. 10:19

hurra...varom a hireket....ha raernel olvasmanynak a Kisherceget...felnotteknek,mint a Micimackot...

csak is vizualisan...csak is!

60. 496b72c196 (válaszként erre: 59. - E32d76b828)
2013. jan. 3. 10:08
Szerintem meg tök jó a stílusod... :) Örülök a soraidnak! :) Köszi... mindent megpróbálok... :) Akkor most gondolatban elmegyek az IKEA-ba. :) :) :)
59. e32d76b828 (válaszként erre: 58. - 496b72c196)
2013. jan. 3. 09:57

csinalj egy fiokos szekrenyt a fejedben...ha kesz iratokat a helyukre fontossagi sorrendben...ne gyujtogess semmit mert ebbol lesz kesobb eu problemad mint pl.rak...cysta stb.

minden a kp-ban dol el nezd meg az irasod...az legyen a tukrod nem nehez csak a kezdet de szeretnem ha sokaig egeszseges maradnal...nincs panik,valtoztass az eletet eld ne szenvedd...es nem oktatlak csak a stilusom rossz...de nagyon!

:-))

58. 496b72c196 (válaszként erre: 57. - E32d76b828)
2013. jan. 3. 09:51
Köszönöm szépen! :) Nem tudom hogy kell takarítani... az a baj! :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook