Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Katona és rendőrfeleségek (barátnők) fórum

Katona és rendőrfeleségek (barátnők) (beszélgetős fórum)


1 2
2018. aug. 18. 02:51
Sziasztok.Új tag vagyok.Az lenne a kérdésem,higy van e itt olyan akinek a férje esetleg a párja katona?Ha van akkor szeretnék pár kérdést feltenni neki ha nincs ellenére.
47. doxikri (válaszként erre: 46. - 6b006fc769)
2011. márc. 25. 12:22
Persze ez is igaz. Én meghallgatom meg is értem. Persze van, amire ő is azt mondja, hogy ezt inkább nem mesélné el! Azt is megértem, csak sajnálom, hogy magában kell feldolgoznia.
46. 6b006fc769 (válaszként erre: 45. - Doxikri)
2011. márc. 25. 11:34
Most nem pont ezekre gondoltam. Arra, amikor valamilyen ügy kapcsán éri az embert kellemetlenség és azt is elmondhatja otthon. Ezeket persze, az alap, amikor a jogos járandóságot nem kapja meg valaki, normális, hogy elmondja.
45. doxikri (válaszként erre: 44. - 6b006fc769)
2011. márc. 25. 11:24
Miután ezek a dolgok egy egész család elevenébe vágnak, ezért én úgy gondolom, ezen nincs mit titkolni. Ezek jogszabályi és ügyviteli anomáliák, nem rendőrségi titkok. Ebből látszik, hogy ők is csak emberek, akik a munkájukat végzik és a családjuk megélhetéséért dolgoznak.
44. 6b006fc769 (válaszként erre: 43. - Doxikri)
2011. márc. 25. 11:18
Jól teszed, semmi nem jelent ilyen helyzetben nagyobb segítséget, mint a megértés. Nagyon jó, hogy el is mondhat neked bármit. Sokszor azon mennek tönkre a kapcsolatok, hogy nem merik vagy nem akarják hazavinni a problémákat a kollégák, pedig nagy a terhelés. Meg lehet beszélni a dolgokat úgy is, ha nem szegjük meg a titoktartást.
43. doxikri (válaszként erre: 42. - 6b006fc769)
2011. márc. 25. 11:07

Ilyenkor például eléggé kivagyok én is, de nem hergelem, inkább meghallgatom és nyugtatgatom.

Kell a nyugis háttér!! :)

42. 6b006fc769 (válaszként erre: 41. - Doxikri)
2011. márc. 25. 11:01
Szerintem nem fog elmenni a perig a dolog. Mondjuk felelős nem lesz... és pénz is csak Karácsonyra:(
41. doxikri (válaszként erre: 38. - 6b006fc769)
2011. márc. 25. 10:58

Neki is van 3 jó parancsnoka, odáig nincs is baj...de onnan, megakad a dolog. Legtöbbször.

Épp most mondja, hogy az uniós pénzükért valószínűleg pereskedniük kell......és így menjen a jövő héten 2x is fel Pestre. Basszus!!!!

Mindamellett, hogy mikor nem ott van, akkor itthon ugyanúgy le kell nyomnia a kötelező óraszámot, mert ez nem számít bele a melóba!

40. 6b006fc769 (válaszként erre: 39. - Doxikri)
2011. márc. 25. 10:58
:-)) Nekem is nagy kedvenceim:)))
39. doxikri (válaszként erre: 37. - 6b006fc769)
2011. márc. 25. 10:56
Ezen amúgy azért is ki szoktam akadni, mert a rendőrök ugyanúgy adóznak, mint bármelyik rendesen adózó állampolgár. Ráadásul nem minimálbérből adóznak, rendesen be vannak jelentve, rendesen le is vonják a nem kevés adójukat, tehát.....mi a francról is beszélünk!! Ezen mindig nagyon felkapom a vizet......az ilyen millkós köcsögökön meg pláne!!!
38. 6b006fc769 (válaszként erre: 36. - Doxikri)
2011. márc. 25. 10:48
Jó parancsnok alatt azért lehet, és eredményere is vezet a jogos panasz:) Ennyi még megvan:)
37. 6b006fc769 (válaszként erre: 35. - Doxikri)
2011. márc. 25. 10:47
Én azt szeretem, amikor a legújabb Audi/BMW stb tulajdonosa közli, hogy az ő minimálbérből vont adójából tart el engem....
36. doxikri (válaszként erre: 34. - 6b006fc769)
2011. márc. 25. 10:42

Ja, meg ti el sem mondhatjátok ezt a médiában, mert nincs jogotok nyilatkozni, illetve NEM NYILATKOZHATOK!

Panaszkodni csak a szolgálati út betartásával lehet, az meg miután többlépcsős, elég hamar hamvába hull. :((

35. doxikri (válaszként erre: 34. - 6b006fc769)
2011. márc. 25. 10:40

Ezt az utolsó mondatodat el sem olvasom.....mert ez is olyan ami nincs...illetve nem van és nem lesz!! ....ugyebár.

Amúgy mi is kíváncsiak vagyunk, mert a zuram 47 éves...talán nem neki kéne a zsebtolvajok után rohangásznia az utcán.....mert aztán annyira jó fizikai állapotban vannak, hogy csuda!! Meg aztán annyi, de annyi a lehetőségük a jó kondíciójuk fejlesztésére és szintentartására...pl. futhat a busz után.

Én mondhatok bármit, pofázhatok, elégedetlenkedhetek, mert én csak feleség vagyok (életárs), ők viszont ugye,- illetve ti- nem szólhattok, nem elégedetlekedhettek, nektek annyi jogotok sincs mint más állampolgárnak, kötelességetek viszont annál több, nem tüntethettek, nem sztrájkolhattok. De benyelhettek minden sértést az állampolgárok részéről, állhatjátok a köpködéseket, stb.....csak nem tudom végigcsinálná-e ezt valaki közülük!

34. 6b006fc769 (válaszként erre: 33. - Doxikri)
2011. márc. 25. 10:29

Úgy látom semmi nem változott, mióta itthon vagyok... Ilyesmik meg nincsenek is, amiket itt írogatsz, nem tudom honnan veszed... Egyrészt ezek úgy-e nincsenek is, másrészt a média szerint sem elég érdekes:(

Kíváncsi vagyok a miniszterelnök úr által megemlített életpálya-modellre...

33. doxikri (válaszként erre: 32. - 6b006fc769)
2011. márc. 25. 10:22

Náluk nincs túlóra, mert nem is fizetnék ki!!!

Most éppen az úniós munkát nem fizetik ki nekik....frankó, mert a Rendőri Őrezred megküldte a pénzt a kapitányságnak, csak éppen ők nem tudják elszámolni, mert nincs a gépükön olyan kód, ami azt elszámolná....hát, komolyan! Január óta, hetekre jár fel Pestre, mert beválogatták az úniós sofőrök közé és nem kapják meg a pénzüket. Ezért furikázzon minisztereket egy 28 millás autóval, amiben még az esernyő is 26 ezer ft. És amiért ő a felelős! Pénz meg semmi. Van akiknek kifizették, van akiknek nem....megyéje válogatja!

32. 6b006fc769 (válaszként erre: 31. - Doxikri)
2011. márc. 25. 10:11
Oldja meg a pk. szerintem a hazajutást, vagy fizessenek túlórát az első busz indulásáig:) Az a baj, hogy van ám nekem véleményem, de így ország-világ előtt nem illik hangoztatni. Több minden felháborít sajnos engem is. Pedig maga a rendőri munka szerintem nagyon hasznos és szükséges is és nagyon jó dolog segíteni (vagy legalább megpróbálni) másokon, de a körülmények egyre kegyetlenebbek és nem ritkán megalázóak.
2011. márc. 25. 10:02

Amúgy is iszonyatos az őrjöngés és a felháborodás náluk. Elvették a bejárási pénzt, vidék lévén csak busszal lenne megoldható a bejárás...de szombaton, meg vasárnap, meg éjjel, meg hajnalban....arra nem gondolt senki, hogy akkor hogy a fenébe mennek be dolgozni az 50 km-re levő munkahelyükre????

Ő is holnap megy meccset biztosítan, az azt jelenti, hogy 12-től kb éjfél, ejjel egy, vagy ki tudja meddig.....és hogyan, mivel jönne haza, ha nem kocsival??? De azt meg nem fizetik!! Frankó!

30. doxikri (válaszként erre: 29. - 6b006fc769)
2011. márc. 25. 09:59
Dettó. Az én párom is kapott más beosztásra ajánlatot, menne is de akinek a helyére kerülne, az most fél év visszatartást kapott. Az áthelyezési kérelmeket meg most tologatják, mert nem tudni mi lesz. És igen, az én párom is ki van idegileg én is javasoltam neki dokit, mert eléggé depresszió gyanús. Bár az nekik nem túl jó hivatalosan, mert akkor kivonják őket a forgalomból és most ugye atáppénzt is viszavették. 22-es csapdája! Meg van ez szervezve rendesen!! :(((
29. 6b006fc769 (válaszként erre: 28. - Doxikri)
2011. márc. 25. 09:41
Nem csodálom, én drágám is ki van kelve magából időnként. Mondjuk nála az is közrejátszik, hogy már nyár óta szeretne másik beosztásba kerülni, de még mindig nem sikerült. Így minden egyes itt töltött nap eléggé leamortizálja.:( Már ott tartok, hogy elküldöm pszichológushoz, mondjuk nem hajlandó menni:)
28. doxikri (válaszként erre: 27. - 6b006fc769)
2011. márc. 25. 09:30

Jöhetsz nyugodtan, más is jött jóval később....ha tetszik maradsz, ha nem , nem erőszak!

Jó fejek a csajok nagyon!!


Visszatérve az eredeti témára, nem tudom más rendőrfeleség hogy van ezzel, de én mostanában alig győzöm tartani a lelket a páromban, mert annyira el van keseredve, hogy mi lesz velük, pláne meg amikor megkapja a fizetési cetlijét...na, olyankor őrjöngeni szokott!

Ezeket el kell viselni.

Amúgy meg nekem az a véleményem, hogy általában már szokta tudni az ember, amikor párt választ, hogy a párja mit dolgozik és igen, ezeknél a szakmáknál kell bizonyos fokú tolerancia a házastárs (vagy társ) részéről. Az utólagos szemrehányások, meg hisztizések szerintem valók.

Az én párom nem alapból volt rendőr vagy határőr, de mikor elvállalta ezt a munkát, akkor leültünk és megbeszéltük, hogy ez mivel jár. Én vállaltam, tehát alkalmazkodok a dolgokhoz. Sokszor nem egyszerű, de látom, hogy szereti csinálni és itthon meg muszáj kiengednie és ebben nekem kell támogatnom. Szerintem.

27. 6b006fc769 (válaszként erre: 25. - Doxikri)
2011. márc. 25. 09:20

Rájuk, igen:) Nagyon tetszettetek, de már kialakult csapatnak látszott, így nem akartam rátok erőltetni magam:))

Ott is megdicsérted a kislányom:))) Itt is köszönöm:)

26. doxikri (válaszként erre: 23. - 6b006fc769)
2011. márc. 24. 21:46
Nagyon szép a kislányod! :)))
25. doxikri (válaszként erre: 23. - 6b006fc769)
2011. márc. 24. 21:46

A kötözkékre gondolsz? Mert ők tényleg nagyon jó kis csapat!! :))))

Jó éjt nektek is!!

2011. márc. 24. 21:41
Jó éjt, én is megyek, de visszajövök:)
23. 6b006fc769 (válaszként erre: 21. - Doxikri)
2011. márc. 24. 21:34
Szia! Szerintem megvolt már:) Mindjárt egy éves. Jó kis kötekedős csapat vagytok:)))
2011. márc. 24. 21:32
Jó éjt nektek...mindjárt kelhetek. :D:D:D
21. doxikri (válaszként erre: 19. - 6b006fc769)
2011. márc. 24. 21:30

Szia Panna, azt hiszem mi már "találkoztunk" egy másik topicban....akkor még talán csak vártad a babát! :) Jól emlékszem?


Én rendőrfeleségként és egy katonatiszt lányaként mondom: semmi köze a rendmániának a hivatáshoz. Legalábbis én ezt tapasztaltam. Apukám az talán próbálkozott néha, de hamar letörtük a szarvát.....ha nem tetszett neki a dolog, csinálhatta ő maga. :)

Amúgy meg nálunk az együttélést sem nehezíti a párom határőr, majd rendőr mivolta. Itthon teljesen civillé válik!

20. dokianya (válaszként erre: 19. - 6b006fc769)
2011. márc. 24. 21:28
Ő is az. :(:(:( Persze, hogy nem az...
2011. márc. 24. 21:24
Helyszínelő és balesetvizsgáló vagyok, amikor épp nem itthon babázok:) Azt hiszem nem hivatásfüggő a monogámia:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook