Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi sütés-főzés, tervezés, ti már készültök rá? fórum

Karácsonyi sütés-főzés, tervezés, ti már készültök rá? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. okt. 21. 20:19
Nagyon egyszerű, vagy karajból, vagy szűzérméből készítem. Vékonyra klopfolom a húst, és először tepsiben megsütöm, fólia alatt, hogy ne süljön meg, de már puha legyen. Aztán egy jénaiba harántosan rétegezem egy szelet ananász, egy szelet sajt, egy szelet hús, és kezdem előröl, és átpirítom, ekkor már nem fedem be, addig sütöm, amíg a színt nem kap az egész (tíz perc). Fűszer: só, bors.
2014. okt. 21. 20:15
Tényleg, anya szokott kacsa, vagy libamájat is sütni!!! jajjjj, nagyon szeretjük!!!
2014. okt. 21. 20:14

Nyami, az ananászos csodát hogyan készíted?

Reggelire vki készít vmit?

Én csirkemájpástétomot, vendégváró őzgerincet és kétféle sajttekercset tervezek készíteni.

2014. okt. 21. 20:06

Igen, ajándék-lista (részben már vettem is ajándékokat, meg amiket saját magam szeretnék készíteni, ahhoz is már megvan a hozzávaló), adventi készülődéshez ovis lányommal ötletek.


Menü a nagyik a hagyományos, anyósom süti a bejgliket, anyukám készíti a halat (sült és halászlé), valaki készíti a töltött káposztát, mézest is süt mindenki, én is, mindenkinek más formagyűjteménye van, más recept, úgyhogy tényleg rengeteg formájú mézeskalács készül:). A mi "bevált menünk" : aszaltszilvával töltött baconbe tekert csirke, sütőtökkrémleves füstölt sajttal, és ananászos-sajtos rétegezett karaj.

2014. okt. 21. 20:06
Hát én mindig nagyon sokat készülök rá, nagyjából egész évben. Pénzt is egész évben gyüjtök rá...mindent eltervezek előre, persze ugye azért útközben nagyon sokszor átszervezem. Nem a hagyományos ételeket főzöm, inkább a különlegesebbeket szoktam ilyenkor. Bújom a netet és keresem a nem olyan vészesen nehéz de különleges recepteket keresve....
2014. okt. 21. 20:05

Remélem a karácsinyi halacskánk még vagy két hónapig vígan fog úszkálni...

Szóval nem. Addig lesz még egy csomó egyéb esemény.

2014. okt. 21. 19:58

Szokásos. Töltött káposzta, sült hús, és rántott hal. Nálunk a hal, előre panírozott bolti, de a minőségi, drágábbik, ami tényleg halból, van!

Nem ehetetlen halrudak. Ami bejött márkában, az a Family Frost (heti egyszer jön az utcában, az a zenélő kocsi :) ) Ott a legfinomabb, az igazi hallból készült panírozót hal.

Ajándékból nem csinálunk nagy ügyet. Előre megmondjuk mit szeretnék, persze kisebb értékben, azt megkapjuk. Persze most azonnal is megvehetnénk, de akkor mit kapunk karácsonyra? Amire semmi szükségünk?

Elárulom én mit kértem. :)

Egy cappuccinos pohár készletet. Addig bizony bögréből iszok :)

2014. okt. 21. 19:58

Egy-két üzletben is már láttam díszeket, dekorációt, adventi naptárat...kezdődik a készülődés:-)

Menüt valaki tudja már?

2014. okt. 21. 19:57
Még csak október van! Előbb még a kisfiam szülinapja lesz november végén. Ráérek utána agyalni a Karácsonyon...
2014. okt. 21. 19:53
Hol van még!:)
2014. okt. 21. 19:52
Nem én még nem készülök.Korán van még hozzá szerintem.
2014. okt. 21. 19:50
Nem!
2014. okt. 21. 19:43

Szia rokakoma2!

Én már nagyon várom az adventet és a karácsonyt! :) Nagyon örülök, hogy nem csak én vagyok már türelmetlen :)

2014. okt. 21. 19:39
Addig még élni is kell!
2014. okt. 21. 19:37

Sziasztok!

Karácsonyi menűhöz, ajándékozáshoz szeretnék ötleteket, beszéljük meg ki mit tervez erre az ünnepre.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook