Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kapott már valaki egyszeri gyermekvédelmi segélyt? Én nagyot csalódtam.. fórum

Kapott már valaki egyszeri gyermekvédelmi segélyt? Én nagyot csalódtam.. (beszélgetős fórum)

1 2 3
68. f8db0709b8 (válaszként erre: 67. - Salabakter)
2011. ápr. 12. 16:55

Nem kötelezhetik.Tapasztalat.



Gondolj bele hányan letagadják,hogy kapják,csak hogy megkapják a segélyeket.

67. salabakter (válaszként erre: 66. - Tina87)
2011. ápr. 12. 13:09
Igen,köteznek,hogy menj intézni a gyerektartást.Ami csak jó,mert ha nem tudják behajtani,megelőlegezi az állam.
66. Tina87
2010. aug. 31. 09:20

Én gedül nevelema lánykám és majd novemberben kell újra kérnem a gyermekvédelmit, ai nálunk annyit tesz hogynem kell fizetni az étkezésért.


Azt nem tudom, hogy most hogy munkám van a munaserződésen leírt 46.670 forintot fogják figyelembe venni vgy aolyózámlát, mert azon túlóra i lehet ami nem minden hónapban lesz.És tartásdíjt nm kapok ezt megírhatom, vagy akor köteleznek arra hogy gyámügre menjk panaszkodni ezért??

65. f8db0709b8 (válaszként erre: 63. - Noysee)
2010. júl. 30. 13:21
Hogy lehettek hárman egyébként,mikor emelt családit kapsz 1 gyerekre?
64. f8db0709b8 (válaszként erre: 63. - Noysee)
2010. júl. 30. 13:10
Ha 3 felé osztod is túl léped az egy főre jutót ami kell,mert majdnem 40ezer fejenként és 37ezer valamennyi kellene.
63. noysee
2010. júl. 30. 12:26
gyermekvédelmi támogatást igényeltem volna,de nem kapok,mert:a fizetésem 74230,tartásdíj:30000,családipótlék:13700,ezt elosztom 2fővel.Ez sok !De nem értem miért 2 fővel osztok ha hárman vagyunk a családban?
2009. máj. 20. 10:42
Na most ment el a nő aki kijött családlátogatni.Minden rendben volt.Felírta az adatokat,azt mondta,majd kiértesítenek.Nem bíztatott semmivel,közömbös volt.De túl vagyok rajta.Nem tudom,hogy megkapom-e .
2009. máj. 11. 20:29
Oké,mostmár nem parázok.És köszönöm :)
60. spinneli (válaszként erre: 58. - Sundance)
2009. máj. 11. 20:23
Az emberi tényezők ismeretében szerintem soha-mindig túl árnyalt a kép.
2009. máj. 11. 20:22

Én is elmondom ismét-A TE KÉRELMEDNEK HÓT SEMMI KÖZE NINCSEN AHHOZ AMIRŐL BESZÉLÜNK-SE GYÁMÜGY SE SEMMI.

na!

:)

58. sundance (válaszként erre: 56. - Spinneli)
2009. máj. 11. 20:22
Nagyon nehéz családjoggal foglalkozni. Legtöbbször képtelenség jó döntést hozni. Én örülök, hogy visszatértem a büntetőjoghoz, bár ez sem mindig könnyű. :)
57. sundance (válaszként erre: 53. - 24584533ce)
2009. máj. 11. 20:20

Jajjjj ne ess így kétségbe! Kérd nyugodtan azt a segélyt, legrosszabb esetben nem kapod meg. De azt gondolom egy próbát megér! Amit ki lehet sajtolni az államtól, azt ki is kell. Amúgy meg a te adód egy része is erre ment, úgyhogy joggal kéred, most hogy szorult helyzetben vagy.

A te eseted teljesen más, nálad szóba sem jöhet, hogy elvegyék a gyerekeidet, ne is gondolj ilyen butaságra!

56. spinneli (válaszként erre: 54. - Sundance)
2009. máj. 11. 20:19
Igen...egyébként a problémák természetéből fakadóan sok esetben képtelenség dönteni-szerintem...ahol kiemelésről van szó jól már úgysem lehet, sajnos.
55. spinneli (válaszként erre: 53. - 24584533ce)
2009. máj. 11. 20:18

miért nem kéred?

mi teljesen szélsőséges esetekről beszélünk, nem kell magadra venned.

Kérd csak nyugodtan, mert rászorulsz-ezért van kitalálva.

54. sundance (válaszként erre: 52. - Spinneli)
2009. máj. 11. 20:16
Persze, hogy nem! Senkinek sem érdeke, hogy egy gyerek a családja nélkül éljen. Nagyon-nagyon sok rossz dolognak történnie, mire tényleg elszakítják a családjától.
2009. máj. 11. 20:15
Jajj Istenem!!! Nagyon szörnyü dolgokat írtatok ki ide a gyámüggyel kapcsolatban.Azért ilyen nállunk szóba se jöhet,nem éheznek a gyerekek,van fűtés,villany,mindig a rezsi a legfontosabb fizetnivaló!Mindennap főzök valamit,mert meleg ételre minden gyermeknek szüksége van,járunk oviba,az már más téma,hogy nem szeretnek oviba járni.De mostmár megnyugodtam,inkább nem kérem a segélyt,pedig jól jönne,de inkább megint kérek anyósomtól kölcsön:) -gondolhatjátok:)
2009. máj. 11. 20:07
magyarán, rendes tiszta ellátott gyerekeket, nem szoktak kiemelni azért mert pl: nincs fűtés a lakásban.
51. spinneli (válaszként erre: 46. - Sundance)
2009. máj. 11. 20:06
de ott nemcsak anyagi ok volt-az alkoholos életmód, és az iskolába nem járatás magával vonja a védelembe vételt,biztosan indokolt esetben a kiemelést.
50. spinneli (válaszként erre: 44. - Sundance)
2009. máj. 11. 20:02

így van, viszont a létfenntartáshoz elengedhetetlen dolgok hiányában még nem a gyereket szokták kiemelni, hanem első körben a komplett családnak keresnek megoldást, családok átmeneti otthona, anyaotthon...stb.

Sajnos nincs túl sok belőle, így ha nem megoldható valóban a gyereket emelik ki.

49. noemi1207 (válaszként erre: 31. - 59e6a0feed)
2009. máj. 11. 19:49
Nálunk úgy van,hogy aki rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesül,az kap automatikusan július 5-ig,ill.november 5-ig 5500ft-ot gyerekenként,postán.
48. sundance (válaszként erre: 47. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 11. 16:42
Hát rohadt nehéz a mai világban az biztos! De szerintem normális szülők esetében az utolsó, amiről lemondanak, azok a gyerekek. Én láttam már sok családot, ahol a szülők inkább nem ettek, csak annyit, amennyivel életbe maradnak, hogy a gyereknek jusson.
2009. máj. 11. 16:21

Igen, ez igaz! Nekem is volt nehéz időszakom, és még mindig nem hevertem ki, de sosem jutott eszembe, hogy a gyerekemet ezért állami gondozásba adjam.

Lehet, hogy nagyon el voltak keseredve:-(

46. sundance (válaszként erre: 45. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 11. 15:51

Ja, kérem ez nem így működik! Képzeld el, hogy valakinek nem megy olyan jól, mint korábban. Az fogja és leadja a gyerekét az államnak, mondván nem tudom etetni?!

Itt arról van szó, hogy egy hosszú peren kívüli eljárás keretében a gyámügy közreműködésével a családjogi bíró kiveszi a gyereket a családból, amíg nem rendeződnek a dolgok. De hangsúlyozom, ezeknél az eseteknél a gyerekek szó szerint éheznek, nem járatják iskolába és a letöbb esetben a szülők minden fillérjüket alkoholra költik!

2009. máj. 11. 15:43
OK4 Én elhiszem, de nem rég volt a TV-ben, hogy valahol egy édesanya akarta beadni gyerekét, mivel elvesztették állásukat és félnek attól, hogy nem tudnak a gyereknek enni adni, ezzel kapcsolatban kérdezték meg valamelyik főtudort (nő), aki azt mondta, hogy válság ide, vagy oda pusztán anyagi okokra való hivatkozás nem elég ahhoz, hogy intézetbe vigyék a gyereket.
44. sundance (válaszként erre: 40. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 11. 15:40

Nos a gyermekek védelembe vétele anyagi okok miatt igenis létezik sajnos! Nagyon extém eset, de létezik! Abban az esetben, ha a gyerek létfenntartása ténylegesen veszélyeztetett, akkor a gyámügy kezdeményezi az ideiglenes védelembe vételt. Ez általában nevelőszülőkhöz kerülést jelent vagy ha ez nem megoldható, akkor állami intézményt. x idő múlva felülvizsgálják a család körülményeit és ha úgy látják, rendezett, akkor visszaadják a gyerekeket.

Én ezt nem a tv-ből szedtem, hanem ebben dolgoztam.

2009. máj. 11. 14:41

Én munkanélküliség miatt kértem segítséget, és előtte nagyon jól kerestem:-)

Nekünk is van 2 számítógépünk, 3 Tv, stb......

Ezeket nem is nézte. Azt az egyet kifogásolta, hogy szerinte nem lehet annyi pénzből megélni, amit igazoltam, és ezt senki nem fogja elhinni. Én mondtam neki, hogy én is nehezen hiszem el, hogy ennyiből élünk, de ez van.

Beírta a papírra, hogy a tesómtól kapok havonta 40 eFt-ot. Ez szerinte sokkal hihetőbb volt:-)

2009. máj. 11. 14:39
Hát egy kicsit megnyugodtam.Köszönöm mindenkinek
41. ogree (válaszként erre: 31. - 59e6a0feed)
2009. máj. 11. 14:38

nálunk ez rendkívüli gyermekvédelmi támogatás,és 3 havonta lehet igényelni de van egy bizonyos 1 fejre eső jövedelem határ és csak akkor jár ha nem lépi túl!

Meg van a rendszeres támogatás,ez minden hónapban jár ezért eszik a gyerek ingyen mert amúgy 5000ft lenne a kaja pénz havonta...

2009. máj. 11. 14:37

Valaki azt írta, hogy a gyerekek védelembe helyezése....

Éppen a minap hallhattuk a tévébe, hogy pusztán anyagi okokra való hivatkozással nem kerül egy gyermek sem intézetbe.

Környezettanulmány: Valóban nem nagyon nézegetnek, egyszer volt nálam is. Leült az étkezőben, aztán kérdéseket tett fel. Válaszoltam, aztán elment, néhány nap múlva jött a határozat, aztán küldték a pénzt.

39. spinneli (válaszként erre: 37. - 24584533ce)
2009. máj. 11. 14:37

Nem ott dolgozom-de hasonló területen ezért ismerem a munkájukat.

Ügyintézőtől függ egyébként hogyan tálalja a feltételeket-sajnálom ha megijesztett...gondolkodom mit akarhatott a gyámüggyel, de egy szimpla gyvédelmi segélynél elképzelésem sincsen, pláne, hogy a tv. szerint anyagi okok miatt soha nem emelnek ki családból gyereket.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook