Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyermekverő anyukákról mi a véleményetek? fórum

A gyermekverő anyukákról mi a véleményetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
269. 8c40921157 (válaszként erre: 268. - Mario1802)
2013. márc. 16. 13:00
Nem dehogy! De mi közöd hozzájuk?:)
2013. márc. 7. 21:19

Erről van szó, amikor felléptem gyermekverés ellen, (nem nyaklevesről van szó), akkor körülöttem hirtelen elfogytak az emberek, akikkel együtt hatékonyan tudtunk volna fellépni.


Jöttek majd nekem, hogy mi közöm hozzájuk?

267. 4c1a787e8f (válaszként erre: 266. - Mario1802)
2013. márc. 7. 19:44

Az meg. A valós gyerekkínzás szempontjából igazad is van..


De azért a sokgyerekes keresztény családmodellben is elcsattan egy-két kézrecsapás, és azért elég kemény rend van tartva, máskülönben nem működne az egész. Bár ez nyilván nem a gyerekkínzás kategóriája.. Még a gyerekmegőrzőben is rálegyintett mise alatt az egyik hétgyerekes anyuka a kislánya kezére, amikor tényleg elég fékezhetetlenül viselkedett.. És nem estek le a szentek a falról...


Utálom, amikor egyesek már egy fegyelmező mozdulatot, vagy nézést is gyerekverésnek titulálnak, netán beszólnak.. Ahol meg igazi gyerekverés van, ott meg mindenki kussol, senki sem mer szólni, kezdve a védőnőn, folytatva a szomszédokon és a tanárokon..

2013. márc. 7. 19:32

Be kell látni, hogy pártállami, komcsi, szoci, majd liberális családmodell megbukott.


Hit és szeretet nélkül ne csodálkozzanak, hogy hová fajulnak a dolgok, gyerekveréstől kezdve.


Hogy mire képes szeretet hiitel kézenfogva? Egyszerű életviteltől kezdve csodákra is képesek.

265. 8c40921157 (válaszként erre: 234. - Belladonna3)
2013. márc. 6. 09:48

Ez elég övön aluli!

Leállíthatnád magad, mert ezzel magadat minősíted. Te már személyeskedsz, és indulatból fogalmazol. Mégis milyen jogon?

Azért mer írt egy pár momentumot a szomorú életéből? Mert őszinte?

És igenis, hagy sajnálja magát. Hisz minden épp eszű ember még most is sajnálja, hogy így kellett élnie a "legszebb" korban- a gyerek korban!!!


Olvasd el az írásaidat mint kívülálló! El fogsz borzadni!!!

264. 8c40921157 (válaszként erre: 235. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 6. 09:41
LIKE!!!
263. 8c40921157 (válaszként erre: 232. - Muraja)
2013. márc. 6. 09:38

Borzasztó, amilyen gyerekkorod volt, nem találok szavakat. Virtuálisan magamhoz ölellek, mást nem tudok tenni. Nagyon sajnállak.


És tudod! Ez olyan, mint alkoholizmus a családban. A gyerek vagy pont olyan lesz, mint a szülő, vagy az ellenkezője. Ez a gyerekverésnél is így van. Te a jó oldalra álltál. Hála az eszednek, és a Jó Istennek!

Jó ember vagy!

262. 4c1a787e8f (válaszként erre: 255. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 6. 09:33

Csak ott a nagy külömbség, hogy van olyan gyerek, aki már a 3. "nem"-re abbahagyja...


Az én egyik fiam még akkor se hagyta abba, úgy kb. 18-adszorra, amikor már az egész szomszédság az ajtónk előtt sorakozott, hogy mi van má', kihívják a rendőrséget..


Azért nem mindegy, hogy kinek milyen gyereket dob a gép... Nem ugyanannyi stressz éri az embereket..

261. 4c1a787e8f (válaszként erre: 258. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 6. 09:31

Hát azért nagyanyám, dédnagyanyám ebben a szép modellben azért kiosztott egy pár jószándékú taslit a 7 gyereknek, meg körmöst, ha nem ment a lecke szépen...


...akik mindennek ellenére még 80 évesen is elolvadva beszéltek "drágajó anyánkról, meg apánkról"...


A helyén voltak a dolgok, a normál természet, és nem valami előre meghatározott elvek szerint próbáltak élni, és mit tesz isten, működött..

260. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 255. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 5. 20:43
Te csak hiszed, amit nem tudsz ne gondold, az úgy is van, ahogy Te elképzeled. Már rengetegszer leírtam mindenki más, családon belül is.
259. 973d9d6ecf (válaszként erre: 258. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 5. 17:27
Ja ..igaz ...de én akkor azt mondanám..a normál családmodellben ..ahol minkét fél dolgozik...
258. 731e5b9ffb (válaszként erre: 257. - 973d9d6ecf)
2013. márc. 5. 17:14
A hagyományos családmodellben anya nem is dolgozik, csak háztartást vezet és gyereket nevel, így apára se hárul házimunka, ha hazaér. Nem kell három műszakot vállania, egy müszakkal is el tudja tartani a családját. A gyerekek kellő figyelmet kapnak ovis és iskolás korukban is, nem stresszel se a szülő sem a gyerek..Ez lenne az ideális eset.A valóság viszont egészen más. Már alapból az is rossz, hogy csomó anyuka nem tud 3 évig otthon maradni a gyerekével, mert kell a pénz, kirugják, ha nem megy vissza előbb, és akkor a gyereket bedugják a böcsibe, ha érett rá, ha nem. És akkor még ezek mellé jönnek pluszba az általad is leírt sresszforrások..
2013. márc. 5. 17:00
szerintem az a baj,hogy felborult a normális családmodell...apa ,anya dolgozik... kiegyensúlyozottak...boldogok...Mi van ma...Munkahely nulla...ha van is rettegni kell meddig ,kifizetnek e ...Apa feszült ,anya ideges...Rendezetlen számlák .. asóságspirál...Jön a hisztis gyerek...mert érzi a feszültséget..De könyörgöm millió egy problémával a hátadon..legyél már következetes... Lehetetlen...sztem...Nos én ezt látom..De lehet ,hogy tévedek...
256. 731e5b9ffb (válaszként erre: 254. - Belladonna3)
2013. márc. 5. 16:55
Az első két bekezdésben leírt gyerekek nem azzal lettek elrontva, hogy nem lettek megverve, hanem hogy nem lettek rendesen megnevelve. Korántsem arról van szó, hogy anyának mindent el kell tűrni, pont az ellenkezője, még csírájában el kell fojtani a rossz viselkedést, és akkor nem jut el oda a szülő, hogy már nem segít a szép szó, a csúnya szó sem, csak a verés. Én pont a megelőzésben hiszek, mert a verés sajnos egy tüneti kezelése a dolgoknak. A sulis dolgokat meg azért nem kell egy kalap alá venni a szülői feladatokkal, ugyanis a szülőnek tényleg ki van szolgáltatva a gyerek, tehát van egy csomó eszköze a gyereket kordában tartani, de a tanárnak csak a beírás van, ami sajnos pont a rosszul nevelt/vagy nem nevelt gyerekek családjaiben nem ér semmi, mert a gyerek kimagyarázza, vagy még a szülő háborodik fel, hogy merészelt a gyerekének bárki is beírást adni. Igy tényleg nem lehet tanítani, erre sem az a megoldás, hogy verekedjenek a tanárok ismét, nem tudom mi lenne erre a jó megoldás, de biztos, hogy nem ez. Amúgy meg az érem másik oldala, hogy nem csak a neveletlen gyerekek, hanem a rossz pedagógusok is megszaporodtak az utóbbi 10-20 évben..És a nemtörődöm szülő rossz pedagógussal karöltve valóban nem fog jó generációt létrehozni, tehát van amiben egyetértünk, csak az okokat látjuk másképpen.
255. 731e5b9ffb (válaszként erre: 243. - 9b10f3d7ff)
2013. márc. 5. 16:41
Földhöz veri magát egyszer..nincs eredménye..földhöz veri magát második alkalommal..nincs eredménye..földhöz veri magát harmadszor.. szintén nincs eredménye..negyedjére már nem fogja földhöz verni magát, mert rájön, semmi értelme a produkciójának. Viszont ha a három alkalomból anya egyszer is előbb feladja, mint a gyerek, akkor negyedjére, ötödjére és hatodjára is földhöz fogja verni magát. A gyerekeknek is van logikája és nagyon hamar megtanulják kijátszani a szülőt, ha az hagyja.
254. belladonna3 (válaszként erre: 242. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 5. 15:53

Nem egy kezelhetetlen gyereket volt szerencsém látni.Egyik barátnőmét pl;orvoshoz kellett vinni,mert ha behisztizett azt úgy csinálta hogy egyik pillanatról a másikra képes volt bekékülni és elájulni!Barátnőm pedig persze hogy elsőre berezelt.Aztán az orvos elmondta hogy ne aggódjanak,van ilyen,majd kinövi a gyerek.

Ugyan ezzel a kislánnyal a nagyobbik testvére (bátty)hajánál fogva törölgette fel a padlót és miért is?Apukának az volt az elve,hogy a gyereket semmi okból kifolyólag nem szabad bántani.

Ezért mindig a kisebbik szenvedett tőle,anyuka meg mosolyogva nézte az édibédi gyermekét.Később a fiacskája rárúgta az asztalt az anyjára ha valami nem úgy volt ahogy ő akarta.Végül a barátnőmnek kellett nyugtatókon élni!

Amíg a régi nevelési módszer megvolt az iskolákban,soha nem volt tanárverés és osztály irtás.Most ott tartunk hogy a gyerek feljelenti a szüleit ha nem tetszik valami!Szerinted ez hova fog vezetni?Egyetlen szülő sem tud tökéletesen következetes lenni,főleg nem ha fiatal.

Régebben ha végképp nem bírtak vele akkor bevágták nevelőintézetbe,volt úgy hogy nem is a szülő hanem az iskola intézkedett.Most pedig mi a helyzet?Minden esetben a szülő a hibás,mert vagy következetlen,vagy terrorista ha fenyítéshez folyamodik.Ez a társadalom maga ellen dolgozik.

Nincs már se isten se ember akit tisztelne ez a generáció,de ha még megérem kíváncsi leszek milyen lesz a következő ha így haladunk..

2013. márc. 5. 15:17
Úgy mondanám,hogy a pofonhoz is gyenge vagyok nem még a veréshez:(
2013. márc. 5. 15:16
A pofon oké,de én a verésről beszétem,a durvább fajtáról....én gyenge vagyok a pofonhoz:(
251. 973d9d6ecf (válaszként erre: 243. - 9b10f3d7ff)
2013. márc. 5. 15:07
nekem négy gyermekem van...mindet én neveltem...mégis mind más...volt amelyiknél elég volt a szó....volt és van akinél kell a pofon...erős jellem, erős egyéniség...feszegeti a határokat...
2013. márc. 5. 15:04
És ha olyan okos lennél fel tudnád fogni mit írtam,és azt is,hogy nem általánosítottam...akinek nem inge ne hordja:)
2013. márc. 5. 15:04
Ezek tények!:))
2013. márc. 5. 15:02
Senkit nem kell hülyézni!! Aki felnőtt létére hülyéz rosszul nevelt.
2013. márc. 5. 15:01
Aki nem tud gyereket nevelni csak verni,az meg ne szüljön...Elég kemény de sokaknak fáj az igazság!
246. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 245. - 9b10f3d7ff)
2013. márc. 5. 15:01
Ezt így szokták mondani,nem általánosítottam,ha pedig magadra vetted,hát magadra vess:))
2013. márc. 5. 14:59

A hülye gyerekből lesz a hülye felnőtt és az okos felnőtt tesz róla, hogy ne legyen hülye felnőtt a gyerekéből.


És legyen mindenki olyan intelligens, hogy ne hülyézzen le senkit, mert aki hülyéz az önmagát minősíti.

2013. márc. 5. 14:56
Száz szónak is egy a vége!Hülye ,nevelhetetlen gyerek márpedig nincs,csak hülye szülő!!
243. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 242. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 5. 14:49

A hisztivel kapcsolatban tévedsz, ugyanazon anyukának a két nagyobb gyereke nem hisztizett, és azt mondta az anyuka, mennyire elítélte az ilyet ha látta mit művel a gyerek, hogy földhöz veri magát stb. És a harmadik gyereke, visított, hisztizett állandóan. Ugyanazon szülőpárnak, ugyanúgy nevelt gyermeke, mint az első kettő. már említettem nincs két egyforma gyerek, és módszer sem kinél mi válik be. És nem a püfölésre gondolok, tányértörésre a fejen. Nem tudom neked van-e gyereked, azt néztem van olyan aki még csak szeretne babát, de bölcsen osztja a tanácsokat.

Ez olyan, hogy nem mindegy elolvasni a szakácskönyvből a receptet, és tudni fejből, mert korántsem biztos, hogy meg is tudja főzni. Más az elmélet és más a gyakorlat.

Akinek már van gyereke és megtudta ezt oldani, hogy a fenekére sem kellett csapni gratulálok neki!

242. 731e5b9ffb (válaszként erre: 241. - Belladonna3)
2013. márc. 5. 14:31
Szerintem meg nincs kezelhetetlen gyerek, csak következetlen neveléssel, vagy a nevelés hiányával elrontott gyerek. Attól, hogy a gyerek ígyis-úgyis haragudni fog rám, még van különbség szerintem a verés és egyéb beszabályozás között. Azért pici gyerekekkel példálóztam, mert láttam már példát arra, hogy a rokon szülő olyanért ordibál a gyerekével, ami nem az ő hibája, elöl hagyják neki a tollat a gyerek meg nyilván használni fogja a falon. Ilyenkor a szülő nem magát ostorozza, hogy milyen feledékeny volt, hogy előtte hagyta, hanem a gyerekkel ordibál. Ez szerintem például egy nevelési hiba. Ha viszont egy 4 éves csinálja meg ugyanezt, aki tisztába van a tette súlyával, annak már persze jár a bünti. Ez a hajhúzásos módszer viszont nagyon tetszik:) Ugyanaz a rokon gyerek egy időben harapdálta a szüleit, fájt nekik, de azért nevettek rajta. Kérdem én, honnan tudná a gyerek, hogy az rossz, ha a pozitiv visszajelzést kapja? Lehet, hogy egy idő után már szeretetből harapott, mert látta, hogy ezzel teszi boldoggá a szülőket. Utána persze alig tudták róla leszoktatni és akkor már a csúnyán rászólás sem használt. Na, ez is a kövekezetlen nevelés mintapéldánya. Ami a hisztit illeti, szintén csak akkor csinálja a gyerek, ha már valaha bejött neki a dolog. Az a gyerek hamar belátja, hogy hisztivel nem ér el semmit, aki valóban nem ér el vele semmit. Ha a szülő csak egyszer is enged, nagyon nehezen lehet kezelni majd a következményeket. A gyerek nem hülye, nem produkálja magát teljesen feleslegesen. Az is elő szokott fordulni, hogy elesik a gyerek, először körbenéz, és csak akkor kezd el ordítani, ha van nézőközönség:) Akiket te boltban hisztizni és anyát kurvázni látsz, már merőben elrontott gyerekek. És nem azzal lettek elrontva, hogy nem kaptak pofont, hanem azzal, hogy anyuka többször a rövid távon könnyebbnek tűnő utat választva engedett már a hisztivel szemben.
241. belladonna3 (válaszként erre: 236. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 5. 11:12

Mindenkinek van egy teóriája,az enyém az,amit már alább ecseteltem.

Ki állapítja meg azt hogy mi a jó nevelés és mi nem az?

A jó nevelést az eredmények bizonyítják,nem maga a folyamat.

Vannak gyerekek akik értenek a szóból is,van amelyik a verésből sem,

de egy szülő nem attól lesz jó vagy rossz,hogy megkalapálja e a gyerekét

avagy inkább rojtosra pofázza a száját és megalkuszik a cél érdekében.

Mit gondolsz a gyerek számára mi a különbség a büntetések között?

Megmondom neked,SEMMI!Te csak azt hiszed jobb vagy,ha nem legyinted meg,hanem

helyette nem engeded elmenni egy hétig ide vagy oda,vagy nem engeded megnézni

a kedvenc filmjét,stb.. Ugyan olyan genya leszel a szemében,ez tuti!

Egyet lát csak:hogy korlátozod,megakadályozod mindenben,ugrálsz a fején mert

te vagy a felnőtt,na de jön még kutya a dérre?! :D

Mind addig genya leszel,amíg be nem nö a feje lágya és egy kis önismeretre

nem tesz szert.Sajna vannak akiknek soha nem lesz egy csepp önismeretük sem,

lásd murajat és a hozzá hasonlókat.Saját példámból kiindulva engem is

megegyengettek egy párszor,nem is esett jól akkor,volt minden az anyám,csak

szépasszony nem!De: késöbb beláttam hogy igenis hasznomra vált és meg is

köszöntem! Te itt pici gyerekekkel példálóztál,persze amíg a kis értelme nem

fejlődik ki,nem kell fegyelmezni de a tudtára lehet így is adni hogy nem helyes

amit csinál.Pl;amikor az enyém elkezdte húzni a hajam,én is meghúztam az övét,

volt nagy meglepi de megértette hogy fáj és nem szabad.

De kérdem én az hogy neveli a 4-5 éves gyerekét aki a bolt elött lemegy hídba

és teljes hangerövel kurvázza az anyját hogy neki márpedig KELL!! az a dolog. :-O

Anyuka meg lángvörös arccal porig égve de nagyon visszafogottan csitítgatja

a kis pondróját aki simán és bérmentve teljes eröbedobással gázol az anyja lelkébe,

nem éppen tudatlanul,mert már van némi sejtése arról,hogyan érheti el a

legrövidebb úton amit akar.Ott már nem csak tudat van,de rafinancia is.

Na én ezt a rafinanciát egy öszinte nyaklevessel gyógyítanám inkább,mint én

kössek ki elöbb-utóbb az elmeosztályon a sok elfojtás miatt..

A szent" anyukák meg csak álszentek és gondoljanak amit akarnak,ki nem sz.ja le?

Ezek nem merik bevallani még saját maguknak sem hogy emberböl vannak tele hibákkal..

Ja és abban egyet értek hogy a tiszteletet ki kell érdemelni.Az én anyám

egy egész életre való tiszteletet kiérdemelt,amikor saját vérén hordozott a szíve

alatt,fájdalommal,élete kockáztatásával életet adott nekem,

megvont magától dolgokat miattam,tönkre tette a testét,

lenullázta a lehetöségeit,a lehetöséget hogy élje világát ahogy neki tetszik és

sorolhatnám napestig mindazt a sok jót amit töle kaptam a veréseken kívül..

Örök hálám és tiszteletem érte,nem kevesebb függött tőle mint az életem!

Ja és hogy nem volt perfekt,tökéletes?Ki az?

2013. márc. 5. 11:11
öntömjénező
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook