Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kapom a kiemelt családi pótlékot és a rokkantsági járadékot, ha őstermelő leszek, akkor ezeket is hozzászámolják a jövedelmemhez? fórum

Kapom a kiemelt családi pótlékot és a rokkantsági járadékot, ha őstermelő leszek, akkor ezeket is hozzászámolják a jövedelmemhez? (tudásbázis kérdés)

2016. ápr. 17. 11:18

Drága kisfüles!



Szép napokat neked is!


Ne rugózz, pihenj, vállalj alkalmi munkát!


A pasi miért lakik veled?

2016. ápr. 17. 09:35

Sziasztok


Nagyon szép napokat,és nagyon szép estéket kívánok mindenkinek.Egy nagyon nagy kéréssel fordulok hozzátok.Miután édesanyám augusztus 21-én elhunyt,és az Ő nyugdíja több mint 58.000 forint volt,ezt az összeget valahogy pótolni kell.A párja ugyan itt lakik velem,de ő az összes jövedelmét italra,és az ital miatti adósságok törlesztésére költi.Az én pénzem nagyon kevés,összesen 66.000 forint,amiből csak a családi pótlék számít jövedelemnek.Most,arra gondoltam,hogy kiváltom,az őstermelői igazolványt,és zöldségeket,és baromfiakat fogok árulni.Most,azt szeretném tőletek megkérdezni,hogy a családi pótlékot,és a rokkantsági járadékot összevonják e az őstermelői tevékenységből származó összeggel?Ez nekem,azért nagyon fontos,mert az őstermelői tevékenységből származó jövedelem évi 600.000 forintig adómentes,de ha összevonják,akkor jóval több lesz a jövedelmem,mert a családi pótlékom,és a rokkantsági járadékom együttes évi összege,már most is meghaladja,a 600.000 forintot.Ha összevonják ezeket az összegeket,akkor mennyi adót kell fizetnem?Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook