Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A rokkantsági járadékot mikortól utalják a megállapítás után? fórum

A rokkantsági járadékot mikortól utalják a megállapítás után? (tudásbázis kérdés)


12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Sirga)
2022. jún. 2. 14:32
Megjött a határozat is.Visszamenőleg állapították meg.Akkor is 1 hónapot kell várnom?
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Sirga)
2022. jún. 1. 08:37
Járadék.De akkor valószínüleg keverte a válaszoló.
10. Sirga
2022. jún. 1. 06:39

Kb. egy hónap, mire pénzt látsz. Valóban, előbb még kapsz a nyugdíjbiztosítótól is egy határozatot.

Amit a többiek írnak, azt nem is értem. Hiszen a kérelem miatt volt a vizsgálat, ami során megállapították az egészségkárosodás mértékét. Nincs tennivalód.

Illetve a 9. hsz-hez: most az ellátás, vagy a járadék megítélésére adtál be kérelmet?

2022. máj. 31. 20:47
Rokkantsági járadék nem rokkantsági ellátás.
2022. máj. 31. 20:34
Kormányablakban biztos kaphatsz felvilágositást. Pontosan mit kell még tenned. Szerintem....
2022. máj. 31. 20:29
Már értelek.Azt gondoltad hogy szakértőhöz mentem csak és kérelem nélkül vagyok még.Valószinüleg a határozat késik még akkor.
2022. máj. 31. 20:27

"Nem akadálya a rokkantsági járadék megállapításának, ha az igénylő fogyatékossági támogatásban részesül, illetve, ha az igénylő után családi pótlékot folyósítanak, továbbá az sem, ha a kérelmező munkaviszonyban, egyéb munkavégzésre irányuló jogviszonyban áll."


Azt írják nem lenne akadály a munkaviszony se.Nem értem pontosan mit kérelmezzek még.Már elküldtem a kérelmet.Annak részeként állapították meg azt amit válaszként.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Elbb)
2022. máj. 31. 20:25
De hát már elküldtem minden iratot.Mit kérelmezzek ezen még?A kérelem része volt az hogy megállapítottak valamit.Most várjak még 38 napot a semmire?
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 31. 20:21

Nem küldik a pénzt azonnal.


Ha munkaviszonyod van, esetleg Tp-en vagy akkor azokat meg kell szüntetni.

A munkaviszonyt elég egy napra szüneteltetni, egy nap fizetés nélkülit kell kivenned.



Az, hogy megállapítottak 70 %-ot nem jogosít fel az ellátásra, meg kell lenni a meghatározott munkaviszonynak is. Nem azt állítom, hogy Neked nincs meg, csak többen nem tudják, hogy munkaviszonyhoz kötött.


70% az már komoly dolog, kívánom, hogy gyógyulj meg!

3. elbb
2022. máj. 31. 20:01

Ha még csak most kaptál határozatot az egészségkárosodás mértékéről, akkor a járadék megállapítását még kérelmezned kell.


[link]

2022. máj. 31. 19:59
Postás hozza.
2022. máj. 31. 19:57
Ma kaptam levelet ahol 70%-os egészségkárosodást ítéltek meg.Ezen a héten még küldhetik a pénzt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook