Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kancsalító macska fórum

Kancsalító macska (beszélgetős fórum)


11. New(l) (válaszként erre: 10. - Mézes-Krémes)
2020. nov. 27. 15:40

De jó, örülök, hogy magától rendbe jött! :)

Macskák rejtélyes lények, ki tudja mi volt ez nála.

10. Mézes-Krémes (válaszként erre: 4. - New(l))
2020. nov. 24. 17:11

Szia! Ígértem visszajelzést. :)

A saját dokinkhoz végül nem vittük vissza, mert ő telefonon azt mondta, hogy nem tud többet hozzá tenni a dologhoz szem ügyileg, és hogy szerinte semmi komoly dolog emögött nem állhat, meg hogy nyugodjak el, el fog múlni magától, stb.


Úgyhogy kértem időpontot Andi által ajánlott szemészhez, 6 nap mulvára kaptam. Csakhogy mire mentünk volna addigra teljesen elmúlt a szemtünete. Ráadásul kiderült hogy vele egy időben a szomszéd macskájának a szeme is ilyen volt, és neki is magától elmúlt... Így végül lemondtam az időpontot. Szép azóta is a szeme.


És még azóta is kicsit kedvesebb velünk, mint a megszokott. :D Ki tudja, tán öregszik ő is, nem? :D

9. Mézes-Krémes (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2020. nov. 13. 08:54

Köszi Andiiii, na ezt nem is tudtam. :)

Még futunk egy kört a saját dokinknál, megnézzük hogy mire jut, vagy mit csinál.


Aztán ha nem megyünk semmire akkor átvisszük oda... A te ajánlásodban még sosem csalódtam semmi kapcsán!

8. Mézes-Krémes (válaszként erre: 7. - New(l))
2020. nov. 13. 08:53

Mindkettő egyszerre csúszkál. Mire gondolsz? Na most úgy gúglizok! :D


Mindig szokott kedveskedni nekünk, viszont most az elmúlt pár hétben látványosan többször teszi azt, és több ideig is marad a közelünkben vagy kézben. De nem hiszem hogy fájdalom miatt tenné, mert nem gubbaszt, hanem teljesen "lelazul" a társaságunkban.

7. New(l) (válaszként erre: 5. - Mézes-Krémes)
2020. nov. 13. 08:42

Ó, ez mondjuk így tényleg elég drasztikus változás.

Most nem írom le, a hirtelen jött kedvesség vélt vagy valós okait, mert csak megijesztenélek, amire semmi szükség.

Egyik szeme csúszkál csak be?

6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Mézes-Krémes)
2020. nov. 13. 08:41

Nálatok a kerületben van kifejezetten szemészet is, én is oda vittem Athost, amikor szemészeti problémánk volt.

[link]

5. Mézes-Krémes (válaszként erre: 4. - New(l))
2020. nov. 13. 08:39

Köszi szépen. :) Hát én is kíváncsi leszek... Majd megírom.


Én akkor is azt gondolom hogy valami bajság mindenképpen van. 9 éve alatt egyszer sem volt ilyen a szeme, és most egyik napról a másikra minden estére így áll, mint egy debilnek! Valami oka biztosan van, ez nem véletlen.


A viselkedése talán annyiban változott az utóbbi időben, hogy sokkal kedvesebb lett. Többször jön az ölünkbe, többször kéreckedik kézbe, és sokkal kevesebbszer fúj meg morog. Alapból is szokott bújni persze, de ő inkább antiszociális.


Hát nem tudom.

4. New(l) (válaszként erre: 3. - Mézes-Krémes)
2020. nov. 13. 08:34

Bocsi akkor, de sosem hallottam még harmadik szemnek hívni. :)

Ha teljesen normálisan viselkedik, akkor talán nincs baj, de teljesen átérzem, engem is nagyon szorongat, ha a nyuszinak vagy a cicáknak valami bajuk van. Hál istennek nem betegesek, de minden eltérésre odafigyelek, már csak azért is, hogy legközelebb tudjuk, a jelenség normális.

Gyógyulást a macsnak, kíváncsi vagyok mit mond majd a doki!

3. Mézes-Krémes (válaszként erre: 2. - New(l))
2020. nov. 13. 08:29

A szeme sarkában lévő kis hártyára gondoltam. Az orvos azt harmadik szemnek hívta, és a neten is annak olvastam több helyen is. De lehet, hogy több neve is van, nem tudom. :D A doki azt mondta, hogy kötőhártyagyulladás tipikus tünete ez, és hogy rosszabbul néz ki mint ami valójában van.


Mindkét szeme becsúszik középre, kancsalkázik és az a hártya előjön neki mindkét oldalon.


Egy 9 éves kandúr, az anya fajtiszta szibériai apa játszótéri keverék. Soha az életben eddig ilyet nem produkált a szeme.


A járása teljesen rendben van, nem látom bizonytalannak. Tájékozódik is, a héten 4 patkányt is hozott haza az örömünkre. :D Nem hiszem hogy lenne koordinációs gond, mert akkor nem lenne ilyen bőséges a "termés". Az étvágya is oké, eszik rendesen, bújik, dorombol, nem gubbaszt. Szóval bízom benne, hogy olyan túl nagy baja nincsen, de akkor is nagyon aggaszt, mert ez egyik napról a másikra tök új dolog.

2. New(l) (válaszként erre: 1. - Mézes-Krémes)
2020. nov. 13. 08:15

Ööö, mármint hogy mi esett neki előre? :))

A második szemhéjára gondoltál, ha minden igaz. ;)

Doki nem mondott semmit a kancsalságra?

Amikor kancsika hogyan mozog? Bizonytalanná válik, vagy ugyanúgy tud tájékozódni? Csak az egyik szeme csúszik be?

Az jutott még eszembe, hogy milyen típusú cicád van? Mert

vannak bizonyos fajták (pl. sziámi), akik hajlamosak kancsalságra.

2020. nov. 13. 08:02

Sziasztok! Macskásoktól szeretnék kérdezni, ti tapasztalatok már ilyesmit?


Kb. egy hete történt meg először, hogy a macskám bekancsalított és előre esett a harmadik szeme. Egyből dokihoz is vittük, aki azt mondta, hogy kötőhártya gyulladása van. Ezzel egy időben volt egy kis seb a homlokán, állítólag abból dörgölhette bele a bacikat a szemébe.


Szóóóóval, kapott szurit, és 5 napon át antibiotikumot adtunk neki, illetve napi 2x cseppet a szemébe. De valójában semmit nem javult a helyzet.


Ami viszont érdekes, hogy időről időre változik a szeme. Reggelente szinte tökéletes, estére már teljesen kancsal. A google-be a gyulladáson túl szinte semmit nem találtam ezzel kapcsolatban. Valaha valamelyikőtök tapasztalt már ilyesmit? Szerintem nem kötőhártyagyulladás van.


Ja, amúgy ma megint visszük dokihoz, mielőtt kapnék némi savazást!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook