Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kamatadó fórum

Kamatadó (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kamatadó

19. nefis
2006. aug. 29. 08:31

<b>Kamatadó</b>


Nagyságrendekkel megnövekedhet az éven túli lekötött betétben tartott pénz a magyarországi hitelintézeteknél a kamatadó szeptemberi megemelése nyomán, így a jogszabályváltozás kiváló forrásszerzési lehetőséget is jelent az érintetteknek - legalábbis erre engednek következtetni a Magyar Nemzeti Bank (MNB) vonatkozó statisztikái.


Az MNB adatai szerint június végén alig több mint háromszázmilliárd forintot tartottak éven túli futamidőre lekötött betétben a háztartások, ami a 4250 milliárdos összállomány alig 7,5 százalékának felel meg. Érdekes ugyanakkor, hogy az éven túli betétekben tartott pénz nagyobb részét két évnél is hosszabb időre kötötték le az érintettek: csaknem 250 milliárd forint pihen 24 hónapnál nagyobb futamidejű betétben. Ennek megfelelően az egy éven túli, de két évet nem meghaladó futamidejű betétek nem egészen hetvenmilliárdos állománya néhány hét alatt a többszörösére duzzadhat, hiszen a bankok kedvezményes ajánlatainak többsége ebbe a sávba esik. Az éven belüli lekötések eddigi dominanciája persze nyomot hagyott az árazáson is: a jegybank adatai szerint az átlagkamatok ezeknél régóta érezhetően magasabbak, mint az éven túli konstrukcióknál. A kamatadó hajrája ugyanakkor nyomot hagyhat a hozamszintek alakulásán is, bár ez csak a bő egy hónap múlva megjelenő, augusztusi statisztikákon látszik majd.


A komolyabb mértékű átcsoportosítás lehetőségét növeli, hogy a hazai bankok óriási érdeklődésről számoltak be a kamatadó felemelése kapcsán, és többen - így például az Erste, a CIB és a Budapest Bank - már a hoszszabbított nyitva tartás eszközét is bevetették. Az éven túli betétek arányának alakulása szempontjából sokat mond az is, hogy Katona József, a Raiffeisen Bank vezérigazgató-helyettese a múlt héten közölte: a lekötött betéteken belül eddig nem érte el a 10 százalékot az éven túli lekötések aránya a hitelintézetnél, viszont ez az arány mára 20 százalék körül mozog. Az MKB Bank tegnapi közlése szerint augusztus 31-ig fiókjaiban "gyorsítósávot" üzemeltet a kamatadó-bevezetés előtt befektetéseikre megfelelő megoldást kereső ügyfelek részére: ezt azt jelenti, hogy a pénzintézet személyes tanácsadói az MKB által forgalmazott termékek közül segítenek kiválasztani az ügyfél számára legmegfelelőbb megtakarítási formát. Fontos tudni, hogy a kínálati portfólió napról napra szűkül - hívta fel a figyelmet Ákos Tamás, az MKB Bank ügyvezető igazgatója. Bár a betéti termékeknél jövő csütörtöki lekötéssel még adott a lehetőség a kamatadó elkerülésére, a külföldi befektetési alapok jegyeit például utoljára augusztus 25-én, pénteken lehet adómentesen megvásárolni.


Célunk az, hogy ügyfeleink számára a legmegfelelőbb megtakarítási lehetőséget ajánlhassuk, ám ehhez - így, az utolsó hét hajrája előtt - viszonylag gyors döntésre van szükség - mondja Ákos Tamás. VG


Forrás: Világgazdaság

18. Hoxa
2006. aug. 14. 16:28

Baromi mérges vagyok. Nyitottunk Benjinek egy bankszámlát (nem start, mert az nem tetszik, szerintem jó nagy átverés) és szegény 5 hónapos kisfiam "bevételei" is adózni fognak. RÖHEJ! Jó tudom, mások ide mentenék a nagy vagyonokat, ha nem így lenne, de akkor is.


Szomorú, hogy a kisfiamtól vesz el az állam.

17. Rekus (válaszként erre: 12. - Molntak)
2006. aug. 14. 14:10
A szept 1. előtt megkötött biztosításokra nem vonatkozik kamatadó. Sőt ha van a biztosításhoz tartozó un. taktikai számlád arra is lehet bepakolni, kivenni kamatadó mentesen. (Csak itt meg 2-5 százalékot levonnak a pénzedből berakáskor, úgyhogy rövidtávon nem éri meg, csak 2-3 év távlatában.)
2006. aug. 13. 23:00
Még jó hogy a babakötvényt és a kiegészítesként befizetett osszeget/évi 120EFT/ nem érinti a kamatadó.Jól értettem azt írták??
15. emagdi
2006. aug. 11. 14:03
nyugdíj-féle dolgok azért gázak szeirntem, mert mire mi eljutunk odáig, minimum 80 év lesz a korhatár, szóval tartok tőle mi már nem leszünk nyugdíjasok, vagy csak az elfekvőben:((((
14. emagdi
2006. aug. 11. 14:02
még a befektetési alapok is megfontolandók szept 1 előtt....
13. Jay néni (válaszként erre: 12. - Molntak)
2006. aug. 11. 13:22

A két kivétel amibe befektetheted, szept 1 utáns:

- lakáskassza

- nyugdíjelőtakarékosság (önkéntes magánnyugdíjpénztár)


Ami szept. 1. előtt lett befektetve arra nem fizetsz kamatadót, még akkor sem ha 10 év mulva veszed ki (gondolom nem most akarsz biztosítást kötni hanem már van).

Remélem ezt nem változtatják majd meg időközben a kötsögök.

2006. aug. 11. 13:03

Jay néni!

Jól értettem a cikkben, hogy a biztosításokra is vonatkozik a dolog???

Az élet biztosításokra??? Akkor lehet érdemesebb lenne kivenni onnan is a lóvét és lekötni szept 1 előtt???

2006. aug. 9. 15:24

Hát tudjátok, amennyit nekem a folyószámlám kamatozik... Kiszámoltam, az első havi gigantikus, államkasszába befolyó összeg részemről kb. 3 forint lesz, ezt konkrétan költsék valami szépre. :(((((((

Az bánt csak, hogy ez aljas dolog, miközben minimális kamatokkal használják a pénzedet (egyes bankok 0,4%-os kamatot adnak pl.).

10. Jay néni (válaszként erre: 7. - B86604741e)
2006. aug. 9. 13:24

Amikor a kamatot jóváírják a számládon a bank automatice vonni fogja a lovét.


De ha mondjuk úgy van a havi lekötésed, hogy aug. 29. - szept 29., akkor csak a következőből.

9. Jay néni (válaszként erre: 7. - B86604741e)
2006. aug. 9. 13:21
Igen.
8. Jay néni (válaszként erre: 6. - 0186e585f7)
2006. aug. 9. 13:20

Ne álmodozz! :))))

Olyat úgysem csinálnak ami nekünk is jó! :))))))

2006. aug. 9. 13:20
Ha 1 havi, havonta újra automatikusan lekötődő betétem van, akkor szeptemberben már adózom?
6. 0186e585f7 (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2006. aug. 9. 12:58
Köszönöm szépen a válaszod. tényleg ha ezt bevezetik akkor a kamat is magasabb lesz?(ne legyek ennyire naív?).
5. emagdi (válaszként erre: 4. - 0186e585f7)
2006. aug. 9. 12:54
amit még augusztusban lekötsz arra nem lesz kamatadó, utána viszont már igen... tehát a 6% 20%-ával még támogatod a költségvetést
2006. aug. 9. 12:52
Mi a betétünket 6%-ra tettük be, ezt még megakarják adóztatni? a végén még mi fizetünk, hogy zavartuk a bankot a pénzünkkel?
2006. aug. 9. 11:14

igen, ez engem is kiakasztott, már egy éve is amikor először elkezdték pedzegetni a dolgot.

elvileg mindenki a leadózott jövedelmét teszi a bankba, az után kap kamatot, és még annak a 20%-át is lenyúlják... nagyon :((((((((

2. Hoxa
2006. aug. 9. 10:59

Ezen nem kicsit vagyok kiakadva.

MA már nem olyan nagy összeget hoz a kisembernek a lekötött betétje, de még abból is elvisznek adóba.

Érdekes, hogy a már megadóztatott pénzem újra adózik.

Lehet, hogy a kispárnába kellene inkább varrni a megtakarítást, mint régen!

1. Jay
2006. aug. 8. 10:35
2006.09.01-től a kamatjövedelmek után adót kell fizetni. Az adó a kamat 20 százaléka, nyereménybetétek esetén a nyeremény piaci értékének 25 százaléka.
Tehát szeptembertől ez is a zsebünkre megy. Azért nem biztos hogy a pénzünket a párna alatt kell tartani.

Ugrás a teljes írásra: Kamatadó

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook