Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kamasz nevelése fórum

Kamasz nevelése (beszélgetős fórum)

2010. aug. 19. 19:27
az én lányom még csak 12,de mikor elkezdődött a nyári szünet minden reggel ki sminkelte magát mert szerinte karikás a szeme.aztán megelégeltem.mondtam neki ez így nem lesz jó mert majd megbosszulja az arca.úgy néz ki megértette mert nem nyúlt hozzá azóta sem.most pl.cipőt vettünk,de nem igazán tetszett a választása de mivel ő közel sem olyan cipőt akart venni mint én így megvettük neki amit kiválasztott.és most boldog.a körömlakkot viszont nem tiltom neki csak az az átkozott fekete szín ne lenne a kedvence.nekem legalábbis nem tetszik.Különösebb bajom nincs vele.:)
2010. ápr. 19. 08:30

Tigris, nem irigyellek. Bár nincs lányom, de vannak ismerőseim akik szintén ilyenekről mesélnek. :S Egyik barátnőm ő kompromisszumot kötött a lányával, hogy megengedte a sminket és a műkörmöt, de csak szolidan, ezek után ultimátumot adott, hogy vagy elfogadja ezt, vagy pedig megtiltja a keveset is. Nem tetszett neki, de elfogadta. Azt nem mondom, hogy teljes a béke, de nyugodtabb a légkör ;)

Sajnos a mai világ ilyen. Túl gyorsan "nőnek" fel a gyerekek.

2010. ápr. 13. 10:43
Sziasztok.Én is hozzászólnék a témához.Hát én benne vagyok a szószban rendesen.Van egy 15 éves fiam,ő kollégista,vele különösebben nincs problémám jól tanul kicsit keménykedik,de próbálom letörögetni a szarvait,általában sikerrel.Nála nem igazán volt kamaszkori lázadás.Na a lányom más tészta.Ő most nyolcadikos,Fél évvel ezelőttig kitűnő tanuló értelmes gyerek volt,most meg mint akinek elment az esze.Nem tanul,felesel,állandóan csak a tükör előtt áll.Napi szinten megy itthon a veszekedés,hogy nem akarom megengedni a műkörmöt,10 centis miniszoknyát,magassarku cipőt,erős sminket. Az a baj,hogy egyes szülők megengedik a lányaiknak,hogy úgy járjanak iskolába,mintha az út szélén dolgoznának,és miután ezek a lányok a példaképek,a mi életünket keserítik meg.Ti mit gondoltok erről?Lehet,hogy én vagyok az elmaradott?Teljesen el vagyok keseredve.Lassan a saját lányom az ellenségének tekint,akinek élvezet állandóan őt piszkálni.
5. Hodosil (válaszként erre: 3. - 48f0ed6e16)
2010. ápr. 13. 10:07
Teljesen egyetértek veled "ágneca". én úgy gondolom, valahol ott ronthattam el, hogy nem voltam elég következetes. Nem mondom, hogy rosszak a gyerekeim, de önfejűek. Leginkább a lányommal vannak most gondjaim, 18 éves. Úgy gondolja, hogy már teljesen felnőtt így tehát kritikával illethet.
2010. márc. 24. 15:05

Nekem még "csak" 7 éves a fiam, nem mondható, hogy kamaszodik, de úgy veszem észre, hogy elkezdett flegmáskodni, ellenkezni velem. Szeretném jól kezelni majd a kamaszkori lázadásokat. Szivesen olvasom a többi hozzászólót ki milyen gyakorlati lépéseket ajánl.

Az arany középutat szeretném megtartani, bár úgy érzem néha túl szigorú vagyok vele, félek később visszaüt. De ha még ráhagyom, attól tartok a fejemre nő. Ti hogyan találjátok meg a közöshangot?

2010. márc. 5. 17:56

Szia! Egyet értek veled! Mikor a hármasikreim tizenévesek lettek, az volt a család legviharosabb időszaka. Voltak olyan órák, napok, amikor annyira el voltam keseredve, hogy teljesen tehetetlennek éreztem magamat. Ha nem lett volna mellettem a férjem, akivel szorosan támogattuk egymást ez idő alatt, akkor talán nem tudtam volna megfelelni a kamaszkor kihívásainak. El kellett fogadnunk, hogy a serdülő gyermekeink már nem gyerekek, de még nem is felnőttek és a szereppróbálgatások korát élik. Rájöttünk, hogy nekünk is változnunk kell, mert ha csak folyamatosan irányítani akarjuk őket, akkor befolyásunk meggyengül és a kapcsolat megromlik. Nehéz volt elfogadnunk, hogy vannak titkaik, hogy egyszer érzékenyek, egyszer lobbanékonyak, hogy lázadnak, hogy a barátok fontosabbak a családnál, hogy már nem apa és anya a példakép, hogy egyre jobban szeretnek egyedül lenni, hogy értékrendszerűk szélsőséges lett, hogy szinte mindent ki akarnak próbálni a „jót” és a „rosszat” is… stb. Szerencsére gyorsan „lefutott” ez a kritikus időszak és helyreállt a rend. Nem könnyű, de bízni kell magunkban, hogy a megfelelő értékeket adtuk át a gyerekeknek és jó esély van arra, hogy az átmeneti időszak után ők is ezeket a normákat fogja követni.

Sokat segíthet a komoly beszélgetés (de nem a fejmosás), továbbá a humor. Fontos még, hogy tartsuk tiszteletben! Ne kutakodjunk a holmijaiban, ne ellenőrizgessük, ne zaklassuk felesleges kérdésekkel és ne fékezzük az önállósodásukat. Adódnak olyan helyzetek, amikor azonban kilátásba kell helyezni a következményeket, mert nem tartották be a család játékszabályait.

2010. márc. 5. 12:14

Nekem 13 éves fiam van. Igyekszem mindíg ésszerű és logikus magyarázatot adni arra,hogy miért nem szabad mindent megtennie amit akar.

Tegnap a cigi, a lopás, és a lányok volt a téma.

Jókat nevettünk beszélgetés közben.Szereti,ha a saját tapasztalataimat is elmondom.

2010. márc. 5. 12:02

Mint tudjuk "kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond". ahogy a mondás szól.

Szeretnék ilyen témákról is értekezni veletek. 3 kamasz gyerekem van. Idegörlő néha. Nem könnyű őket helyes útra terelni. Folyton csak a saját fejükre hallgatnak, még akkor is mikor bevallják, tudják, hogy igazam van.


Ki hogyan oldja ezt meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook