Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jövő évi adókedvezmény a gyerekeseknek? fórum

Jövő évi adókedvezmény a gyerekeseknek? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2010. okt. 17. 13:30

lehet hogy nem jól értelmezem de én így vettem ki:


-aki minimálos és nincs gyereke az rosszabbul jár(kevesebb az alanyi jogon járó adókedvezmény)


-aki többet keres a minimálnál annyival hogy már a 36%-os kulccsal is adózott(asszem évi 1900000.-fölött),az jobban jár mivel csak 16%-os kulcs lesz


-1 és 2 gyereknél havonta gyerekenként kb 10000.-el lehet többet hazavinni,de csak annak akinek van ennyi befizetett adója havonta


-3 és több gyereknél havonta kb 90-el lehet többet hazavinni,itt is áll hogy csak akkor ha van ennyi befizetett adó havonta



-tehát legjobban a minimum 3 gyerekes,minimálnál jobban keresők járnak(nem fognak adót fizetni,megkapják fiziben amit eddig levontak)

2010. okt. 17. 12:49
Ahogy olvasgatok a neten a 3 gyerekesek járnak a legjobban,de szerintem nem fog több gyerek születni,hisz el is kell tartani őket....
2010. okt. 17. 12:29
Kár hogy nem adtak le a tv ben egy konkrét példát hogy pl. aki most minimálbéres az jövőre mennyivel vihet haza többet 1, 2 illetve 3 gyerek esetén.
2010. okt. 17. 11:34

Hát én is értetlenül hallgattam, nekem az ugrott be, hogy ezeket a kedvezményeket megint nem sokan fogják tudni kihasználni, mert annyit sem keresnek mint ezek az összegek.

Mondjuk én azt hallottam hogy 1-2 gyerekeseknél 10 ezer Ft-tal több lesz a nettó, a fölött meg 90 ezer Ft-tal? Annyit nem is keresek...

2010. okt. 17. 11:09
Nem csak Te vagy hülye hozzá,én sem értem:)
2010. okt. 17. 10:48

A javaslat szerint egy és két eltartott esetén 62 500 forintot, három vagy több eltartott esetén 206 250 forintot le lehet vonni havonta és eltartottanként az adóalapból.


Ezt magyarázza valaki el nekem legyen szíves, lehet, hogy csak én vagyok hülye hozzá.

2010. okt. 17. 10:47
Jövő évi adókedvezmény a gyerekeseknek?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook