Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jövő évi adókedvezmény a gyerekeseknek? fórum

Jövő évi adókedvezmény a gyerekeseknek? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2010. okt. 26. 11:34
Én is beírtam és mindenhol az jön ki, hogy rosszabbul járunk pár ezer forinttal. Pedig van két kiskorú gyerek is... na, ennyit a családi adózásról és kedvezményről.
36. Tina87 (válaszként erre: 33. - Gummy)
2010. okt. 26. 11:30

Beírtam és az összeg nem változott, se rosszul se jobban nem járok :S


Köszi állam :(

2010. okt. 25. 11:52
Nagyon jó ez az új rendszer, főleg ha valóban bevezetésre kerül. Lesz miből finanszírozni a jól keresők további plussz pénzét, mivel igen sokan leszünk, akiktől el lehet vonni ezt. :-(((
34. globus (válaszként erre: 33. - Gummy)
2010. okt. 25. 08:21

Ez klassz :)

8 gyerekkel lenne a havi bértöbbletünk 3060 Ft.

7-nél 1460, e gyerekszám alatt nincs jelölve.

Sanda gyanúm, hogy az egész cirkusz csak a fizetések lefaragásáról szól, igazából gyerekhez nincs köze.

33. Gummy
2010. okt. 25. 08:08

[link]


Itt van egy jó kis kalkulátor, szerintem.

32. Tina87 (válaszként erre: 31. - Sajert)
2010. okt. 24. 21:59
70 ezer alatt van a bruttóm, nincs meg a 10 ezres adóm nem attól függ kapom e?
31. sajert (válaszként erre: 29. - Tina87)
2010. okt. 24. 21:11
Ez nem munkaidőtől függ, hanem jövedelemtől.
30. globus
2010. okt. 24. 20:54

Egy kalkulátor...

[link]

29. Tina87
2010. okt. 23. 15:13
Ha én részmunkaidős vagyok nekem nem is jár semmi majd?Pedig egyedül nevelem a lánykámat :(((
2010. okt. 18. 09:55

A gondolat nem lenne rossz, csak a kivitelezés sántít. Abszolút nincsenek meg a feltételei ennek.

Az mindenképpen jó, hogy ezzel vissza akarják terelni az embereket a munkavégzéshez, ösztönözni akarják a gyermekvállalásra. Csakhogy nincsenek munkahelyek, aki dolgozik az pedig kevés kivétellel jócskán az érvényesíthető összeghatárok alatt keres.

Mi, mint az előző hsz.-ban leírtam, kicsit jobban jártunk, de ezt is csak úgy, hogy mindketten folyamatos szolgálatot ellátó mhelyen 12 órában dolgozunk, tehát pótlékaink vannak, amik emelik a bruttót. Ha napi nyolc órások lennénk, akkor jó ha talán felét tudnánk a kedvezménynek érvényesíteni az alapbéreink után.

Ha

2010. okt. 18. 09:09
Jav: nem azt mondta..
2010. okt. 18. 09:08

Szuperbruttó megmarad.

És elég vicces vot, ahogy a "szakértő" beszélt tegnap, hogy majd a min.béresek magasabb jövedelemre jelentik be magukat. Na azt mondta, hogy a vállalkozók, hanem hogy mindenki.

Menj már oda, és mond meg a főnöködnek, hogy én holnaptól magasabb béren jelentem be magam kérem szépen....:)))

25. sajert (válaszként erre: 23. - Nusika74)
2010. okt. 18. 09:01

De, adózik. 63.000Ft-ig nem adózik (adójóváírás miatt), fölötte igen. A minimálbér 73.500Ft, a szakképzett minimálbér pedig 89.500Ft. Ugye ezt még 27%-kal növelni kell (szuperbruttó). Nem tudom eltörlik a szuperbruttót?


Mondjuk én mindig azt mondtam, hogy az az igaz, ami már érvényes törvényben benne van - mondjuk mostanába még az se, mert visszamenőleges hatállyal hoznak törvényeket, illetve törölnek el :-(.


Ma reggel hallottam a reggeli Tényekben, hogy valami főokos mondta, hogy a vállalkozók se minimálbéresek lesznek ettől, hanem majd többre jelentik be magukat, hogy az adókedvezményt megkaphassák. Ezt el ne higyjétek :-). Már most is SZJA-t többet fizetnek a minimálbérük után, mint ami az egy gyerek utáni kedvezmény jár :-)), a két három stb... után meg ha igénybe akarják majd teszem azt venni, akkor jóval több járulékot kell befizetniük, mint a kedvezmény. Magyarán nem éri meg a minimálbéres vállalkozónak. CSAK önmagában ezért nem fognak emelni maguknak vállalkozói kivétet :-)).

2010. okt. 18. 08:40

Sziasztok!

Mi most talán egy rövid ideig jobban járunk, hangsúlyozom nem jól, csak jobban.

Érvényesíteni tudjuk a két gyerek után járó adókedvezményt teljes mértékben.

Ugye jól olvastam, hogy ez megosztható lesz?

Tehát az egyik gyerek után a férjem, a másik után én tudom érvényesíteni?

2010. okt. 18. 00:23
Bocsi minimálbérből nem adózik!
22. Nusika74 (válaszként erre: 14. - Martin3)
2010. okt. 18. 00:14
Sajnos nem a munkavállaló dönti el hogy milyen összegről legyen bejelentve !Ha tetszik jó,ha nem viszlát,és ezért sokan nem tudják majd igénybe venni az adókedvezményt!Sokan csak egy picivel kapnak többet mint a minimálbér,mások meg ahogy írod 5X annyit és minimálbérből adózik.Nem lehet úgy megoldani hogy mindenki jól járjon :(
21. 1eb84e4bad (válaszként erre: 2. - 9e63bb23cd)
2010. okt. 17. 23:42
ez azt jelenti, hog ha pl. 300ezer a kereseted, akkor nem 300ezer után fizeted az adót, hanem 237.500 után.
20. zsanci79 (válaszként erre: 17. - Globus)
2010. okt. 17. 22:09

Ez is igaz!

Remélem azért a 40 év munkaviszony utáni nyugdíj legalább megmarad...Akkor tán nekem is könnyebb lenne, nem kéne távol lenni a munkahelytől, ha a gyerek beteg, stb,

19. sajert (válaszként erre: 17. - Globus)
2010. okt. 17. 21:52

Igen, a mostani huszas meg az ötvenes korosztály van a legrosszabb helyzetben. A huszasok, mert még nem szültek, az ötveneseknek meg már nagyok a gyerekei. Velük a kutya nem törődik. Tényleg mindig a gyerekesek meg a nyugdíjasok a kedvezményezettek. Az aktív, gyerek nélküli emberek meg le vannak tojva - már bocs.

Nekem csak egy gyerekem van - és marad is, pedig nagyon szerettünk volna még egyet. Még van hat évem visszamenn a klinikára, addig még hátha változik a helyzetünk :-)).

18. sajert (válaszként erre: 15. - Zsanci79)
2010. okt. 17. 21:47
Átlagbéres emberrel még én se találkoztam, átlagos beosztottként, még itt Pesten sem :-)). Az igazgatók meg mind átlag fölött, szorozva hárommal-néggyel :-))).
17. globus (válaszként erre: 13. - Zsanci79)
2010. okt. 17. 21:40

Sajnos, negyven év fölöttiek szopóágon vannak, mert ők azok, akik kitaníttattak gyerekeket támogatások nélkül, éppen kilábaltak belőle, orruk előtt felcsapták a nyugdíjkorhatárt, és eddigi nyugdíjmegtakarításuk után csókot inthetnek.

Kompenzálásul max. jó egészséget kívánhatunk nekik...

:(

16. sajert (válaszként erre: 14. - Martin3)
2010. okt. 17. 21:39

Én teljesen megértem amit írsz :-)). Akik rendesen be vannak jelentve, és van egy pár gyerekük, azok jól fognak járni (pár százezer ember). Én is ismerek egy párat közülük.



Csakhogy az írásodból azt érzem ki, hogy aki minimálbérre van bejelente, az önként teszi. Hidd el, hogy az nem úgy van, hogy a munkavállaló könyörög, hogy csak minimálbéres legyen. Egyátalán örül, ha BEJELENTIK. Sőt, már annak is örülni kell, ha 8 órára, nem négyre (természetesen nem négy óra a napi munka, hanem 10-12!!)! Ez a mai magyar valóság. A munkaügyi felügyelőség TUDJA, de tenni nem tud ellene semmit, max. pár milliós bírság. Lecseng az ellenőrzés, utána megy minden a régiben.

A vállalkozó meg mellényzsebből kifizeti.

A férjem is minimálbérrel van bejelentve, de haladás, már 8 órás :-)). Évekig csak 4 órásra volt, mondták, ha a kezébe kapott 80eFt-ból kifizeti a 4 és a 8 órás közti különbséget, akkor bejelentik 8-ra!!. A múlt havi fizuja - kézbe -90eFt volt, nem több százezer.


Bocsi, hogy hosszú lett, csak egy kicsit meg akartalak ismertetni a valósággal :-)).

2010. okt. 17. 21:32

Én örülök az örömödnek, biztosan azért vállaltatok négy babát is, mert el tudjátok tartanai, hisz nem segélyből éltek.

Sajnos erre mifelénk (Tolna Baranya Somogy)lehetetlen normális fizetést kapni. Én pl bruttó 110-et keresek egy multi cégnél, és tudod, összetehetem a két kezem, hogy ilyen jól keresek errefelé...Én mindíg csak lesek, hogy anyám, mekkorák az átlgfizetések! de örülnék, ha nekem annyi lenne! A mi megyénk Tolna, hátulról a 3. a megyék sorrendjében a fizetések tekintetében. Ha nem lenne Paks, akkor utolsók lennénk. Asszem ezzel mindent elmondtam....és én baromira nem örülök, mert úgy veszem észre, hogy mindenki csak a minimálbéresekkel, és a 36%-osokkal foglalkozik, pont a tisztességesen dolgozó átlag alatti, de min.bér felettiekkel nem. És mindíg ők húzzák a rövidebbet! Pedig ők sem segélyért vállaltak gyereket, mint ahogy én sem, és nem ötöt hatot, hanem egyet, vagy kettőt, és a normális bér felénk csak ennyit jelent.

2010. okt. 17. 20:42

bocs, látom itt mindenki csak "mérgelődik", én viszont baromira örülök ennek az új gyerekes adókedvezménynek! végre az kap több pénzt, aki nem a segélyért szült, hanem dolgozik, és nem feketeén, hanem normásis bérre van bejelentve(és nem pl minimálbérre, holott 5x annyit keres..)

Mi baromi jól fogunk járni, mert férjemtől eddig 36%-ot vontak, így most csak 16%-ot, ráadásul 4 kisbabánk van, így alig fog adót fizetni. NA végre, a középosztály is talán megerősödhet anyagilag....bocsi, de én annyira örülök!:)

és ne higgyjétek, hogy eddig olyan baromi jól keresett volna, egy magáncégnél többet keresnek Pesten, de így végre kb annyit fog ő is kapni..

szerintem azért sokan fellélegezhetnek, hogy igenis jobban fognak járni.

13. zsanci79 (válaszként erre: 12. - 111e183830)
2010. okt. 17. 16:56

Szegény anyám...felnevelt két gyereket, tragédiák sora történt, nyugdíj előtt áll, 40 éve fizikai munkát végez, a kis nettó 70 párezréből megint tőle vesznek el....Bocs, tudom mindenkinek a saját baja a legnagyobb, de akkor is ez olyan igazságtalan.

Apropó, azt is megszavazzák tényleg, hogy GYES mellett nem lehet majd 8 órában dolgozni? Akkor pont velem ba...nak ki. Számítottam arra a kis plusz forintra 1 évig, de gondolom majd pont ez kell a költségvetési hiányhoz. Sokan magánbölcsit fizetnek belőle, hogy tudjanak dolgozni, ugyanis nincs bölcsihely. De az okosok mindent jobban tudnak na nem is megyek tovább bele, mert csak felcseszem az agyam

12. 111e183830 (válaszként erre: 9. - Zsanci79)
2010. okt. 17. 15:57

az én értelmezésem szerint(majd a nálam jobban hozzá értők jövő héten megmondják)kevesebb adókedvezményt kapsz tehát több adót fizetsz és kevesebb lesz a fizid 2-3 ezerrel----ha nincs gyereked,

ha van gyereked akkor igen,megkapod azt a 8 ezret,de szintén bejátszik a kevesebb adókedvezmény,tehát kb 5 ezerrel kapsz többet

11. 111e183830 (válaszként erre: 10. - Egypt)
2010. okt. 17. 15:54

ezt rosszul tudod

van egy határ(asszem évi brutto 4400000.-)ami fölött egy fillér adókedvezmény se érvényesíthető,akárhány gyerek van

gondolom ennél is lesz határ

10. egypt (válaszként erre: 9. - Zsanci79)
2010. okt. 17. 13:56
Én sosem értettem, miért kizárólag a gyerekek számához kötik, az miért nem számít, kinek mennyi a jövedelme? Aki kőgazdag, annak minek bármiféle kedvezmény? És aki többet keres, az jár a legjobban megint.
9. zsanci79 (válaszként erre: 7. - 111e183830)
2010. okt. 17. 13:50

Tehát ha én most adókedvezmény igénybevétele mellet fizetek mondjuk 8 ezer Ft SZJA-t, akkor 8 ezerrel fogok többet keresni, ugye?

Hát ezért mondtam, hogy nem mindenki fogja tudni kihasználni. Ki az aki havi 90 ezret fizet SZJA-t? Az mennyit keres?????? Annak ugyan nem kell támogatás.

És azt is megcsinálhatták volna, hogy ez egyedül nevelők kicsit többet kapjanak. családi p. is csak 900 Ft--tal több.

Tudom, sokan visszaélnének vele...

2010. okt. 17. 13:32
ezt a 62500-at és a kb(nem tom pontosan)205000-et nem értem hogyan lesz ebből 10000 és 90000
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook