Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Cukorbetegek adókedvezménye fórum

Cukorbetegek adókedvezménye (beszélgetős fórum)

1 2
44. Jall
2013. jún. 24. 21:22

Sziasztok,érdekelne,hogy milyen betegségre,fogyatékosságra igényelhető a visszatérítés a cukorbetegségen kívül?

Pl.psoriasisra jár-e?

43. Jall
2013. jún. 24. 21:16

Sziasztok,érdeklődnék,hogy ha lemegyek az adóhivatalba,akkor ők vissza tudják-e keresni nekem az utolsó öt év adóbevallásaimat,a kifizetéshez?

Ugyanis voltam otthonápoláson,közmunkán,és most 3 éve vagyok közalkalmazott,de nem találom az összes adóbevallásomat.

Segítenek nekem vajopn,vagy elesek a visszamenőleges kifizetéstől?

2013. máj. 16. 20:29

Sziasztok! Jó, hogy megtaláltam ezt a fórumot. Lenne kérdésem ezzel kapcsolatban. Van egy ismerősöm,a ki már 2003 óta cukorbeteg, 2-es típusos, gyógyszert szed rá, nem inzulinozza magát. Szövődményként neki magas vérnyomás alakult ki, meg tartós látásromlás. A munkahelyén kérték még régebben az igazolást, kapott is x összeget, de most behívták a NAv-hoz, és közölték, hogy nem jó kódot írt a papírra az orvos, az E jelű kell. Írt rá az orvos mást, és közölte a NAv-os ügyintéző, hogy nem jogosult rá az ismerősöm,vissza kell fizetnie 2010-ig visszamenőleg jó sok összeget, kérdőre vonta, hogy egyáltalán beteg-e, és kérte a leletét! ( mindig jár vizsgálatokra, terhelésre, gyógyszereket ír fel neki az orvos, vércukrot néznek, szemfenék vizsgálat meg miegymást, szóval nem kamuzik, csak nem inzulinos)

Van itt olyan, aki gyógyszert szed a cukrára, de nem inzulinozza magát, és jár a kedvezmény neki? Mit nem tölt ki az ismerősöm, vagy mit kérjen pontosan az orvostól? Nálunka munkahelyen ugyanilyen betegségű ember, ráadásul aki szintén csak gyógyszert kap, megkapja a kedvezményt, a navos nőci meg azt mondta a rokonnak, hogy nincs benne a kód a leírtba, fizesse vissza. Ez lehet?

2013. febr. 3. 15:13

Sziasztok!


Anyukám most lett cukorbeteg. Örülök, hogy megtaláltam a fórumot. Idén is érvényes ez még, ugye? Mit kell csinálni? Vagy az még nem számít, hogy kb 3 napja minősítették cukorbetegnek?

Másrészről én (elméletileg) tejérzékeny vagyok. Arra is jár valami plusz?

Kellenek vizsgálatok is a beadványhoz?

40. timea1978 (válaszként erre: 39. - Korteforma)
2012. márc. 13. 20:47
Neked is szép napot:)
39. korteforma (válaszként erre: 38. - Timea1978)
2012. márc. 12. 14:12

Jujj, de jó, hogy ennyi mindent leírtál! Anyunak elmondom és ha lesz kérdése, akkor írok neked!


Csodás napot! :)))

2012. márc. 9. 22:12

Sziasztok!


Remélem tudok mindenkinek segíten ebben a témában, nővérként dolgozom így kicsit bennfentes is vagyok:). 2006 óta vagyok 2-es típúsú cukorbeteg. Igazolást kell kérnetek a diabetológiai szakrendelésen ha az adókedvezményt igénybe akarjátok venni. Ezen szerepeljen mióta vagytok cukorbetegek és hogy az állapototok végleges. Ezt az okiratot vigyétek be a munkálltatótokhoz fénymásolják le s tűzzék a papírjaitokhoz.

Az eredeti dokumentum mindenképp maradjon nállatok mert a NAV bármikor kérheti. A munkálltatónál kérjetek minden év elején egy "adónyilatkozat személyi kedvezmény igénybevételéhez 2012 évre" című formanyomtatványt. Ezt minden év elején a munkálltatónál kell kitölteni és leadni. A fizetési papírotokon úgy jelenik meg az összeg ha havonta kéritek: Személyi kedvezmény. Ez 2011-ben havonta 3900 ft volt. Idén nem tudom mennyi lesz. Adóbevallásnál vigyétek el a könyvelőnek az orvosi igazolást és ő beírja a megfelelő rublikába a kedvezményt. 5 évre visszamenőleg lehet kérni ennek az összegnek a jóváírását ha már 5 éve megvan az igazolásotok a cukorbetegségről. Ebben az esetben önellenőrzést kell kérnetek a NAV-nál. Így visszakaphatok pénzt én is így jártam. Tehát 5 évre visszamenőleg amennyiben megvan az igazolás önellenőrzés után kaptok vissza pénzt a NAV-tól. Ha 2012-től veszitek igénybe ezt a támogatást akkor a 2012-es adóbevallásánál ezt figyelembe veszik ill. már a fizetéskor is feltűntetik. Amennyiben már 2011-ben kapjátok havonta a kedvezményt akkor az adóbevallásba irjátok be mindenképpen a kedvezményt. Ugyan vissza nem fognak küldeni semmit mert a fizetés kiszámításakor figyelembe vették a kedvezményt s az fel van tüntetve a fizetési papírotokon. Amennyiben kérdésetek van ezzel kapcsolatban szivesen válaszolok ha írtok a köv. e-mail címre: timeaujvari@gmail.com.

2012. febr. 14. 10:06

2es típusú cukorbetegség esetén is jár az adókedvezmény?


Neten utána néztem, hogy mint jár ez, mi a teendő, de egyértelmű választ nem kaptam. Azt tudom, háziorvos/szakorvosnak kell kiállítani egy dokumentumot, ami adókedvezményre jogosít.


Egy helyen olyat is olvastam, ezt jan 31ig kell megtenni. Ez így van? Tehát már nem lehet 2011-es évre igénybe venni?


Mi az egésznek a menete? Adóbevalláshoz kell csatolni? Vagy....?


Köszönöm, ha tudtok segíteni! Anyukámnak nagy segítség lenne, ha megkapná ezt a támogatást...

2011. febr. 11. 09:40
A fiam már a múlt évben is igénybe vette a cukorbetegeknek járó kedvezményt? Most új igazolást kell kérni? A nyomtatványt nem tudom letölteni sehonnan. Tud valaki segíteni? És azt sem látom az adóbevalláson, hogy hol kell ezt kérnem, melyik sorban?
35. pufi35
2011. febr. 9. 22:49
Én is cukorbeteg vagyok /nem inzulinos/ valaki elküldené a adókedvezmény igénybevételéhez szükséges nyomtatványokat. Címem: feri.papp@gmail.com Köszönöm előre is
34. Sylvia 3 (válaszként erre: 33. - NOA)
2011. febr. 9. 15:29
Szívesen. :)
33. NOA (válaszként erre: 31. - Sylvia 3)
2011. febr. 2. 08:03
Kösziönöm:)
32. NOA (válaszként erre: 28. - 342bae44d8)
2011. febr. 2. 08:03
Köszönöm megkaptam..eléggé elkószált a lényeg itt van.:)
31. Sylvia 3 (válaszként erre: 30. - NOA)
2011. febr. 1. 20:29
335!2009(XII.29)Korm. Rendelet
30. NOA (válaszként erre: 28. - 342bae44d8)
2011. febr. 1. 20:07

Tudnál valami konkrétumot mondani milyen törvényre lehet hivatkozni?


Köszi.

2011. febr. 1. 17:59

zsilinszki5@freemail.hu

S köszönöm az információt.

2011. febr. 1. 17:49
szívesen:-)
27. Sylvia 3 (válaszként erre: 26. - 342bae44d8)
2011. febr. 1. 17:47
Köszönöm szépen a segítségedet tigramka, meg kaptam az emailt.
2011. febr. 1. 17:46
sziasztok, ha kell még segítség privit írjatok, nem nézek vissza minden fórumot, sok sikert mindenkinek!!!!!!!!!!
25. 342bae44d8 (válaszként erre: 23. - Sylvia 3)
2011. febr. 1. 17:42

ÉN SE TUDTAM ÉS TÖBB MINT 600 BETEGSÉGRE JÁR!!!!!!

A MINIMÁLBÉR 5%-A HAVONTA

2011. febr. 1. 17:42
DE ÚGY IS JÓ, BÁR ÉN NEM TUDOM MIT JELENT AZ ÖNADÓZÓ, DE EGY ÖSSZEGBEN IS KÉRHETED A KÖVETKEZŐ ADÓBEVALLÁSNÁL. NEKEM A KÖNYVELŐ AZT MONDTA, HOGY HA MÁRCIUS 20-IG ÖNELLENŐRZÖK AKKOR MÉG A 2005. ÉVRE IS JÁR VISSZAMENŐLEG, UTÁNA MÁR CSAK A 2006-TÓL.
2011. febr. 1. 17:40
Sajnos nagyon sok beteg nem tudja, hogy mire jogosult, a háziorvos nem tájékoztatja, ha nem jár valaki utána vagy valahol nem hallja lehet soha nem veszi igénybe a kedvezményeket.
22. Sylvia 3 (válaszként erre: 19. - 342bae44d8)
2011. febr. 1. 17:39

Nagyon szépen köszönöm.

Ha önadózó vagyok akkor is kell a munkahelyemre az adóelőleg-nyilatkozat?

Nem elég ha az adóbevallásnál igényelem vissza és nem kérem havonta az adókedvezményt?

2011. febr. 1. 17:35

IGEN, 5 ÉVRE VISSZAMENŐLEG IS JÁR HA 5 ÉVE BETEG VAGY, NEKEM MOST CSINÁLTA MEG A KÖNYVELŐ ÉS MAJDNEM 250EZER FT-OT KAPOK VISSZA

TEHÁT HAJRÁ!!!

a KORÁBBAN ÍRT 9 ES ÉS 10 ES HSZ-BAN ÍRTAM A LINKET AMIN A TÖRVÉNY VAN. KONKRÉTAN FEL VANNAK SOROLVA A BETEGSÉGEK, HOGY MIRE JÁR. ÉN PL. NEM VAGYOK CUKROS DE JÁR. NÉZZÉTEK ÁT ÉRDEMES!!!

20. Sylvia 3 (válaszként erre: 18. - 939ac671ac)
2011. febr. 1. 17:35

Igen visszamenőleg 5 évre adhatja ki az orvos az igazolást és visszamenőleg 5 évre lehet kérni az adójóváírást annak aki már ez alatt az idő alatt is cukorbeteg volt, csak önellenőrzést kell csinálni az APEH-nál.

A diabetológus csak az inzulinos cukorbetegeknek ad ki igazolást, de akik nem inzulinosok azoknak is jár az adókedvezmény.

19. 342bae44d8 (válaszként erre: 17. - Sylvia 3)
2011. febr. 1. 17:33
KÜLDTEM
18. 939ac671ac (válaszként erre: 16. - Sylvia 3)
2011. febr. 1. 17:31
Kell a diabetológustól kérni egy igazolást... Csak ezt fogadják el... Legalább is nekem ezt mondták. ...és ami még nagyon fontos, HOGY VISSZAMENŐLEG MEGKAPJÁTOK!!!
17. Sylvia 3 (válaszként erre: 15. - 342bae44d8)
2011. febr. 1. 17:27
sylvia35@citromail.hu
16. Sylvia 3 (válaszként erre: 4. - Urbanek Marika)
2011. febr. 1. 17:25
Nem kell hozzá szakorvosi vélemény. A házoorvosnak kellene kiadnia de sajnos neki nincs ilyen nyomtatványa, azt mondta, hogy vigyek és már tölti is ki.
2011. febr. 1. 17:25
e-mailra tudom küldeni
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook