Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jogosult vagyok-e tgyás és gyed igénybevételére, ha a szülés idején munkanélküli segélyen leszek? fórum

Jogosult vagyok-e tgyás és gyed igénybevételére, ha a szülés idején munkanélküli segélyen leszek? (tudásbázis kérdés)


2012. nov. 25. 23:08
én munkanélküliről mentem szülni,és járt a Tgyás, és most a Gyed
2012. nov. 25. 15:07
Én is ugyanígy voltam, de 1,5 éve. Jún.24-én szűnt meg a munkaviszonyom (ez péntekre esett) és erre a napra voltam kiírva is. A baba viszont nem született meg a kiírt napig. Így hétfőn, 27-én bejelentkeztem a munkaügyi központba, 28-án megszületett a baba, így 2 napig voltam munkanélküli, utána tgyás, majd mikor ez lejárt, nem kellett visszamennem munkanélküli segélyre, csak bementem a munkaügyi kp-ba, ahol kitöltöttek nekem egy papírt, hogy szüneteltetem a munkanélküli jogviszonyomat és megigénylem a gyedet. Mivel előtte jól kerestem, a gyednek így is a maximumát kaptam, nem sokat oszott-szorzott az a pár nap munkanélküli.
2012. nov. 25. 11:25
Köszönm a válaszokat! Majd pár hét múlva, amikor már tudom, hogy minden rendben van felkeresem az OEP-et és a munkaügyet is, hogy jól gondoltam-e addig csak megerősítést szerettem volna Tőletek, amit meg is kaptam. Köszönöm!
2012. nov. 22. 19:59
Jogosult vagymindere mert megvan a jogviszonyod amennyi kell és a munkanélküli járadékra adnak mindent, de ez a visszamész munkanélkülire tgyás után nem tudom hogy kivitelezhető e, majd ráérsz akkor megkérdezni a munkaügyit vagy akár telefonon is megkérdezheted!
2012. nov. 22. 19:48
De hogy most hogy mire van mód nem tudom.
2. Frida85 (válaszként erre: 1. - VargaErzsi)
2012. nov. 22. 19:48
Nekem kbígy volt annó 6éve annyi külömbséggel hogy tgyas után nem mentem vissza munkanélkülire hanem gyedre és mikor lejárt a gyesem is akkor használtam fel a maradék munkanélkülim.
2012. nov. 22. 19:39

2010 óta folyamatos biztosított jogviszonnyal rendelkezem a munkahelyemen bruttó 200 ezer forint fizetéssel (+cafetéria). Ez tudom, hogy nagyon szép, de sajnos nálunk nem tolerálják a terhességet és sajnos nem tudok spórolni, mert a fizetésemet felemészti a hitel és a rezsi, a maradékot a pároméból pótoljuk és ami így marad abból élünk.(Nem éhezünk, de egy kisbabát nem tudnánk belőle nevelni) :( Jelenlegi szerződésem 2013. május 31-én lejár és nem fognak az állapotomra tekintettel hosszabbítani. A napokban derült ki, hogy terhes vagyok, 6+3 a mai napon, tehát a baba valószínűleg 2013. július 18-án születik majd meg.


Próbáltam itt a fórumon és a jogszabályok alapján tájékozódni, jól sejtem-e, hogy esetemben a következő út lenne járható:

- május 31-én lejár a szerződés

- június 1-jén megigénylem a munkanélküli segélyt

- június 21-én (28 nappal szülés előtt) lemondom a segélyt és megigénylem a tgyást

- 168 napig kapom a tgyást, majd amikor az megszűnik újra megigénylem a munkanélküli segélyt, amiből még maradt 70 napom, majd megigénylem a gyed-et és lemondom a segélyt


Nem vagyok tökéletes jogalkalmazó, de nagyjából így tudom elképzelni a jövőmet, az már más kérdés, hogy milyen összegekre számíthatok, de mindenféleképpen több lesz, mint a 25 ezer forintos gyes, már amennyiben jól gondolkozom.


Kérlek erősítsetek meg benne, vagy javítsatok ki ha tévednék. Köszönöm Nektek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook