Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jogos ha egy óvónő rácsap a kisgyermek fenekére? fórum

Jogos ha egy óvónő rácsap a kisgyermek fenekére? (beszélgetős fórum)


1 2 3
25. d560948772 (válaszként erre: 19. - Adfa0d8bdb)
2010. ápr. 11. 14:38
... ennyi ... és ne dramatizáld túl... mert akkor feszültség lesz benned az óvóda és óvónéni felé, és a gyermekedben ez még inkább növeli a feszültséget. :o) SOha ne felejtsd ... egy célért dolgoztok, és aki hajlandó velük dolgozni, azzal tudnak is... :o)
24. egypt (válaszként erre: 22. - Nívea)
2010. ápr. 11. 14:36

Mindig lehet másképp kezelni.

Megdöbbentő, hogy egyesek ezt helyesnek tartják, pláne egy pedagógus részéről! A 21. században! Hihetetlen.

23. vkj77
2010. ápr. 11. 14:36
Sziasztok!Nem.A mi ovinkban a szomszéd csoportban van egy óvónéni,akit már hallottam durván beszélni a gyerekekkel,ami után minden gyerek könnybe lábadt szemmel,vagy sírva hallgatta.Ja,és nekem rosszul esett,nemhogy egy gyereknek.Ha nincs türelmük,akkor ne menjen óvónőnek.Ha az én gyerekem lett volna,biztosan nem hagyom annyiban.Nevelje,ha kell büntesse,de olyan módszerrel,amivel nem teszi lelkileg ˝˝tönkre˝˝.Ja,és utána is szeressen oviba menni,és ne azt kérdezze,hogy melyik óvónéni van...
22. Nívea (válaszként erre: 9. - Diana80)
2010. ápr. 11. 14:35

Miért lenne ugyanaz? Te nem "neveled" az ügyfelet, de az óvónőnek fegyelmezni is, nevelni is kell az a kölyköt. Na most, ha a szülő otthon nem neveli, nem foglalkozik a gyerekével, akkor a pedagógus dolga az.

Nem a legjobb módszer a gyereket megütni, sőt... én elítélem, de van, amikor nem lehet másképp kezelni a dolgot. De szerintem itt a szülő felé is jelezni kell a történteket. És persze nem mindegy, hogy mi oka volt annak a fenékrecsapásnak.

21. Lipiani (válaszként erre: 13. - Adfa0d8bdb)
2010. ápr. 11. 14:35
Szerintem egyik gyerek sem érdemel verést.Azt érdemlik meg,hogy ha hisztiznek is emberi módon megbeszéljék velük,hogy ez nem helyes.Ha ez nem célravezető,akkor sem kell ütni,majd lehiggad.
20. egypt (válaszként erre: 18. - Dogiz)
2010. ápr. 11. 14:35

Nem kell! Csak neked. A saját tehetetlenséged bizonyítéka.

A pedagógusnak pedig tilos.

19. adfa0d8bdb (válaszként erre: 11. - D560948772)
2010. ápr. 11. 14:34

Jó rendben, akkor udvariasan, illedelmesen rákérdezek, mi is történt pénteken.


Mert a gyerekben nyomot hagyott.

18. dogiz
2010. ápr. 11. 14:34

Jogosnak nem jogos, de néha kell! - szép szó - csúnya szó - kiabálás - beszélgetés - mikor már semmi nem hat néha nem árt ha a fenekére suhintanak.

Jog ide, jog oda, csak a szülőnek v. netalán a gyereknek van joga az óvónőt megütni? - ezzel nem azt akartam írni , hogy mindenképpen verekedni kell.

17. egypt (válaszként erre: 15. - Lipiani)
2010. ápr. 11. 14:34
A verés csak annak jó, aki üt, levezeti az indulatát. De a gyerek szempontjából nem az. Megfélemlítéssel nevelni... Hát gratulálok hozzá.
16. egypt (válaszként erre: 13. - Adfa0d8bdb)
2010. ápr. 11. 14:33
Nincs olyan, hogy megérdemelte, veréssel nem büntethet.
2010. ápr. 11. 14:33
Az én kisfiam még csak másfél éves,így nincs tapasztalatom ilyen téren,de engem tuti nagyon felháborítana ha bárki is megütné,én nem tudnám szó nélkül hagyni.Mi sem verjük,akkor idegen meg pláne ne verje.Nevelni szerintem nem erőszakkal kell,és a tekintélyt elérni sem.De ez csak az én véleményem...
14. d560948772 (válaszként erre: 11. - D560948772)
2010. ápr. 11. 14:31
hehe... jól összekutyultam, de talán kibogarászható... nem iszom ma többet. :DD
13. adfa0d8bdb (válaszként erre: 8. - 18ba5935e0)
2010. ápr. 11. 14:31

Hozzáteszem, azért ez tényleg nem rendszeres, a másfél év alatt ez először történt meg.


Lehet h megérdemelte a gyerek és csak én fújom fel. Mindenesetre ha mégegyszer előfordul, szólni fogok!

2010. ápr. 11. 14:31
sziasztok.én gyerekeket tanitok - autista gyerekeket akikél koztudott hogy vannak kitorések,hisztériák - és ha ezeket mi pedagogusok verés nélkul tudjuk kezelni akkor egy kis ovodás koru gyermeket meg pláne lehet. szoban is le lehet csillapitani a helyzetet, nem célravezeto a verés. az megint más ha a szulo rálegyint a gyerek fenekére de egy ovonéni ne tegye.
11. d560948772 (válaszként erre: 7. - Adfa0d8bdb)
2010. ápr. 11. 14:30
... nyugodtan beszéltess az óvónénivel... hogy ez a kislányodban ez nyomot hagyott, és igaziból otthon nem jellemző az ilyen fegyelmezés... és próbálkozzon valami mással. Nem érdemes feszkót szítani és háborogni, de a tapasztalatom, hogy mind óvónénikkel mind később a tanító nénikkel normálisan meg lehet beszélni.... ugyanis EGY CÉLÉRT dolgoztok, és bármennyire hihetetlen, ezt a legtöbben érzik és tudják. Tehát csak nyugodtan... és szépen mondd el, ha bánt valami. :o)
10. egypt (válaszként erre: 2. - 18ba5935e0)
2010. ápr. 11. 14:30

Egyetértek.

Én tanár vagyok, gyereket bántalmazni bármilyen formában is tilos. Akár fel is jelenthetnéd.

Én biztos szóvá teném.

Egyébként pszichológusok a testi fenyítés minden formáját ellenzik, még a fenékre vagy kézre verést is, nagyon elítélik!

Én biztos szólnék miatta. Tök mindegy, a gyerek mit csinált, így nem büntetheti.

2010. ápr. 11. 14:29
Nem!! Semmilyen formaban se! Az irodaban en sem uthetem meg a hozzam fordulo hisztis ugyfeleket. Ez ugyanaz!!
8. 18ba5935e0 (válaszként erre: 6. - Adfa0d8bdb)
2010. ápr. 11. 14:27

Szerintem ha most nem teszed szóvá, akkor azt hiszi, hogy:

1. a gyerek nem mond el otthon semmit, ami az oviban történik, így az óvónő azt csinálhat, amit akar,

2. téged nem érdekel, így az óvónő azt csinálhat, amit akar.


Én mindenképpen szólnék, kedvesen, nyugodtan, de határozottan megkérdezném, hogy is történt a dolog.

Oké, vannak helyzetek, mikor az én lányaim fenekére is rásózok egyet, mert olyat alakítanak, de én az anyjuk vagyuk, nem egy kvázi vadidegen! A nevelés, a fegyelmezés az én dolgom!

7. adfa0d8bdb (válaszként erre: 5. - D560948772)
2010. ápr. 11. 14:26

A gyerekem elmondása szerint mérges volt az óvónéni.


Mivel anyukám is ebben az óvódában dolgozik, rákérdeztem, valóban megtörtént, de csak kicsit húzott rá... H megmutassa, nála a tekintély!

2010. ápr. 11. 14:24

Igazából, mivel először fordul elő, nem teszem szóvá az esetet. És lehet h jogos is volt, mert a kislányom hisztizett.


De nem szeretném, ha a jövőben ilyesmi mégegyszer előfordulna, mert azért mégiscsak... tán nem ez a leg célravezetőbb megoldás!

5. d560948772 (válaszként erre: 1. - Adfa0d8bdb)
2010. ápr. 11. 14:23

... hogyan, milyen formában? Cimpike! Ezt lehet, játékosan, kedvesen... vagy haraggal is... nem mindegy.

Persze, óvónő nem ütheti a gyereket egyértelmű, de nem ennyire feketék és fehérek a dolgok... :o)

2010. ápr. 11. 14:22
Ja, bocsika, sziasztok!!
3. ff36256613 (válaszként erre: 1. - Adfa0d8bdb)
2010. ápr. 11. 14:22

Hát, hogy jogos-e, ez jó kérdés. Viszont néha megérdemelné, pl. az én kisfiam is:)

Szerinted? Miért, mi történt?

2010. ápr. 11. 14:22

Szia!


NEM!!!

Egy pedagógusnak nincs joga fizikailag bántalmazni egy gyereket, azért ez a szakmája, hogy tudja a nehéz helyzeteket kezelni tettlegesség nélkül is.

Ha az én gyerekeimhez nyúlna hozzá bárki is, akkor... sípszó ... sípszó ... sípszó

2010. ápr. 11. 14:19

Sziasztok!


Óvódáskorú gyermekek szüleinek véleményét várom.


Kíváncsi vagyok... Nálunk ez a héten először fordult elő, és érdekel mit gondoltok a témáról.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook