Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jogos, ha a férjem azt mondja, hogy rossz anya vagyok, mert nem tudok finomakat főzni? fórum

Jogos, ha a férjem azt mondja, hogy rossz anya vagyok, mert nem tudok finomakat főzni? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. márc. 13. 10:00

Zöldfűszeres pác: amit találok zöldfűszert :-) rozmaring, kakukkfű, tárkony, majoránna (nem mind persze amilyen hangulatom van úgy kombózom). só, bors, mustár. Kis olajban összekeverem és az olajos pácban egy éjszakát áll. Épp annyi olaj hogy be tudd vonni a husit, nem kell tocsogva álljon az olajban. Ez lehet olívaolaj vagy napraforgó is.


Vagy szerecsendió, szegfűbors, piros paprika, só, bors, paradicsompüré. Szintén pici olaj. Ízles szerinti arányban

2014. márc. 13. 09:48
Ti milyen pácot csináltok? Én ketchup,mustár, babérlevél,egészbors,fokhagyma.Ezeket összekeverem. De már unom.Van valami más jó tippetek?
372. 25800e2d09 (válaszként erre: 371. - Gribedli***)
2014. márc. 13. 09:31

Olyan teflonos két oldalas összecsukós :-) de van tálcás egy oldalú is, fűtőszálas tteflonos az is.


A bbqt azért nem csipázom mert sok benne a cukor. Egyenként emiatt ég hamar. Karamellizálódik a cukor. De mivel az amcsik csak félig sütik a steaket így ezért nem ég oda nekik :-)

371. gribedli*** (válaszként erre: 370. - 25800e2d09)
2014. márc. 13. 09:23

Nem, a racsot a kintire irtam. Kontakt grill, ilyen teflonbevonatu, racsukhatos fajta, vagy egyoldalu, stb?


Az amerikaiak nem veletlenul teszik a sok bbq szoszt:DDD elotte is. Mondjuk nekem konkretan a bbq-val odaeg, ezert mi normalis pacot csinalunk elotte valo nap es a bbq-t kulon, talalaskor adom kis talkakban melle.

370. 25800e2d09 (válaszként erre: 369. - Gribedli***)
2014. márc. 13. 09:01
Rács? Füst? Ez kontakt grill :-) olyan mint a gofrisütő :-) egyébként pác nélkül nekem ehetetlen a sült hús mindegy milyen formában. Még a rántott húst is pácolom :-)
369. gribedli*** (válaszként erre: 367. - 25800e2d09)
2014. márc. 13. 08:33

Fust ott is kepzodik es a fekete, odakozmalt reszek, ami nem jo, mondjuk nagyon sok fugg a nyilt langtol, mert az jobban odakozmal mindent es a tiszta grillracsoktol. Mindig meg kell tisztitani, a koszos, kormos grill a legrosszabb.


Szerintem az elektromosnal is erdemes elotte mindig bepacolni es nem lesz semmi baja, biztos ami biztos:)


Nekunk szennel mukszik de gondolkozunk egy gaz-grillen. Izre biztos mas lesz, de a kenyelme, hogy azonnal kesz, nincsenek elokeszuletek, bekapcsoljuk es mar mehet is a sutes. A faszent viszont elo kell kesziteni, kb fel ora, amig parazs lesz, utana betenni a grillbe es megvarni, mig bemelegszik. Ez nagy mennyisegnel oke, de 2 szelet husi miatt senki nem gyujtja be, a gaz-grillt pedig 2 szeletert is be lehet kapcsolni es nem pazarolsz.

2014. márc. 13. 08:17
Te beteg vagy?
367. 25800e2d09 (válaszként erre: 365. - Gribedli***)
2014. márc. 12. 23:28
Te.. nálunk elektromos grill van, azzal mi a helyzet? :)
366. gribedli*** (válaszként erre: 362. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 12. 23:08
Nekem a gyerekorvos mondta, ezert mar az elsonek is a combot tartogattam:)
365. gribedli*** (válaszként erre: 363. - A1f4b553ae)
2014. márc. 12. 23:07

Nemcsak ez a baj vele, hanem pl a grillezett csirkemellben tobbszorose a rakkelto anyag, mint az osszes mas grillezett husban. Ertsd, meg az oldalasban vagy zsiros marhahusban sem kepzodik ennyi. Es ugye mit tesz a legtobb dietazni vagyo, mit eszik? Grillezett csirkemellet!


Nem mondom, hogy mondjatok le rola, hiszen en is eszem, de a csirket mindig elotte valo nap be kell pacolni, ahogy az osszes hust is, es soha nem direkt langon grillezni. A pac egy bevonatot kepez (karamellizalodik) es ez megakadalyozza, hogy a felszallo fustbol a rakkelto anyagok a husba jussanak. Plusz, a szenvedelyes grill imadoknak is ajanlott a heti grillezett hus mennyiseget noknel 30deka (nyersen mert), ferfiaknal 50deka (nyersen mert) magassagaban meghuzni. Ez nem jelenti azt, hogy az egesz heti husmennyiseg, csak a grillezesbol szarmazo.

364. Érdekes73 (válaszként erre: 351. - 945be776b5)
2014. márc. 12. 19:56
Vannak ennél rosszabbak is...
363. a1f4b553ae (válaszként erre: 361. - Gribedli***)
2014. márc. 12. 19:22
Ez nekem eszembe sem jutott. Hogy a mellébe adják az injekciót. Mi mindig a mellet esszük,és nagyon csirkések vagyunk :(
362. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 361. - Gribedli***)
2014. márc. 12. 18:56

Biztosan kicsik még, nem? Ugyanis most aza divat, hogy csak a mellet eszik, mert az nem hízlal.

De jó; elképzeltem, hogy úgy csinálsz, mint régen: a " jó " a gyereknek, anyáék úgysem szeretik. DDD

2014. márc. 12. 18:49

Csajok, állítólag nem savanyodik be, ha újra forralod, úgy, hogy leszűröd, és a húst visszateszed bele, csak ezt, és ezzel újra forralod. Anyós egész kakasból csinált egyszer nagyon sok levest, karácsonyra, és ő nem tette be a hűtőbe, és kérdeztem is, hogy így nem romlik meg ez a sok leves? És erre mondta, hogy ha újraforralod, és benne a kakas, akkor nem. Megkóstoltam másnap is, és nem volt ecetes íze.


Saját magam ezt még nem próbáltam ki, mert én 2 liternyi levest szoktam főzni és ezt mindenhez használom, rizottóba, és olyan dolgokhoz, ahova kell víz+leveskocka (pörköltek is), szóval más sokszor a főzés napján sincs levesnek való, holott azért csináltam:)))) Nagyon jó vele számolni mert már pont megfelelően sózott, így nem kell utánasóznom nagyon, de azért megkóstolok mindent.


És én úgy csinálom a levest, hogy boltból hazajövet már szétkapom a csirkét, és rögtön felteszem a farhátat levesnek, a többi részt is megfőzöm, nem nagyon várakoznak még a hűtőben sem, és mikor minden kész, lefagyasztom magamnak az adagokat, és annyit hagyok kint, amit tudom, hogy aznap vacsira megeszünk. 5-en vagyunk, úgyhogy 2 comb, 2 szárny szinte épphogy elég a gyerekeknek, a mellet mi esszük meg. Nem nagyon szeretem a gyerekeknek adni, mert egyrészt fűrészporszerű, szárazocska, másrészt tudom, hogy a mezőgazdaságban a csirkéknek mindig a mellükbe adják a különböző injekciókat, stb. mert ott jó a fogás. Egy felnőtt szervezet ilyen minimális gyógyszermaradványtól nem szenved, a gyerek fogalmam sincs, szóval nekik inkább a szárny és comb megy.


Nyáron a grillre pedig szétnyitom pillangóba és úgy, nekünk ez a "pollo alla diavola":D

360. a1f4b553ae (válaszként erre: 359. - Globus)
2014. márc. 12. 18:00
Megtapasztaltam én is:( Azt mondta anyukám, hogy az okos más kárán a buta sajátján tanui:D Ez még nem is lett volna nagy baj. De küldtem a párom mamájának belőle:( Tőlünk jó pár km-re lakik. Á,nem is égtem be :D
359. globus (válaszként erre: 358. - A1f4b553ae)
2014. márc. 12. 17:57
Nyáron én sem szeretek előre főzni, főleg nem délután, vagy este. Ha nem hűl le, nem tehetem be hűtőbe, reggelre garantáltan megromlik.
358. a1f4b553ae (válaszként erre: 357. - Gribedli***)
2014. márc. 12. 17:55
Hm.Eszembe jutott erről,hogy nyáron egyik este előre meg akartam főzni másnapra és húslevest csináltam.Kuktában. És abban hagytam kihűlni,nagy eszemmel. Másnapra mire ecetes lett,és mintha beleköpködtek volna.
357. gribedli*** (válaszként erre: 339. - Selena78)
2014. márc. 12. 17:31
Nalunk is a grillezes a noi reszrol inkabb csak traccsparti de a becuccolasban mindenki segit. Igy, hogy sokan vagyunk, nagyon hamar meg is van. Es en pluszban orulok nyaron, hogy ha mar ugyis ott van, lesusson egy kicsit tobb dolgot, igy gyakorlatilag csutortokig megvan a kajam/kajank. Nyaron amugy is dog meleg van, kenyelmes, hogy nem kell fozni, csak megmegitek egy kis oldalast, grillhusit, zoldsegeket stb. Max. melle hideg salikat csinalok hetkozben es a gyerekeknek valamit, ha ok mast szeretnenek de igy is nagyon sok idot megsporolok vele
356. 945be776b5 (válaszként erre: 328. - Gribedli***)
2014. márc. 12. 17:08

Még fiatalon megfosztotta az önbizalmától, felsőbbrendűségét hangoztatva, - most meg már mit csináljon?! Várja, hogy a fiai kirepüljenek a "mama-hotel"-ból és ott hagyja a férjét az asztalnál, hogy egyedül szórakoztassa magát!

Az a bunkó soha sehova nem vitte, soha egy szál virágot nem kapott tőle... jaj, hogy lehetett így élni?!:(

Jaj, dehogy egy ilyen barom képes még az öklét is használni, - annyit hallani ilyesmiről...

355. Guruljka (válaszként erre: 347. - Selena78)
2014. márc. 12. 16:56

De ha nem tudott járni?


De már régen volt ilyen igény. A férjem meghalt, a fiam nem akar bográcsozni.

Én egy hét alatt sem eszem meg annyi húst, mint amit más egy étkezésre, de ha kedvem tartja, azt a keveset megehetem a verandán is. Csak nem tudom, miért tenném...

354. 945be776b5 (válaszként erre: 322. - Gotoau)
2014. márc. 12. 16:56
Egy ilyen embertől az is kitelik, hogy kékre-zöldre veri! Kellene ez neki?! Inkább tűr...:(
353. 945be776b5 (válaszként erre: 320. - Csakegyharit)
2014. márc. 12. 16:51

Napok óta nem jött szegény, - itt is jó páran megalázták, belerúgtak! Hát milyen emberek ezek?!:(

Remélem kifognak ők is ilyen pasit, ez való hozzájuk!!!

352. 945be776b5 (válaszként erre: 317. - Bcicus)
2014. márc. 12. 16:46

Valami csak van: büfé, melegszendvics, - kínai gyors a közelben?

Mindegy valamilyen megoldás adódik, ha valakinek annyira fontos, nem?

351. 945be776b5 (válaszként erre: 316. - Érdekes73)
2014. márc. 12. 16:42
Tök kiakadtam rajta! El sem tudtam képzelni, hogy ilyen férjek vannak, - de mivel másoktól is hallottam hasonló eseteket, el kellett hinnem!:(
2014. márc. 12. 16:40
Az egyik barátnőm mirelit kajákat szokott venni. Felmelegíti,kisüti és a férje elé teszi. És ez már évek óta így megy. A férjének ez jó.
349. 945be776b5 (válaszként erre: 315. - Novkrisztina0508)
2014. márc. 12. 16:40
Mi is ezt mondjuk... Micsoda bunkó!
348. 945be776b5 (válaszként erre: 312. - Noarashi)
2014. márc. 12. 16:36

Köszi szépen, majd utánanézek! Ha egy recept is reklámnak számít, akkor mire jó a közösség? De ha csak időjárásról lehet beszélni, akkor elmondom, hogy hétvégén vihar közeledik.

Erről is eszembe jut egy kis gyerkőc: "Jaci báci, döjög azs ég, vihaj fog lenni!" DDDD....

347. selena78 (válaszként erre: 342. - Guruljka)
2014. márc. 12. 16:30

Rosszul szervezed.:)


Nálunk működik vagy harminc éve. Még szilveszterkor is a pasik sütik az éjfélutáni grillt. Igaz, olyankor nehézkesebb, mert sűrűn járnak le a pincébe.:)))

2014. márc. 12. 16:28
A rakott krumplit meg a sóban sült csirkét a férjem csinálj,mert azt nála jobban senki nem tudja.De ha oldalasról meg sült répáról van szó,képes elvinni a fiainkat,otthonról,hogy haladjak vele :),és mit ne mondjak nagyon hálás.Én 16 évesen kezdtem el főzni magamtól,hobbiból.20éve főzök,igen jól.De előfordul,hogy nem jól sikerül,ritkán mondjuk,de nem csinálunk belőle nagy ügyet.Van kenyér,kolbász,uborka:)
345. a1f4b553ae (válaszként erre: 343. - Fiúsmami)
2014. márc. 12. 16:27
Erre mondják azt, hogy a nem akarásnak nyögés a vége. Szerintem is meg lehet tanulni főzni,csak akarni kell. Először én is csirízes rizst csináltam, aztán anyukámtól megtanultam.Azóta kakaós csigákat,réteseket sütök otthon. (sütni jobban szeretek)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook