Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jogos, ha a férjem azt mondja, hogy rossz anya vagyok, mert nem tudok finomakat főzni? fórum

Jogos, ha a férjem azt mondja, hogy rossz anya vagyok, mert nem tudok finomakat főzni? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
434. Dohány Kati (válaszként erre: 433. - F1eff0c6fd)
2014. márc. 16. 10:45
Nekem is ez a véleményem.Csak egy kicsit kellett volna annak ideén anyukájuknak segíteni,amikor főzött többek közt rájuk is és most nem lenne mit az orruk alá dörgölni...
2014. márc. 16. 10:06

Az az anya és feleség aki nem tud vagy lusta főzni az én szemembe egy rakás semmi!Miért olyan nagy önfeláldozás ez???Ledolgozott 10-12 órás munka után is képes vagyok este 8-kor nekiállni főzni.....egy-másfél óra alatt elkészül és lehet menni aludni....de ha két órába telik akkor is még csak 10 óra!Hozzáállás kérdése az egész,de itt egyesek csak nyafogni tudnak meg a kifogásokat keresik!Lehet,hogy különleges állatfajta vagyok,de én örömmel biztosítom a családomnak a napi meleg ételt és nem dőlök a saját kardomba,ha senki nem segít....ez az én dolgom és egy férfi se lábatlankodjon a konyhában, mert csak útban van!

Ez a méricskélés meg,hogy mennyit ad a másik fél a kapcsolatban meg hülyeség...de csak méricskéljetek nyugodtan,azért tartotok itt ahol!Nekem nem csorbul a tekintélyem sem meg az önbecsülésem sem azért mert gondoskodom szeretteimről!Nagyon nagy szeretetben és békességben élünk....és nem 5 nem tíz és nem is 20 éve,hanem .....:):):) Jöhet a megkövezés!

432. csakegyharit (válaszként erre: 431. - Anya4005)
2014. márc. 15. 23:04

Hát sajnos nagyon úgy néz ki.

Na hát igen:D Úgy semmit nem ér az egész kapcsolat, ha csak az egyik fél ad. Egy kapcsolat két emberről szól.

431. anya4005 (válaszként erre: 430. - Csakegyharit)
2014. márc. 15. 22:59

Tény,h mázlista vagyok :-)!

Persze,régebben nekem is voltak jó kis kapcsolataim,de 1 kivételével gyorsan véget is értek! Nem arról van szó,h csak akkor teszek vmit,ha a másik is,de nem csak adni jó,kapni is!

Amúgy valszeg már nem is kapunk infót a fórumindítótól! Talán nem olyan válaszokat kapott,amit várt!

430. csakegyharit (válaszként erre: 429. - Anya4005)
2014. márc. 15. 22:52
Akkor neked nagy szerencséd van. Sok pasit ismerek, akik még ennyit se tennék meg, mert ez a nők dolga, meg büszkeség, blablabla. Én inkább kicsinyességnek nevezném és lustaságnak, de mindegy. Igazából tudod mi a baj? Hogy nehéz jól választani, viszont rosszul azt könnyű. Akik például nálam kezdeményeztek, azok olyan emberek, akiket a mai napig messzire elkerülök. Amúgy nem azzal van bajom, hogy főzni kell, mert szerintem alap dolog mindenhol, csak az a baj, amikor ezzel a másik fél visszaél, játszmázik és úgy hozza ki a párját az egész helyzetből, hogy ő a gonosz, meg minden jó elrontója, közben meg lehet, hogy a párja mindent megtesz érte. Ezt átéltem, úgyhogy ismerem ezt a helyzetet sajnos.
429. anya4005 (válaszként erre: 426. - Csakegyharit)
2014. márc. 15. 22:44
Valószínűleg "csak" rosszúl választottál. Én 5 éve vagyok a párommal,1 hónap után össze is bútoroztunk,tehát hamar megismertük a másik valódi arcát,és vacsi után a mai napig ő mosogat ;-)! Jah,én is itthon vagyok,nem dolgozom 3,5 éve,igaz, van is minden nap melegétel (ha mást nem,rendelünk)!
2014. márc. 15. 22:35
Bár mindenkinek más az egyénisége, én nem bírom elviselni az ilyen igazságtalan kapcsolatokat.
427. stokimagdi (válaszként erre: 119. - Bözsi néni)
2014. márc. 15. 22:35
Bözsi mama Nálad a pont !
426. csakegyharit (válaszként erre: 425. - Anya4005)
2014. márc. 15. 22:35

Ne felejtsd el, hogy ma már a nők is dolgoznak! Tehát ugyanannyi energia mindkettőtől vezetni a háztartást és dolgozni egyszerre, egyik se várhat el a másiktól többet. Jó, itt most a fórumindító nem dolgozik, de mivel nem nagyon reagál, így nem tudjuk, mi az igazság és hogy a párja tényleg csak megemlítette neki és ez csak egy összezördülés volt, vagy pedig egy elnyomó kapcsolatban él.


Amúgy volt egy komolyabb kapcsolatom, ahol az elején mindent meg akartam tenni a páromért, de pár hónap után meguntam, hogy folyamatosan én csicskulok, ő meg nem tesz semmit a kapcsolatért. Mindenki a szebbik oldalát mutatja a kapcsolat elején, de amikor lehull a lepel, azt nem biztos, hogy a kapcsolat túléli, főleg ha a pasi nem adja önmagát.

425. anya4005 (válaszként erre: 424. - Csakegyharit)
2014. márc. 15. 22:24

Ne haragúdj,h személyeskedem,de voltál te már szerelmes? Mert aki szerelmes,az hajnali 2kor nekiáll palacsintát sütni a párjának! És nem azért,mert a pasi ezt elvárja,hanem mert a nő adni akar!

Amúgy meg egy pasi,aki egész nap dolgozik,jó esetben eszik 1 szendvicset és rágcsál mellé valamit,mikor hazamegy, igenis elvárhatja a nőjétől,ha egész nap otthon van,h rittyentsen neki valami vacsorát! És ha szar a kaja,nem elnyomás ezt megemlíteni! Tény,h a főzni nem tudás nem egyenlő a rossz anyasággal,de ha még ideje is lenne rá a fórumindítónak,akkor viszont elég gáz,h még a gyereke miatt sem képes megtanúlni (ha már egyszer nem úgy élnek,h más intézi a főzést)!

424. csakegyharit (válaszként erre: 417. - A1f4b553ae)
2014. márc. 15. 20:09
Én nem tudnék tisztelni egy olyan pasit, aki elvárja, hogy kiszolgáljam...szerintem akkor gáz, ha valaki nem tud főzni, ha gyerekei vannak. De most egy felnőtt emberre minek főzni? Amúgy lehet, hogy a fórumindító tud főzni, csak az iq-bajnok pasija így uralkodik rajta,hogy ledegradálja a főztjét.
423. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 422. - A1f4b553ae)
2014. márc. 15. 18:13
Ja bocs!! :DDD Nem neked szántam ezt.
422. a1f4b553ae (válaszként erre: 421. - 0f332c4ec9)
2014. márc. 15. 17:59
Én tudok főzni:)) Sajnos túl jól is.Minden nagyképűség nélkül mondanám ezt. Hízunk tőle,mint a liba. Az első időkre emlékeztem vissza, azért nem volt minden zökkenőmentes.
421. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 402. - A1f4b553ae)
2014. márc. 15. 17:56
Koncentrálj rá elötte. Nyugodtan kezdj neki és eleinte csak nagyon nagyon egyszerü ételeknek. Ha ezek mennek,de csak akkor ha teljesen a főzésre figyelsz! Na akkor rájössz,hogy nem olyan nehéz dolog a főzés. És a többi megy magától. De csak fokozatosan. Egy jó ideig csak egyszerü,könnyen és viszonylag gyorsan elkészithető ételeket főzz. Én szeretek főzni! :))) Remélem te is megszereted.
2014. márc. 15. 17:51
Szoktatok lefagyasztani ételt? Főzeléket, levest? Megeszi a párotok miután felengeditek?
2014. márc. 15. 17:05
Aki utálattal főz,nem fog jó ételt csinálni.Aki pedig nyitottan,örömmel áll hozzá,sikerrel fog járni.Nem tudtam főzni mikor otthonról elkerültem.Az anyám mesterien süt-főz,a hagyományostól a legújabb trendi kajákig terjed a repertoárja.Én már külön élőként telefonon kérdeztem,mit és hogyan kell,és meg is tudtamcsinálni.Nemnagy a repertoárom még,de örömmel tölt el ha a páromnak főzök.(És multinál dolgozó,egyetemet végzett emberke vagyok,mielőttvalaki azt gondolná hogy nincs más dimenziója az életemnek mint a páromnak való megfelelés.)Igenis,tudomásul kell venni hogy egy nőnek a XXI. században is illik tudni fôzni.Sok olyan nővel találkoztam,aki a gyereke születésekor tanult meg igazán,mert jól akarta táplálni a gyereket,és finomételt akart a családnak adni.A főzés kreativitás,felfedezés,öröm.Persze ha tizen órát dolgozok,ami nem ritka,nálamsem a kreatívkodás az első hanem a praktikum,de vannak finom gyors fogások (nem porételek mert azzal nem mérgezem magunkat).
418. anya4005 (válaszként erre: 417. - A1f4b553ae)
2014. márc. 15. 16:43
Ha nem is egy pasi miatt,de a gyereke miatt illenék megtanúlni 5-10 kaját ehetőre megcsinálni!
417. a1f4b553ae (válaszként erre: 416. - Csakegyharit)
2014. márc. 15. 16:11
Ez nem jó megoldás,mert jön majd a következő párja, és a pasik majdnem mind,de legalább a 90%-a elvárja,hogy ki legyenek szolgálva, azaz helyesbítek főzzenek rájuk.Tehát azért illenék megtanulni. Nem kell mesterszakácsnak lennie senkinek,de azért egy pörköltet, rakott burgonyát, húsleveset elég egyszerű megcsinálni, szerintem meg lehet tanulni.
2014. márc. 15. 15:24
Szerintem itt a fórumindítónak nem főznie kéne megtanulnia, hanem otthagyni azt a gyökér pasit.
415. csakegyharit (válaszként erre: 353. - 945be776b5)
2014. márc. 15. 15:22
Aki nem élt át még ilyesmit, az lehet, nem jön rá arra, hogy mi folyik a háttérben...hát épp ez benne a csapda! Mivel a külvilág sokszor nem tud semmit, ezért az áldozat ott is áldozat lesza sutasága miatt. Így indul meg a lefelé tartó spirál, ami végül odáig vezet, hogy az áldozat depressziós lesz. Amúgy szerintem ha a fórumindító összeszedné a bátorságát és leírná ide az igazat, biztos nem támadná senki. De még az is lehet, hogy ő se tudja, hogy milyen helyzetben van, mert ezt szokta meg, úgyhogy neki is fel kell nyitnia a szemét. Sajnos ezt nem tudhatjuk.De hátha még fog írni.
414. csakegyharit (válaszként erre: 321. - NomNom)
2014. márc. 15. 15:20
Aki ettől érzi magát férfinak, az sürgősen keressen fel egy pszichológust, mert valószínű, a múltban van egy kis problémája az anyukájával. Fúj de szánalmas az ilyen.
413. anya4005 (válaszként erre: 412. - A1f4b553ae)
2014. márc. 15. 14:27
És nem is akármilyet! Isteni!!! :-)
412. a1f4b553ae (válaszként erre: 411. - Anya4005)
2014. márc. 15. 13:18
A férjed készíti a zserbót? De szerencsés vagy:) Gratulálok hozzá, ügyes akkor:)
411. anya4005 (válaszként erre: 386. - A1f4b553ae)
2014. márc. 14. 23:38

Én pl. tudok főzni,de vasárnap is rendelni fogunk,mert a párom 5 hét után végre 2 napig nem dolgozik,és inkább elmegyünk a gyerekekkel valahova,nem állok a konyhában! Nálunk a párom is meg tud főzni olyan kajákat,amit szeret,és hiába vagyok cukrász (és szakács is),a zserbót kizárólag ő készíti.

Ha nem tudnék főzni,sütni,akkor vagy rendelnénk,vagy szendvicset ennénk, mert a zacskós kajákat nem szeretjük,neki meg se ideje,se energiája a mindennapos főzésre.

410. 5c98b496b3 (válaszként erre: 405. - Kistanítónéni)
2014. márc. 14. 20:47
az en lanyom sem :D
409. a1f4b553ae (válaszként erre: 408. - Kistanítónéni)
2014. márc. 14. 20:18
Ez aranyos volt:))) De, szerintem biztosan jól főzöl, de kicsiként tényleg nehezen mentek nálunk is a főtt kaják.
408. Kistanítónéni (válaszként erre: 406. - A1f4b553ae)
2014. márc. 14. 20:13
Az egyik kedvence a szendvics, a másiké meg a krumpli. Elég válogatós mind a három gyerekem és nem igazán szeretik a főtt ételeket. Lehet mégsem jó a főztöm? Szerencsére a gyümölcsöt és a zöldségeket nyersen mindegyik szereti.
407. Gretaa
2014. márc. 14. 20:08

Ettől rossz anya?

Nem,nem.


Van aki istenien főz,mégis rossz anya.Van aki meg nem főz túl jól mégis jó anya.

406. a1f4b553ae (válaszként erre: 405. - Kistanítónéni)
2014. márc. 14. 20:08
Nem is egészséges. Mit szeretnek?
405. Kistanítónéni (válaszként erre: 404. - A1f4b553ae)
2014. márc. 14. 20:06
A kisfiaim nem szeretik a palacsintát. Még ilyen gyerekeket nem láttam.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook