Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jófogás tapasztalatok fórum

Jófogás tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3
81. Channa* (válaszként erre: 80. - Felhasznalo1026)
dec. 10. 13:10

Nem tudom!

Attól, hogy néhány dolgot eladtam ott, nem vagyok jófogás guru;)

80. felhasznalo1026 (válaszként erre: 79. - Channa*)
dec. 10. 07:52
Akkor kérlek segíts,hogyan kell csinálni a jófogáson?
79. Channa* (válaszként erre: 78. - Felhasznalo1026)
dec. 9. 18:23

Mint priviben is írtam. Email visszaigazolást én se küldenék, mert a csalók szoktak ilyet kérni.

A jófogáson meg van a módja annak, ahogy csinálni kell, miért nem aszerint intézed?

dec. 9. 17:18
Ha rendselsz, és az eladó nem igazol vissza e-mailben,akkor mi van?
77. GL
2023. júl. 16. 08:54
Átverős csaló a Jófogáson! Bp. XV-ker vagy Nagytarcsáról hirdet. Bontatlan kazettákat hirdet, Amiről utólag kiderült: Újracsomagolt, vagy használt,gyűrött szallagú,repedt tok,90perces csomagolásban 60perces kazetta is volt. Hogy mást ne tudjon átverni,behúzni!!!
76. gabesz55 (válaszként erre: 67. - Globus)
2023. máj. 16. 17:07
tudnád milyen jó paplant lehet készittetni belőle!
75. globus
2023. máj. 15. 22:04

Másik 😀

Direkt úgy teszem fel a hirdetést, hogy szállításban nem tudok segíteni, erre feszt rám ír egy csóringer rokon, akiről tudom,hogy se autója, se pénze. Másodszor fordul elő. Nem nehéz kitalálni a folytatást.

74. globus
2023. máj. 6. 21:31

Marketplace:

Jó estét, elérhető a bejelentésről szóló cikk?

Mi az ára, kérem!


Elnézést, miután több eladóval is felvettem a kapcsolatot, szeretném, ha elküldené nekem a termékeiről készült fotókat, hogy választhassak?


Jó estét, elviszem a terméket, de jelenleg a munkával vagyok elfoglalva, elküldeném a FEDEX munkatársait otthonába, hogy készpénzt adjanak Önnek, és átvegyék a terméket, ha megfelel Önnek?


Azt se tudja mi az, mennyibe kerül 🤣🤣🤣

Letiltottam.

73. Channa* (válaszként erre: 72. - Kaktusz1)
2023. ápr. 9. 11:04

Szívesen!

Nagyon kell figyelni, mert nagyon kreatívok lettek a csalók.

Nem csak ezt az egy módszert használják.


A lényeg, ha bank kerül szóba: a bank nem kér be netbank azonosítókat, bankkártya számot, pin kódot, stb., mert ezeket az adatokat is ismeri!

Azaz, ha bárki ilyet kér, akkor az csaló.


Olyan nincs, hogy az OTP bank azt mondja, hogy kapcsolja az MKB bankos kollégát! Nem egy helyen dolgoznak, nem ugyan azon a hálózaton vannak, így nem tudja kapcsolni! Adott bankban dolgozó ügyintéző azt mondja, hogy keresd fel a bakodat! Nem fog sem átirányítani, sem kapcsolni!


És eszembe jutott egy nem bankos csalás is, amivel szintén a bankokhoz jönnek megoldásért az ügyfelek.


Szolgáltatói számláknál figyeljetek! Szoktak csalók emailt küldeni, hogy pl. Eon-nál 3250 ft a havi számlád díja és van link a levélbe, hogy itt befizetheted.


Gondoljátok végig, hogy valóban az Eonnál van a számlátok? Ennyi szokott lenni? És ebben az emailben semmit ne csináljatok, hanem lépjetek be rendesen a szokásos linken és ott tudjátok ellenőrizni és fizetni a csekkeket...

72. kaktusz1 (válaszként erre: 71. - Channa*)
2023. ápr. 8. 10:13
Köszönöm a válaszodat. Sokkal figyelmesebb leszek. Megfogadom a tanácsodat.
71. Channa* (válaszként erre: 70. - Kaktusz1)
2023. ápr. 8. 08:02

Ha nem küldött semmit, akkor jó!

De ha küldene, akkor az lenne, hogy az általa küldött linket kellene megnyitnod, ahol megjelenne az összes bank logoja, itt ki kellene választanod a te bankodat és itt lépnél be a netbankba. ezzel a belépéseddel minden adatodat megszereznék, hogy be tudjanak lépni a nevedbe és leszedjék a pénzedet.


Rengeteg ilyen csalás van mostanában, mert az ügyfél azt gondolja, hogy tényleg a saját netbankjába lép be, mert nem nézi meg a linket, amikor rákattint a saját bank logojára, ha megnézné, akkor látná, hogy pl. nem otpbank.hu van ott hanem teljesen más...


Igen, a jófogáson keresztül küldje, illetve vegye át személyesen.


Kb. 2 hete tettem ki egy munkáscipőt eladásra, 2 nap alatt eladtam, de két csaló talált meg 1 nap alatt. Akinek eladtam, az írt üzenetet a jófogáson, majd felhívott és eljött személyesen a cipőért.

70. kaktusz1 (válaszként erre: 69. - Channa*)
2023. ápr. 7. 22:21

Köszönöm...

Bocsánat de nekem ez új.

Azt gondolom küldje az adatait jófogáson keresztül és majd én intézem..

Egyébként én sajnos gondolkodás nélkül el is küldtem neki az email címem de nem történt azóta semmi.

69. Channa* (válaszként erre: 68. - Kaktusz1)
2023. ápr. 7. 13:28
Nem a csomagról van szó, hanem email címre küldi a linket, amin tudod intézni a futárt, stb.
68. kaktusz1 (válaszként erre: 66. - Channa*)
2023. ápr. 7. 08:46

Én is kaptam ilyen üzenetet, mintha legalábbis emailben küldene az ember csomagot...

Az illető neve:

Kosik Ottilia

67. globus (válaszként erre: 66. - Channa*)
2023. ápr. 6. 18:23

Bocs, ezt most látom csak. Ilyent nem kaptam, nem kértek címet.


Helyi napilapban viszont feladott egy hirdetést, hogy tollat vesz, házhoz megy. Felhívtuk, itt egy rakás párna, dunyha, nekünk nem kell. Fűt-fát megígért, hogy délelőtti órákban jön. Azt hiszed, eljött? Fenét... facér' hirdeti a vételt, ha nem is kell neki! Annyira megbízhatatlanok az alkalmi vevők, most már tényleg azt mondom, megy minden a kukába. Pár ezer ft-ért (ha egyáltalán fizet) nem idegeskedek miattuk.

66. Channa* (válaszként erre: 53. - Globus)
2023. márc. 31. 18:11

Adatlapomra kiraktam egy képet.

Ilyen üzenetet küldenek a csalók.

65. Bluemoon55 (válaszként erre: 64. - Kaktusz1)
2023. márc. 30. 21:01
Na ennek örülök
64. kaktusz1 (válaszként erre: 62. - Bluemoon55)
2023. márc. 30. 13:40
Csak sikerült laptopról. Telóról nem engedi.
63. kaktusz1 (válaszként erre: 62. - Bluemoon55)
2023. márc. 30. 12:37

Képzeld sehogysem sikerül.

Már módosítottam a fotók méretét is, illetve próbáltam laptopról is feltölteni de nem tette fel a képeket. Nem értem. Jófogás meg nem válaszol.

62. Bluemoon55 (válaszként erre: 61. - Kaktusz1)
2023. márc. 29. 11:44
Az lehet igen hogy túl Nagy méret
61. kaktusz1 (válaszként erre: 60. - Bluemoon55)
2023. márc. 29. 09:00

Köszönöm.

Úgy tapasztalom jó a net . Most írtam az ügyfélszolgálatnak.

Area gondolok esetleg a fotók mérete nem jó.

De semmit nem ír ku, csak a fotók kiválasztásakor visszadob a hirdetés feltöltése adatlaphoz.

60. Bluemoon55 (válaszként erre: 59. - Kaktusz1)
2023. márc. 29. 08:54
Nekem mindig egyből feltolti nem tudm mi lehet... Nem lehet hogy net probléma?
2023. márc. 28. 22:41

Sziasztok!

Tudnátok segíteni?

Jófogásra tettem fel hirdetést de a képeket nem tölti fel de nem is ír ki semmit, hogy miért.

Nem internetes képek, saját fotók.

58. Bluemoon55 (válaszként erre: 38. - Nilem023)
2023. márc. 24. 21:26
Ezek legtöbbször botok.. Be vannak állítva vagy van hogy valaki nevet látod, lehet az ő fiókját törték fel éppen
57. Bluemoon55 (válaszként erre: 56. - Nilem023)
2023. márc. 24. 21:25
De itt nem tudod mert jön egy email hogy rendelessel akarják megvenni a terméked és leüti a terméket. Meg hogy utánvétes. De atvette ma a nő csak ez riziko
56. nilem023 (válaszként erre: 55. - Bluemoon55)
2023. márc. 24. 17:00
Ha nálam így akar vki vásárolni a postaköltség árát ilyenkor előre kerek fizetni és a terméket fizeti mikor átveszi. Ez egyfajta biztosítás neked. Így elkerülöd a kellemetlenséget.
2023. márc. 24. 13:05
Nekem meg nem vették át a csomagot, marha jo, jofogason rakattintott ezzel a rendelessel, nemtudok ilyenkor mit tenni.. Kifizetem előre a feladast és ha holnapig nem veszi át akkor fizethetem a vissza utat is... Próbálom elerni telefonon hogy most mi van, Kell e neki vagy nem?? Kár hogy jofogason nem lehet ezt kikapcsolni ezt a funkciót hogy rendelessel megvehessék
54. nilem023 (válaszként erre: 52. - Globus)
2023. márc. 24. 06:51
Üzenetben belül nem lehet ezt csinálni amit írtam.
53. globus (válaszként erre: 51. - Nilem023)
2023. márc. 23. 21:10
Az lesz. Bár benne van már egy dobozban, leküldöm a pincébe. Hátha értékesebb lesz idővel, antik ingás óra.
52. globus (válaszként erre: 50. - Nilem023)
2023. márc. 23. 21:09

Csak asztali gépről kezelem a Jófogást.

Az üzenetbeli nevére, ami a szövegbox felső szélén van, nem lehet kattintani, nem hoz elő semmit. Ugyanolyan szövegtípus, mint maga az üzenet.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook