Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jófogás tapasztalatok fórum

Jófogás tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3
21. tulipán*** (válaszként erre: 14. - Bluemoon55)
2023. márc. 7. 00:29

Hú még jó, hogy írod. Tőlem is kérték pár hónapja az e-mail címem és nem értettem, hogy miért, rá is kérdeztem. Erre -szerencsére- nem válaszolt az érdeklődő, így nem is adtam ki. Nekem sem volt gyanús. Szerintem ez egy újkeletű dolog és valószínűleg mindenkinél bepróbálkoznak, mert már nagyon régóta használom az oldalt és nem emlékszek ilyenre.

Amúgy volt még egy csaló és az is pár hónapja -most jutott az eszembe-. Már nem emlékszek, hogy mit kértek, de valamilyen Foxpost ügyletbe akartak bele keverni engem is. Az lett gyanús, hogy "rögtön fizetne és bonyolítsam amit kér (már nem emlékszek ponntosan, hogy mi volt ez) de ha várok akkor nem lesz elég pénze". 😂😂 Mivel nagyon el akartam adni a tv-t, gondoltam azért utána járok mindennek, mielőtt lemondanám az üzletet. Felhívtam a Foxpostot és kiderült, hogy nincs olyan szolgáltatásuk, amire rá akartak venni. Szóval így nem is írtam vissza nekik.

Már bánom viszont, hogy nem jelentettem őket a Jófogásnak, mert ha tömegesen történik ilyesmi akkor kiküldenek egy kör-emailt, hogy mindenki figyeljen oda az effajta üzenetre és ne adja ki a személyes adatait.

20. Bluemoon55 (válaszként erre: 19. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 6. 19:38
Ebay, Amazon ismerem de en onnan max vennék, felrakni eladni nem
2023. márc. 6. 19:13
Ha muszáj, akkor én EBAY- párti vagyok.
18. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 5. - Bc84e599b2)
2023. márc. 6. 19:09

Na, a Vateráról eddig én nem is tudtam, hogy van ilyen.-)

Hiába, én már az első világháború idején is koros embernek számítottam..-))

17. potyek (válaszként erre: 9. - Bc84e599b2)
2023. márc. 6. 19:01

Sikeres értékesítés utáni jutalékok (BRUTTÓ), melyet az eladó fizet:

Egységesen 6,9%*

A jutalékot csak sikeres tranzakciók esetén kell kifizetni!

Díjkalkulátor

*Kivételek: Ingatlan; Szolgáltatás; Állás; Személygépkocsik; Haszongépjárművek; Motorok, robogók, quadok; Veterán járművek; Egyéb járművek kategóriákban indított termékek után nem kerül kiszámlázásra jutalék.

Egyedi szerződéses partnereink esetében, a szerződésben meghatározott mértékű; jutalék kerül kiszámlázásra az értékesítések után, mely eltérhet a Vatera általános díjszabásától.

16. Bluemoon55 (válaszként erre: 15. - Sirga)
2023. márc. 6. 18:56
Uh az durva
15. Sirga
2023. márc. 6. 18:53

Jófogáson volt egy érdekes esetem: szerintem valahogy meghackelték a fiókom, és az általam árult termék árát módosították. (3500-ért hirdettem, de amikor jelentkeztek, hogy megvennék, már 1500 volt kiírva.) Mondtam, hogy annyiért nem adom, nem értem, mi történt. Elvitték 3500-ért. Így is jól jártak.

Ettől eltekintve csalóba még nem futottam bele se eladóként, se vásárlóként.

14. Bluemoon55 (válaszként erre: 13. - Tulipán***)
2023. márc. 6. 18:13

A csalókat úgy értettem hogy egy kattintás választott el attól hogy a bank számlámhoz jussanak. Én hülye nem tűnt fel amikor jött egy Email, eleve az nem tűnt fel miért is kell neki az én email címem??

Most már tudom, ha ilyen üzenet jön, egyből tiltom.jott az üzenet rendes foxpost vagyis azthittem es fura volt hogy kéri a bank belépésem.

Hála Istennek nem történt semmi.Sok ilyen volt már, felraktam valamit és jött hogy még szeretné venni, de kell neki az email címem. Igazából nem sok tapasztalatom van, nemrég regisztráltam.

2023. márc. 6. 18:07

Szerintem nagyon jó oldal a Jófogás, én egy csomó mindent adtam el és vettem ott. A Vatera is jó de nekem nincs türelmem kibogozni a szabályzatot és az adminisztratív részt a jutalékokat illetően, így a Jófogásnál és a MArketplace-nél maradok.

Ha nem dirt cheap amit árulsz akkor jóhogy elkezdenek kalkulálni a szállítási díjjal, stb., de szerintem megéri ott árulni mert még mindig jobb ha sikerül eladnod a terméket és pénzt csinálsz, mintha otthon porosodik és a helyet foglalja. Szóval türelem kell hozzá főleg azért, mert aki egy használt oldalra megy vásárolni, az megnézi, hogy mennyit költ.

A csalókat illetően pedig óvatosnak kell lenni. Én még nem futottam bele egybe sem pedig évek óta használom, de előfordulhatnak csalók ott is, úgy mint mindenütt.

12. Bluemoon55 (válaszként erre: 11. - _Berry_)
2023. márc. 6. 18:03
Igen Olyan is gyakran előfordulna hogy én vigyem el neki! Ha egy városban lakunk
11. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Bluemoon55)
2023. márc. 6. 17:58
Régen jó oldal volt, bár ha nem is csalók, de fura emberek, akik láthatóan el sem olvassák a hirdetést, akkor is voltak. Odaírtam, hogy személyes, erre postán küldjem neki. Vagy ott volt, hogy személyesen merre, erre szerette volna, hogy a város másik végébe menjek.
10. Bichi (válaszként erre: 1. - Bluemoon55)
2023. márc. 6. 17:46

Szerintem ma már a legegyszerűbb a Marketplacen való értékesítés, én ma már csak azon vásárolok, és csak személyes átvétellel.

Én vettem is, és adtam is el a jófogáson, de vételnél csak a kp jöhet nálam szóba, és személyes átvétel, kivéve, ha olyan az összeg, amin nagyon nem búsulok ha elbukom, de szerencsére még nem volt ilyen. Ha eladok, én nem postázok, ha pl. színházjegy, azt lehet online, volt aki utalt előre, és volt aki azt is személyesen szerette volna. Ha én árulok, nem utazgatok, ha jó valamilyen olyan helyen, ami nekem útba esik, akkor az OK. Az otthonom címét soha senkinek nem adom meg, a munkahelyemre már jöttek érte.

9. bc84e599b2 (válaszként erre: 7. - Potyek)
2023. márc. 6. 17:45
12% már az 6.9% most emeltek!
8. Bluemoon55 (válaszként erre: 6. - Channa*)
2023. márc. 6. 17:35
Ja Isten orizz a lakásba senki nem jön fel! Posta csakis!!!
2023. márc. 6. 17:26
Azért a 14ft-os feltöltési díj nem a világ vége....És ha sikerül eladnod a terméket, akkor a vételár 6,9%-át kéri a vatera. Szerintem igenis megéri, mert mindenki ismeri, ha jó árat adsz meg, akkor el lehet adni. Ha nem adod el, akkor azt a 14ft-ot ki lehet bírni...ha meg eladod, akkor van miből kifizetni a jutalékot. Én ajánlom.
2023. márc. 6. 17:24

Én már adtam el a jófogáson több mindent.

Volt amikor szerintem csaló próbálkozott azzal, hogy saját pénzen postázzam neki és majd ő kifizeti azt is Annyit erősködött, hogy gyanús lett és nem foglalkoztam vele.


De általában, nem volt gondom.


Tüzifát nem lehet hirdetni, csak valami kóddal.

Autó hirdetésért fizetni kell.

Illetve, bizonyos esetekben is kell fizetni, ha módosítjuk a hirdetést.


Ha ingyen hirdettem, azaz nem kértem pénzt azért, amit eladtam, akkor több százan kerestek és elég érdekes kérések is voltak. Nem volt elég, hogy ingyen van, de szállítsam is el neki, mert ő nagyon szegény, beteg, stb., aztán az üzenetében lévő képről kiderült, hogy nem volt neki semmi baja és még szegény sem volt...


Nagyon kell figyelni, hogy kit és mikor engedünk be a lakásunkba. Sose legyél egyedül, ha átadsz valamit és fizetni is kellene az átvevőnek...

5. bc84e599b2 (válaszként erre: 4. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 6. 17:17
Nem Kedvesem,sajnos még a képek feltöltéséért is fizetni kell. Ha eladsz valamit akkor pedig jutalékot kell fizetned,már hogy a Vaterán :)
4. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 2. - Bc84e599b2)
2023. márc. 6. 17:01

"Így buktam a feltöltés árát is."


Én azt hittem, hogy ez ingyenes szolgáltatás.

3. Bluemoon55 (válaszként erre: 2. - Bc84e599b2)
2023. márc. 6. 17:00
Igen valahol enis azt hallottam hogy a Vatera kicsit komolyabb.
2. bc84e599b2 (válaszként erre: 1. - Bluemoon55)
2023. márc. 6. 16:58
Vatera komoly jutalékért dolgozik,magáért a feltöltésért is fizetni kell. Én régebben sokat eladtam ott ruhákat de már nem a régi,nem nagyon vásárolnak. Jófogáson vettem már autót,sőt adtam el dolgokat teljesen ingyen. Persze az sem most volt. Csalóval nem találkoztam,olyannal igen aki rendelt de azután mégsem fizetett. Így buktam a feltöltés árát is. Szerintem egyik sem olyan már mint régen.
2023. márc. 6. 16:45

Akik esetleg itt árulnak dolgokat, érdekelne mik a tapasztalatok, nemrégen regisztráltam és már belefutottam nem egy csalóba...

Vagy éppen drága a posta, automata, semmi sem jó.

Pedig azt hallottam itt elég jól el lehet adni dolgokat. Vagy esetleg a Vatera jobb?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook