Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Játszótéri ismeretségek fórum

Játszótéri ismeretségek (beszélgetős fórum)


20. moonlight13 (válaszként erre: 19. - Petra025)
2014. jún. 14. 09:05
Mondjuk igazad van, én is láttam olyan anyukákat, hogy már én voltam rosszul, hogy hova mászik a gyerekük, ők meg szinte oda sem figyeltek.
2014. jún. 14. 07:46

Én sem erőltetem a beszélgetést, sokszor nem elég csak a saját gyerekemre figyelni, értem azt, hogy vannak nagyobb gyerekek, akik neki mennek véletlenül az enyémnek, vagy elvesznek tőle valamit. Vagy az enyém veszi el más motorját, ugyanis motorőrült, és ha kérik vissza, akkor mindig visszaadjuk, és megköszönjük együtt:-)

Max a játszón jobbat azokkal az anyukákkal tudok beszélgetni, akikkel egy házban lakom. De persze pár szót én is váltok sokszor másokkal.

De valóban sokszor látom, hogy vannak anyukák akik annyira belemerülnek a beszédbe, hogy egyszer csak már rohannak mint az őrült és az utsó pillanatban szedik le valamilyen életveszélyes helyzetből a gyereküket.

18. moonlight13 (válaszként erre: 17. - Fr.andi)
2014. jún. 14. 00:26
A beszélgetés nem azt jelenti, hogy hátat is fordítasz a gyereknek!
2014. jún. 13. 23:10
Nem tudom, hány éves gyerek mellett lehet beszélgetni a játszótéren és nem rá figyelni? Nálunk minden alkalom más. Én követem a kislányomat, mert am. "esik-kel" típus.Ha nagyobb lesz, talán leülhetek majd egy padra... Ha ő szóba áll valakivel és annak épp ott van az anyukája szívesen váltok 1-2 szót, de semmiképp nem azzal a céllal, hogy barátkozzam és hogy beépüljek. Azt inkább máshol...Ha ő nem megy barátkozni, akkor végig vele maradok, nem keresem az anyukák társaságát.
16. Nanda (válaszként erre: 10. - Moonlight13)
2014. jún. 13. 22:44

Csak nem minden gyerekkel lehet normálisan játszani!

Persze épp velük nem nagyon foglalkozik az anyjuk!

15. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Adry06)
2014. jún. 13. 22:38

Abszolút nem vágytam/vágyom bekerülni semmilyen társaságba.

Mivel ikreim vannak,így bőven elég rájuk koncentrálni, no meg nem is izgat a sok üres picsogás.....

2014. jún. 13. 22:28

Én is nagyon fiatal voltam, amikor játszótérre jártunk a fiamal, és én nem szerettem senkivel fecsegni. A gyereket beraktam a homokozóba, ha igényelte, akkor játszottam vele, ha volt épp valaki akivel játszon, akkor én olvastam.

Nem igen tudtam elképzelni közös témát a többi gyerekessel...

13. trapiti (válaszként erre: 12. - Moonlight13)
2014. jún. 13. 22:19

Nálunk sem a kor volt vegyes, pontosabban nem csak az.


De pl. ahová nyaralni jártunk, oda két hét alatt is úgy "beépültünk" hogy egy év elteltével már várták mikor érkezünk :) Szerencse is kell ehhez.

12. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2014. jún. 13. 22:18
Nálunk is hasonlóan volt. Igaz, az anyukák és a gyerekek nagyjából egyidősek voltak.
11. trapiti (válaszként erre: 10. - Moonlight13)
2014. jún. 13. 22:17
Attól is függ, milyen környéken van a játszótér. Nálunk nagyon vegyes, és elég nagy területre, sok házra jut az az egy játszótér.
10. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Nanda)
2014. jún. 13. 22:15
A gyerekek egymással szeretnek játszani, addig az anyukák is beszélgethetnek. Mi strandra, kirándulni, állatkertbe is jártunk együtt.
9. moonlight13 (válaszként erre: 4. - Ubi pretium)
2014. jún. 13. 22:13
Nálunk szinte mindenki "beépült" a játszótéri csapatba. Szintén a mai napig tartjuk a kapcsolatot, pedig a gyerekek már rég megnőttek.
2014. jún. 13. 17:56
A nagyobb fiam születése óta ugyanazzal a társasággal jártunk játszira,és a kis tesók is közel egy időben jöttek.Nagyon összeszokott családias hangulat volt a játszin.4 család volt nagyon jóban.Aztán mi elköltöztünk.És szépen sorba a többiek is.Itt másik játszira járunk.De telefonon tartjuk a kapcsolatot a csütörtök a mi napunk.A hozzánk közeli játszin találkozunk.Itt is van pár klikk de engem nem igazán izgat.A fiaink barátságos gyerekek ,van itt egy két gyerek akivel szívesen játszanak.De én a szülőkkel annyira nem bratyizok,mert sokkal fiatalabbak mint én.37 leszek.Ők kb 23-28 közöttiek
2014. jún. 13. 17:46
Nálunk is így van,nagy csoportban állnak az anyukák megvitatni a napi dolgaikat,ráadásul szinte mindenki gyerekkorától kezdve ismeri egymást,míg mi pár éve költöztünk ide,de néhány anyukával akit látásból,vagy innen onnan ismerek "sziasztok,hogy vagytok" megszólítással leállhatnék beszélgetni.De pár szón kívül tényleg nem nagyon van idő beszélgetni ,mert inkább a gyerkőccel játszok.
6. pzm3 (válaszként erre: 3. - Trapiti)
2014. jún. 13. 17:24
Valahogy én is így vagyok ezzel...
2014. jún. 13. 16:20
sehogy, mivel az átlagéletkor 35 év, én meg durván egy 10-essel fiatalabb és még fiatalabbnak nézek ki, szóba se állnak velem :-D inkább sétálunk, bejárjuk a környéket, könyvtárazunk, sütizünk, kirándulunk, parkozunk.
2014. jún. 13. 16:20
Gyerekkel és kutyával a legkönnyebb ismerkedni.Nálunk nem volt ilyen durva klikkesedés,nagyon szívesen fogadtak minden új anyukát-gyereket.Nagyon sok akkor kezdődött ismeretség tart barátságként a mai napig.Az egy jó hely volt,a mai napig csak jókat hallok.Vissza is mennék az időben :)
3. trapiti (válaszként erre: 1. - Adry06)
2014. jún. 13. 16:16
Sehogy. Ritkán jártunk de a "felhozatal" nem olyan volt ahová be szerettem volna épülni.
2. pzm3 (válaszként erre: 1. - Adry06)
2014. jún. 13. 16:04

Ez felénk is így van.Én nem csacsogni megyek le a gyerekekkel,hanem játszani.Beülök a kisebbel homokozni,lököm a hintán,labdázunk....

A hideg ráz mikor a kicsi gyerekek fejjel lefele csúsznak a csúszdán,az anyukák meg csak locsognak,és nem is figyelnek rá.

Egyébként én utálok a játszira járni pont az ilyen klikkek miatt,mindenkit kibeszélnek,egész délután lent ülnek,de a gyerekekkel csak le kell menni játszani.

2014. jún. 13. 15:55

Sziasztok!


Nemrég kezdtünk játszótérre járnia kisfiammal. Azt vettük észre, hogy már jól kialakult klikkek vannak szinte mindenhol. Nektek hogy sikerült" beépülni" ??? a már kialakult társaságokba??????


köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook