Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jár jutalék az ingatlanközvetítőnek? fórum

Jár jutalék az ingatlanközvetítőnek? (tudásbázis kérdés)


1 2
5. simple (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2022. jan. 2. 22:00
Ma már ez nem így van. Legalább 10 ingatlanirodával nem kötöttem szerződést, mert akkor is pénzt kértek volna, ha én adom el. És nem kizárólagos szerződésről volt szó.
4. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 2. 21:58
Hogyhogy nem kapott a szerződésből? Nézze meg, hogy mi van benne. Én az elmúlt években több ingatlanirodát is elhajtottam emiatt, mert benne volt a szerződésben, hogyha én adom el, akkor is jár nekik a jutalék. Mondtam így nem írok alá semmit. Szóval sokan próbálnak trükközni. Otthon centrummal is volt gondom, de nem emlékszem konkrétan hogy az ő szerződésükben is benne volt-e ez. Nézzétek meg a papírt.
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 2. 21:57

Nem, nem jár.

Az ingatlanosnak akkor jár jutalék, ha ő "hozza" az érdeklődőt. Ekkor egy látogatási papírt is aláiratnak velük, hogy őket megkerülve ne vehesse meg az ingatlant.


Ahhoz, hogy az ingatlan más csatornán lesz értékesítve semmi köze az ingatlanosnak. Csak fel kell nála mondani a (esetünkben még alá sem írt) megbízást.

2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 2. 21:43
Nem jár, mire járna, ha nem ő vitte a vevőt. Más a helyzet, ha kizárólagosságot kötött, akkor mielőbb bontsa fel, és ennyi...
2022. jan. 2. 21:38
Egy ismerősöm szeretné eladni a lakását, néhány napja szerződést kötött egy ingatlanközvetítővel. Közben kiderült, hogy egyik barátja megvenné a lakást. Az ingatlanos még nem vitt érdeklődőt. Mindenképpen ki kell fizetni a jutalékot? A szerződésből nem kapott még, ezért nem tudja megnézni a feltételeket. Otthon Centrumról van sző. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Köszönöm a válaszokat.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook