Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jár jutalék az ingatlanközvetítőnek? fórum

Jár jutalék az ingatlanközvetítőnek? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. birebora (válaszként erre: 34. - Simple)
2022. jan. 5. 16:59
Szerintem is. Nem értem az ilyen embereket.
34. simple (válaszként erre: 33. - Birebora)
2022. jan. 5. 14:51

Vannak emberek, akiknek egyszerűen nem szabad ügyeket intézni. Engem nem könnyű átverni, megvan a magamhoz való eszem, de ha nem értek valamit, még én is ellenőriztetem az ügyvédemmel. Anyósomék ilyenek még, azt hiszik még a régi világot éljük, elolvasás nélkül írnak alá mindent... Hülyét kapunk már, ezerszer kellett őket kihúzni a bajból, mondtuk nekik hogy már semmit nem írhatnak alá amíg mi nem láttuk.

itt az ingatlaniroda tuti nagyon sunyul, ki tudja mit irattak még alá vele...

33. birebora (válaszként erre: 25. - Michelle.r)
2022. jan. 5. 08:04

De ennyire egyszerű? Nincsenek kérdései? Nem tűnik fel, hogy nem kapott példányt az aláirt szerződésből?

Az iroda ezek szerint rosszindulatú, feltételezhetném ezt is.

32. birebora (válaszként erre: 30. - Simple)
2022. jan. 5. 08:02
Nem értem én sem.
31. michelle.r (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 4. 18:06

14 napra emlékszem, de nem vagyok biztos benne. Megpróbálok megkérdezni valakit.


Ne hagyjátok, hogy addig húzzák, amíg kiszaladtok az időből. Egy e-mailt elküldeni a szkennelt másolattal nem tarthat napokig.

Ha holnap sem érkezik meg, küldjétek el a felbontást. Arra biztos, hogy azonnal reagálni fognak 🙃

30. simple (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 4. 16:41
Bocsi, hogy megint kérdezem, de hogyhogy küldenek? Ez úgy szokott kinézni, hogy aláíráskor kap mindkét fél a szerződésből. Hogyhogy nem kapott akkor?
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Michelle.r)
2022. jan. 4. 14:22
Köszi, elmondom neki.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Michelle.r)
2022. jan. 4. 14:21
Én is ezt tanácsoltam neki. Azzal nincs tisztában, hogy eladhatja-e ő is vagy mindenképpen fizetnie kell az ingatlanosnak. Úgy gondolta, hogy csak akkor kell fizetni, ha hoznak vevőt. Jelen esetben ez nem mindegy, de a szerződés nélkül csak találgatni tudunk.
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
2022. jan. 4. 14:13
Igen, megígérték, hogy küldenek. Mennyi lehet az elállási időszak?
26. michelle.r (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 4. 08:02
Nem kell ismerni ahhoz, hogy felbontsátok. Megvan a vevő azt mondod. Neked nyilvánvalóan nem fognak segíteni. Neki kell egy ajánlott levelet küldenie, hogy érdekmúlás okán a szerződést felbontja. Legyen benne a levélben az is, hogy az ingatlaniroda az eltelt időszakban nem közvetített vevőjelöltet. Miután elküldted a levelet, ne is fogadjon tőlük érdeklődőt.
25. michelle.r (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 4. 08:00
Egyszerű embereknek azt tudom javasolni, hogy ne írjanak alá szerződést, amíg nem mutatja meg egy ügyvédnek. Vagy legalább valakinek, aki érti, hogy mi áll benne. Jelen esetben gondolom élete legnagyobb vagyonáról írt alá valamit, amiről fogalma sincs.
24. michelle.r (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 4. 07:58

Az elmúlt egy napban történt valami? Felhívtátok legalább az ügyfélszolgálat, hogy küldjön egy példányt a szerződésbből?


Ki fogtok futni az elállási időszakból.

23. kisj (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 3. 19:30

Nem tudja hogy kizárólagost kötött-e?!

Ez már gáz, mert akkor az ingatlanosnak tudtommal jár jutalék

22. kisj (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 3. 19:26
Ha nem az O. C. hozta a vevőt, akkor nem jár jutalék nekik.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - 9370250d08)
2022. jan. 3. 17:10
Igen, fel kellene bontani a szerződést, de jó lenne ismerni a tartalmát, a feltételeket. Majd megpróbálok segíteni neki, de lehet, hogy velem nem állnak szóba, ha elkísérem.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Birebora)
2022. jan. 3. 17:07
Nem tudja, hogy volt-e kizárólagosság, ezért is kérdeztem, hogy vannak-e tapasztalatok ezzel az irodával kapcsolatban.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2022. jan. 3. 17:04
Én sajnálom, egy egyszerű emberről van szó, nem gondolta, hogy sok dologra oda kell figyelni, átverhetik. Nem volt elég körültekintő. Azt tudta, hogy egy ismerősének is eladta az ingatlanát és nem neki kellett "bajlódni" vele. Nem használ internetet, vannak még ilyen emberek.
18. 9370250d08 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 3. 14:53

Nezzetek meg a szerzodest, addig ne csinaljatok semmit.

Ha valoban szukseges; bontsatok fel.

Ha vmi nem egyertelmu erdemes ugyved segitseget kerni.

Inkabb arra koltse a penzt.

2022. jan. 3. 14:35

Miért nem kérte el a szerződést? Nem olvasta el csak aláirta? Ha kizárólagos, a tulaj akkor is eladhatja a saját ingatlanát. Ha azt irta alá, hogy ha nem az iroda adja el, akkor is fizetnie kell akkor b.szhatja. Én ilyet soha nem irnék alá. A szomszédunk ilyet irt alá, nem az az ingatlan iroda adta el hanem egy másik és fizetnie kellett.

De egyébként nem jár(na) neki. De aki szereti dobálni a százezreket az tegye, az ingatlan iroda meg jól járt.

16. michelle.r (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2022. jan. 3. 14:24
Bocsánat, nem leszek népszerű. Aki úgy ír alá egy szerződést, hogy fogalma sincs, mit ír alá, az megérdemli.
15. 9370250d08 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 3. 12:24

Hát én is, pont ezért is, mert a legtöbb elég erőszakos (tisztelet a kivételnek), és semmi nem érdekli csak a pénz, amiért lehetőleg semmit nem kell tenni...

Aki reális áron hirdet 1 ingatlant előbb-utóbb eladja ingatlanos nélkül is, inkább 1 jó ügyvédre költsön az adás-vételi szerződésnél.


Mindegy a lényeg a szerződés, a szóbeli körítés más dolog.

2022. jan. 3. 12:14
Köszönöm a válaszokat. Én sem értem, hogy írhatta alá, ha nem ismeri a szerződés részleteit, ezért is próbálok segíteni, hogy mentsük a menthetőt. A szerződés nélkül viszont nem könnyű. Lehet, hogy elmegyek vele az ingatlanoshoz, nehogy átverjék. Nekem is rossz tapasztalataim vannak az ingatlanközvetítőkkel, volt már korábban a családban hasonló eset, akkor is egy ismerős vette meg az ingatlant, a közvetítő még nem csinált semmit, de a markát tartotta. Akkor úgy sikerült lezárni a dolgot, hogy fizettek neki, de kevesebbet, mint amennyi a jutalék lett volna. Fenyegetőzött, hogy az ügyvédeik mindenképpen elintézik... Nagyon meg kell nézni, hogy melyik ingatlanost bízza meg az ember, nagyon eltérőek a feltételek. Én mindenesetre kihagynám őket, ugyanúgy a hirdetési oldalakra rakják fel, ahogy bárki megteheti és nagyon magas a jutalék.
13. 9370250d08 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 3. 08:54

Bakker...


A jovore nezve:

-mindig el kell olvasni, hogy mit ir ala vki, ha ehhez az kell, hogy hazavigye a szerzodest es segitsen neki vki ertelmezni a szoveget, akkor is!

-alairta mar? Ha szerzodnek, akkor kellett kapnia neki is 1 peldanyt.


A barat erdeklodo/vasarlo?


Elallnek a kozvetitos szerzodestol, de ha vki nem akar foglalkozni a szerzodessel, hirdetessel, annak jo megoldas.

Az ingatlanosnak is az a celja, hogy minel jobb aron, minel hamarabb eladja a lakast.


Ezek alapjan, amit irtal az ismerosrol lehet jobb is, hogy nem o intezi...

12. dafke
2022. jan. 3. 08:38
Meg kell nézni a szerződést, attól függ, kizárólagos szerződésről van szó, vagy nem.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2022. jan. 3. 08:35

Értem én, de aki el sem olvassa, az fog pereskedni szerinted?

Meg a jó ügyvéd esete is.

10. Bichi (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2022. jan. 3. 08:23
És jellemzően inkább elengedik az ügyet, mint hogy nekiálljanak pereskedni nem kevés költségért...
9. michelle.r (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2022. jan. 2. 22:44
Ezzel sokan bepróbálkoznak, de per esetén veszít az ügynökség. A tulajdonost nem lehet kizárni a saját ingatlana értékesítéséből. A Duna House ellen már van ilyen esetben nyert per.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 2. 22:34
Legtöbbször úgy kötik, mindegy ki adja el, jutalék jár nekik. A szerződésben benne kell, hogy legyen. Amit ott aláírt, az érvényes. Ha felbontja, akkor talán 3 hónapot kell várni, hogy értékesíthesse. De ez is szerepel a szerződésben, milyen jöga van az eladónak, milyen a közvetítőnek.
7. Amaunet (válaszként erre: 5. - Simple)
2022. jan. 2. 22:08

2010-ben adtam el utoljára. Akkor több (6-8) ingatlanirodával kötöttem megbízást és közel két évig alig hoztak érdeklődőt. És nem egy putrit kínáltam. Felkapott helyen, rendezett környéken volt a lakás.

Végül egy szomszédom hozott össze a vevőkkel.


Az a véleményem, hogy nem érdemes ennyi irodával dolgoztatni, hiszen az érdeklődők a neten böngészve jutnak el hozzájuk. És ezen az úton akár maga a tulajdonos is hirdethet.

6. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 2. 22:01
De miért nem az aláírás előtt olvasta el a szerződést?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook