Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az ingatlanközvetítőnek hányszor kell fizetni? fórum

Az ingatlanközvetítőnek hányszor kell fizetni? (tudásbázis kérdés)


28. _Berry_ (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2020. jan. 28. 00:22
A pénz átadása alapján fel lehet jelenteni. Ha személyesen és nem az utcán történik, akkor azt meg lehet adni. Ha át kell utalni, akkor a számlaszám is kiindulópont.
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Gabbbicica)
2020. jan. 27. 15:10

Pontosan így van, ahogy írod.


Visszagondolva, a hirdetés szövege is feltűnően csábító. “Gyönyörű, felújított, gyerek és állat jöhet, 1 havi kaució megbeszélés szerint...” stb.

26. Guruljka (válaszként erre: 25. - Michelle.r)
2020. jan. 27. 15:07

A lányomék nem tudták, milyen egy ingatlaniroda. Kint volt a megadott (cég?)-név az ajtón, irodának látszó helyiségben kapták meg a listát...


Én sem tudom egyébként, hogy néz ki, még nem kellett igénybe vennem ingatlanirodát. De az biztos, hogy egy számomra még ismeretlen céget ellenőrzök a neten. Mostanában már meg lehet ezt tenni. Húsz-huszonöt éve még nem lehetett.

25. michelle.r (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2020. jan. 27. 14:25

De tudod. Hiszen, ha besétálsz egy ingatlanirodába, ahogy Amaunet írta, ott ritkán találsz magánszemélyeket ;)


Már csak azért is érdemes ingatlanirodához fordulni, mert nem kerül pénzbe, és ott többet is tudnak mutatni, ergo időt, energiát spórolsz magadnak.


Egyébként aki aláír egy bérleti szerződést anélkül, hogy ránézne a tulajdoni lapra, az ne csodálkozzon, kitessékelik a frissen kibérelt lakásból.

2020. jan. 27. 14:15

Amúgy ezeket az átverős hirdetéseket könnyű kiszúrni.


Jellemzően az átlagnál 20-30-40 ezerrel olcsóbb bérleti díjak, mint a környéken a többi ingatlan.


Nincs 1 db fotó sem.


10-20 hirdetéshez ugyanaz a telefonszám van megadva.


Ha felhívod, ennyit mondanak, h be kell menni az irodájukba, leszurkolni 8000-ret, és nem kísér el egy ingatlanos sehova, csak adnak egy listát a lakások tulajának telószámával.


Rendes ingatlanügynök mindig elkísér a helyszínre, sőt meg se adja kb a pontos címet, csak az utcát. Sosem adják ki a tulaj telószámát, hogy ne tudd megkerülni őket. És vevőként sose kell fizetni, mert mindig a tulaj és az ingatlanos köt szerződést.

23. Guruljka (válaszként erre: 22. - Amaunet)
2020. jan. 27. 11:36
Nem feltétlenül tudod, hogy magánszemély.
22. Amaunet (válaszként erre: 18. - 6057f05179)
2020. jan. 27. 09:01

Épphogy nem magánszemélyekhez kell ilyenkor fordulni.

Be kell menni egy ingatlanközvetítő irodába, ha valóban ingatlanossal szeretnénk lakást kerestetni.

Meg kell nézni, hogy milyen fejléc szerepel az ajánláson! Ugyanis ők csak olyanokért vállalnak felelősséget.


Sajnos, sokan nem győződnek meg arról, hogy valóban ingatlanközvetítővel beszélnek vagy egy csalóval.

21. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 27. 08:43
Ezek nem ingatlanosok, hanem csalók. A tulajdonos számát hirdetésekből vadásszák. Ingatlanos nem kér pénzt a bérlőtől, a tuaj fizet a szerződéskötés után. Egy havi bérleti díj a sikeres közvetítés uzán.
20. gabbbicica (válaszként erre: 18. - 6057f05179)
2020. jan. 27. 06:26

Ezek nem igazi ingatlankozvetitok, mas tevekenyseguk nincs. Es egy lakast se tudnak megmutatni senkinek, mert ügyfeleik sincsenek.


Csak azok az elkeseredett emberek az ugyfeleik, akik a kamu listakert kifizetik a 8000ret.

19. 6057f05179 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 27. 04:32
Ez a hirdetés hol jelent meg?
18. 6057f05179 (válaszként erre: 17. - Gabbbicica)
2020. jan. 27. 04:30

Tanulság ! Előbb a magán hirdetéseket kell nézni,szerintem elég sok van belőle.

Ingatlanközvetitőnél tényleg nagyon sok kamus cím van, ha mégis, kkor általában rosszabb állapotu ingatlanok vannak,ez vonatkozik eladásra ill. bérlésre is,azért vannak kivételek itt is.Az is igaz, hogy az ingatlanközvetitők mindent megtesznek azért,hogy címekhez jussanak

17. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 27. 04:16

Ez már 10 éve is lehúzás volt. Albérletek, eladó lakások a realis ár alatt hirdetve.


8000ert kapsz egy listat, amit kb a jofogasrol irnak ossze es mar reg nincsenek meg a lakasok.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - _Berry_)
2020. jan. 27. 02:56
Szerintem ez az illető budapesti, és Budapesten, valamint a pilisi térségben hirdet kiadó ingatlanokat.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2020. jan. 27. 02:55
A munkahely miatt fontos lenne ebben a városban maradnunk. Ezt a lakást is véletlen, az utolsó pillanatban, ismerősön keresztül találtuk. Sajnos nincs sok esély.
14. Guruljka (válaszként erre: 12. - _Berry_)
2020. jan. 27. 02:42

Valószínűleg nincsenek bejelentve, egy telefonszámot pedig nem lehet hogyan feljelenteni.


Van olyan csaló is régebben, aki pár száz Ft.

-ért és válaszbortékért munkalehetőségeket ígért.

Aztán küldött valamiféle listát, de nem volt valós. Egy reklamáló azt a választ kapta: csinálja ő is ugyanezt.

Végül is nem tudom, feljelentette-e valaki, de elvileg ugye végzett valamiféle szolgáltatást a pénz fejében.

13. _Berry_ (válaszként erre: 12. - _Berry_)
2020. jan. 27. 02:28
még nem büntették meg
12. _Berry_ (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 27. 02:28
Értem. Én eddig csak nagyobb városokban hallottam, hogy van ilyen, ráadásul már évek óta, azért is csodálkoztam, mert ott azért vannak bőven kiadó lakások. Szomorú, hogy ezeket a csaló irodákat még büntették és számolták fel.
11. Guruljka (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 27. 02:17

Azért még hátha találtok valamit! Véletlenek is vannak...


Az ember elsőre el sem hiszi az ilyesmit, de pl. Németországban, Köln városában is nagyon kevés a kiadó ingatlan, öt kereső jut egy-egy címre.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2020. jan. 27. 02:15
Nem, gyanús volt.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - _Berry_)
2020. jan. 27. 02:14
Jó, rendben. Nincs tapasztalatunk a témában. Nem dőltünk be. Egyszerűen nincs a városunkban kiadó ingatlan.
8. Guruljka (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 27. 01:54
Sajnálom! Remélem, még nem fizettetek.
7. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 27. 01:06
Ez egy jó nagy átverés. Ezek a csalók leszedik a mindenki által elérhető hirdetésekből a telefonszámot és hónapok múlva is azt adják el egy listában, amikor már nem aktuális. Mondjuk én nem is értem, hogy amikor tele vannak kiadó lakásokkal a hirdetési oldalak, akkor miért dőlnek be ilyennek még az emberek. Azokat a számokat felhívni vagy egy elavult listáét ugyanannyi, csak az előbbi nem kerül + pénzbe.
2020. jan. 27. 00:56
Ezek nem jó hírek. :(
5. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 27. 00:04
Ez egy ismert átverés, nehogy fizessetek. Nem fogtok így lakáshoz jutni.
4. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 27. 00:03
Hú, valamikor jó régen, amikor a lányomék kerestek lakást, találkoztunk ilyennel. Nem is tűnt rendes ingatlanosnak. A lányomék fizettek egynek, de kidobott pénznek bizonyult. Nem is volt már aktuális, ha jól emlékszem.
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 26. 23:52

Szerintem csak akkor jár pénz az ingatlanközvetítőnek, ha az általa bemutatott ingatlant veszitek ki.

A tulajdonos telefonszámával nem üzletelhet illetve nem is kerülhettek vele kapcsolatba, míg nem az ő ingatlanát választjátok.

2020. jan. 26. 23:40

Kérdezd meg, mielőtt kifizetnéd a 8 ezret. Egyébként pedig szerintem kár fizetni, mert sokszor olyan címeket adnak, ami már rég nem aktuális, vagy amiket te is megtalálsz a hirdetésekben.


Ingyen.

2020. jan. 26. 23:30

Sziasztok!


Kiadó ingatlant keresünk. A tulajdonos számát 8 000 Ft ellenében adják ki.


Az lenne a kérdésem, hogy ez az összeg egy telefonszámra vonatkozik, vagy minden egyes további telefonszám másik kiadó ingatlanhoz újabb 8 000 Ft?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook